Sladká chuť praliniek, opulencia makaróniek a typických cukrárenských produktov z francúzskych patisseries, to nám ako prvé napadne, keď sa povie Paríž. Na druhej strane, pôžitkárstvo je pre nás spojené so sviatkami a to najmä tými vianočnými. Práve túto filozofiu dokázalo prepojiť Nespresso vo svojej kolekcii Variations, ktorá vznikla so známou interiérovou dizajnérkou Indiou Mahdvi.

 

titl

 


Kolekcia kávy je inšpirovaná práve spomínanými parížskymi chuťami, ktoré do efektných obalov zabalila India, ktorá má na konte už niekoľko veľmi úspešných spoluprác. Jej najpopulárnejším projektom je ikonická reštaurácia The Gallery at Sketch v Londýne a niekoľko projektov pre francúzske patisseries Ladure. Jej tvorba je typická elegantným dizajnom, ktorý zahaľuje do bohatých farieb. Tejto filozofii ostala verná aj pri tvorbe Nespresso Variations.

 

P 3358 KV10 Flying OL v4

 

Limitovaná edícia pozostáva z troch káv výnimočných svojim chuťovým profilom aj dizajnom. „Hľadala som jedinečnú dimenziu, ktorou by som prispela do sveta Nespresso, do sveta, kde sa kapsule objavujú ako imaginárna rozkoš, vznášajúca sa na nebi ako sladké oblaky. Chcela som do kávy vložiť náznak sna, ponúknuť oku lahodiace kapsule, vďaka ktorým sa každý môže preniesť do svojej vlastnej predstavivosti,“ hovorí architektka. Samotná káva je takisto veľmi špecifická, vybraté boli zrná z Južnej a Strednej Ameriky a jej tóny sú sladkasté, karamelové, vďaka čomu sa mysľou presuniete do Paríža.

 

2

1

3

Nespresso Variations Macaron je harmonická a jemná. Inšpirovaná bola práve ľahučkými makarónkami. Delikátne lieskovce zahalené do karamelu vám zase ponúka Nespresso Variations Praliné a v Nespresso Paris Black objavíte tradičnú chuť kávy typickú svojimi korenistými a drevitými tónmi.

Okrem dizajnu obalov kávy však dizajnérka navrhla aj líniu príslušenstva, ktorá ešte viac podčiarkne zážitok z vášho kávového rituálu a pritom skrášli váš interiér.

Najnovšie zo sekcie lifestyleIRL | 21.jan 2020

Veronika Cifrová Ostrihoňová: Slovensko ...

To, že Instagram je povrchná záležitosť, ktorá vám nemôže dať nič hlbšie, už dávno neplatí. Je to aj vďaka tomu...


Cestovanie | 21.jan 2020

Cestovateľské trendy na rok 2020

Už máte cestovateľské plány na tento rok? Vybrali ste si exotické destinácie alebo ste nad svojimi dobrodružstvami rozmýšľali úplne inak?...


Dizajn | 20.jan 2020

Virgil Abloh navrhol kolekciu nábytku

Popri navrhovaní pre vlastnú značku Off-White a pri vytváraní pánskej línie značky Louis Vuitton, Virgil Abloh stíha ešte aj navrhovať nábytok...


Dizajn | 20.jan 2020

Hermés predstavuje novú kolekciu porcelá...

Značka Hermés je po celom svete známa svojimi ikonickými šatkami, ktoré sú častokrát zdobené farebnými, rôznorodými motívmi. Inšpirovanú sú exotikou...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

7 účesových trendov na zimu

Rozmýšľate, čo s vlasmi pod čiapkou? Ako sa učesať tak, aby vám účes vydržal aspoň počas pracov...

Stylingové triky so šálom

Kto v zime nevychádza z domu bez šálu? Pokiaľ je tento kúsok neodmysliteľnou súčasťou každ...

5 zimných outfitov podľa Severaniek

Kde hľadať inšpiráciu pre zimné outfity ak nie práve v šatníkoch Severaniek? Fínky, Švédky či N...