August je najobľúbenejším mesiacom v roku mnohých ľudí. Dovolenková sezóna je v plnom prúde, no vo vzduchu už zároveň cítiť sentiment za blížiacim sa koncom leta. Napriek tomu môže byť výber dovolenky práve v auguste komplikovaný. Obrovská časť populácie si ho totiž vyberá ako obdobie na svoju dovolenku, takže nám hrozí masová turistika. Vybrali sme však pre vás také destinácie, v ktorých sa im vyhnete.

Severné teritórium

Na opačnej strane zemegule je v tomto období zima. Avšak to v prípade Austrálie neznamená sneh, ale príjemné letné teploty dosahujúce až 30 stupňov. Nevynechajte nádherné Uluru Národný park Kakadu, ale aj nespočetné množstvo vodopádov a ak túžite po troche mestského ruchu, skočte do hlavného mesta Darwin. Chýbať vám nebudú ani panenské pláže, tých je tu takisto požehnane.

title

 

 

Madeira

Rodisko Christiana Ronalda sa preslávilo nielen vďaka nemu. Vďačí za to aj svojej prírode, ktorá je v rozpuku takmer celý rok. Ostrov sa nachádza v Atlantickom oceáne a aj preto sa teší bujnej flóre a bohatému morskému životu. Ponúka dramatické útesy, roztomilé pláže a nekonečné možnosti na turistiku a cyklistiku. V septembri vás tu bude čakať príjemných 25 stupňov.

2

 

 

San Francisco

Nielen ikonický Golden Gate, ale aj bohatá gastronómia, krásna okolitá príroda a pláže stvorené na surfovanie vám ponúka San Francisco. Z mesta to máte len na skok do slávnych viníc Sonoma alebo Napa Valley. Nehovoriac o tom, že september v San Franciscu má vždy najlepšie počasie, najviac slnka a minimum hmly.

3

 

 

Vesteralen, Nórsko

Našli sme niečo aj pre dobrodruhov- vydajte sa do nórskej oblasti Vesteralen. Nachádza sa severne od Lofotských ostrovov a ponúka panenskú, drsnú a pritom takú dokonalú prírodu. Tešiť sa môžete na fjordy, jazerá, ale aj nádherné pláže, ktoré vás budú zvádzať na kúpanie aj napriek tomu, že teploty tu nepresiahnu 2 stupne nad nulou.

4

 

 

Transylvánia

Ak potrebujete uspokojiť váš hlad po histórii, vydajte sa do Transylvánie. Obdivovať môžete rôzne hrady, nielen ten Drakulov (Hrad Bran), a popri tom si ešte vychutnáte aj nádhernú prírodu počas ideálneho letného počasia.

5

 

 

Florencia

Vydať sa do Florencie v auguste sa oplatí už len kvôli Festivalu New Generation, ktorý sa odohráva v záhradách Palazzo Corsini. Odohrávajú sa tu divadelné predstavenia, opera či jazzové koncerty, ktoré si nenecháva ujsť ani talianska smotánka. Nehovoriac o kultúre a histórii, ktoré mesto ponúka celoročne. Pripravte sa však na väčšie davy, august je dovolenkovým obdobím pre 90% Talianov.

6

 


Devon a Dorset

Devon a Dorset je najkrajšia prímorská oblasť v Anglicku. Mieša sa tu typický anglický vidiek s dávkou noblesy typickej pre britskú aristokraciu. Pláže sú dych-berúce, nenútené a pritom také romantické. Vychutnať si tu môžete romantiku vo dvojici, ale aj štýlový pobyt plný kulinárskych zážitkov.

7

 

 

Papua Nová Guinea

Zabudnite na Indonéziu a vyberte sa namiesto toho do Papuy Novej Guiney, ktorá si oproti iným destináciám skutočne zaslúži titul exotika. Počká vás tu pomerne nedotknutý dažďový prales, sopky, ale aj pôvodné kmene domorodcov. V auguste sa tu odohrávajú festival- Sepik River Crocodile Festival a Mount Hagen Cultural Show, ktoré predstavujú lokálne rituály, odevy, bojové masky aj jedlo.

8

 

 

Seattle

Seattle sa síce preslávil svojim daždivým počasím, no to si v auguste dáva pauzu. Mesto bolo vybrané ako najviac „hip“ na západnom pobreží, má rozvinutú gastro scénu plnú talentovaných šéfkuchárov a v tomto mesiaci si tu dokonca užijete aj kúpanie a opaľovanie.

luca micheli RpvC77 exG0 unsplash

 

 

Tanzánia

Ak máte chuť na safari, vašou destináciou by mala byť Tanzánia, ktorá má všetko, čo od takéhoto zážitku očakávate- divočinu, gýčové ostrovčeky aj hory. August je zároveň koniec dažďovej sezóny, čiže počasie vás tiež nesklame. Nezabudnite navštíviť najväčší Národný park Ruaha a keď dostanete chuť na kúpanie, vydajte sa na ostrov Rubondo na jazere Victoria.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 20.aug 2019

Nábytok ako talizman

Pokiaľ vám meno Tim Labenda nič nehovorí, nezúfajte. Nie je známy pred masami, ale v zákulisí módy je rešpektovaným profesionálom. Nepatrí...


Dizajn | 14.aug 2019

Off-White uvádza kolekciu bytových dopln...

“HOME”, tak sa volá kolekcia bytových doplnkov zančky Off-White, ktorá je exkluzívne dostupná v butiku značky na gréckom ostrove Mykonos...


Gastro | 13.aug 2019

Mansur Gavriel a Ladurée otvorili spoloč...

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie Ladurée? Pravdepodobne to budú ich makrónky v najrôznejších farbách. Newyorskú značku Mansur...


Gastro | 10.aug 2019

Najlepšie vitamíny pre pleť

Koľko vitamínov máte vo svojich kozmetických produktoch? Vitamín C sa už dnes stal jedným z najväčších must-haves a rovnako na...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Beauty tajomstvá zo sveta

Predtým, ako sme boli obdarovaní tými najmodernejšími kozmetickými vychytávkami, si ľudia po celom s...

Dokonalá pokožka bez make-upu: Ako na to...

Pokiaľ aj vy patríte k tým z nás, ktorí si v lete nevedia predstaviť existovať pod vrstvou podkladov...

Zázrak na počkanie


Priekopnícka značka NIOD spôsobila v kozmetickom priemysle hotovú revolúciu. Za zložitými názvami pr...