Dobrodružní cestovatelia, ale aj hľadači unikátnych miest určite ocenia netradičné ubytovacie zariadenia, akými sú houseboats. Lode pretvorené tak, aby sa v nich dalo bývať sú príjemným spestrením pri vašich cestovateľských dobrodružstvách. Tieto sú podľa nás jedny z najkrajších.

Ziggy Stardust, Jamajka

Štvorizbový houseboat, ktorý poteší každého milovníka surfovania. Nachádza sa neďaleko surférskych pláží v oblasti Rockaway Beach, ako aj rybárskych lokalít. Je dekorovaná v jednoduchom štýle s modernými prvkami a cítiť z nej uvoľnenú atmosféru.

title

 

2

 

 

The River Den, Kanada

Loď zakotvená v riečnom prístave v meste Wakefield neďaleko Ottawy. Majiteľ si ju sám vyrobil a jej interiér je zariadený autentickým rustikálnym nábytok, ktorý vytvára romantickú atmosféru. Pokiaľ máte chuť na digitálny detox, toto je miesto pre vás pretože nemá elektrinu! Na varenie môžete využiť malú piecku.

3 4

 

 

Ferryboat, USA

V kalifornskom mestečku Sausalito kotví tento bývalý trajekt z roku 1888, ktorý bol premenený na luxusné ubytovacie zariadenie. Interiér využíva námornícke prvky, je celý presvetlený a okrem zimnej záhrady má aj terasu. Ubytuje až 6 hostí.

5 6

 

 

Houseboat, Holandsko

Minimalisticky a príjemne zariadený houseboat vás privíta v Amsterdame. Jeho interiér skôr pripomína loftové byty, využíva svetlé drevo a bielu farbu, vďaka čomu pôsobí svetlo a pozitívne. Okrem toho ponúka krásny výhľad na rieku Amstel.

7 8

 

 

Pirate’s Life, USA

Tento maličký, no o to čarovnejší houseboat kotví v Južnej Karolíne. Pohodlne ubytuje troch hostí, ktorí si môžu vychutnať jeho nádherný interiér ladený v bielej a tyrkysovej. Kombinuje chabby chic prvky s modernými elementami a na streche má terasu!

9 10

 

 

Houseboat, Dánsko

Zrekonštruovaná loď, ktorá využíva recyklované materiály, aj zreštaurovaný retro nábytok. Má jednu izbu, ideálnu pre pár a nádhernú atmosféru, ktorú vytvárajú nenútené eklektické kúsky. Nechýba ani vlastná terasa a obrovské okná s výhľadom na okolie.

11  12 

 

 

Barge St. Michel, Francúzsko

Paríž je plný rôznych houseboatov, no tomuto sa len tak hocičo nevyrovná. Presklenné strechy, terasa, čistučký, biely interiér s prírodnými prvkami a jemné náznaky moderného dizajnu. Nehovoriac o nádhernom výhľade na okolitú parížsku architektúru, je idylkou pre romantický pobyt vo dvojici.

13 14

 

 

Aqua Villa, Švédsko

Veľký, unikátny houseboat, v ktorom si vieme predstaviť bývať aj dlhodobo. Ukotvená je v prístave iba 7 minút autom od centra. Vybavená je všetkým, čo by ste mohli potrebovať na života a na troch podlažiach nájdete všetko od kozubu, terasy až po pracovňu. Rieka, na ktorej kotví v zime zamŕza, takže sa na nej môžete korčuľovať či hrať hokej, a v lete sa v nej zase okúpete.

15 16

Foto: AirBnB

Najnovšie zo sekcie lifestyle



Voľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...