Do leta to je ešte 5 celých mesiacov! Ak sa nemôžete dočkať slnko alebo jednoducho cítite potrebu vypadnúť za hranice, poradíme vám, kam sa oplatí vycestovať vo februári.

Kodaň

Koncom januára prebieha v Kodani Fashion Week, avšak aj vo februári v ňom nájdete dostatok nielen módnej, ale aj všeobecne dizajnovo zaujímavej inšpirácie. Škandinávska atmosféra tu bude na vás dýchať popri tom, ako si budete vychutnávať škoricového a kardamónové uzly. Ak vám bude zima, nezabudnite navštíviť skvelé múzea, najmä Arken Museum of Modern Art, Desigmuseum Danmark či Experimentarium.

cestovanie dovolenka feburar

 

Rio de Janeiro

Toto brazílske mesto je magické a preto priťahuje každoročne obrovské davy turistov, ktoré chcú pocítiť jeho atmosféru na vlastnej koži. Ak sa tu vyberiete medzi 21. a 29. Februárom, budete môcť zažiť legendárny karneval plný rôznych pochodov, show a osláv v dych-berúcich kostýmoch. Okrem toho samozrejme nevynechajte surférsku pláž Prainha alebo nádhernú Abrico s bielym pieskom. Jednoducho počas februára sa tu naplno odreagujete aj zrelaxujete.

2

 

 

Palm Springs

Kalifornia je takmer vždy slnečná, no teploty nemusia byť vždy ideálne. Pobrežie tohto štátu je o niečo chladnejšie ako vnútrozemie a práve tam by ste sa mali vydať pokiaľ vás tento kus Ameriky láka. Púštne mesto Palm Springs bolo odjakživa domovom bohémov a umelcov, zrejme aj preto je plné galérií a idylickej architektúry. Od 14. do 23. Februára sa tu bude konať týždeň Modernizmu (Modernism Week), ktorý bude plný rôznych akcií súvisiacich s umením.

3

 

 

Madrid

Za slnečným počasím však nemusíte cestovať na iný kontinent, jeho dostatok nájdete aj v neďalekom Španielsku. Teploty sa tu pohybujú okolo 15 stupňov, to však postačí na únik od sychravého počasia v našich končinách. Vydajte sa objavovať preslávené diela umelcov ako Goya či Velasuez, ochutnávajte tradičnú kuchyňu alebo si choďte vychutnať flamenco predstavenie. V Madride sa zaručene nebudete nudiť.

5

 

 

Madeira

Portugalský ostrov v strede Atlantiku je ideálny na dobrodružnejšiu dovolenku. Je ako stvorený na turistiku či bicyklovanie. Ide o sopečný ostrov, takže kochať sa budete môcť krásnymi jazerami a termálnymi prameňmi. Aktivít, ktoré ostrov ponúka je nespočetné množstvo, stačí sa zbaliť a vydať sa.

6

 

 

Kostarika

Krásna krajina plná dažďových pralesov, bohatej fauny a flóry, dramatických útesov a farebných parkov. Nájdete ju v Strednej Amerike a zaručene vás nesklame. V tomto období vás navyše potešia nízke ceny, ktoré sú typické pre off-season. Turistov tu je pomenej, avšak príroda je v maximálnom rozpuku, počas dňa teploty vystúpia na 25 stupňov a nočné dažde vytvoria dokonale čerstvý vzduch.

7 

 

 

Bahamy

Povedzme sin a rovinu, kto by netúžil po dovolenky na Bahamách? Február je ideálny na návštevu tejto čarovnej, idylickej a zmyselnej krajiny hneď z niekoľkých hľadísk- masy turistov, ktoré tu trávili vianočné a povianočné obdobie sa rozpŕchli naspäť do reality a ceny preto poklesli. Takto si budete môcť vychutnať tie najkrajšie pláže bez spoločnosti stovák ďalších lovcov dobrodružstiev a opálenia.

8 

 

 

Cyprus

Priemerná teplota na Cypre je vo februári okolo 17 stupňov, avšak niekedy vás počasie príjemne prekvapí a vyšplhá sa až na 20 či 22. Avšak ostrov ponúka omnoho viac ako len slnenie a pláže. Samozrejme teplé slnečné lúče si môžete vychutnávať pri leňošení na pláži, no múzea ako Shipwreck Museum a slávny hrad Kyrenia sú takisto obrovskými lákadlami.

9

 

 

Los Cabos

Destinácia, ktorú si obľúbili najmä Američania má čosi do seba. Nájdete ju v oblasti Baja California a jej pobrežie lemujú luxusné hotely s dokonalým servisom. Prirátajte k tomu skvelú lokálnu kuchyňu, množstvo aktivít na mori či na súši a februárový Cabo Cocktail festival, počas ktorého môžete ochutnávať drinky od výmyslu sveta. Nezabudnite, Los Cabos je ideálna destinácia pre milovníkov večierkov.

10 

Foto: Pinterest, Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 17.feb 2020

Louis Vuitton podporuje UNICEF náramkami

Tak, ako minulý rok, aj tento sa módny dom Louis Vuitton spojil s UNICEF, aby pomohol dobrému účelu. Chce to dosiahnuť...


Dizajn | 17.feb 2020

Tvorba Paola Roversiho vo výstave

Do krásneho talianskeho mesta Ravenna prichádza ešte krajšia výstava módne fotografie. Rodné mesto jedného z najikonickejších módnych fotografov súčasnej doby...


Cestovanie | 17.feb 2020

Vieme, kde túto sezónu vykryjete deficit...

Výber miesta na dovolenku a plánovanie cesty je pre mnohých ľudí skvelým testom. Čas sú však peniaze a my sme...


Voľný čas | 14.feb 2020

Romantické tradície zo sveta

Valentín je síce najznámejšou oslavou lásky, ktorá sa odohráva takmer po celom svete, no niektoré krajiny majú svoje romantické zvyklosti...

 

envy inca inchi 2 300x300

 

envy inca inchi 2 300x300

banner.300x600 miluska

 

Naše tipy

Z móla na červený koberec

Vidieť jednotlivé dizajny na prehliadkovom móle je úplne iné, ako vidieť ich v skutočnom živote...

Najromantickejšie hotely na svete

Každému občas padne vhod vychutnať si dokonalú romantiku uprostred dokonalej prírody. Či už hľadáte ...

Šperkové trendy na jar

Pomaly, ale isto sa blíži jar, čo znamená, že postupne budeme zahadzovať zimné kúsky a nahradím...