Móda a produktový dizajn kedysi nespolupracovali do takej miery ako to môžeme vidieť dnes. Preto sa len veľmi sporadicky objavovali na prestížnych dizajnových podujatiach akým je napríklad aj milánsky Salone del Mobile. Keďže však žijeme v dobe kolaborácií, presahovania hraníc a fúzií, čoraz častejšie môžeme zazrieť módne domy na dizajnových výstavách, v tomto prípade aj na najprestížnejšom Salone del Mobile. Pozrite sa s nami, čo módne značky priniesli do sveta dizajnu.

Marni
Značka Marni stavila na kolumbijské motívy a postupy, ktorými oslavovala nielen tradíciu, farby Južnej Ameriky, ale aj jej obyvateľov. V kolekcii sa tak našli najmä pletené stoličky, stoly, ale aj hojdacie siete či deky.

title

 

Louis Vuitton
Objects Nomades a Les Petits Nomades pomenúvajú kolekciu inšpirovanú cestovaním, ktorú má na svedomí značka Louis Vuitton. Línia vznikla v spolupráci s dizajnovými velikánmi ako Marcel Wanders či India Mahdavi a vyniká najmä svojou progresívnosťou, unikátnymi tvarmi a odvahou.

2

 

 

Loewe
Spojenie značky Loewe s mladým módnym dizajnérom Jonathanom Andersonom prinieslo unikátny pohľad na viacero tradičných, remeselných techník a postupov. Vďaka tomu vznikla séria kobercov, diek, ale aj plátených tašiek, ktoré vynikajú ručne vypracovanými výšivkami z Indie, a inšpirované sú aj japonskou technikou boro, či senegalskou patchwork technikou.

3

 

 

Dolce & Gabbana x SMEG

Druhá edícia úspešnej spolupráce medzi značkami Dolce & Gabbana a Smeg pokračovala v tradičnom, rustikálnom, talianskom duchu. Tentokrát doplnili svoju ponuku kuchynských spotrebičov o chladničky a variče s motívmi sopky Etny, oceánom a tradičnými motívmi zo sicílskeho vidieku.

4

 

 

Roberto Cavalli

Charakteristické zvieracie motívy ako zebra, had či žirafa, na ktoré sme zvyknutí pri tvorbe taliana Cavalliho sa dokázali inflitrovať aj do bytového dizajnu. Kolekcia 10 kryštálových váz našla inšpiráciu práve v živočíšnom svete, ktoré kombinovala s výraznými farbami.

6

 

 

Missoni

Inštalácia, ktorú má na svedomí umelkyňa Rachel Hayes v spolupráci so značkou Missoni, bola vytvorená z farebných plastových komponentov, ktoré boli zoradené do oválneho tvaru, vďaka čomu sa postarali o nejednotnú distribúciu farebného svetla. Inštalácia niesla názov Blowing in the Wind.

8

 

 

Hermès

Francúzsky módny dom vytvoril kolekciu dokonale nedokonalých dlaždíc v rôznych farbách. Postarala sa o to umelecká riaditeľka Alexis Farby, ktorá si zamilovala eklektickosť farieb, veľkostí a tvarov. Okrem toho sa v kolekcii objavili aj doplnky ako vázy, košíky či koberce, ktoré sa takisto inšpirovali diverzitou a rôznorodosťou.

9

 

 

Bottega Venetta

Značka Bottega Venetta sa na rozdiel od Dolce & Gabbana vybrala úplne odlišným smerom ako pri svojej poslednej kolekcii, jednoducho chceli vytvoriť niečo iné. Vznikla tak modern kolekcia nábytku, ktorá je maximálne funkčná a praktická. Okrem konferenčného stolíka sa v nej nájde aj modulárna sedačka, ako aj svietidlá, ktoré vznikli s dizajnérkou Osannou Visconti di Modrone.

10

 

Fendi

Popri svojom koncepte Fendi Casa predstavil módny a dizajnový dom novú súbežnú líniu Fendi Cucina, ktorá je venovaná iba kuchyniam. Taliani sú známi svojou láskou k jedlu a jeho príprave, preto si značka dala skutočne záležať. Kuchyne vznikajú v spolupráci s firmou Scic a výsledok je dokonalý. Nájde sa v nich dostatočná dávka kovu, mramoru, ale aj zamatu či dreva.

11

 

 

Salvatore Ferragamo

Salvatore Ferragamo sa spojil s ďalším talianskym gigantom- Moltenic&C, aby tak spolu pripravili dvojitú expozíciu založenú okolo dámskej aj pánskej módy. Niesla názov Outside/Inside a predstavovala dialóg medzi východným a západným svetom. Dominantnými elementami vo expozícii bola stolička z orechového dreva a netradičná knižnica.

12
Foto: archív značiek

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 17.aug 2018

Prírodné úkazy, ktoré pomaly miznú

Aký lepší dôvod na cestovanie existuje, než to, že o pár rokov niektoré prírodné úkazy, miesta a mestá úplne zmiznú...


Cestovanie | 16.aug 2018

Kde dovolenkujú módne bloggerky?

Kto iný vám poradí lepšie pri výbere štýlovej dovolenkovej destinácie, ako módne bloggerky? Pozreli sme sa kde dovolenkovali ikony ako...


Voľný čas | 16.aug 2018

Najlepšie miesta na život

Každý z nás má svoje vysnívaný mesto alebo miesto, kde by chcel žiť. Zatiaľ nás individuálne ovplyvňujú rôzne subjektívne faktory...


Cestovanie | 15.aug 2018

Najkrajšie turistické trate na svete

Pokiaľ dovolenka pri mori nie je nič pre vás, alebo jednoducho chcete objavovať aj iné stránky našej prírody, vyberte sa...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

4 múzy Pirelli kalendára 2019

Pirelli Calendar na rok 2019 objavuje príbehy 4 žien: Gigi Hadid, Julia Garner, Laetitia Casta a Mis...

Chopard bude vyrábať len udržateľné šper...

Udržateľnosť, etika a ekológia sa netýkajú výhradne odevov, ale aj šperkov. Priekopníkom v inováciác...

Nafukovačky z dielne Missoni

Neviete si predstaviť leto bez zábavných nafukovačiek vo forme donutov, labutí a iných insta-friendl...

20 rokov media st banner