Aj napriek tomu, že žijeme v dobe online shoppingu, módnym domom a dizajnérom po celom svete stále záleží na dizajne butikov a na vytvorení dokonalom nákupnom zážitku. Aj preto po celom svete vyrastajú štýlové a dizajnovo unikátne butiky. Tieto patri k tým najkrajším.

Celine, Miami

Mramor patril k najpopulárnejším materiálom v interiérovom dizajne tohto roku. Butik v Miami ho využil na vytvorenie minimalistického, futuristického priestoru. O dizajn sa postaral architekt Valerio Olgiati.

title 

 

 

Kloke, Melbourne

Svoje miesto na scéne si vybudoval aj betón. Svojou surovosťou dokonalo zapadol do moderného dizajnu a svojou monochromatickosťou poskytuje široké dizajnové možnosti. Butik Kloke v Melbourne vytvorilo Studio Goss.

2 

 

 

Like Shop, Moskva

Color-blocking v interiérovom dizajne môže vyzerať aj takto. Kombinácie výrazných a neutrálnych farieb zvolilo Eduard Eremchuk v butiku Like Shop.

3 

 

 

RO Skin, Lincolnshire

Kombinácia pastelových tónov a zaujímavých štruktúr s prímesou rastlinných detailov necháva dostatočne vyniknúť ponuku kozmetických produktov v butiku RO Skin. O dizajn sa postaralo architektonické štúdio O'Sullivan Skoufoglou.

4 

 

 

Knoll, Los Angeles

Modernizmus v 21-storočí vyzerá takto: kombinuje rôzne potlače a štruktúry s jednoliatými, monochromatickými povrchmi. Doplnený je kovovými detailmi aj monumentálnymi elementami.

5 

 

 

The Daily Edited, Melbourne

Pastelová ružová odráža ženskosť aj aktuálne trendy. Millennial pink si totiž našla svoje miesto aj do interiérového dizajnu. Takto vyzerá predajňa doplnkov v austrálskom Melbourne, ktorú navrhlo Pattern Studio.

6 

 

 

Forte Forte, Miláno

Interiér ako vystrihnutý s rímskych dejín zasadený do moderného kontextu. Krémový mramor doplnený zlatistými tónmi a módnymi kúskami a umeleckými dielami pôsobí ako oáza dizajnu. O interiérový dizajn sa postaral architekt Robert Vattilana.

7 

 

 

Ssense, Montreal

Prestížne architektonické štúdio David Chipperfield Architects vytvorilo prvý projekt v Kanade a hneď ide o módny butik. Takto futuristicky vyzerá predajňa Ssense v Montreale.

8 

 

 

Jil Sander, Tokio

Čistota a elagancia sa snúbia v butiku Jil Sander v Tokiu. Využíva jemné, krémové tóny, oblé hrany a čerešňové drevo, ktoré jemne kontrastuje na svetlom podklade. Dizajn navrhol John Pawson.

9 

 

 

Velextra, Chengdu

Architektonické štúdio Neri&Hu sa pri navrhovaní butiku Velextra inšpirovalo knižnicami. Spojilo kameň a drevo a vytvorili veľmi príjemne pôsobiaci interiér.

10

Foto: archív značiek, architektonických štúdií

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 22.mar 2019

Vidiecka klasika

Dvojpodlažný dom s piatimi izbami, Pavla 10A, predstavuje inováciu v rade domov Pavla.  


Dizajn | 22.mar 2019

Nádherné veci objektívom Tima Walkera

Londýnske múzeum V&A otvára ďalšiu zaujímavú výstavu venovanú móde. Po úspešnej výstave Dior tak nasleduje expozícia venovaná módneJ fotografii, konkrétne...


Dizajn | 21.mar 2019

Ponorte sa do prvej európskej podmorskej...

Prvú európsku reštauráciu, ktorá sa nachádza pod hladinou mora nájdete v ďalekej nórskej dedinke Båly, konkrétne Severnom mori. O jej dizajn sa...


Dizajn | 21.mar 2019

Versace otvorí výstavu venovanú svojej l...

Značka Versace pretavuje svoju módnu estetiku a inšpiráciu aj do kolekcií nábytku už od roku 1992. Tie sa odrazia aj v najnovšej...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Privée lounge na MBPFW

Keď sa povie Fashion Week, väčšine z nás napadnú módne prehliadky. Aj keď je pravda, že sú veľm...

Móda a biznis na MBPFW

MBPFW sa bude venovať móde aj z iného pohľadu a to biznisového. V spolupráci s B...

Must-have kúsky pre jarný šatník

Už počas Týždňov módy sa ukázalo, že jarné kúsky sa dajú nosiť už teraz. Niektoré sa objavovali v&nb...