Júl je síce ideálnym obdobím na cestovanie, no uvedomuje si to aj drvivá väčšina populácie, ktorá tento mesiac využíva na letné dovolenky. Školské prázdniny sú už v plnom prúde, počasie je príjemné a menej premenlivé. Kam sa teda vydať za najlepším pomerom krásnej prírody, zážitkov a menších davov turistov?

Korzika & Sardínia

Zrejme nikde v Európe nenájdete to, čo ponúka Sardínia a Korzika. Tyrkysové more, biele pláže a pokojné mestečká na pobreží, ale aj luxusné jachty, megalomanské vily a rozprúdený nightlife. Ak plánujete svoju dovolenku práve tu, určite tak urobte počas júla a vyhnite sa najmä augustu, kedy tu dovolenkuje celé Taliansko.

title

 

 

Newfoundland, Kanada

V prípade, že hľadáte iný typ dovolenky, vydajte sa do Kanady. Teploty v júli tu dosahujú maximálne 19 stupňov, a okrem obdivovania drsných útesov tu môžete napríklad rybárčiť, kajakovať či obdivovať malebné dedinky. Lokálna kuchyňa založená na rybách vás takisto prekvapí a nezabudnite si naštudovať ani vikingské legendy.

2

 

 

Mozambik

Krajina, ktorá sa po rokoch konečne zotavila z občianskej vojny nikdy nevyzerala lákavejšie. Vydajte sa objaviť „stratený raj,“ ktorý zosobňuje Národný park Gorongosa, vychutnajte si panenské súostrovie Bazaruto a prázdne pláže kam sa pohnete. To všetko počas príjemného počasia, kedy teploty dosahujú v priemere 26 stupňov.

3

 

 

Štokholm, Švédsko

Na krátky mestský výlet vás pozýva Štokholm, severská metropola, ktorá v lete ožíva vďaka nepretržitej prítomnosti slnečných lúčov Prenajmite si bicykle a vydajte sa naprieč farebnými uličkami s históriou, ale aj modernou atmosférou, ktorú podčiarkujú lokálne pivovary, vychytené bistrá a štýlové kaviarničky.

jon flobrant jxfe3orC4G8 unsplash

 

 

Yucatán, Mexiko

Mexiko je neoficiálnou destináciou moderných bohémov pretože ponúka všetko od histórie cez umenie až po neopísateľnú prírodu. Okúpte sa v priezračnou Karibiku a vychutnajte si festival veľrybích žralokov, kedy sa tu tieto obrovské, no jemné živočíchy objavujú. Navštívte ostrovy Isla Mujeres či Holbox ak chcete zažiť dokonalú plážovú dovolenku.

5

 

 

Provensálsko, Francúzsko

Provensálsko je rozprávka, v ktorej môžete ochutnávať to najlepšie víno, zajedať ho lokálnymi špecialitami v rodinných reštauráciách a navyše zažijete levanduľové polia v tom najkrajšom. Navštívte múzeum levandule a vychutnajte si romantiku vo dvojici či idylickú rodinnú dovolenku.

6

 

 

Cornwall, UK

Grófstvo Cornwall zažíva najkrajšie počasie práve v tomto mesiaci, kedy mu je dopriate najviac slnečných hodín. Útesy ako vystrihnuté z pohľadníc, biele piesočnaté pláže, zelené kopce na pozadí romantických rybárskych dedín predsa len najkrajšie vyniknú počas zlatého,  letného svetla.

7

 

 

Island

Ostrovu, ktorý sa preslávil v najrozličnejších seriáloch a filmoch, nie je počas roka dopriate množstvo slnka. Ak však niekedy predsa len vyjde, je to počas júla a augusta. Objavujte unikátne čierne pláže, sopečné pohoria a tie rozprávkové lagúny, ktoré na vás číhajú na všetkých sociálnych sieťach. Island je jednoducho magický.

norris niman ABtmE3jhaPQ unsplash

 

 

Boston, USA

Amerika síce oslavuje v júli Deň nezávislosti, no nie je to jediný dátum, kedy Boston stojí za návštevu. Univerzitné mesto dýcha netypickou, akoby európskou atmosférou, očarí vás svojou architektúrou, parkmi, ale aj gastroscénou, ktorej vládne lobster roll. Zabudnúť nemôžeme ani na jeho polohu pri oceáne, čiže pláže si takisto nemusíte odopierať.

9

 

 

Ženevské jazero, Švajčiarsko

Ak sú hory, to čo hľadáte, navštívte Ženevské jazero zo švajčiarskej strany. Nachádza sa na hranici s Francúzskom,  ktorému patrí práve južná strana. Tento rok sa tu navyše od 18.júla do 11.augusta odohráva populárny vínny festival Fete des Vignerons, ktorý sa koná len raz za 20 rokov. Ak sa však dostatočne nasýtite prestížneho vína, vydať sa môžete na túru do hôr, alebo na prehliadku viníc, či sa jednoducho okúpte v nádhernom jazere.

dino reichmuth rOhxayzwwvA unsplash

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 16.okt 2019

V Londýne prebehne prvá európska výstava...

Kimono je jedným z najstarších módnych, no najmä kultúrnych kúskov, ktoré značne ovplyvňujú módnu tvorbu. V londýnskom múzeu V&A však budúci rok...


IRL | 15.okt 2019

Kristína Tormová: Žijem vo svojej bublin...

„Naučila som sa hovoriť nie a odísť, keď sa necítim dobre. Veriť svojej intuícii a nebáť sa,“ hovorí Kristína, s ktorou...


Voľný čas | 13.okt 2019

Halloween podľa minimalistov

Keď sa v potravinách začnú vo veľkom objavovať tekvice všetkého druhu, všetci vieme, že jeseň je tu. Práve táto sezónna...


IRL | 11.okt 2019

V práci s Deliou Lachance

Ako sa rodí úspešná kariéra a čo všetko si vyžaduje? Ako vyzerá pracovný deň úspešných ľudí a aké vlastnosti im pomohli pri...

predplatne

predplatne

 

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Je živá látka budúcnosťou módy?

Kanadsko-iránska dizajnérka Roya Aghighi vytvoril oblečenie z algae (typ riasy), ktoré dokáže p...

Jesenný must-have: Flanelka

Flanelová košeľa je nielen synonymom jesene, ale aj pohodlia. Keď sa opäť vo veľkom vrátila na módnu...

Túto jeseň sa namiesto koženej bundy nos...

Zrejme sa zhodneme na tom, že kožená bunda je ako stvorená na jeseň. V skrini ju máme mnohí a&n...