Kam budú smerovať vaše kroky toto leto? Alebo to nasledujúce? Zdrojom nekonečnej inšpirácie sú nielen sociálne siete, ale aj knihy. Spoznajte vašu nasledujúcu destináciu ešte predtým, ako sa do nej vydáte.

Turqoise Coast

Turecká riviéra je častokrát prezývanú aj Tyrkysové pobrežie. Pri listovaní tejto knihy hneď pochopíte prečo. Je plná monumentálnych hôr, mýtov aj legiend, bohatej kultúry a histórie vrátane 2 zo 7 divov sveta. Kniha obsahuje anekdoty od Tommyho Hilfigera či Chiary Ferragni, ktorí túto oblasť zbožňujú.

title

2

 

Ibiza

Baleársky ostrov je viac ako len destináciou pre masovú turistiku. Je plná svojej unikátnej histórie, dobrodružných nocí aj relaxačných príležitostí. Je útočiskom pre kreatívne duše, umelcov aj novodobých bohémov. Navštívte tento ostrov, no ešte predtým ho hlbšie spoznajte v jeho podstate.

3

4

 

 

Chic Stays

Kniha, ktorá dokumentuje ukryté zákutia na svete, ktoré by ste inak neobjavili. Ide o súkromné útočiská známych osobností ako Sofia Coppola a jej letný dom v Bernalde, Kate Winslet so škótskou chatou či Kate Moss a jej najobľúbenejšie pláže na Maldivách. Táto inšpiratívna publikácie vo vás zaručene vzbudí dobrodružné chúťky.

5

6

 

 

Capri

Taliansky ostrov Capri sa stal dovolenkovou destináciou ešte počas Rímskej ríše. Svojich návštevníkov si okamžite podmanil svojou unikátnou prírodou a šarmom. Vždy bol miláčikom celebrít, ale aj obľúbeným miestom na liečbu respiračných problémov. Okrem toho bol dejiskom niekoľkých filmov či románov. Spoznajte Capri lepšie v tejto knihe.

7

8

 

 

The Big Book of Hamptons

Hamptons bolo vždy obľúbenou destináciou svetových, no najmä newyorských elít. Dych-berúce výhľady, búrlivý oceán a romantické zákutia ho doslova predurčili na obľúbené dejisko svetových románov. Často sa tu utiekali významní autori ako Fitzgerald či umelci vrátane Warhola. Je plné luxusnej aj rustikálnej architektúry a tieto kontrasty oslavuje aj táto kniha.

9

10

 

 

Mykonos

Biela architektúra, nekonečný oceán ako na dlani a záplava fuksiovo- ružových kríkov. Každý pozná túto tvár gréckeho ostrovu Mykonos. Poznáte však mýty, ktorými je opradený? Vedeli ste, že sa nazýva Ibizou Grécka? Alebo, že tu našli útočisko legendy ako Le Corbusier či Antonis Benakis? Ešte viac zaujímavosti nájdete v tejto knihe.

11

12

 

 

French Riviera in the 1920’s

Francúzska riviéra bola kreatívnym centrom v 20. a 30. rokoch minulého storočia. Schádzali sa tu umelci z rôznych odvetví, medzi ktorými ste mohli pokojne zahliadnuť Zeldu a Scotta Fitzgerald, Picassa, Cocteau či Diaghilev. Určite to bolo fascinujúce obdobie a teraz do neho môžete nahliadnuť prostredníctvom tejto unikátnej knihy, ktorá je zostavená z obrázkov zo súkromných archívov.

13

14

 

 

In the Spirit of St.Barths

Karibský ostrov St.Barths je synonymom novodobého glamour, luxusu a štýlu. V tejto knihe však nájdete omnoho viac ako len pozlátko. Nájdete tu históriu, vývoj, ale aj najväčšie tajomstvá ostrova. Okrem toho vďaka knihe objavíte tie najčarovnejšie pláže či najopulentnejšie vily a najdekadentnejšie reštaurácie.

 

15

16

 

 

In the Spirit of St.Barths

Karibský ostrov St.Barths je synonymom novodobého glamour, luxusu a štýlu. V tejto knihe však nájdete omnoho viac ako len pozlátko. Nájdete tu históriu, vývoj, ale aj najväčšie tajomstvá ostrova. Okrem toho vďaka knihe objavíte tie najčarovnejšie pláže či najopulentnejšie vily a najdekadentnejšie reštaurácie.

Palm Beach

Epicentrum stretu kultúr, to je Miami. Miesto, kde sa stretáva španielsky barok a art deco, ale aj športovci s modelkami, Európania s Juhoameričanmi. Budovy, ktoré sa preslávili vo svete nájdete práve tu, rovnako ako jedno z najvýznamnejších umeleckých podujatí Art Basel. Táto kniha sa stane vašim obľúbeným sprievodcom po tých najzaujímavejších zákutiach štýlového Miami.

17

18

Foto: archív vydavateľstva Assouline

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 19.júl 2019

Legendárne hotely po svete

Nie je hotel ako hotel. Je síce pravda, že dnes je na svete množstvo zariadení, ktoré dokážu zaujať tými najrôznejšími...


Dizajn | 19.júl 2019

Šport s nádychom luxusu

Keď chcú módne domy dopriať svojim fanúšikom extra dávku luxusu, dopadnúť to môže aj takto. Vzniknú unikátne športové pomôcky, ktoré...


IRL | 19.júl 2019

Zuzana Kovačič Hanzelová: Komplimenty od...

Patrí medzi najznámejších slovenských novinárov a majú pred ňou rešpekt aj ostrieľaní politici. Zuzana sa však angažuje aj v sociálno-spoločenskej oblasti a je...


Dizajn | 18.júl 2019

Futuristická výstava Pierre Cardin

Na značku Pierre Cardin sa v dobe rýchlej módy a street-wearu akosi zabudlo. Pravdou však je jej bohatá história, ktorej počiatky siahajú...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...