Júl je síce ideálnym obdobím na cestovanie, no uvedomuje si to aj drvivá väčšina populácie, ktorá tento mesiac využíva na letné dovolenky. Školské prázdniny sú už v plnom prúde, počasie je príjemné a menej premenlivé. Kam sa teda vydať za najlepším pomerom krásnej prírody, zážitkov a menších davov turistov?

Korzika & Sardínia

Zrejme nikde v Európe nenájdete to, čo ponúka Sardínia a Korzika. Tyrkysové more, biele pláže a pokojné mestečká na pobreží, ale aj luxusné jachty, megalomanské vily a rozprúdený nightlife. Ak plánujete svoju dovolenku práve tu, určite tak urobte počas júla a vyhnite sa najmä augustu, kedy tu dovolenkuje celé Taliansko.

title

 

 

Newfoundland, Kanada

V prípade, že hľadáte iný typ dovolenky, vydajte sa do Kanady. Teploty v júli tu dosahujú maximálne 19 stupňov, a okrem obdivovania drsných útesov tu môžete napríklad rybárčiť, kajakovať či obdivovať malebné dedinky. Lokálna kuchyňa založená na rybách vás takisto prekvapí a nezabudnite si naštudovať ani vikingské legendy.

2

 

 

Mozambik

Krajina, ktorá sa po rokoch konečne zotavila z občianskej vojny nikdy nevyzerala lákavejšie. Vydajte sa objaviť „stratený raj,“ ktorý zosobňuje Národný park Gorongosa, vychutnajte si panenské súostrovie Bazaruto a prázdne pláže kam sa pohnete. To všetko počas príjemného počasia, kedy teploty dosahujú v priemere 26 stupňov.

3

 

 

Štokholm, Švédsko

Na krátky mestský výlet vás pozýva Štokholm, severská metropola, ktorá v lete ožíva vďaka nepretržitej prítomnosti slnečných lúčov Prenajmite si bicykle a vydajte sa naprieč farebnými uličkami s históriou, ale aj modernou atmosférou, ktorú podčiarkujú lokálne pivovary, vychytené bistrá a štýlové kaviarničky.

jon flobrant jxfe3orC4G8 unsplash

 

 

Yucatán, Mexiko

Mexiko je neoficiálnou destináciou moderných bohémov pretože ponúka všetko od histórie cez umenie až po neopísateľnú prírodu. Okúpte sa v priezračnou Karibiku a vychutnajte si festival veľrybích žralokov, kedy sa tu tieto obrovské, no jemné živočíchy objavujú. Navštívte ostrovy Isla Mujeres či Holbox ak chcete zažiť dokonalú plážovú dovolenku.

5

 

 

Provensálsko, Francúzsko

Provensálsko je rozprávka, v ktorej môžete ochutnávať to najlepšie víno, zajedať ho lokálnymi špecialitami v rodinných reštauráciách a navyše zažijete levanduľové polia v tom najkrajšom. Navštívte múzeum levandule a vychutnajte si romantiku vo dvojici či idylickú rodinnú dovolenku.

6

 

 

Cornwall, UK

Grófstvo Cornwall zažíva najkrajšie počasie práve v tomto mesiaci, kedy mu je dopriate najviac slnečných hodín. Útesy ako vystrihnuté z pohľadníc, biele piesočnaté pláže, zelené kopce na pozadí romantických rybárskych dedín predsa len najkrajšie vyniknú počas zlatého,  letného svetla.

7

 

 

Island

Ostrovu, ktorý sa preslávil v najrozličnejších seriáloch a filmoch, nie je počas roka dopriate množstvo slnka. Ak však niekedy predsa len vyjde, je to počas júla a augusta. Objavujte unikátne čierne pláže, sopečné pohoria a tie rozprávkové lagúny, ktoré na vás číhajú na všetkých sociálnych sieťach. Island je jednoducho magický.

norris niman ABtmE3jhaPQ unsplash

 

 

Boston, USA

Amerika síce oslavuje v júli Deň nezávislosti, no nie je to jediný dátum, kedy Boston stojí za návštevu. Univerzitné mesto dýcha netypickou, akoby európskou atmosférou, očarí vás svojou architektúrou, parkmi, ale aj gastroscénou, ktorej vládne lobster roll. Zabudnúť nemôžeme ani na jeho polohu pri oceáne, čiže pláže si takisto nemusíte odopierať.

9

 

 

Ženevské jazero, Švajčiarsko

Ak sú hory, to čo hľadáte, navštívte Ženevské jazero zo švajčiarskej strany. Nachádza sa na hranici s Francúzskom,  ktorému patrí práve južná strana. Tento rok sa tu navyše od 18.júla do 11.augusta odohráva populárny vínny festival Fete des Vignerons, ktorý sa koná len raz za 20 rokov. Ak sa však dostatočne nasýtite prestížneho vína, vydať sa môžete na túru do hôr, alebo na prehliadku viníc, či sa jednoducho okúpte v nádhernom jazere.

dino reichmuth rOhxayzwwvA unsplash

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 19.júl 2019

Legendárne hotely po svete

Nie je hotel ako hotel. Je síce pravda, že dnes je na svete množstvo zariadení, ktoré dokážu zaujať tými najrôznejšími...


Dizajn | 19.júl 2019

Šport s nádychom luxusu

Keď chcú módne domy dopriať svojim fanúšikom extra dávku luxusu, dopadnúť to môže aj takto. Vzniknú unikátne športové pomôcky, ktoré...


IRL | 19.júl 2019

Zuzana Kovačič Hanzelová: Komplimenty od...

Patrí medzi najznámejších slovenských novinárov a majú pred ňou rešpekt aj ostrieľaní politici. Zuzana sa však angažuje aj v sociálno-spoločenskej oblasti a je...


Dizajn | 18.júl 2019

Futuristická výstava Pierre Cardin

Na značku Pierre Cardin sa v dobe rýchlej módy a street-wearu akosi zabudlo. Pravdou však je jej bohatá história, ktorej počiatky siahajú...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...