Ešte predtým, ako bolo otvorené parížske múzeum digitálneho umenia Atelier des Lumiére, bolo na svete úplne prvé, Mori Building Digital Art Museum v Tokiu.

 

title

 

 

Má ho na svedomí umelecké združenie teamLab, ktoré na 10-tisíc štvorcových metroch  dokázalo vtesnať 50 digitálnych výtvorov. Úlohou tohto múzea je zmazať hranice medzi návštevníkom a dielami a vytvoriť medzi nimi interaktivitu. "Diela sa voľne pohybujú, akoby nadväzovali kontakt s návštevníkmi, ktorí sa následne stávajú ich súčasťou, jednoducho sa navzájom ovplyvňujú," vyjadrilo sa na margo expozície združenie.

 

2

 

Na vytvorenie takéhoto múzea bolo potrebných 520 počítačov a 470 projektorov, ktoré úplne zmenili fyzický priestor, v ktorom sa výstava odohráva. Pritom si vystačili iba s grafikou, svetlom a hrou farieb.

 

3

 

Celá výstava je naprogramovaná tak, aby si vyvíjala podľa interakcie návštevníkov. Je rozdelená do niekoľkých tém ako Forest of Lamps, ktorá je plná stromov, ktoré sa rozžiaria s príchodom nového návštevníka, En Tea Room sa nachádzajú zase šálky a taniere, ktoré sa menia na rozkvitnuté kvety. Oproti parížskemu Atelier des Lumiére predstavuje ešte o niečo nezvyčajnejšiu formu umenia.

Foto: archív múzea

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 18.sep 2018

Najväčšie interiérové trendy podľa Pinte...

Nielen Instagram, ale aj Pinterest ovláda naše životy. Patrí k miestam, kde mnohí z nás hľadajú inšpiráciu v rôznych sférach...


Dizajn | 16.sep 2018

Nahliadnite do najluxusnejších jácht na ...

Nielen móda, umenie či filmy si zaslúžia svoje festivaly, myslia si to aj výrobcovia a milovníci jácht, ktorí sa každý...


Dizajn | 15.sep 2018

Umelec Karim Rashid predstavil v Prahe s...

Mercedes-Benz Prague Fashion Week nie je len o módnych prehliadkach, ale aj o sprievodnom programe, ktorý zaručene zaujme každého milovníka...


Dizajn | 14.sep 2018

Veľtrh interiérového dizajnu prichádza d...

Už čoskoro sa uskutoční dizajnový veľtrh venovaný interiérom. FOR INTERIOR privíta nielen české a slovenské značky, ale aj globálnych predajcov.  

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Kuchárska kniha pre Instagram

Čo pravidelne zaplavuje vaše sociálne siete okrem štýlových outfitov? U nás je to okrem čarovných de...

Najlepšie filmy z módneho prostredia

Pokiaľ už máte zhliadnuté všetky módne dokumenty, je na čase siahnuť po fiktívnych filmoch, ktoré sa...

Najštýlovejšie televízne seriály

Kinematografia, filmová či televízna produkcia musí mať na mysli nielen pútavý dej, ale aj vizuálnu ...

20 rokov media st banner