Nie je hotel ako hotel. Je síce pravda, že dnes je na svete množstvo zariadení, ktoré dokážu zaujať tými najrôznejšími aspektmi, avšak len pár z nich sa môže pochváliť bohatou históriou. Predstavujeme vám legendárne hotely po svete, ktoré odjakživa hostili globálnu smotánku.

Claridge’s, Londýn

Hotel bol otvorený už v roku 1812 a pochváliť sa môže pravidelnými návštevami všetkých generácií britských monarchov. Nachádza sa v prominentnej štvrti Mayfair, je zariadený v štýle Art Deco a obľúbili si ho Katherine Hepburn, Kráľovná Matka či Winston Churchil. Kráľovná Alžbeta II. tu pravidelne chodí na svoj obľúbený čaj o piatej.

title

claridges2

 

 

The Plaza, New York City

Newyorský hotel otvorený v roku 1907 sa stal oficiálnou pamiatkou mesta už v roku 1969. Je bezpochyby najpopulárnejším hotelom vo Veľkom jablku. Objavil sa v množstve filmových trhákov od Funny Girl s Audrey Hepburn až po Sám doma: Stratený v New Yorku. Obľúbili si ho aj hviezdy ako Liza Minnelli, Eleanor Roosevelt či the Beatles. Pokiaľ v ňom nemôžete stráviť noc, môžete sa vybrať aspoň na exkurziu, ktorú organizuje samotný hotel.

plaza plaza2

 

 

Villa D’Este, Cernobbio

Jazero Como v Taliansku je takisto preslávenou destináciou, ktorú vyhľadáva prominentná klientela. Villa d’Este je pritom najobľúbenejšou voľbou od roku 1873, kedy bola pôvodná budova zo 16.storočia premenená na luxusný hotel. Nachádza sa hneď pri jazere, má súkromnú záhradu a slávny bazén priamo na jazere.

villa villa2

 

 

 

Ritz, Paríž

Najznámejší parížsky hotel, ktorý vďačí svojej popularite opulentnému dizajnu. Bývala tu samotná Coco Chanel, Audrey Hepburn či Marcel Proust. Okrem toho sa v ňom odohrávalo množstvo populárnych románov ako Nežná je noc od F.S.Fitzgerald či Slnko aj vychádza od Ernesta Hemingwaya.

ritz ritzs2

 

 

 

The Beverly Hills Hotel, Los Angeles

Hotel navrhol architekt Elmer Grey a otvorený bol už v roku 1912. Postupne si vybudoval status miestnej ikony opradenej hollywoodskym glamourom. Môže za to hviezdna klientela, ktorá tu od začiatku nachádzala svoje útočisko. Noci tu strávila Marilyn Monroe, belgický Kráľ Albert, John Wayne či Elizabeth Taylor.

beverly beverly2

 

 

 

Danubius Hotel Gellért, Budapešť

Aj v neďalekej Budapešti nájdeme jeden z najikonickejších hotelov. Danubius Hotel Gellért bol postavený v roku 1918 v štýle Art Noveau a v roku 1927 mal úplne prvý bazén s umelými vlnami na svete. Preslávil sa svojimi elegantnými kúpeľmi s termálnou vodou, ktoré sú dnes už ikonické. Pohostil významné osobnosti ako Dalai Lama, Richard Nixon či Jane Fonda.

gellert gellert2

 

 

 

The Breakers, Florida

Hotelový komplex vybudovaný v roku 1926, ktorého predlohou bola Villa Medici v Ríme. Od 20.rokov bol hotel obľúbenou destináciou elitných rodín s deťmi a pravidelne tu dovolenkovali Vanderbiltovci, Astoriovci či Rockefellerovci.

breakers breakers2

 

 

 

Hotel du Cap-Eden-Roc, Cap d’Antibes

Najprestížnejší hotel vo Francúzsku nájdete na pobreží. Ide o legendárny Hotel du Cap-Eden-Roc, ktorý sa nachádza na Francúzskej riviére. Má v sebe toľko histórie a luxusu, že aj vďaka jedinej noci sa v ňom budete cítiť ako najväčšia hviezda svetového kalibru. Milovali ho Marlene Dietrich, F.S.Fitzgerald s manželkou Zeldou, či Vojvoda a Vojvodkyňa z Windsoru.

cap  cap2 

 

 

 

Chateau Marmont, Los Angeles

Škandálmi opradený a pritom stále obdivovaný Chateau Marmont je obľúbenou destináciou celebrít od roku 1929, kedy bol otvorený. Marilyn Monore, Sofia Coppola, Fitzgeraldovci a vlastne všetci bohémovia zlatej éry Hollywoodu tu minimálne jednu noc strávili. Navrhol ho architekt Arnold A.Weitzman, ktorého inšpiroval kaštieľ Chauteu D’Amboise vo Vallée de la Loire.

marmont marmont2

 

 

 

Baur Au Lac, Zürich

Obľúbený hotel Alžbety Bavorskej alias Sisi bol otvorený v roku 1844 a odvtedy lákal najmä významných a mocných ľudí z celého sveta. Odohrala sa tu tiež premiéra opery Die Walküre Richarda Wagnera. Svojim hosťom poskytuje dokonalý výhľad na Zürišské jazero a poskytuje elitnej klientele maximálne súkromie.

bar  baur 

Foto: archív hotelov

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 27.nov 2020

Ako vybrať vhodný odsávač pár?

Správny výber odsávača pary je dôležitejší, ako by sa mohlo zdať. Ideálny spotrebič sa postará o čistý vzduch bez výparov...


Voľný čas | 27.nov 2020

Najlepšie alternatívne adventné kalendár...

Čokoláda nie je pre vás, no a tak by ste si chceli vychutnať obdobie adventu? Vyberte si niektorý z adventných kalendárov, v ktorých...


Voľný čas | 26.nov 2020

Vianočný zoznam: Tipy na darčeky pre vaš...

Ani sme sa nenazdali a Vianoce sú za rohom. Ak už pomaly začínate podliehať nákupným zhonom, poradíme vám s výberom. V našich tipoch...


Dizajn | 25.nov 2020

Rozprávkový čas Vianoc podľa Dior

Obdobie Vianoc je vždy výnimočné a slávnostné. Má svoju charakteristickú atmosféru, ktorá by sa pokojne dala opísať aj ako magická. A nie...


Naše tipy

Vlasové doplnky na jeseň 2020

Čo urobiť s vlasmi, keď nám počasie nepraje a za oknami nás čaká vietor či dážď? Obráťte s...

Ako kombinovať kabát s čižmami?

Máte doma väčšiu zbierku kabátov alebo čižiem? Tieto dva kúsky majú prevahu aj v našich šatníko...

Jesenné farby v manikúre

Pre obdobie jesene sú typické farby ako bordová, hnedá či smaragdová. Radi po nich siahame v pr...