pilulka top fashion 2

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe online shoppingu, módnym domom a dizajnérom po celom svete stále záleží na dizajne butikov a na vytvorení dokonalom nákupnom zážitku. Aj preto po celom svete vyrastajú štýlové a dizajnovo unikátne butiky. Tieto patri k tým najkrajším.

Celine, Miami

Mramor patril k najpopulárnejším materiálom v interiérovom dizajne tohto roku. Butik v Miami ho využil na vytvorenie minimalistického, futuristického priestoru. O dizajn sa postaral architekt Valerio Olgiati.

title 

 

 

Kloke, Melbourne

Svoje miesto na scéne si vybudoval aj betón. Svojou surovosťou dokonalo zapadol do moderného dizajnu a svojou monochromatickosťou poskytuje široké dizajnové možnosti. Butik Kloke v Melbourne vytvorilo Studio Goss.

2 

 

 

Like Shop, Moskva

Color-blocking v interiérovom dizajne môže vyzerať aj takto. Kombinácie výrazných a neutrálnych farieb zvolilo Eduard Eremchuk v butiku Like Shop.

3 

 

 

RO Skin, Lincolnshire

Kombinácia pastelových tónov a zaujímavých štruktúr s prímesou rastlinných detailov necháva dostatočne vyniknúť ponuku kozmetických produktov v butiku RO Skin. O dizajn sa postaralo architektonické štúdio O'Sullivan Skoufoglou.

4 

 

 

Knoll, Los Angeles

Modernizmus v 21-storočí vyzerá takto: kombinuje rôzne potlače a štruktúry s jednoliatými, monochromatickými povrchmi. Doplnený je kovovými detailmi aj monumentálnymi elementami.

5 

 

 

The Daily Edited, Melbourne

Pastelová ružová odráža ženskosť aj aktuálne trendy. Millennial pink si totiž našla svoje miesto aj do interiérového dizajnu. Takto vyzerá predajňa doplnkov v austrálskom Melbourne, ktorú navrhlo Pattern Studio.

6 

 

 

Forte Forte, Miláno

Interiér ako vystrihnutý s rímskych dejín zasadený do moderného kontextu. Krémový mramor doplnený zlatistými tónmi a módnymi kúskami a umeleckými dielami pôsobí ako oáza dizajnu. O interiérový dizajn sa postaral architekt Robert Vattilana.

7 

 

 

Ssense, Montreal

Prestížne architektonické štúdio David Chipperfield Architects vytvorilo prvý projekt v Kanade a hneď ide o módny butik. Takto futuristicky vyzerá predajňa Ssense v Montreale.

8 

 

 

Jil Sander, Tokio

Čistota a elagancia sa snúbia v butiku Jil Sander v Tokiu. Využíva jemné, krémové tóny, oblé hrany a čerešňové drevo, ktoré jemne kontrastuje na svetlom podklade. Dizajn navrhol John Pawson.

9 

 

 

Velextra, Chengdu

Architektonické štúdio Neri&Hu sa pri navrhovaní butiku Velextra inšpirovalo knižnicami. Spojilo kameň a drevo a vytvorili veľmi príjemne pôsobiaci interiér.

10

Foto: archív značiek, architektonických štúdií

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 22.jan 2019

8 dostupných michelinových reštaurácií

Keď sa povie michelinová reštaurácia, väčšine z nás zrejme ihneď napadne fine dining, dress code a menu z exotických surovín a ceny, pri ktorých...


Voľný čas | 22.jan 2019

Najkrajšie izbové rastliny

Interiérový dizajn nie je len o dizajnových kúskoch a kvalitných materiáloch. Tú pravú atmosféru domova vytvárajú práve rastliny, ktoré do...


Cestovanie | 22.jan 2019

Ako cestovať udržateľne?

Udržateľnosť a ekológia zasahujú do každej sféry našich životov. Zatiaľ čo o móde a kozmetike sa hovorí relatívne často, cestovný priemysel má tiež...


Voľný čas | 18.jan 2019

Zo sveta Zuzany Gregorovej: 5- sekundové...

Neverím v novoročné predsavzatia, preto som si ich nikdy nedávala. Vo väčšine prípadov ide aj tak len o ďalšiu formu prokrastinácie, čiže...

predplatne

predplatne

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

5 vzorcov ako nosiť skinny džínsy

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe, kedy si popularitu získali zvonové džínsy a pracovné no...

Nohavicový kostým podľa pravidiel street...

Nohavicové kostýmy sa na scéne objavili veľmi rýchlo a ešte rýchlejšie si vybudovali svoju stab...

Insta značky, ktoré by ste v roku 2019 m...

Módna scéna je v dnešnej dobe rôznorodá a neustále premenlivá. Popularita trendov, ale aj ...