Čoraz viac ubytovacích zariadení myslí na ekológiu a udžtaeľnosť. Aj vDˇaka tomu vznikli tieto luxusné, no pritom eklogické hotelové rezorty, ktoré však nemôžeme považovať za klasické hotely. Ich suity sa totiž nachádzajú na stromoch.

 

Treehouse Suites, Chewton Glen, UK

Hotel nájdete v nádhernom prostredí New Forest National Park vo Veľkej Británie, poskytuje niekoľko typov ubytovania a medzitým aj suity na strome. Ponúka navyše dokonalý room servis a výhľad na okolitú prírodu.

title

 

 

Tensing Pen, Negril, Jamajka

Každá suita v tomto hoteli bola vyrobená z ručne formovaného dreva, bambusu a kameňa. Nachádza sa na útesoch, odkiaľ sa vám naskytne výhľad na tyrkysové more. Nie sú to síce kalsické domčeky na stromoch, no požičali si ich dizajn.

2

 

 

Winvian Farm, Litchfield Hills, USA

2 hodiny jazdy od New Yorku nájdete tento malebný hotel, ktorý sa nachádza v lese. V komplexe nájdete aj spa a jedlá, ktoré vám tu naservírujú pochádzajú z ich vlastnej farby, ktorú taksito nájdete v komplexe.

3

 

 

Inkaterra Canopy Treehouse, Puerto Maldonado, Peru

Tento luxusný hotel nájdete v Národnom parku Tambopata v Peru. V nádhernom lesnom prostredí si nielenže vychutnáte prírodu, ale aj luxus spojený s ekológiou. Okrem suít na stromoch si môžete zvoliť aj typické ubytovanie v bungalovoch.

4

 

 

Skamania Lodge, Stevenson, USA

Rezort sa nachádza v štáte Oregon a bol navrhnutý prestížnou architektonickou firmou, čo je aj vidieť na celkovom dizajne. Moderný minimalizmus sa tu mieša s prírodnými materiálmi, čo vytvára veľmi luxusný dojem.

5

Foto: archív hotelov

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...