Krásna príroda neznamená automaticky len pláže a moria. Na svete je toľko prírodných krás, ktoré môžeme objavovať a medzi nich patria aj jazerá. Ak namiesto typickej letnej dovolenky pri mori uprednostníte aj vy unikátne prostredie jazier, prezradíme vám, kde nájdete tie najkrajšie.

Lago di Garda, Taliansko

Najväčšie ľadovcové jazero, ktoré nájdete na severe Talianska sa rozprestiera po 52 kilometroch a návštevníkom ukazuje dve tváre. Horská podobe na severnej strane pri dolomitoch je v kontraste s tou južnou, ktorá už pripomína skôr pláže. Prostredie je ideálne na turistiku aj na cyklotúry.

title

 

Luzernské jazero, Švajčiarsko

Len 50 kilometrov od Zurichu nájdete čarovné mestečko Luzerne, ktorého najväčším lákadlom je Luzernské jazero. Okolie je plné 5-hviezdičkových hotelov, nádherných výhľadov a možností na plavby po okolí.

2

 

 

Bled, Slovinsko

Preslávené slovinské jazero, ktoré dominantou je ostrov s kostolíkom zo 17.storočia v jeho strede. Je zároveň ideálnym nikom od sveta, no pritom vôbec nie je ďaleko od civilizácie. Okolie je plné štýlových kaviarničiek či wellness centier.

3

 

 

Bodensee, Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko

Jazero Bodensee prepája hneď tri krajiny- Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko. Ponúka nekonečné kilometre ako stvorené na turistiku, ale aj jachtenie či kajakovanie, no poteší aj všetkých milovníkov bicyklov, ktorí tu nájdu jednoduché aj náročnejšie trasy.

4

 

 

Mazúrske jazerá, Poľsko

Komu by napadlo vydať sa na dovolenku do Poľska? Len veľmi málo ľuďom a pritom má čo ponúknuť. Okrem Gdanska má však ďalšie lákadlo, ktorým sú Mazúrske jazerá. Sú plné roztrúsených ostrovčekov, ktoré sa vynikajú na modrej vode a pripomínajú exotiku.

5

 

 

Saimaa, Fínsko

Fínsku sa nehovorí Krajina tisícich jazier len tak. V skutočnosti tam nájdete viac ako 187-tisíc jazier a jedným z nich je aj Saimaa. Nachádza sa 260 kilometrov južne od Helsiniek a je obľúbenou destináciou počas leta aj zimy.

7

 

 

Skadarské jazero, Čierna Hora a Albánsko

Jazero sa nachádza na hranici Čiernej Hory a Albánska. Je domovom bohatých ľalií aj unikátnych dalmátskych pelikánov, ale aj rôznych ohrozených druhov. Má svoju špecifickú faunu a je obľúbeným miestom na rybolov.

8

 

 

Lough Neagh, Írsko

Najväčšie jazero na britských ostrovoch nájdete v Írsku. V jeho okolí sa nachádza množstvo romantických chatiek, old-schoolových hotelov a ďaleko nemusíte chodiť ani za historickými pamiatkami.

6

 

Windermere, UK

Zrejme najpopulárnejšie jazero v Británii, ktoré možno poznáte z romantických románov, seriálov a kníh. Je to idylické miesto, kde môžete spoznať pravý britský vidiek z toho najkrajšieho uhlu. Okolie jazera je zvyčajne posiate kvetinami, kríkmi a rôznymi stromami, čo ešte viac podčiarkuje jeho atmosféru.

9

 

 

Lagoa das Sete Cidades, Portugalsko

Za týmto jazerom síce budete musieť vycestovať o niečo ďalej, no stojí za to. Patrí síce Portugalsku, no nachádza sa na Azorských ostrovoch, ktorú sú takmer uprostred Atlantiku. Sopečné jazerá Sete Cidades pozostávajú z dvoch príbuzných plôch, pričom jedna má modrú a druhá zelenú farbu. V okolí sa dá vybehnúť na túru, na bicykle a na jazere sa môžete kajakovať alebo skúsiť paddle board.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 19.aug 2019

Filmový večer v Opere

Vedeli ste, že dve z troch sošiek Oscarov získali bondovky práve za hudbu k filmu? Áno, hudba je to, čo tvorí celú...


Dizajn | 14.aug 2019

Tajomstvá ateliéru Chanel

Vedeli ste, že ikonický ateliér značky Chanel, ktorý sa nachádza na 31 Rue Cambon v Paríži má zrkadlové schodisko? Určite...


Dizajn | 14.aug 2019

Off-White uvádza kolekciu bytových dopln...

“HOME”, tak sa volá kolekcia bytových doplnkov zančky Off-White, ktorá je exkluzívne dostupná v butiku značky na gréckom ostrove Mykonos...


Apetít | 13.aug 2019

Mansur Gavriel a Ladurée otvorili spoloč...

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie Ladurée? Pravdepodobne to budú ich makrónky v najrôznejších farbách. Newyorskú značku Mansur...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Európske destinácie pre milovníkov vodný...

Ak opaľovanie nie je vaša predstava letnej dovolenky, ale skôr túžite po športovom vyžití, poradíme ...

Najlepšie plážové kluby na svete

Dobrodružná alebo pohodová dovolenka? Nech už je vaša preferencia akákoľvek, stavíme sa, že z č...

Cestovateľské aplikácie pre každý typ ce...

Každú sféru nášho života zasahujú technológie. Výnimkou nie je ani cestovanie, čo určite poznáme vše...