Zrejme každý z nás má tú svoju predstavu o tom, ako vyzerá dokonalá pláž. Niekto sníva o nekonečnom bielom piesku, iný zase o drsných skalách. Svet je jednoducho plný rôznorodých zákutí, no my sme sa pozreli na najzaujímavejšie európske pláže, ktoré nie sú až také známe.

Playa de los Muertos, Almería

Španielsko je plné rôznych pláží, no žiadna nevyzerá takto dramaticky ako Play de los Muertes neďaleko Almeríe.

title

 

Plage de la Grève Blanche, Île de Batz, Brittany

Na úplne najzápadnejšej strane Francúzska nájdete túto čarovnú pláž. Nie je taká preslávená ako elitné Nice či Cannes a Biarritz, avšak to jej len pridáva na jej malebnosti.

2

 

 

Fiorenzuola di Focara, Le Marche

Sever Talianska nemá hviezdnu reputáciu, avšak táto pláž ju môže napraviť. Vo svojej tvorbe ju spomínal aj Dante a my úplne chápeme jeho nadšenie touto majestátnosťou.

3

 

 

Porto Giunco, Sardínia

Sardínia sa právom nazýva Karibik Stredomoria, nikde v Európe totiž nenájdete takú tyrkysovú vodu ako práve tu. V letovisku Villasimius je navyše jedna z tých najkrajších.

4

 

 

Balos, Kréta

Grécko má množstvo preslávených pláží, ktoré každoročne vyhľadávajú tisícky turistov. Táto pláž, na ktorej sa vypína dominantná skala je však menšou výnimkou.

5

 

 

Çirali, Turecko

Ten najjemnejší biely piesok obklopený bohatou flórou a najzelenšími záhradami nájdete v Turecku, len na skok od letoviska Antalya.

6

 

 

Heringsdorf, Nemecko

Ísť k moru do Nemecka by asi nikoho nenapadlo, avšak mesto Heringsdorf vyzerá naozaj lákavo. Prímorské letovisko bolo vybudované v 19.storočí pre zahraničnú elitu, preto vás poteší upravené okolie a exkluzívne služby.

7

 

 

Nida, Lotyšsko

Kto by čakal, že v Lotyšsku nájdete takú krásu? 3 kilometre dlhá pláž rozpínajúca sa po oboch stranách úzkeho poloostrova má nudistickú časť, čisto ženskú časť aj športový areál.

8

 

 

Peljesac plaza, Chorvátsko

Chorvátsko je plné tých najčarovnejších zákutí, avšak Peljesac je kategória sama o sebe. Nachádza sa neďaleko Dubrovníka a ako jedna z mála pláží v Chorvátsku je piesočnatá, takže si na ňu určite spravte čas.

9

 

 

Castlecove Beach, Írsko

Biely piesok, tyrkysové more obklopené malebným rybárskym mestečkom. Presne to nájdete na pobreží Írska pod názvom Castelcove Beach.

10

Foto: Getty, Pinterest

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 19.júl 2019

Legendárne hotely po svete

Nie je hotel ako hotel. Je síce pravda, že dnes je na svete množstvo zariadení, ktoré dokážu zaujať tými najrôznejšími...


Dizajn | 19.júl 2019

Šport s nádychom luxusu

Keď chcú módne domy dopriať svojim fanúšikom extra dávku luxusu, dopadnúť to môže aj takto. Vzniknú unikátne športové pomôcky, ktoré...


IRL | 19.júl 2019

Zuzana Kovačič Hanzelová: Komplimenty od...

Patrí medzi najznámejších slovenských novinárov a majú pred ňou rešpekt aj ostrieľaní politici. Zuzana sa však angažuje aj v sociálno-spoločenskej oblasti a je...


Dizajn | 18.júl 2019

Futuristická výstava Pierre Cardin

Na značku Pierre Cardin sa v dobe rýchlej módy a street-wearu akosi zabudlo. Pravdou však je jej bohatá história, ktorej počiatky siahajú...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...