Ešte predtým, ako bolo otvorené parížske múzeum digitálneho umenia Atelier des Lumiére, bolo na svete úplne prvé, Mori Building Digital Art Museum v Tokiu.

 

title

 

 

Má ho na svedomí umelecké združenie teamLab, ktoré na 10-tisíc štvorcových metroch  dokázalo vtesnať 50 digitálnych výtvorov. Úlohou tohto múzea je zmazať hranice medzi návštevníkom a dielami a vytvoriť medzi nimi interaktivitu. "Diela sa voľne pohybujú, akoby nadväzovali kontakt s návštevníkmi, ktorí sa následne stávajú ich súčasťou, jednoducho sa navzájom ovplyvňujú," vyjadrilo sa na margo expozície združenie.

 

2

 

Na vytvorenie takéhoto múzea bolo potrebných 520 počítačov a 470 projektorov, ktoré úplne zmenili fyzický priestor, v ktorom sa výstava odohráva. Pritom si vystačili iba s grafikou, svetlom a hrou farieb.

 

3

 

Celá výstava je naprogramovaná tak, aby si vyvíjala podľa interakcie návštevníkov. Je rozdelená do niekoľkých tém ako Forest of Lamps, ktorá je plná stromov, ktoré sa rozžiaria s príchodom nového návštevníka, En Tea Room sa nachádzajú zase šálky a taniere, ktoré sa menia na rozkvitnuté kvety. Oproti parížskemu Atelier des Lumiére predstavuje ešte o niečo nezvyčajnejšiu formu umenia.

Foto: archív múzea

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...