Šperk je väčšinou považovaný za čerešničku na torte, nech už ide o každodenný outfit, alebo formálny. V prípade domácnosti, alebo vo všeobecnosti interiérov, za takýto šperk môžeme považovať svietidlá. Predstavujeme vám 5 dizajnérov svietidiel, ktoré si tento status môžu pokojne pripísať.

Sam Stewart: Minimalistická moderna

Estetika tohto dizajnéra je založená na bežných architektonických formách, ktoré pretavuje nielen do svietidiel, ale a bežných objektov do domácnosti.

title 

 

 

Audrey Larose & Felix Guyon: Inšpirácia šperkami

Elegancia a luxus sa spojili v tvorbe tohto dua. Ich luster s názvom Coco je inšpirovaný 30.rokmi a perlami samotnej Coco.

 2

 

 

Mary Wallis: Krása prírody

Príroda je plná tajomstiev a neprebádaných krás. Tie sa snaží zviditeľniť táto dizajnérka, ktorá vytvára avantgardné svietidlá v tých najzvláštnejších formách.

3 

 

 

Yuko Nishikawa: Sochárske umenie

Zasnívané, magické interiéry vytvárajú svietidlá z dielne Yuko Nishikawa. Keramické komponenty vytvárajú dojem nedokonalosti, no pritom sú podmanivé.

4 

 

 

Allied Marker: Hra štruktúr

Kto povedal, že svietidlá musia ostať verné sklu a keramike? Allied Marker sa nebojí nezvyčajných štruktúr a pokojne skombinuje žiarovky s kameňmi.

5

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...