Čoraz viac ubytovacích zariadení myslí na ekológiu a udžtaeľnosť. Aj vDˇaka tomu vznikli tieto luxusné, no pritom eklogické hotelové rezorty, ktoré však nemôžeme považovať za klasické hotely. Ich suity sa totiž nachádzajú na stromoch.

 

Treehouse Suites, Chewton Glen, UK

Hotel nájdete v nádhernom prostredí New Forest National Park vo Veľkej Británie, poskytuje niekoľko typov ubytovania a medzitým aj suity na strome. Ponúka navyše dokonalý room servis a výhľad na okolitú prírodu.

title

 

 

Tensing Pen, Negril, Jamajka

Každá suita v tomto hoteli bola vyrobená z ručne formovaného dreva, bambusu a kameňa. Nachádza sa na útesoch, odkiaľ sa vám naskytne výhľad na tyrkysové more. Nie sú to síce kalsické domčeky na stromoch, no požičali si ich dizajn.

2

 

 

Winvian Farm, Litchfield Hills, USA

2 hodiny jazdy od New Yorku nájdete tento malebný hotel, ktorý sa nachádza v lese. V komplexe nájdete aj spa a jedlá, ktoré vám tu naservírujú pochádzajú z ich vlastnej farby, ktorú taksito nájdete v komplexe.

3

 

 

Inkaterra Canopy Treehouse, Puerto Maldonado, Peru

Tento luxusný hotel nájdete v Národnom parku Tambopata v Peru. V nádhernom lesnom prostredí si nielenže vychutnáte prírodu, ale aj luxus spojený s ekológiou. Okrem suít na stromoch si môžete zvoliť aj typické ubytovanie v bungalovoch.

4

 

 

Skamania Lodge, Stevenson, USA

Rezort sa nachádza v štáte Oregon a bol navrhnutý prestížnou architektonickou firmou, čo je aj vidieť na celkovom dizajne. Moderný minimalizmus sa tu mieša s prírodnými materiálmi, čo vytvára veľmi luxusný dojem.

5

Foto: archív hotelov

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 12.nov 2018

8 antistresových potravín

Každý z nás má občas aj tie zlé dni. Ako sa s nimi vyrovnať a ako ich lepšie zvládať? Pomôže vám v tom týchto...


Apetít | 12.nov 2018

Potraviny pre krajšiu pleť

Správna starostlivosť o pleť nie je iba o topickej aplikácii kozmetických produktov, ale aj vyváženej výžive. Tieto potraviny sú spájané s krásnou pokožkou...


Cestovanie | 12.nov 2018

Titanic II. čoskoro vypláva!

Pri príležitosti 100.výročia potopenia ikonickej výletnej lode Titanic, sa firma Blue Star Line rozhodla priviesť legendu opäť k životu. Podarí sa...


Cestovanie | 09.nov 2018

Kam cestovať v novembri?

November je obdobím, kedy naše územie postupne zahaľuje hmla, dni sú čoraz sychravejšie a kratšie. Kam pred takýmto neprajným počasím...

tuireisecenter dovolenka 2

tuireisecenter dovolenka 2

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vans vytvorilo vesmírnu kolaboráciu

Po vzore mnohých svetových značiek, aj Vans sa vrhá do množstva zaujímavých kolaborácií. Tou najnovš...

FILA Disruptor sa stali topánkami roka

Špecializovaný portál Footwear News každoročne vyberá najpopulárnejšie a najvplyvnejšie topánky, kto...

Kniha Dior by Roger Vivier je stvorená p...

Roger Vivier sa pripojil do módneho domu Dior v roku 1953, od kedy vytvoril niekoľko ikonických, lux...

20 rokov media st banner