Každú sféru nášho života zasahujú technológie. Výnimkou nie je ani cestovanie, čo určite poznáme všetci na vlastnej koži. Predtým, ako sa vydáme niekam na dovolenku pozorne preskúmame Tripadvisor, prípadne hľadáme najlepšie ceny leteniek na Kiwi. Avšak tieto aplikácie posúvajú cestovanie na úplne novú úroveň.

 

travelapps

 

 

Packpoint

Jednoduchá a veľmi nápomocná aplikácia pred akoukoľvek cestou, pomôže vám totiž pri balení. Nezáleží na tom, či sa chystáte navštíviť rodičov na víkend, alebo cestujete na mesačnú dovolenku to Ázie. Podľa destinácie a počasia vám odporučí veci, ktoré by ste nemali vynechať a vy si do tohto zoznamu kedykoľvek môžete pridať ďalšie nevyhnutnosti. Pri balení si už len odčiarkne, čo ste si zbalili a predtým ako vyrazíte si to môžete celé ešte raz skontrolovať.

Screenshot 2019 08 01 at 17.29.42

 

 

Detour

Spoznajte lepšie destináciu, v ktorej sa práce nachádzate. Pomocou tejto aplikácie už nebudete potrebovať žiadne fakultatívne zájazdy či sprievodcov. Prevedie vás 19 krajinami po celom svete, a momentálne má k dispozícii viac ako 150 audiokomentárov. Spoznávať môžete miesta ako Rím, San Francisco či Marrákeš. Momentálne je však v Európe dostupná len pre Androidy.

Screenshot 2019 08 01 at 17.40.08

 

 

All Trails

Milovníkov turistiky poteší táto aplikácia, ktorá má zmapovaných 75-tisíc turistických chodníkov. Odporučí vám ideálnu trasu na bicykel, na beh aj bežnú prechádzku. Každý chodník má navyše recenzie a tipy od turistov.

Screenshot 2019 08 01 at 17.39.39

 

 

Gas Buddy

Vďaka tejto aplikácii nielenže nájdete najvhodnejšie ceny benzínu a nafty vo vašom okolí, ale ponúka aj možnosť cash back v prípade, že tankujete od značky vybraných výrobcov. Ideálna aplikácia na roadtripy, ale aj na akúkoľvek dovolenku v prípade, že si prenajímate auto.

Screenshot 2019 08 01 at 17.43.02

 

 

DUFL

Táto aplikácia je chuťovka. Navrhnutá bola pre business cestovateľov, no využívať ju môže hocikto. Po registrácii každý užívateľ dostane welcome kit, ktorý obsahuje kufor a iné cestovateľské nevyhnutnosti. Ten naplníte podľa toho, čo potrebujete a v aplikácii naplánujete vyzdvihnutie. Kufor vás následne počká na mieste, ktoré zadáte. Obsah kufra bude uložený v šatníkoch DUFL a vy sa jednoducho balíte len klikaním na fotky vecí, ktoré potrebujete. Na konci pracovnej cesty takisto kufor neberiete so sebou, jednoducho ho necháte v hoteli, kde ho DUFL vyzdvihne. Vaše veci operie a pripraví na ďalšie použitie. To znamená, že vy nemusíte cestovať s batožinou, nemusíte sa už baliť ani starať o údržbu vecí.

Screenshot 2019 08 01 at 18.03.04

 

 

EatWith

Aplikácia stvorená pre všetkých milovníkov autentickej gastronómie. Umožňuje vám zažiť lokálnu kuchyňu priamo u domácich, či už bežných ľudí, majiteľov reštaurácií či šéfkuchárov. V aplikácii nájdete, kto a čo aktuálne varí a akými jazykmi hovorí.

Screenshot 2019 08 01 at 17.54.14

 

 

TripIt

S touto aplikáciou zvládnete naplánovať aj komplikovanejší zájazd. Je super pomocníkom v prípade, že sa chystáte na viacero miest v rámci jednej dovolenky a na roadtripy. Pomocou nej si naplánujete itinerár na každý deň, môžete si dokonale rozdeliť svoj čas a zorganizovať dni. Môžete si do nej nahrať dátumy a časy odletov, prenájmu auta, rezervácie, ale aj rôzne iné plány.

Screenshot 2019 08 01 at 17.56.49

Foto: archív firiem

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 24.jan 2020

Darčeková inšpirácia

Darčeková inšpirácia na akúkoľvek príležitosť, pre akúkoľvek ženu.   


Dizajn | 23.jan 2020

Majstri siluét

Cristobal Balenciaga a Azedine Alaïa sú bezpochyby jednými z najväčších legiend v módnom svete. Mnohí si ich pamätáme kvôli ich unikátnej schopnosti tvarovania...


Gastro | 23.jan 2020

Louis Vuitton otvorí vlastnú reštauráciu

Raňajky u Tiffanyho a večera u Vuittona? Čoskoro sa takýto scenár stane skutočnosťou, pretože značka Louis Vuitton otvorí svoju prvú...


IRL | 23.jan 2020

Pasta Oner: Bratstvo večnej lásky v Danu...

Prvá rozsiahla výstava Pastu Onera na Slovensku The Brotherhood of Eternal Love prináša súbor obrazov a priestorových objektov vytvorených špeciálne...

 

predplatne

 

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

7 účesových trendov na zimu

Rozmýšľate, čo s vlasmi pod čiapkou? Ako sa učesať tak, aby vám účes vydržal aspoň počas pracov...

Stylingové triky so šálom

Kto v zime nevychádza z domu bez šálu? Pokiaľ je tento kúsok neodmysliteľnou súčasťou každ...

5 zimných outfitov podľa Severaniek

Kde hľadať inšpiráciu pre zimné outfity ak nie práve v šatníkoch Severaniek? Fínky, Švédky či N...