Každý ocení chvíľky relaxu pri rannej káve, poobednom espresse s kolegyňou či dokonca pracovné nasadenie pri nekonečnej šálke obľúbeného nápoja. Tieto prevádzky však zážitok z obyčajnej kávy posunuli ešte o niečo ďalej a pre svojich zákazníkov pripravili unikátne interiéry.

Pastel Rita, Montreal

Kaviareň, ktorá vám okamžite zdvihne náladu vďaka hravému využitiu farieb. Dominuje v nej najmä púdrová ružová, no bar je zdobení lesklou zelenou.

title

 

 

Orang+Utan, Kyjev

Každý milovník monochromatickosti a minimalizmu si príde na svoje v Kyjeve. Čierno-biely interiér doplnený neónový svetlami je úsporný no štýlový.

3

 

 

Koi Cafe, Hanoj

Na prvý pohľad industriálny priestor kombinujúci drevo a betón, obsahuje aj dávku života vo forme jazierka a vodopádu.

4

 

 

Cafe Mollien, Paríž

Kaviareň, ktorá sa nachádza v múzeu je dotvorená moderným umením aj zariadením, ktoré vytvárajú kontrast k múzejným prvkom.

5

 

 

Xie Xie Cafe, Hangzhou

Sklo, drevotrieska a kov tvoria základ interiéru v tejto kaviarni v Číne. Interiér využíva hru prirodzeného svetla, ktorá vytvára zaujímavé efekty a atmosféru.

6

 

 

Devoción, New York

V tejto kaviarni nájdete kávu z Kolumbie, ktorá navyše slúžila aj ako inšpirácia pri tvorbe interiéru. Využíva tradičné prvky ako rustikálne drevo a farebné dlaždice.

7

 

 

Bentwood, Melbourne

Červené tehly a terakotovým nábytok vytvárajú maximálne prívetivý dojem v tejto austrálskej kaviarni. Doplnené sú prírodným drevom aj priznanými tehlami na stenách.

8

 

 

Farmer J, Londýn

V centrálnom Londýne nájdete kaviareň, ktorá na steny pretavila oblačnú oblohu, ktorú doplnila sivou farebnou paletou a jemne kontrastnou zelenou či teplým drevom.

9

 

 

Bana, Tel Aviv

Svetlý interiér založený na bielej a krémovej farbe je doplnený zábleskmi pastelových tónov ako ružová či zelená.

10

 

 

Public Space, Amsterdam

Strohá architektúra si našla miesto v tejto holandskej kaviarni, ktorú zdobí rustikálny nábytok a dostatok prírodných materiálov, ktoré jednoduchý priestor balansujú.

11

Foto: archív prevádzok

Najnovšie zo sekcie lifestyleGastro | 20.sep 2019

Maison Kitsuné otvára v Paríži prvú rešt...

Francúzsko-japonská značka Maison Kitsuné bola jednou z prvých, ktoré sa vydali naproti novému odvetviu, konkrétne gastro priemyslu. Dnes síce vznikajú...


Dizajn | 20.sep 2019

Stolovanie v štýle Dior

Check’N’Dior je kolekcia jedálenskej keramiky a textílii, ktoré uviedol módny dom Dior. Je inšpirovaná kolekciou FW 2019 a jej britským duchom, ale...


Gastro | 19.sep 2019

Módny dom Saint Laurent otvoril kaviareň...

Značky ako Fendi, Prada, Dior či Jacquemus majú jednu vec spoločnú. Po úspechu, ktorý zožali v módnom svete sa rozhodli svoju...


Dizajn | 19.sep 2019

Karl Lagerfeld a jeho umenie módnych pre...

Módna prehliadka v potravinách, v lietadle či priamo vo fontáne Trevi v Ríme? To si mohol dovoliť jedine Karl. Určite sa zhodneme na...

fashionlive

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Vitamíny a minerály pre zdravé vlasy

Bohužiaľ nie všetkým nám príroda nadelila hustú, zdravú hrivu, ktorou by sme sa mohli chváliť za kaž...

5 typov manikúry: Ktorá je pre vás?

Mnohé z nás majú radi tú chvíľku pokoja a relaxu, ktorú nám prináša domáca úprava nechtov...

Najväčšie beauty trendy sezóny

Obdobie leta je vždy dobrodružné aj v prípade beauty trendov. Nebojíme sa farieb ani extravagan...