Keď už vonku častejšie vykúkajú slnečné lúče, doslova nás to núti vymýšľať aktivity a tráviť čoraz viac času na terasách či záhradách. Okrem toho už začíname rozmýšľať nad letnými dovolenkami či výletmi, ktoré nám zaručia skutočnú letnú náladu. Inšpirujte sa desiatimi destináciami, ktoré sú ideálne na návštevu práve v máji a odštartujte letnú sezónu hoci aj hneď.

Sicília

Ideálny spôsob ako odštartovať letnú sezónu? Návšteva Sicílie! V tomto období tu nenájdete davy turistov, do reštaurácií nemusíte robiť rezervácie a pláže možno budete mať pre seba. Preskúmajte barokové mestečko Ragusa alebo sa vydajte do ikonických Syrakúz a nezabudnite si vychutnať tie najlepšie cestoviny a pizzu.

title

 

 

Nórske fjordy

Fjordy rozprestierajúce sa nad nekonečnými plochami kryštálovo čistej vody a poskytujúce výhľady na monumentálne okolie nájdete v Nórsku. V máji sú navyše rozkvitnuté a turistické chodníku sú o to krajšie. Vôňa kvitnúcich jabloní vás prevedie dramatickými miestami ako Hardangerfjord a mestskú atmosféru môžete vychutnávať v Bergene.

2

 

 

Bahamy

Na návštevu Bahám asi nie je nikdy zlý čas. Avšak návštevou v máji vyhráte v lotérii pretože turisti unikajúci pred zimou si preč a hurikánová sezóna začína až v júni. Jar je ideálnym obdobím ak chcete mať dokonalú plážovú dovolenku bez zbytočných húfov turistov. Okrem toho si môžete autentickejšie vychutnať prostredie, navštíviť napríklad farmárske trhy a reštaurácie pre lokálnych.

3

 

 

Katalánsko

Barcelona je nádherná, avšak Katalánsko ponúka omnoho viac. V máji vďaka priaznivému počasiu môžete preskúmať napríklad Gironu a jej stredovekú štvrť, kde sa natáčal aj seriál Game of Thrones. Nevynechajte populárne pobrežie Costa Brava ak chcete nachytať trochu bronzu a vychutnať si atmosféru prímorského mestečka napríklad v Aiguablava, ktorá je posiata nádhernými plážami.

4

 

 

Kalifornia

Všetko od hip San Francisca cez štýlové L.A. až po surférske San Diego vás čaká v Kalifornii. Máj je ideálne počasie na slávny roadtrip po Amerike, pretože čakať vás tu bude ideálne počasie, kedy sa teploty pohybujú na úrovni 25 stupňov. Každé mesto a miesto má niečo iné do seba, inú atmosféru aj architektúru. Je ideálnou destináciou pre všetkých, ktorí chcú zažiť z každého sveta niečo.

5

 

 

Toskánsko

Ak sa vám Amerika zdá príliš vzdialená, spravte si roadtrip po Taliansku, ideálne Toskánsku. Oblasť je plná tajomstiev, prírodných krás, histórie a výnimočnej gastronómie. Nachádza sa tu aj slávny vínny región Chianti, neďaleko nájdete farebné útesy Cinque Terre a zabudnúť nesmieme ani na Florenciu, domov renesancie.

6

 

 

Istanbul

Vydajte sa do Istanbulu ešte predtým, ako tam dorazia letné horúčavy a davy turistov. Je to miesto, kde sa mieša európska a ázijská kultúra, čo sa odráža na architektúre aj gastronómii. Mesto je preplnené inovatívnym street foodom, ale aj tradičnými trhmi. Objavte v ňom moderné galérie aj historické pamiatky.

7

 

 

Algarve

Región Algarve je síce obľúbenou letnou destináciou, no v máji sezóna ešte len pomaličky začína. Tie najkrajšie pláže, dramatické útesy a morské jaskyne tak môžete nerušene objavovať práve teraz. Výhodou je aj jeho blízkosť, zo Slovenska sa tam dostanete 3- hodinovým letom, čo z neho robí ideálnu destináciu hoci aj na predĺžený víkend.

8

 

 

Kapverdy

Hovorí sa im aj africké Galapágy pretože Kapverdy sú takmer počas celého roka zelené, vlhké a slnečné. Sú plné sopiek, horúcich, termálnych prameňov, ale aj nekonečných atlantických pláží s azúrovou vodou. Nezaprie sa tu však ani africký šarm, ktorý je prítomný v architektúre, dizajne a kuchyni.

9

 

 

Malta

Malta je špecifické súostrovie, ovplyvnené je Sicíliou a Tunisom, preto sa tu miešajú európska a africká kultúra, ktorá však nadobúda svoju vlastnú identitu. Ostrovy sú známe svojimi plážami, ale aj antickými ruinami a slnkom zaliatymi ulicami. Valletta je ideálnym miestom na predĺžený víkend, zatiaľ čo ostrov Gozo vás prekvapí svojou panenskou prírodou. Talianska stopa tu je prítomná najmä na gastronómii, čiže tešiť sa môžete aj na chutné jedlo.

10

Foto: Getty, CNTraveller

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 24.máj 2019

Bolesť a sláva: Je nový Almodóvarov film...

Kamera experimentujúca s hĺbkou ostrosti, svetlom, netradičnými uhlami záberov, plných farieb. A Silné emócie. To je Almodóvar, ktorý sa opäť...


Voľný čas | 24.máj 2019

Fashion Book: Marc Jacobs Illustrated

Každého milovníka módy, dizajnu a kníh poteší najnovšia publikácia Marc Jacobs Illustrated, ktorá je ako stvorená na každý konferenčný stolík...


IRL | 23.máj 2019

Petra Nagyová: Príbeh Margaréta biela o ...

Keď sa ponoríte do čítania knihy Margaréta biela, doslova vás pohltí. Rovnako, ako rozprávanie samotnej autorky o jej živote a...


Dizajn | 22.máj 2019

Výstava Manolo Blahnik: An Enquiring Min...

Londýnska galéria a múzeum Wallace Collection otvára 10.júna zaujímavú výstavu. Venovaná je ikonickému dizajnérovi topánok, Manolovi Blahnikovi a jeho tvorbe. Rodený Španiel...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Najtrendovejšie materiály sezóny

Trendy sa netýkajú iba strihov, farieb či vzorov. Zasahujú aj do samotných materiálov, ktoré sa pri ...

Módna uniforma podľa Kate Moss

Ikonická Kate má síce vrchol modelingovej kariéry za sebou, avšak stále ju svet považuje za módnu ik...

Aimee Song uvádza vlastnú značku!

Pokiaľ vám meno Aimee Song nič nehovorí, určite poznáte jej „značku“ Song of Style. Aimee je zaklada...