Sladká chuť praliniek, opulencia makaróniek a typických cukrárenských produktov z francúzskych patisseries, to nám ako prvé napadne, keď sa povie Paríž. Na druhej strane, pôžitkárstvo je pre nás spojené so sviatkami a to najmä tými vianočnými. Práve túto filozofiu dokázalo prepojiť Nespresso vo svojej kolekcii Variations, ktorá vznikla so známou interiérovou dizajnérkou Indiou Mahdvi.

 

titl

 


Kolekcia kávy je inšpirovaná práve spomínanými parížskymi chuťami, ktoré do efektných obalov zabalila India, ktorá má na konte už niekoľko veľmi úspešných spoluprác. Jej najpopulárnejším projektom je ikonická reštaurácia The Gallery at Sketch v Londýne a niekoľko projektov pre francúzske patisseries Ladure. Jej tvorba je typická elegantným dizajnom, ktorý zahaľuje do bohatých farieb. Tejto filozofii ostala verná aj pri tvorbe Nespresso Variations.

 

P 3358 KV10 Flying OL v4

 

Limitovaná edícia pozostáva z troch káv výnimočných svojim chuťovým profilom aj dizajnom. „Hľadala som jedinečnú dimenziu, ktorou by som prispela do sveta Nespresso, do sveta, kde sa kapsule objavujú ako imaginárna rozkoš, vznášajúca sa na nebi ako sladké oblaky. Chcela som do kávy vložiť náznak sna, ponúknuť oku lahodiace kapsule, vďaka ktorým sa každý môže preniesť do svojej vlastnej predstavivosti,“ hovorí architektka. Samotná káva je takisto veľmi špecifická, vybraté boli zrná z Južnej a Strednej Ameriky a jej tóny sú sladkasté, karamelové, vďaka čomu sa mysľou presuniete do Paríža.

 

2

1

3

Nespresso Variations Macaron je harmonická a jemná. Inšpirovaná bola práve ľahučkými makarónkami. Delikátne lieskovce zahalené do karamelu vám zase ponúka Nespresso Variations Praliné a v Nespresso Paris Black objavíte tradičnú chuť kávy typickú svojimi korenistými a drevitými tónmi.

Okrem dizajnu obalov kávy však dizajnérka navrhla aj líniu príslušenstva, ktorá ešte viac podčiarkne zážitok z vášho kávového rituálu a pritom skrášli váš interiér.

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 19.aug 2019

Filmový večer v Opere

Vedeli ste, že dve z troch sošiek Oscarov získali bondovky práve za hudbu k filmu? Áno, hudba je to, čo tvorí celú...


Dizajn | 14.aug 2019

Tajomstvá ateliéru Chanel

Vedeli ste, že ikonický ateliér značky Chanel, ktorý sa nachádza na 31 Rue Cambon v Paríži má zrkadlové schodisko? Určite...


Dizajn | 14.aug 2019

Off-White uvádza kolekciu bytových dopln...

“HOME”, tak sa volá kolekcia bytových doplnkov zančky Off-White, ktorá je exkluzívne dostupná v butiku značky na gréckom ostrove Mykonos...


Gastro | 13.aug 2019

Mansur Gavriel a Ladurée otvorili spoloč...

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie Ladurée? Pravdepodobne to budú ich makrónky v najrôznejších farbách. Newyorskú značku Mansur...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Európske destinácie pre milovníkov vodný...

Ak opaľovanie nie je vaša predstava letnej dovolenky, ale skôr túžite po športovom vyžití, poradíme ...

Najlepšie plážové kluby na svete

Dobrodružná alebo pohodová dovolenka? Nech už je vaša preferencia akákoľvek, stavíme sa, že z č...

Cestovateľské aplikácie pre každý typ ce...

Každú sféru nášho života zasahujú technológie. Výnimkou nie je ani cestovanie, čo určite poznáme vše...