Krásna príroda neznamená automaticky len pláže a moria. Na svete je toľko prírodných krás, ktoré môžeme objavovať a medzi nich patria aj jazerá. Ak namiesto typickej letnej dovolenky pri mori uprednostníte aj vy unikátne prostredie jazier, prezradíme vám, kde nájdete tie najkrajšie.

Lago di Garda, Taliansko

Najväčšie ľadovcové jazero, ktoré nájdete na severe Talianska sa rozprestiera po 52 kilometroch a návštevníkom ukazuje dve tváre. Horská podobe na severnej strane pri dolomitoch je v kontraste s tou južnou, ktorá už pripomína skôr pláže. Prostredie je ideálne na turistiku aj na cyklotúry.

title

 

Luzernské jazero, Švajčiarsko

Len 50 kilometrov od Zurichu nájdete čarovné mestečko Luzerne, ktorého najväčším lákadlom je Luzernské jazero. Okolie je plné 5-hviezdičkových hotelov, nádherných výhľadov a možností na plavby po okolí.

2

 

 

Bled, Slovinsko

Preslávené slovinské jazero, ktoré dominantou je ostrov s kostolíkom zo 17.storočia v jeho strede. Je zároveň ideálnym nikom od sveta, no pritom vôbec nie je ďaleko od civilizácie. Okolie je plné štýlových kaviarničiek či wellness centier.

3

 

 

Bodensee, Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko

Jazero Bodensee prepája hneď tri krajiny- Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko. Ponúka nekonečné kilometre ako stvorené na turistiku, ale aj jachtenie či kajakovanie, no poteší aj všetkých milovníkov bicyklov, ktorí tu nájdu jednoduché aj náročnejšie trasy.

4

 

 

Mazúrske jazerá, Poľsko

Komu by napadlo vydať sa na dovolenku do Poľska? Len veľmi málo ľuďom a pritom má čo ponúknuť. Okrem Gdanska má však ďalšie lákadlo, ktorým sú Mazúrske jazerá. Sú plné roztrúsených ostrovčekov, ktoré sa vynikajú na modrej vode a pripomínajú exotiku.

5

 

 

Saimaa, Fínsko

Fínsku sa nehovorí Krajina tisícich jazier len tak. V skutočnosti tam nájdete viac ako 187-tisíc jazier a jedným z nich je aj Saimaa. Nachádza sa 260 kilometrov južne od Helsiniek a je obľúbenou destináciou počas leta aj zimy.

7

 

 

Skadarské jazero, Čierna Hora a Albánsko

Jazero sa nachádza na hranici Čiernej Hory a Albánska. Je domovom bohatých ľalií aj unikátnych dalmátskych pelikánov, ale aj rôznych ohrozených druhov. Má svoju špecifickú faunu a je obľúbeným miestom na rybolov.

8

 

 

Lough Neagh, Írsko

Najväčšie jazero na britských ostrovoch nájdete v Írsku. V jeho okolí sa nachádza množstvo romantických chatiek, old-schoolových hotelov a ďaleko nemusíte chodiť ani za historickými pamiatkami.

6

 

Windermere, UK

Zrejme najpopulárnejšie jazero v Británii, ktoré možno poznáte z romantických románov, seriálov a kníh. Je to idylické miesto, kde môžete spoznať pravý britský vidiek z toho najkrajšieho uhlu. Okolie jazera je zvyčajne posiate kvetinami, kríkmi a rôznymi stromami, čo ešte viac podčiarkuje jeho atmosféru.

9

 

 

Lagoa das Sete Cidades, Portugalsko

Za týmto jazerom síce budete musieť vycestovať o niečo ďalej, no stojí za to. Patrí síce Portugalsku, no nachádza sa na Azorských ostrovoch, ktorú sú takmer uprostred Atlantiku. Sopečné jazerá Sete Cidades pozostávajú z dvoch príbuzných plôch, pričom jedna má modrú a druhá zelenú farbu. V okolí sa dá vybehnúť na túru, na bicykle a na jazere sa môžete kajakovať alebo skúsiť paddle board.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 24.jan 2020

Darčeková inšpirácia

Darčeková inšpirácia na akúkoľvek príležitosť, pre akúkoľvek ženu.   


Dizajn | 23.jan 2020

Majstri siluét

Cristobal Balenciaga a Azedine Alaïa sú bezpochyby jednými z najväčších legiend v módnom svete. Mnohí si ich pamätáme kvôli ich unikátnej schopnosti tvarovania...


Gastro | 23.jan 2020

Louis Vuitton otvorí vlastnú reštauráciu

Raňajky u Tiffanyho a večera u Vuittona? Čoskoro sa takýto scenár stane skutočnosťou, pretože značka Louis Vuitton otvorí svoju prvú...


IRL | 23.jan 2020

Pasta Oner: Bratstvo večnej lásky v Danu...

Prvá rozsiahla výstava Pastu Onera na Slovensku The Brotherhood of Eternal Love prináša súbor obrazov a priestorových objektov vytvorených špeciálne...

 

predplatne

 

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

7 účesových trendov na zimu

Rozmýšľate, čo s vlasmi pod čiapkou? Ako sa učesať tak, aby vám účes vydržal aspoň počas pracov...

Stylingové triky so šálom

Kto v zime nevychádza z domu bez šálu? Pokiaľ je tento kúsok neodmysliteľnou súčasťou každ...

5 zimných outfitov podľa Severaniek

Kde hľadať inšpiráciu pre zimné outfity ak nie práve v šatníkoch Severaniek? Fínky, Švédky či N...