Mesiac jún je veľmi vďačným obdobím. Väčšina z nás už je naladená na letnú nôtu, plánuje dovolenky a rozmýšľa nad destináciami. Počasie už navyše naozaj pripomína leto a teploty siahajú každým dňom vyššie. Napriek tomu ešte nie sú typické dovolenkové destinácie zahltené turistami. Predbehnite masy a užite si leto ešte skôr ako všetci ostatní. Kam sa však vybrať?

San Sebastian

Mesto na severe Španielska sa môže pochváliť jednou z najväčších mestských pláží v Európe- Playa de la Concha. Stelesňuje dokonalú letnú dovolenku, ktorú na jednej strane milujú strapatí surféri, ale aj štýl-hľadajúci cestovatelia. Výhodou tejto destinácie je aj fakt, že si môžete vychutnať more a mesto na jednom mieste a zabudnúť nemôžeme ani na typické pinxto bary, ktoré ponúkajú baskické tapas, a nespočetné množstvo lokálnych galérií, ktoré San Sebastian ukrýva.

title

 

 

Kodaň

Pokiaľ pláž nie je to, čo hľadáte, alebo plánujete len rýchly víkendový výlet, vydajte sa do Kodane. Prevezte sa farebným mestom, kde vás pohltí kaviarenská kultúra, škandinávske sladkosti a najlepšie bio dobroty. Do mesta Malmo to máte navyše len 20 minút jazdy cez most, takže máte výlet 2 v 1. Určite nevynechajte návštevu slávnej reštaurácie Noma a nezabudnite ochutnať niektoré z lokálnych pív.

2

 

 

Korzika

Korzika je miesto, kam sa budete radi vracať. Idylický ostrov v Stredozemnom mori má všetko od dramatických útesov, úžasnej francúzskej kuchyne a vína, ale aj vinohrady, historické pamiatky a tie najčarovnejšie pláže. V júni sa tu ešte turistická sezóna nestihla rozbehnúť, takže podmanivosť ostrova bude silná. Zbaľte sa do príručnej batožiny a uniknite od reálneho sveta aspoň na pár dní.

3

 

 

Singapur

Pre tých, čo hľadajú niečo exotickejšie a trochu veľkolepé, máme v zozname Singapur. Metropolu, ktorú musíte zažiť na vlastnej koži na to, aby ste jej porozumeli. Hypermoderná architektúra sa tu stretáva s tradičnými stavbami, no okrem toho je domovom niekoľkých preslávených, michelinových reštaurácií. Na svoje si tu príde každý milovník jedla, architektúry a ruchu.

4 

 

 

Hudson Valley

Vynechajte New York alebo ho spojte s výletom do Hudson Valley. Praví newyorčania utejakú pred rozpáleným mestom práve tam a v júni tam akurát prebiehajú aj hudobné festivaly. Čo je teda lepšie ako prepojiť návštevu New Yorku s hudobným festivalom a nádhernou prírodou? Údolie je navyše plné krásnych hotelov, wellness centier či horských chát.

5

 

 

Machu Picchu

Machu Picchu je jednou z najnavštevovanejších destinácií na svete. Ruiny, ktoré nájdete v peruánskych horách partia k najstarším pamiatkám na svete, už len preto stoja za návštevu. Jún je tým správnym obdobím práve preto, lebo predstavuje suchú sezónu a teploty sú príjemné, čo vytvára perfektné podmienky na turistiku. Zvyšok Peru je takisto dych-berúci, stačí si spomenúť na Amazonský prales, hlavné mesto Lima a jeho rušnú gastroscénu.

6

 

 

Quebec

Leto v Kanade vyzerá trocheu inak ako u nás, začína vtedy, keď sa lokálni odvážia zhodiť svoje termo vrstvy. Tento úkaz zväčša nastáva práve v júni, kedy sa už aj Quebec ohrieva na 20 stupňov. V Montreale začínajú hudobné a umelecké festivaly, no ďaleko to nemáte ani do prírody a objavovať môžete napríklad poloostrov Gaspé, v ktorom vás očaria borovicové lesy lemujúce drsné pobrežia.

1dfac78a 8a2d 41e1 bff3 4645d248a687

 

 

Edinburgh

Hlavné mesto Škótska musí milovať každý, pretože ponúka skutočne niečo pre každého niečo. Či už ste milovník histórie, architektúry, jedla či piva, na svoje si prídete. Jeho veľkou nevýhodou je počasie, ktoré odrádza mnohých turistov. Ak vám autentická hmla nevyhovuje, vydajte sa tu v júni, kedy na vás počká krásne počasie, ale žiadne masy turistov.

9

 

 

Devon

Pokiaľ by mala Veľká Británia viac slnečných dní, lokálni by nechodili na letné dovolenky mimo krajiny. Úplne by si vystačili v oblasti Devon, ktorá sa nedá popísať slovami. Je to spojenie romantického vidieku s tými najčarovnejšími útesmi, ukrytými plážami a typickými dedinkami. Možnosti turistiky ponúka Dartmoor a Torquay zase predstavuje rybárske mestečko ako vystrihnuté z historického románu.

10

Foto: Getty, Pinterest

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 20.aug 2019

Nábytok ako talizman

Pokiaľ vám meno Tim Labenda nič nehovorí, nezúfajte. Nie je známy pred masami, ale v zákulisí módy je rešpektovaným profesionálom. Nepatrí...


Dizajn | 14.aug 2019

Off-White uvádza kolekciu bytových dopln...

“HOME”, tak sa volá kolekcia bytových doplnkov zančky Off-White, ktorá je exkluzívne dostupná v butiku značky na gréckom ostrove Mykonos...


Gastro | 13.aug 2019

Mansur Gavriel a Ladurée otvorili spoloč...

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie Ladurée? Pravdepodobne to budú ich makrónky v najrôznejších farbách. Newyorskú značku Mansur...


Gastro | 10.aug 2019

Najlepšie vitamíny pre pleť

Koľko vitamínov máte vo svojich kozmetických produktoch? Vitamín C sa už dnes stal jedným z najväčších must-haves a rovnako na...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Beauty tajomstvá zo sveta

Predtým, ako sme boli obdarovaní tými najmodernejšími kozmetickými vychytávkami, si ľudia po celom s...

Dokonalá pokožka bez make-upu: Ako na to...

Pokiaľ aj vy patríte k tým z nás, ktorí si v lete nevedia predstaviť existovať pod vrstvou podkladov...

Zázrak na počkanie


Priekopnícka značka NIOD spôsobila v kozmetickom priemysle hotovú revolúciu. Za zložitými názvami pr...