Švajčiarska značka športového oblečenia, Odlo, sa spojila s pravdepodobne najznámejšou architektonickou firmou, Zaha Hadid Architects, s ktorou pripravila kolaboráciu.

 

zaha

 

 

Kolekcia je inšpirovaná známym výrokom zakladateľky architektonického štúdia, Zahou Hadid: „Existuje 360 stupňov, tak prečo sa zaoberať len jedným?“ Jej štýl je založený na krivkách a oblinách, ktoré sa následne pretavili aj do tejto bezšvovej kolekcie s názvom Futureskin, ktorá pozostáva z kúskov pre základnú vrstvu pri športe. Legíny a tričko sú konštruované tak, aby dovolili pokožke dýchať a telu hýbať, pričom sú také jemné, že pre svojho nositeľa predstavujú druhú pokožku.

 

2

 

Pri tvorbe tejto kolekcie boli využité najnovšie technológie, ktoré napodobňovali správanie pokožky a tela pri pohybe, vďaka čomu bolo možné dokonale simulovať reálne podmienky pri športe.

 

3

4

 

Legíny a tričko z tejto kolekcie sú vytvorené ako spodná bielizeň napríklad aj pri zimných športoch, ktorá prepája funkčnosť a dizajn.

Foto: archív značky

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...