Aj napriek tomu, že žijeme v dobe online shoppingu, módnym domom a dizajnérom po celom svete stále záleží na dizajne butikov a na vytvorení dokonalom nákupnom zážitku. Aj preto po celom svete vyrastajú štýlové a dizajnovo unikátne butiky. Tieto patri k tým najkrajším.

Celine, Miami

Mramor patril k najpopulárnejším materiálom v interiérovom dizajne tohto roku. Butik v Miami ho využil na vytvorenie minimalistického, futuristického priestoru. O dizajn sa postaral architekt Valerio Olgiati.

title 

 

 

Kloke, Melbourne

Svoje miesto na scéne si vybudoval aj betón. Svojou surovosťou dokonalo zapadol do moderného dizajnu a svojou monochromatickosťou poskytuje široké dizajnové možnosti. Butik Kloke v Melbourne vytvorilo Studio Goss.

2 

 

 

Like Shop, Moskva

Color-blocking v interiérovom dizajne môže vyzerať aj takto. Kombinácie výrazných a neutrálnych farieb zvolilo Eduard Eremchuk v butiku Like Shop.

3 

 

 

RO Skin, Lincolnshire

Kombinácia pastelových tónov a zaujímavých štruktúr s prímesou rastlinných detailov necháva dostatočne vyniknúť ponuku kozmetických produktov v butiku RO Skin. O dizajn sa postaralo architektonické štúdio O'Sullivan Skoufoglou.

4 

 

 

Knoll, Los Angeles

Modernizmus v 21-storočí vyzerá takto: kombinuje rôzne potlače a štruktúry s jednoliatými, monochromatickými povrchmi. Doplnený je kovovými detailmi aj monumentálnymi elementami.

5 

 

 

The Daily Edited, Melbourne

Pastelová ružová odráža ženskosť aj aktuálne trendy. Millennial pink si totiž našla svoje miesto aj do interiérového dizajnu. Takto vyzerá predajňa doplnkov v austrálskom Melbourne, ktorú navrhlo Pattern Studio.

6 

 

 

Forte Forte, Miláno

Interiér ako vystrihnutý s rímskych dejín zasadený do moderného kontextu. Krémový mramor doplnený zlatistými tónmi a módnymi kúskami a umeleckými dielami pôsobí ako oáza dizajnu. O interiérový dizajn sa postaral architekt Robert Vattilana.

7 

 

 

Ssense, Montreal

Prestížne architektonické štúdio David Chipperfield Architects vytvorilo prvý projekt v Kanade a hneď ide o módny butik. Takto futuristicky vyzerá predajňa Ssense v Montreale.

8 

 

 

Jil Sander, Tokio

Čistota a elagancia sa snúbia v butiku Jil Sander v Tokiu. Využíva jemné, krémové tóny, oblé hrany a čerešňové drevo, ktoré jemne kontrastuje na svetlom podklade. Dizajn navrhol John Pawson.

9 

 

 

Velextra, Chengdu

Architektonické štúdio Neri&Hu sa pri navrhovaní butiku Velextra inšpirovalo knižnicami. Spojilo kameň a drevo a vytvorili veľmi príjemne pôsobiaci interiér.

10

Foto: archív značiek, architektonických štúdií

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 16.júl 2019

Fast Life Neons: For your viewing pleasu...

Bratislava má nový priestor venovaný urban umeniu. Love Them Space nájdete na Miletičovej ulici a prvá výstava tu odprezentovala v...


Voľný čas | 16.júl 2019

Premeňte svoje izbové rastliny na Tamago...

Kto si pamätá obľúbenú hračku Tamagotchi z 90.rokov? Všetci sme sa starali o svojich virtuálnych domácich miláčikov, kŕmili sme ich, kúpali a hrali...


Voľný čas | 16.júl 2019

Niksen: Umenie ničnerobenia po holandsky

Čo keby bolo ničnerobenie produktívne? Môže to síce znieť zvláštne, no digitálne doba, v ktorej žijeme naše návyky zdeformovala a častokrát sa...


Dizajn | 16.júl 2019

Pohľad na módu zozadu vo výstave

Módne výstavy vždy poskytujú unikátny pohľad na tento priemysel. Najnovšia výstava Dos à la Mode—Back Side/Fashion from Behind sa pozerá...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...