Sladká chuť praliniek, opulencia makaróniek a typických cukrárenských produktov z francúzskych patisseries, to nám ako prvé napadne, keď sa povie Paríž. Na druhej strane, pôžitkárstvo je pre nás spojené so sviatkami a to najmä tými vianočnými. Práve túto filozofiu dokázalo prepojiť Nespresso vo svojej kolekcii Variations, ktorá vznikla so známou interiérovou dizajnérkou Indiou Mahdvi.

 

titl

 


Kolekcia kávy je inšpirovaná práve spomínanými parížskymi chuťami, ktoré do efektných obalov zabalila India, ktorá má na konte už niekoľko veľmi úspešných spoluprác. Jej najpopulárnejším projektom je ikonická reštaurácia The Gallery at Sketch v Londýne a niekoľko projektov pre francúzske patisseries Ladure. Jej tvorba je typická elegantným dizajnom, ktorý zahaľuje do bohatých farieb. Tejto filozofii ostala verná aj pri tvorbe Nespresso Variations.

 

P 3358 KV10 Flying OL v4

 

Limitovaná edícia pozostáva z troch káv výnimočných svojim chuťovým profilom aj dizajnom. „Hľadala som jedinečnú dimenziu, ktorou by som prispela do sveta Nespresso, do sveta, kde sa kapsule objavujú ako imaginárna rozkoš, vznášajúca sa na nebi ako sladké oblaky. Chcela som do kávy vložiť náznak sna, ponúknuť oku lahodiace kapsule, vďaka ktorým sa každý môže preniesť do svojej vlastnej predstavivosti,“ hovorí architektka. Samotná káva je takisto veľmi špecifická, vybraté boli zrná z Južnej a Strednej Ameriky a jej tóny sú sladkasté, karamelové, vďaka čomu sa mysľou presuniete do Paríža.

 

2

1

3

Nespresso Variations Macaron je harmonická a jemná. Inšpirovaná bola práve ľahučkými makarónkami. Delikátne lieskovce zahalené do karamelu vám zase ponúka Nespresso Variations Praliné a v Nespresso Paris Black objavíte tradičnú chuť kávy typickú svojimi korenistými a drevitými tónmi.

Okrem dizajnu obalov kávy však dizajnérka navrhla aj líniu príslušenstva, ktorá ešte viac podčiarkne zážitok z vášho kávového rituálu a pritom skrášli váš interiér.

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 28.jan 2020

Luxus na polárnom kruhu

Destinácie ako St.Tropéz, Bahamy či St.Barts sú synonymom luxusu. Vyhľadávajú ich milovníci nedotknutej prírody, exotiky a dokonalého dizajnu, ktorý sa prináša...


Dizajn | 24.jan 2020

Darčeková inšpirácia

Darčeková inšpirácia na akúkoľvek príležitosť, pre akúkoľvek ženu.   


Dizajn | 23.jan 2020

Majstri siluét

Cristobal Balenciaga a Azedine Alaïa sú bezpochyby jednými z najväčších legiend v módnom svete. Mnohí si ich pamätáme kvôli ich unikátnej schopnosti tvarovania...


Gastro | 23.jan 2020

Louis Vuitton otvorí vlastnú reštauráciu

Raňajky u Tiffanyho a večera u Vuittona? Čoskoro sa takýto scenár stane skutočnosťou, pretože značka Louis Vuitton otvorí svoju prvú...

 

predplatne

 

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Nábytkové trendy na rok 2020

Pokiaľ sa nevyhnete rekonštrukcii či zariaďovaniu v tomto roku, poradíme vám, ktoré trendy by s...

Pravidlá nosenia SPF počas celého roka

Veríme, že ste si už postupne zvykli na fakt, že SPF nie je len dovolenkovou záležitosťou a opa...

Rolák v hlavnej úlohe

Roláky sú vďačným kúskom každého zimného šatníka. Buďte však s nimi kreatívni a vytvorte zaujím...