Značka Balenciaga udáva trendy a posúva hranice dizajnu a módu. V tomto duchu je ladená aj ich najnovšia kniha, ktorú vydáva vydavateľstvo Rizzoli.

 

book

 

 

Venovaná je poslednej prehliadke na sezónu jeseň/zima 2018. Na 304 stranách tak budeme môcť obdivovať nielen konkrétne modely, ale aj scény, zákulisie a prípravy. Exkluzívne zábery však nie sú jedinou unikátnosťou knihy. Táto publikácia bola totiž vyrobená použitím novej, experimentálnej tlače, ktorá využíva nielen tradičnú paletu CMYK farieb, ale aj paletu neónových farieb. Vďaka tomu sa jej stránky ligocú, čo ešte väčšmi podporuje dizajn prehliadky aj modelov.

 

2

3

 

Demna Gvasalia, dizajnér značky Balenciaga, chcel svojim fanúšikom a čitateľom vytvoriť dokonalý, jedinečný zážitok, ktorý mal simulovať psychadelickú skúsenosť. Zároveň tvrdia, že kniha má byť testamentom, ktorý dokumentuje filozofiu značky a cestu každého kúsku oblečenia. „Módna prehliadka je zážitok a táto kniha je spôsob, ako ho prežiť znovu a zároveň si ho pripomenúť,“ vyjadril sa dizajnér.

 

4

5

 

Balenciaga autumn/winter 2018 sa dostane do predaja 7.novembra na stránkach vydavateľstva Rizzoli a do kníhkupectiev až vo februári budúceho roku. Pokiaľ teda máte vo svojom okolí milovníkov dizajnu, kníh či módy, táto kniha je dokonalým vianočným darčekom.

Foto: Balenciaga

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...