Už o pár dní nás čaká sviatok všetkých zamilovaných. Viete, kde ho strávite? Pokiaľ ešte stále rozmýšľate nad rýchlym výletom, poradíme vám s výberom. Tieto európske destinácie vás očaria svojou romantickou atmosférou, prírodou či architektúrou.

Bruggy, Belgicko

Belgické mestečko postavené na kanáloch podobne ako Benátky. Vyniká svojou stredovekou a gotickou architektúrou, ktorá je dodnes obrovským lákadlom pre množstvo turistov. Bruggy jednoducho prejdete pešo a množstvo jeho mostov vás doslova pozýva na romantickú prechádzku. Objavovať ho však môžete aj z lode.

romanticke destinacia v eruope valentin

 

Sintra, Portugalsko

Oblasť Národného parku Sintra sa nachádza necelú polhodinu od Lisabonu a známa je najmä svojim farebným Palácom Pena, ktorý je v sebe mieša množstvo prvkov typických pre romantizmus- od neo gotiky cez neo islamizmus až po neo renesanciu. Nič také, ako tento palác inde na svete nenájdete. Zabudnúť však nemôžme ani na pobrežia v tejto oblasti, na ktorých nájdete jedny z najkrajších pláží v krajine.

2

 

 

Hallstatt, Rakúsko

Populárna destinácia v rakúskom Salzburgu je podmanivá a čarovná. Turistov láka počas každého ročného obdobia vďaka svojej architektúre zo 16.storočia, nádherného jazera obkoleseného ľadovcom Dachstein. Vychutnať si môžete prechádzku starými, úzkymi uličkami, ale aj neďaleké lyžiarske strediská, turistiku alebo kajakovanie priamo v jazere.

3

 

 

Ľubľana, Slovinsko

Pokiaľ hľadáte romantiku v meste, vydajte sa do Ľubľany v Slovinsku. Krásne európske mesto kam sa jednoducho dopravíte autom zo Slovenska či Česka vám ponúka okrem krásnej architektúry či parkov aj skvelé gastro možnosti. Ľubľana je plná štýlových podnikov, bistier či kaviarní a nájdete tu aj národné múzeá a galérie.

5

 

 

Florencia, Taliansko

Florenciu by mal raz za život navštíviť každý. Rodisko humanizmu a renesancie je zároveň domov tých najrôznejších múzeí a galérií, ale aj luxusných butikov, reštaurácií a romantických hotelov. Z každého kúsku tu cítite históriu a zabudnúť nemôžme ani na lokálnu kuchyňu, ktorá vás úplne rozmazná svojimi dobrotami.

6

 

 

Santorini, Grécko

Zo Santorini sa v posledných rokoch stala štýlová záležitosť, ktorú navštevujú mnohé celebrity a influenceri. Krásne biele mestečká s výhľadom na modré more, dramatické útesy a štýlové podniky sú to, čo vám vytvorí dokonalú romantickú atmosféru. Vychutnať si tak môžete drinky pri západe slnka nad oceánom a raňajkovať môžete zase v klasickej kaviarni na pláži.

8

 

 

Cornwall, Anglicko

Ak ste si mysleli, že v Anglicku nenájdete romantické destinácie, zrejme ste nevideli oblasť Cornwall. Na tomto polostrove nájdete typický britský vidiek plný klasických kamenných domčekov, ale aj historických sídel, ktoré sú premenené na štýlové kaštiele či galérie, farebné záhrady a samozrejme prímorské oblasti, v ktorých nájdete dych-berúce pláže a malebné rybárske dedinky.

7

 

 

Cavan, Írsko

Írsko je takisto plné dych-berúcich miest, o množstve z nich ste zaručene ani nepočuli. V oblasti Cavan napríklad nájdete lesopark Dún na Rí, ktorý ukrýva starobylé mosty obrastené popínavými rastlinami, ale aj historické sídlo Cabra Estate. Ak zatúžite po kúsku kultúry, vybehnite do Cavan County Museum, kde môžete objavovať históriu oblasti.

9

 

 

Giverny, Francúzsko

Paríž na Valentína je klišé. Vyberte sa namiesto toho do inej oblasti, odporúčame Giverny. Toto mesto bolo domovom Claude Moneta a práve tu vzniklo množstvo jeho preslávených diel, dokonca tu založil impresionistickú školu, ktorá je dnes premenená na múzeum a navštíviť môžete okrem nej aj jeho dom. Objavte čaro záhrad, ktoré si podmanili aj tohto velikána.

10

 

 

Sevilla, Španielsko

Zabudnite na Barcelonu a San Sebastian, navštívte namiesto toho Sevillu, klenot na juhu Španielska. Objavovať tu môžete námestia plné fontán, staré mestské uličky, aristokratické sídla a opulentné palácové záhrady, krásne upravené mestské parky či tie najmodernejšie galérie a múzea svetového kalibru. Nezabudnite navštíviť predstavenie flamenca.

11

Foto: Pinterest, Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleGastro | 25.feb 2020

Tipy na obľúbené kaviarne od našich znám...

Kaviarne so zaujímavým interiérom a kvalitnou šálkou kávy sú miestom, ktoré vždy dokáže nabiť tou správnou energiou. My sme sa tento...


IRL | 24.feb 2020

Valéria “Fralaa“ Frázová: Budúcnosť si a...

Autenticita, humor a záujem o dôležité spoločenské témy, ktoré svojim followerom podáva originálnym spôsobom. To je Fralaa, o ktorej budeme...


Voľný čas | 20.feb 2020

Ako mať krajšia rána? (A následne aj deň...

Povedzme si to na rovinu, niekedy (alebo takmer vždy) sa nám po zazvonení budíka jednoducho nechce vstať a vydať sa do...

 

envy inca inchi 2 300x300

 

envy inca inchi 2 300x300

banner.300x600 miluska

 

Naše tipy

Kostýmové trendy na jar

Džínsová bunda, trench coat či lodičky, to sú typické jarné kúsky. K tomuto ročnému obdobiu vša...

Džínsy na jarný spôsob

Univerzálne, praktické, pohodlné, také sú džínsy. Milované mnohými ženami na svete a niektoré s...

5 tipov ako na ekologický šatník

Byť ekologickejší neznamená iba prestať nakupovať vo fast fashion reťazcoch každý víkend, ale aj nak...