Keď nás za oknom prekvapí sychravý deň za dňom, mnohí z nás začínajú uvažovať nad destináciami, kam vypadnúť a načerpať trochu vitamínu D. My sme tie ideálne destinácie našli za vás. Nájdete medzi nimi nielen európske, ale aj svetové destinácie, plážové tipy či zasnežené miesta.

Lisabon

Mesto, ktoré vás svojim počasím nikdy nesklame. Kedykoľvek počas roka sa tam vyberiete, na 99% vás tam počká pekné, slnečné počasie a príjemných 18-20 stupňov. Oproti letným mesiacom vám však november poskytuje menej turistov, čiže lepšie ceny a väčší výber. Čakajú vás krásne farebné uličky, vynikajúca svetová kuchyňa a unikátne historické pamiatky.

lisbon

 

 

Island

Hovorí sa, že na Island by sa mal človek vydať aspoň dvakrát, raz v lete a raz v zime. Obe ročné obdobia majú totiž svoje výhody, v zime to je aurora borealis alebo polárna žiara. Počasie je tam nepredvídateľné, niekedy vás prekvapí pekné, slnečné poobedie, no väčšinou to budete musieť zvládnuť v oblačnosti a hmle. To však pridáva destinácii na autenticite. Farebné minimestečká, čierne pláže pokryté masívnymi ľadovými guľami či zasnežené okolité hory len tak hocikde nenájdete.

2

 

 

Patagónia

Čile je najvyspelejšou juhoamerickou ekonomikou, má perfektnú infraštruktúru, skvelé služby a dych-berúcu prírodu. Keďže sa nachádza na južnej pologuli, ročné obdobia sú tam opačné ako u nás, v novembri sa pomaly rozbieha leto. No a objavovať tie najkrajšie časti Patagónie v príjemnom počasí zrejme nič neprekoná. Je síce Pravda, že Čile momentálne prechádza obrovskými občianskymi vzburami, no túto destináciu minimálne poznačte do svojho bucket listu a nezabudnite ju navštíviť práve počas tohto obdobia.

3

 

 

Phoenix

Ikonický architekt Frank Lloyd Wright raz povedal, že Arizona by si zaslúžila vlastný architektonický sloh vzhľadom na to, že ponúka unikátny, púštny charakter prostredia. Phoenix je hlavné mesto tohto štátu a môže sa pochváliť vyspelou umeleckou kultúrou, ktorá je plná galérií, dizajnových múzeí a najmä unikátnej architektúry. Neďaleké Camelback Mountain tiež ponúka vyžitie všetkým milovníkom prírody, to všetko počas príjemných 25 stupňov.

4

 

 

Andalúzia

Ak sa vám nechce cestovať na druhý koniec sveta, vybehnite do Andalúzie. Oblasť na juhu Španielska vás očarí historickými mestami ako Cádiz, Córdoba či Sevilla, no užiť si môžete aj príjemné večery na pláži, napríklad s pohárom lokálneho vína v ruke. V Malage zase môžete preskúmať galérie či múzeá a v Marbelli si vychutnajte plážové kluby a bary s nadštandardnými službami. Počasie síce nie je horúce, no stále príjemné a slnečné.

5

 

 

Nový Zéland

Destinácia, ktorú môžete navštíviť keď sa neviete rozhodnúť, či sa chcete opaľovať alebo lyžovať. Na South Island na Novom Zélande totiž môžete robiť obe aktivity počas jediného dňa. Nádherná a rôznorodá príroda vám ponúkne všetko od ľadovcov až po tie najkrajšie pláže. Ak ste milovníci filmov Pán Prsteňov, príroda vám pripomenie práve tieto príbehy. Hory, skalisté útesy, nekončené pláne, jednoducho dokonalé prírodné skvosty, ktoré inde na svete nenájdete.

6

 

 

Omán

Omán si pomaly buduje status dostupného luxus v cestovateľskom svete. Turizmus sa tu rozvíja rýchlosťou svetla, no napriek tomu sú tu nekončené pláže poloprázdne. Biely piesok a čistučké more v prostredí luxusného hotela sa dokážu postarať o dokonalý relax bez toho, aby ste minule desaťtisíce na dovolenke na Maldivách. Navyše tu môžete objavovať čarovné poklady starého, exotického sveta, ktorý tu nájdete v podobe architektúry a interiérového dizajnu.

7

 

 

Mexiko

V novembri Mexičania oslavujú El día de los muretos, čiže Deň mŕtvych, ktorý je typický svojimi procesiami po mestách a dedinkách. Domáci majú pomaľované tváre na štýl kostry a na hlavách koruny z kvetín, ktoré sa preslávili na Instagrame. Okrem toho si však môžete vychutnávať príjemné počasie, opaľovanie a typickú plážovú dovolenku, pretože teploty tu vystupujú aj na 30 stupňov.

miguel bruna NA8FlWwxnaM unsplash

 

 

Toskánsko

Napadlo by vám cestovať do Toskánska v novembri? Nie je to síce typické obdobie, ale to znamená, že o krásny hotel uprostred viníc sa budete deliť len s pár turistami. Prebiehajú tu ochutnávky vína, nespočetné množstvo food festivalov, s ktorými sú spojené najrôznejšie ochutnávky či workshopy. Pokiaľ hľadáte gastro zážitok, toto je destinácia pre vás.

9

 

 

Tel Aviv

Izraelský Tel Aviv je zrejme najbližšie miesto v Európe, kde si aj v novembri či dokonca v decembri môžete vychutnať skutočne vysoké teploty. Cez deň vás tu počká 26 až 31 stupňov, čo znamená že môžete chytať bronz na mestskej pláži. Avšak Tel Aviv je známy svojim ruchom, má rozvinutú gastro scénu, nočný život a lokálni tu turistov zbožňujú. Možnosti na tie najrôznejšie aktivity sú tu takmer nekonečné, no pokiaľ sa budete nudiť, stále si môžete spraviť výlet aj k Mŕtvemu moru.

adam jang Molhe1qQRWI unsplash

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 27.máj 2020

Prenájom luxusných vozidiel na biznis i ...

Chystáte sa na dôležité obchodné rokovanie do zahraničia alebo v rámci Slovenska? Potrebujete sa vkusne a originálne prezentovať? Naplánujte si...


IRL | 26.máj 2020

Barbara Randušková: Väčšinu „problémov“ ...

„Keď sa do seba hlboko ponoríš, objavíš veci, ktoré si nikdy nevidela. Niektoré ťa desia, niektoré ťa prekvapia a ty...


Voľný čas | 25.máj 2020

Ako zorganizovať botník?

Organizácia šatníka je ideálnou jarnou aktivitou, do ktorej sa mnohí z nás vrhli aj vďaka karanténe. Teraz je však na rade...


Gastro | 22.máj 2020

Kuchárska kniha podľa Priateľov

Jedlo je omnoho viac, ako len chutná a výživná strava, ktorou si spríjemňujeme deň. Je to súčasť kultúry, rodín aj sociálneho...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Móda na doma: Najlepšie udržateľné značk...

Po tom, ako sme zostali uzatvorení doma v karanténe, sa mnohí z nás vrhli do nakupovania módy (niele...

Greta testuje: FACE YOGA

V současném světě panuje posedlost zjevem, mládím, bezchybnou postavou. A s ní těsně souvisí přímo e...

Matchy-matchy: Ladiace teplákové sety

Už sme si zrejme všetci zvykli na to, že vídavame väčšinu známych osobností v teplákových súpra...