Roger Vivier sa pripojil do módneho domu Dior v roku 1953, od kedy vytvoril niekoľko ikonických, luxusných, couture modelov, ktoré by si pokojne zaslúžili pomenovanie umelecké diela. Vydavateľstvo Rizzoli sa venuje jeho tvorbe v knihe Dior by Roger Vivier.

 

dior

 

 

Okrem toho, že Vivierove modely boli prepracované do tých najmenších detailov a zdobené boli tými najrôznorodejšími ozdobami, svetu priniesol aj tenké podpätky, tak ako ich poznáme dodnes. Bol to práve on, kto pretavil túto revolúciu na skutočnosť a dovtedy nižšie a hrubšie podpätky premenil na vyššie a tenšie.

 

 

Topánky dopĺňal o dovtedy nevídané detaily ako kovy, perly, pierka či exotické kože, ktoré kontrastovali na pozadí historického dedičstva značky. Vivier pôsobil v módnom dome 10 rokov a následne pokračoval vo svojej tvorbe u Yves Saint Laurenta či Marca Bohana. Neskôr založil svoju vlastnú značku.

Množstvo efektných fotografií je v knihe doplnených komentárom historičky, ktorá vysvetľuje nielen vývin módnej tvorby, ale aj ženskosti v historickom kontexte.

Foto: Rizzoli

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...