Mali ste už niekedy potrebu dať si pauzu od civilizácie aspoň na chvíľu? Máte chuť na digitálny detox alebo jednoducho chcete úplne vypnúť? Vydajte sa do jedného z týchto hotelov, ktoré sú dostatočne vzdialené od zvyšku civilizácie.

Tainaron Blue Retreat, Grécko

Bývalé opevnenie z 19.storočia dnes slúži ako boutique hotel v Grécku. Má len 3 izby, no tie ponúkajú nádherný výhľad na Stredozemné more, nádherný interiér a kus histórie.

title

 

Shipwreck Lodge, Namíbia

Hotel, ktorého vilky pripomínajú stroskotané loďky uprostred púšte. Každá z 10 viliek má obrovské okná, ktoré umožňujú obdivovanie dún a divokých hyen či púštnych levov.

2

 

 

Barefoot Luxury, Kapverdy

12 kamenných viliek na Kapverdách majú prirodzene splývať s okolím Baia de João d'Evora, kde sa nachádzajú. Interiér je moderný, kombinuje množstvo prírodných prvkov a ponúka výhľad na Atlantik.

3

 

 

Alila Yangshuo, Čína

Bývalý cukrový mlyn z roku 1960 je dnes boutique hotelom v Číne. Pôsobí drsne, dizajnovo a romanticky zároveň, a navyše nezabúda ani luxusné aspekty cestovania, ktoré podčiarkuje krásny bazén.

4

 

 

Punta Caliza, Mexiko

Na ostrov Holbox, na ktorom sa tento hotel nachádza sa dostanete len loďou. Nepremávajú na ňom žiadne autá, avšak nádherný dizajn si môžete užiť práve v tomto hoteli inšpirovanom mayskou architektúrou.

5

 

 

The Kumoan, India

Hotel, ktorý sa nachádza v 1600 m nad morom a ponúka dych-berúce výhľady na okolité Himaláje. Interiér bol navrhnutý tak, aby ponúkal maximálny zážitok z prírody, do ktorej je zasadený.

6

 

 

Al Faya Lodge, SAE

Hotel uprostred púšte, ktorý poskytuje úplne iný zážitok z cestovania na kaý sme zvyknutí. Budete sa tu skutočne cítiť ako mimo civilizácie a dokonalý oddych vám poskytne nielen bazén, ale aj spa.

7

 

 

White Desert, Antarktída

Luxusné igloo nájdete na Antarktíde v komplexe White Desert. Nachádza sa uprostred zasneženej krajiny, no zároveň od nej poskytuje dokonalý únik v podobe pohodlných interiérov.

8

 

 

Domes Charlevoix, Kanada

Hotel bol navrhnutý v súlade s prírodou a jeho eko domčeky na stromoch tiež vynikajú aj dizajnom. Sú vybavené všetkým, čo na dovolenke potrebujete a navyše poskytujú unikátny zážitok z cestovania.

9

 

 

The Pumphouse, Austrália

Budova z roku 1940 pôvodne slúžila ako turbína, no teraz je premenená na boutique hotel. Francúzske okná poskytujú výhľad na neďaleké jazero, a fasáda ako aj interiéry si zachovali svoju historický charakter.

10

Foto: archív hotelov

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 10.dec 2019

TOP FASHION WINTER 2019

„Prísľubom niečoho nového a odchodom toho starého sa snažíme zachytiť všetky tie prchavé a magické okamihy. Akoby sme v tomto...


Voľný čas | 08.dec 2019

Najlepšie darčeky pre milovníkov technol...

Všetci máme vo svojom okolí niekoho, kto oceňuje modernú technológiu a vývoj nových produktov. My sme vybrali top 10 produktov, ktoré...


Dizajn | 07.dec 2019

Móda na Design Miami/ Art Basel

Od 3. do 8. decembra Miami hostilo prestížne dizajnovo-umelecké podujatie, Design Miami/ Art Basel. Okrem svetových značiek nábytku, doplnkov či...


Dizajn | 07.dec 2019

Lanvin oslavuje 130 rokov výstavou v Šan...

Francúzsky módny dom Lanvin bol v roku 2018 odkúpený čínskou skupinou Fosun International. Zrejme aj preto prináša do Šanghaja obrovskú výstavu...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Výstava Van Cleef & Arpels: Time, Nature...

Šperky sú súčasťou našich život takmer odjakživa. Stačí si spomenúť na historické filmy dokumentujúc...

Život mačky Karla Lagerfelda v knihe

Karlova mačka Choupette je v módnom svete pojem. Všetci Karlovi blízki, ale aj módna verejnosť ...

Opulentná výstava Dolce & Gabbana Alta M...

Dizajnérske duo Domenico Dolce a Stefano Gabbana vždy mali svojský pohľad na módu. Ich haute co...