Ešte jeden výlet alebo dovolenku do konca roka stíhate! Kam to bude? Máme pre vás tipy na rýchle európske city-breaks, ale aj na dobrodružnejšie dovolenky. Zakončte rok 2019 s poriadnym štýlom a prirátajte si ďalší zážitok do svojej cestovateľskej zbierky.

Bruggy, Belgicko

Krásne, historické mesto Bruggy je jedným z najzachovalejších stredovekých miest na svete. Jeho architektúra je očarujúca, podmanivá. V zime, keď sú ulice jemne poprášené snehom je však ešte o niečo magickejšie. Pridajte k tomu vianočnú výzdobu plnú svetiel, pravú horúcu belgickú čokoládu a idylický city-break je na svete.

title

 

Moskva

Ak ste zatúžili po pravej zime ako zo starých filmov, stačí sa vydať do Moskvy. Ruská metropola sa totiž stále môže pochváliť poriadnou snehovou nádielkou a okrem toho vás poteší svojou unikátnou architektúru. Gastroscéna tu prekypuje tými najrôznejšími podnikmi od výmyslu sveta, nájdete tu michelinové reštaurácie aj zaujímavý street food.

2

 

 

Štrasburg

V Európe ešte chvíľu ostaneme. Tentokrát vás však pozývame do Štrasburgu, ktorý odporúčame navštíviť namiesto klasiky- Paríža. Romantické mestečko, ktoré sa nám spája najmä s administratívou a politikou má čo ponúknuť. Počas Vianoc vás tu prekvapí dych-berúca výzdoba a najstarší vianočný trh vo Francúzsku, ktorý tvorí 300 drevených stánkov s tradičnými výrobkami a jedlami.

3

 

 

New York City

Zažiť predvianočné obdobie v New Yorku je magické a cítiť sa budete doslova ako v jednom z vianočných filmov, len v pozadí vám nebude hrať klasika Carol of the Bells. Prídel snehu je otázny, niekedy ho v decembri vystihnete, inokedy vás bude čakať len upršané počasie. V každom prípade, metropola ako New York vysvietená miliónmi svetiel, atmosféra podčiarknutá vianočnými trhmi a svetové dobroty rozvoniavajúce po Central Parku sú až príliš veľkým lákadlom.

4

 

 

Fidži

Ak však hľadáte útočisko pred studeným počasím, vyberte sa na Fidži. V lietadle síce strávite 24 hodín, avšak tá prírodná nádhera stojí aspoň za jedinú návštevu počas života. Všetku energiu, ktorú stratíte počas letu navyše môžete naberať naspäť na bielych pieskových plážach a v kryštálovo čistej vode počas toho, ako budete popíjať sladké drinky a chytať zimný bronz. Čakať vás tam bude tropických 30 stupňov.

5

 

 

Tasmánia

Na druhom konci sveta je v tomto období leto. Austrália preto stojí za návštevu. Nebudú to síce Vianoce na snehu, no zažiť ich raz v inom svetle vôbec nemusí byť zlé. Na plážach a horách v Tasmánii budete môcť obdivovať nádhernú, divokú prírodu, no dopriať si budete môcť aj dávku umenia či histórie, ktoré tu takisto nájdete. Uvoľnená atmosféra a príjemných 23 stupňov vás prinúti zabudnúť na chladné, sivé dni naspäť doma.

6

 

 

Zermatt

Vo švajčiarskych Alpách, rovno pod Matterhornom nájdete čarovnú dedinku a lyžiarske stredisko Zermatt, ktoré ponúka 200 kilometrov dokonale upravených zjazdoviek. V dedinke nájdete tie najrôznejšie stánky s jedlom a ručne vyrábanými produktami, nádhernú vianočnú výzdobu a vyskúšať tu môžete napríklad aj psie záprahy. Útočisko nájdete v luxusných 5* hoteloch a večerné drinky si zase vychutnáte v štýlových baroch.

7

 

 

Island

Ak máte na svojom bucket liste polárnu žiaru, teraz máte šancu! Island je nádherný aj počas zimy a práve v období od novembra do februára máte najväčšiu šancu zažiť túto prírodnú krásu na vlastné oči. Denného svetla je málo a častokrát vás môže prekvapiť nepríjemná hmla, no to všetko patrí k autentickému zážitku, ktorý pre vás Island pripraví.

luke stackpoole 5Qqkjn4PFPA unsplash

 

 

Quebec

Zima v Kanade je ako z iného sveta. Predsa len Kanaďania úplne inak vnímajú zimu aj Vianočné obdobie a naplno si toto celé vychutnávajú. V Quebecu nájdete jednu z najkrajších vianočných dediniek na svete, je vypiplaná do posledného detailu a poriadne vás naladí na pravé Vianoce. Nečakajte však prívetivé počasie, teploty budú zaručene mínusové a pravdepodobne bude hmla aj sneh. Avšak historické centrum mesta je dych-berúce, historické. Vychutnáte si navyše najrôznejší street food a útočisko nájdete napríklad aj v štýlových reštauráciách či múzeách.

9

 

 

Tokio

Ak rozmýšľate nad Áziou, skúste tento rok vymeniť Bali za Tokio. Nenájdete tu síce horúce počasie a nekonečné pláže, ale metropolu vysvietenú miliónmi svetiel. Denné teploty sú však celkom prívetivé, pohybujú sa okolo 10-15 stupňov, čo je ideálne na objavovanie mesta, histórie, kuchyne aj vianočných atrakcií, na ktoré tu natrafíte na každom kroku.

10

Foto: Getty, Pinterest

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 06.dec 2019

Olympia Le-Tan pripravila kolaboráciu s ...

Dokonalá kolaborácia pre každú knihomoľku! Dizajnérka Olympia Le-Tan pripravila limitovanú kolekciu kabeliek v spolupráci s prestížnym vydavateľstvom Assouline. Inšpirovaná je cestovateľskými knihami...


Dizajn | 06.dec 2019

Stolovanie podľa LoveShackFancy

Newyorská značka LoveShackFancy je synonymom modernej boho romantičky. Známa je najmä svojim zasnívanými šatami, blúzkami a sukňami s tými najjemnejšími kvetinovými motívmi...


Dizajn | 06.dec 2019

V&A otvára výstavu venovanú kabelkám

V najnovšej výstave V&A múzea v Londýne sa budete môcť pokochať kabelkami, puzdrami či dokonca ruksakmi zo 16.storočia, ale aj kabelkami Birkin...


Dizajn | 05.dec 2019

Dizajnový dom pre mladé páry

Každý má svoju vlastnú predstavu o tom, ako by mal vyzerať ideálny dom a aké podmienky by mal spĺňať. Inú preferencie bude...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Vianočný stromček podľa Christiana Loubo...

Luxusný londýnsky hotel Clardige’s každoročne pripraví vianočný stromček v spolupráci so známym...

Najlepšie beauty adventné kalendáre

Beauty adventné kalendáre sa už etablovali na scéne adventných kalendárov a úplne vážne konkuru...

Vianočné nákupy ekologicky: Ako na to?

Vianočné nákupy sa pomaly rozbiehajú, no predtým ako sa do nich naplno ponoríte aj vy, chceli by sme...