Zrejme každý z nás má tú svoju predstavu o tom, ako vyzerá dokonalá pláž. Niekto sníva o nekonečnom bielom piesku, iný zase o drsných skalách. Svet je jednoducho plný rôznorodých zákutí, no my sme sa pozreli na najzaujímavejšie európske pláže, ktoré nie sú až také známe.

Playa de los Muertos, Almería

Španielsko je plné rôznych pláží, no žiadna nevyzerá takto dramaticky ako Play de los Muertes neďaleko Almeríe.

title

 

Plage de la Grève Blanche, Île de Batz, Brittany

Na úplne najzápadnejšej strane Francúzska nájdete túto čarovnú pláž. Nie je taká preslávená ako elitné Nice či Cannes a Biarritz, avšak to jej len pridáva na jej malebnosti.

2

 

 

Fiorenzuola di Focara, Le Marche

Sever Talianska nemá hviezdnu reputáciu, avšak táto pláž ju môže napraviť. Vo svojej tvorbe ju spomínal aj Dante a my úplne chápeme jeho nadšenie touto majestátnosťou.

3

 

 

Porto Giunco, Sardínia

Sardínia sa právom nazýva Karibik Stredomoria, nikde v Európe totiž nenájdete takú tyrkysovú vodu ako práve tu. V letovisku Villasimius je navyše jedna z tých najkrajších.

4

 

 

Balos, Kréta

Grécko má množstvo preslávených pláží, ktoré každoročne vyhľadávajú tisícky turistov. Táto pláž, na ktorej sa vypína dominantná skala je však menšou výnimkou.

5

 

 

Çirali, Turecko

Ten najjemnejší biely piesok obklopený bohatou flórou a najzelenšími záhradami nájdete v Turecku, len na skok od letoviska Antalya.

6

 

 

Heringsdorf, Nemecko

Ísť k moru do Nemecka by asi nikoho nenapadlo, avšak mesto Heringsdorf vyzerá naozaj lákavo. Prímorské letovisko bolo vybudované v 19.storočí pre zahraničnú elitu, preto vás poteší upravené okolie a exkluzívne služby.

7

 

 

Nida, Lotyšsko

Kto by čakal, že v Lotyšsku nájdete takú krásu? 3 kilometre dlhá pláž rozpínajúca sa po oboch stranách úzkeho poloostrova má nudistickú časť, čisto ženskú časť aj športový areál.

8

 

 

Peljesac plaza, Chorvátsko

Chorvátsko je plné tých najčarovnejších zákutí, avšak Peljesac je kategória sama o sebe. Nachádza sa neďaleko Dubrovníka a ako jedna z mála pláží v Chorvátsku je piesočnatá, takže si na ňu určite spravte čas.

9

 

 

Castlecove Beach, Írsko

Biely piesok, tyrkysové more obklopené malebným rybárskym mestečkom. Presne to nájdete na pobreží Írska pod názvom Castelcove Beach.

10

Foto: Getty, Pinterest

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 16.okt 2019

V Londýne prebehne prvá európska výstava...

Kimono je jedným z najstarších módnych, no najmä kultúrnych kúskov, ktoré značne ovplyvňujú módnu tvorbu. V londýnskom múzeu V&A však budúci rok...


IRL | 15.okt 2019

Kristína Tormová: Žijem vo svojej bublin...

„Naučila som sa hovoriť nie a odísť, keď sa necítim dobre. Veriť svojej intuícii a nebáť sa,“ hovorí Kristína, s ktorou...


Voľný čas | 13.okt 2019

Halloween podľa minimalistov

Keď sa v potravinách začnú vo veľkom objavovať tekvice všetkého druhu, všetci vieme, že jeseň je tu. Práve táto sezónna...


IRL | 11.okt 2019

V práci s Deliou Lachance

Ako sa rodí úspešná kariéra a čo všetko si vyžaduje? Ako vyzerá pracovný deň úspešných ľudí a aké vlastnosti im pomohli pri...

predplatne

predplatne

 

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Je živá látka budúcnosťou módy?

Kanadsko-iránska dizajnérka Roya Aghighi vytvoril oblečenie z algae (typ riasy), ktoré dokáže p...

Jesenný must-have: Flanelka

Flanelová košeľa je nielen synonymom jesene, ale aj pohodlia. Keď sa opäť vo veľkom vrátila na módnu...

Túto jeseň sa namiesto koženej bundy nos...

Zrejme sa zhodneme na tom, že kožená bunda je ako stvorená na jeseň. V skrini ju máme mnohí a&n...