Každý ocení chvíľky relaxu pri rannej káve, poobednom espresse s kolegyňou či dokonca pracovné nasadenie pri nekonečnej šálke obľúbeného nápoja. Tieto prevádzky však zážitok z obyčajnej kávy posunuli ešte o niečo ďalej a pre svojich zákazníkov pripravili unikátne interiéry.

Pastel Rita, Montreal

Kaviareň, ktorá vám okamžite zdvihne náladu vďaka hravému využitiu farieb. Dominuje v nej najmä púdrová ružová, no bar je zdobení lesklou zelenou.

title

 

 

Orang+Utan, Kyjev

Každý milovník monochromatickosti a minimalizmu si príde na svoje v Kyjeve. Čierno-biely interiér doplnený neónový svetlami je úsporný no štýlový.

3

 

 

Koi Cafe, Hanoj

Na prvý pohľad industriálny priestor kombinujúci drevo a betón, obsahuje aj dávku života vo forme jazierka a vodopádu.

4

 

 

Cafe Mollien, Paríž

Kaviareň, ktorá sa nachádza v múzeu je dotvorená moderným umením aj zariadením, ktoré vytvárajú kontrast k múzejným prvkom.

5

 

 

Xie Xie Cafe, Hangzhou

Sklo, drevotrieska a kov tvoria základ interiéru v tejto kaviarni v Číne. Interiér využíva hru prirodzeného svetla, ktorá vytvára zaujímavé efekty a atmosféru.

6

 

 

Devoción, New York

V tejto kaviarni nájdete kávu z Kolumbie, ktorá navyše slúžila aj ako inšpirácia pri tvorbe interiéru. Využíva tradičné prvky ako rustikálne drevo a farebné dlaždice.

7

 

 

Bentwood, Melbourne

Červené tehly a terakotovým nábytok vytvárajú maximálne prívetivý dojem v tejto austrálskej kaviarni. Doplnené sú prírodným drevom aj priznanými tehlami na stenách.

8

 

 

Farmer J, Londýn

V centrálnom Londýne nájdete kaviareň, ktorá na steny pretavila oblačnú oblohu, ktorú doplnila sivou farebnou paletou a jemne kontrastnou zelenou či teplým drevom.

9

 

 

Bana, Tel Aviv

Svetlý interiér založený na bielej a krémovej farbe je doplnený zábleskmi pastelových tónov ako ružová či zelená.

10

 

 

Public Space, Amsterdam

Strohá architektúra si našla miesto v tejto holandskej kaviarni, ktorú zdobí rustikálny nábytok a dostatok prírodných materiálov, ktoré jednoduchý priestor balansujú.

11

Foto: archív prevádzok

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...