Na svete je mnoho skvostných, 5* hotelov, ktoré svojim hosťom ponúkajú skutočne nevídaný luxus na mnoho spôsobov. Avšak potom tu sú také zariadenia, ktoré si zakladajú na svojej jedinečnosti a nenútenosti. Práve takýto boutique hotel sme našli v Španielsku.

 

dom

 

 

Budova z 18.storočia sa nachádza v mestečku Tierra de Barros, ktoré je súčasťou vinárskeho regiónu. Je obklopené farebnými španielskym pohorím Extremadura. Celý projekt je založený na silných stránkach pôvodnej budovy, ktorým však boli dodané moderné atribúty vďaka čomu vznikla jedinečná perspektíva.

 

1

 

Pôvodné steny boli zreštaurované tak, aby pôsobili čo najautentickejšie, a obklady boli vytvorené na mieru miestnymi remeselníkmi v štýle z 18.storočia, v hlbokej červenej farbe, ktoré je odkazom okolitých hôr. Vysoké stropy sú zdôraznené klenbami, ktoré vás ešte väčšmi utvrdia v majestátnosti tejto stavby.

 

6  15 20.14.15 

 

Zachovaných bolo aj niekoľko pôvodných drevených dverí, ktorých ornamenty sú inšpirované spomínaným vinárskym regiónom a zahalené boli do jemnej, limetkovo zelenej farby. Bazén zasadený vo dvore tohto domu bol samozrejme dobudovaný.

 

16  17 

 

Prízemie je tvorené spoločnými priestormi vrátane jedálne a spoločenskej miestnosti a na poschodí nájdete 4 hosťovské izby. Každá z nich, tak ako aj zvyšok budovy, je zariadená v jednom štýle, no pritom nie sú rovnaké. Nájdete v nich moderné stoličky, ratanové kreslá či slamené koberce, ktoré takisto podčiarkujú atmosféru a pôvod domu. Celý štýl je ladený do jednoduchosti miešajúcou sa s rustikálnym duchom.

 

Foto: José Hevia

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 22.mar 2019

Vidiecka klasika

Dvojpodlažný dom s piatimi izbami, Pavla 10A, predstavuje inováciu v rade domov Pavla.  


Dizajn | 22.mar 2019

Nádherné veci objektívom Tima Walkera

Londýnske múzeum V&A otvára ďalšiu zaujímavú výstavu venovanú móde. Po úspešnej výstave Dior tak nasleduje expozícia venovaná módneJ fotografii, konkrétne...


Dizajn | 21.mar 2019

Ponorte sa do prvej európskej podmorskej...

Prvú európsku reštauráciu, ktorá sa nachádza pod hladinou mora nájdete v ďalekej nórskej dedinke Båly, konkrétne Severnom mori. O jej dizajn sa...


Dizajn | 21.mar 2019

Versace otvorí výstavu venovanú svojej l...

Značka Versace pretavuje svoju módnu estetiku a inšpiráciu aj do kolekcií nábytku už od roku 1992. Tie sa odrazia aj v najnovšej...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Privée lounge na MBPFW

Keď sa povie Fashion Week, väčšine z nás napadnú módne prehliadky. Aj keď je pravda, že sú veľm...

Móda a biznis na MBPFW

MBPFW sa bude venovať móde aj z iného pohľadu a to biznisového. V spolupráci s B...

Must-have kúsky pre jarný šatník

Už počas Týždňov módy sa ukázalo, že jarné kúsky sa dajú nosiť už teraz. Niektoré sa objavovali v&nb...