Mali ste už niekedy potrebu dať si pauzu od civilizácie aspoň na chvíľu? Máte chuť na digitálny detox alebo jednoducho chcete úplne vypnúť? Vydajte sa do jedného z týchto hotelov, ktoré sú dostatočne vzdialené od zvyšku civilizácie.

Tainaron Blue Retreat, Grécko

Bývalé opevnenie z 19.storočia dnes slúži ako boutique hotel v Grécku. Má len 3 izby, no tie ponúkajú nádherný výhľad na Stredozemné more, nádherný interiér a kus histórie.

title

 

Shipwreck Lodge, Namíbia

Hotel, ktorého vilky pripomínajú stroskotané loďky uprostred púšte. Každá z 10 viliek má obrovské okná, ktoré umožňujú obdivovanie dún a divokých hyen či púštnych levov.

2

 

 

Barefoot Luxury, Kapverdy

12 kamenných viliek na Kapverdách majú prirodzene splývať s okolím Baia de João d'Evora, kde sa nachádzajú. Interiér je moderný, kombinuje množstvo prírodných prvkov a ponúka výhľad na Atlantik.

3

 

 

Alila Yangshuo, Čína

Bývalý cukrový mlyn z roku 1960 je dnes boutique hotelom v Číne. Pôsobí drsne, dizajnovo a romanticky zároveň, a navyše nezabúda ani luxusné aspekty cestovania, ktoré podčiarkuje krásny bazén.

4

 

 

Punta Caliza, Mexiko

Na ostrov Holbox, na ktorom sa tento hotel nachádza sa dostanete len loďou. Nepremávajú na ňom žiadne autá, avšak nádherný dizajn si môžete užiť práve v tomto hoteli inšpirovanom mayskou architektúrou.

5

 

 

The Kumoan, India

Hotel, ktorý sa nachádza v 1600 m nad morom a ponúka dych-berúce výhľady na okolité Himaláje. Interiér bol navrhnutý tak, aby ponúkal maximálny zážitok z prírody, do ktorej je zasadený.

6

 

 

Al Faya Lodge, SAE

Hotel uprostred púšte, ktorý poskytuje úplne iný zážitok z cestovania na kaý sme zvyknutí. Budete sa tu skutočne cítiť ako mimo civilizácie a dokonalý oddych vám poskytne nielen bazén, ale aj spa.

7

 

 

White Desert, Antarktída

Luxusné igloo nájdete na Antarktíde v komplexe White Desert. Nachádza sa uprostred zasneženej krajiny, no zároveň od nej poskytuje dokonalý únik v podobe pohodlných interiérov.

8

 

 

Domes Charlevoix, Kanada

Hotel bol navrhnutý v súlade s prírodou a jeho eko domčeky na stromoch tiež vynikajú aj dizajnom. Sú vybavené všetkým, čo na dovolenke potrebujete a navyše poskytujú unikátny zážitok z cestovania.

9

 

 

The Pumphouse, Austrália

Budova z roku 1940 pôvodne slúžila ako turbína, no teraz je premenená na boutique hotel. Francúzske okná poskytujú výhľad na neďaleké jazero, a fasáda ako aj interiéry si zachovali svoju historický charakter.

10

Foto: archív hotelov

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 11.jún 2021

Spánok v lete: Ako zvládnuť horúce noci?

Na dni, kedy si budeme môcť konečne obliecť len šaty a obľúbené sandále sme dlho čakali. Teraz sa tu a...


Gastro | 10.jún 2021

Tyčinky Binchio urobia z bežnej vody náp...

Nechutí vám voda z vodovodu? Máme pre vás riešenie   Dnes každý z nás dbá o to, aby sme žili čo najzdravšie...


Gastro | 09.jún 2021

Probiotiká: Aké sú ich benefity?

Probiotiká sú známe ako “dobré” baktérie, ktoré doslova vyhľadávame kvôli rôznym zdravotným benefitom. Momentálne sa tešia popularite v kozmetickom priemysle...


Cestovanie | 09.jún 2021

Najlepšie pláže pre každý typ cestovateľ...

Plážová dovolenka nemusí byť iba o slnení a ničnerobení, tento čas sa dá stráviť aj aktívne, či už plavbami v...

 

Naše tipy

Džínsy na jar: 6 štýlových outfitov

Ak patríte k milovníčkam džínsov, určite sa im neplánujete vyhýbať ani na jar. Avšak v tomto období ...

SOM STORE otvára POP-UP predajňu so slov...

Concept store SOM môžete poznať najmä z online sveta, kde ponúka to najlepšie zo slovenskej a českej...

Jarný manikúrový trend: Trblietky

Nie všetky trendy sú logické (čoho dôkazom sú napríklad kožené košele na leto). V beauty svete by sm...