Medzi ikony, ktoré sa zapísali do histórie módy patrí bezpochyby aj Kate Moss. Uvedomuje si to aj jeden z najvýznamnejších fotografov v módnom priemysle, Mario Sorrenti, ktorý jej venoval svoju najnovšiu knihu.

 

title

 

 

Kniha s názvom Kate obsahuje dosiaľ nepublikované fotografie mladej Kate, ktoré vznikli v 90.rokoch pred objektívom Maria Sorrenti, s ktorým modelka vtedy tvorila pár. Mario, neznámy umelec a Kate, neobvyklá, no pritom maximálne fotogenická kráska.

 

1

 

Po tom, ako bola Kate objavená zahviezdila v kampani na parfum Calvin Klein a bolo už len otázkou času, kedy sa z nej stane skutočnou hviezdou modelingového neba. Mario Sorrenti sa na druhej strane stal jedným z najžiadanejších módnych fotografov. Spomienky na mladosť, nostalgia a sentiment zrodili túto knihu, ktorá sa nesie v typickom čierno-bielom duchu, ktorý sa stal fotografovým rukopisom.

 

2

 

Kniha je plná éterických fotografií, ktoré si zamilujú nielen fanúšikovia módy, ale aj dizajnu a estetiky. Je dostupná na stránkach vydavateľstva Phaidon.

Foto: Mario Sorrenti

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...