Kto ešte za sebou nemá letná dovolenku? Alebo už bola tak dávno, že si ju ani nepamätáte? O dôvod naviac vybrať si ďalší výlet! Poradíme vám, kam sa oplatí vycestovať v septembri, či už hľadáte mestský ruch, panenskú prírodu alebo exotiku.

Utah

Štát Utah má síce až 5 národných parkov, no masy turistov, ktoré každoročne zavítajú sú obrovské. Vláda chce dokonca limitovať vstupy iba na rezervácie. Ak hľadáte obdobie, kedy vám nebudú iní turisti kaziť vaše fotky a zážitok z dokonalej prírody, vydajte sa tu v septembri. Počasie je stále príjemné na objavovanie tých najkrajších miest.

title

 

 

Istanbul

Mesto, kde sa stretávajú kontinenty, ale aj kultúry, história s modernou dobou. Ak chcete zažiť pestrú dovolenku po každej stránke, vydajte sa do Istanbulu. Vychutnať si tu môžete opulentné historické pamiatky, bohatú gastroscénu a rušný nočný život, ale aj galérie a múzeá moderného umenia. Jednoducho z každého rožku trošku.

anna 0n0AHB1fgTQ unsplash

 

 

Údolie Loiry

V údolí rieky Loiry, ktorá je dedičstvom UNESCO nájdete nepoškvrnené zákutia a šarmantné minidedinky a mestečká. Pláne, vidiecke sídla, jazierka a vinice vás svojim čarom omráčia. V tomto období tu prebieha aj vínny festival Vines, Wines and Walks, na ktorom nechýba dokonalé jedlo, víno a súčasťou sú aj prehliadky viníc.

3

 

 

Albánsko

O Albánsku sa veľa nehovorí v spojitosti s letnými dovolenkami, no podľa nás môže úplne v pohode konkurovať velikánom ako Chorvátsko či Španielsko. Stačí sa pozrieť na ich nádherné pobrežia, ktoré ešte neobjavili masy turistov. Teploty tu v septembri dosahujú 27 stupňov, takže vzdať sa nemusíte ani opaľovania či vodných športov.

4

 

 

Mexico City

Umelecká, eklektická, bohémska duša Mexico City si vás okamžite získa. Na jednej strane tu môžete zažiť autenticitu mesta, no na tej druhej pocítite aj modernú dobu. Mexickú kuchyňu môžete ochutnávať na street-food trhoch, ale aj v prestížnych reštauráciách, ktoré jej dodávajú luxusný nádych. Nezabudnite navštíviť butiky lokálnych dizajnérov a navštívte niektoré z mnohých galérií.

jezael melgoza KbR06h9dNQw unsplash

 

 

Lisabon

V Lisabone dokážu byť letá poriadne horúce. 40-stupňové horúčavy z augusta vám tu však už nehrozia, namiesto toho vás počká príjemných 25 a svieži vánok od oceánu. Bohatá gastroscéna so svetovou kuchyňou, nádherné pláže na dosah a pravý mestský ruch s uvoľnenou atmosférou nenájdete zrejme nikde takto dokonale namiešaný.

6

 

 

Maroko

Úplne iný svet objavíte na Maroku. Vydať sa môžete na túru po pohorí Atlas, vychutnať si môžete staré mestá ako Medina či Fez, ale aj moderné galérie vrátane Yves Saint Laurent múzea. Ubytovanie je lacné a krásne, budete sa v ňom cítiť ako z Tisíc a jednej noci alebo z rozprávky Aladinova zázračná lampa.

7

 

 

Sicília

Kto by nemiloval Taliansko? Krajina, ktorá má všetko, od jedla cez históriu až po prírodu je však až príliš obľúbená a je veľmi ťažké nájsť obdobie, kedy vás neprevalcujú turisti. September je však ideálnym obdobím aj na návštevu takej obľúbenej destinácie akou je Sicília. Nastáva turistický útlm a o tie najkrajšie pláže sa budete deliť len s pár cestovateľmi či lokálnymi.

8

 

 

Galapágy

September na Galapágoch je najsuchším a najchladnejším mesiacom. Aj preto tu je veľmi málo turistov. Cez deň teploty dosahujú 20 stupňov a divoký život je v rozkvite. Pozorovať môžete albatrosy v ich prirodzenom prostredí, druhy vtákov o ktorých ste ani nechyrovali a tešiť sa môžete aj na tulene, veľryby či delfíny. Okrem toho si môžete vychutnať plavby luxusným jachtami, potápanie, kajakovanie, jednoducho všetko, čo patrí k dovolenke pri mori.

luna zhang nwFS7Eh pao unsplash

 

 

Newfoundland

Komu by napadlo dovolenkovať v Kanade? Newfoundland je však presne tou destináciou, o ktorej ste ani nevedeli, že ju potrebujete navštíviť. V septembri je tento ostrov pokrytý divokými čučoriedkami a ostrov je v tomto období domovom veľrýb. Čakajú vás tu však aj čarovné údolia, dramatické útesy a malebné rybárske dediny, ktoré vám budú nápadne pripomínať Island.

10

Foto: Getty, Pinterest

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 18.sep 2019

Louis Vuitton vytvoril kolekciu s umelco...

Značka Louis Vuitton sa vrhla do ďalšej umeleckej spolupráce. Tento krát sa spojila s americkým umelcom Jonasom Wood, s ktorým...


Dizajn | 17.sep 2019

Interiérové trendy v priebehu rokov

Trendy ovplyvňujú nielen módny priemysel, ale všetky sféry života. V prípade interiérového dizajnu však trendy idú s módou ruka v ruke. Ako vyzerali...


Voľný čas | 17.sep 2019

Beach Brain: Benefity pobytu pri mori

Väčšina ľudí miluje leto, šum mora, teplý piesok pod nohami a hrejivé slnko na pokožke. Nie je to však iba...


Cestovanie | 16.sep 2019

Najdrahšie hotelové suity na svete

Hotelová izba v cene niekoľkoročného platu bežného človeka? Áno, aj také existujú a presne tam vás dnes pozývame. Samozrejme virtuálne. Emphaty...

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Ako si vybrať ofinu pre váš typ tváre?

Čím to je, že všetky Francúzky dokážu pôsobiť s ofinou maximálne sofistikovane za každých okoln...

Saint Laurent predstavuje kolekciu šport...

Ak ste si mysleli, že šport už nedokáže byť luxusnejší ako je teraz, značka Saint Laurent vás presve...

Beauty ikony preverené časom

Pätica popredných make-up artistiek zo Slovenska i z Česka nám prezradila, bez ktorých produktov sa ...