Dobrodružní cestovatelia, ale aj hľadači unikátnych miest určite ocenia netradičné ubytovacie zariadenia, akými sú houseboats. Lode pretvorené tak, aby sa v nich dalo bývať sú príjemným spestrením pri vašich cestovateľských dobrodružstvách. Tieto sú podľa nás jedny z najkrajších.

Ziggy Stardust, Jamajka

Štvorizbový houseboat, ktorý poteší každého milovníka surfovania. Nachádza sa neďaleko surférskych pláží v oblasti Rockaway Beach, ako aj rybárskych lokalít. Je dekorovaná v jednoduchom štýle s modernými prvkami a cítiť z nej uvoľnenú atmosféru.

title

 

2

 

 

The River Den, Kanada

Loď zakotvená v riečnom prístave v meste Wakefield neďaleko Ottawy. Majiteľ si ju sám vyrobil a jej interiér je zariadený autentickým rustikálnym nábytok, ktorý vytvára romantickú atmosféru. Pokiaľ máte chuť na digitálny detox, toto je miesto pre vás pretože nemá elektrinu! Na varenie môžete využiť malú piecku.

3 4

 

 

Ferryboat, USA

V kalifornskom mestečku Sausalito kotví tento bývalý trajekt z roku 1888, ktorý bol premenený na luxusné ubytovacie zariadenie. Interiér využíva námornícke prvky, je celý presvetlený a okrem zimnej záhrady má aj terasu. Ubytuje až 6 hostí.

5 6

 

 

Houseboat, Holandsko

Minimalisticky a príjemne zariadený houseboat vás privíta v Amsterdame. Jeho interiér skôr pripomína loftové byty, využíva svetlé drevo a bielu farbu, vďaka čomu pôsobí svetlo a pozitívne. Okrem toho ponúka krásny výhľad na rieku Amstel.

7 8

 

 

Pirate’s Life, USA

Tento maličký, no o to čarovnejší houseboat kotví v Južnej Karolíne. Pohodlne ubytuje troch hostí, ktorí si môžu vychutnať jeho nádherný interiér ladený v bielej a tyrkysovej. Kombinuje chabby chic prvky s modernými elementami a na streche má terasu!

9 10

 

 

Houseboat, Dánsko

Zrekonštruovaná loď, ktorá využíva recyklované materiály, aj zreštaurovaný retro nábytok. Má jednu izbu, ideálnu pre pár a nádhernú atmosféru, ktorú vytvárajú nenútené eklektické kúsky. Nechýba ani vlastná terasa a obrovské okná s výhľadom na okolie.

11  12 

 

 

Barge St. Michel, Francúzsko

Paríž je plný rôznych houseboatov, no tomuto sa len tak hocičo nevyrovná. Presklenné strechy, terasa, čistučký, biely interiér s prírodnými prvkami a jemné náznaky moderného dizajnu. Nehovoriac o nádhernom výhľade na okolitú parížsku architektúru, je idylkou pre romantický pobyt vo dvojici.

13 14

 

 

Aqua Villa, Švédsko

Veľký, unikátny houseboat, v ktorom si vieme predstaviť bývať aj dlhodobo. Ukotvená je v prístave iba 7 minút autom od centra. Vybavená je všetkým, čo by ste mohli potrebovať na života a na troch podlažiach nájdete všetko od kozubu, terasy až po pracovňu. Rieka, na ktorej kotví v zime zamŕza, takže sa na nej môžete korčuľovať či hrať hokej, a v lete sa v nej zase okúpete.

15 16

Foto: AirBnB

Najnovšie zo sekcie lifestyleGastro | 20.sep 2019

Maison Kitsuné otvára v Paríži prvú rešt...

Francúzsko-japonská značka Maison Kitsuné bola jednou z prvých, ktoré sa vydali naproti novému odvetviu, konkrétne gastro priemyslu. Dnes síce vznikajú...


Dizajn | 20.sep 2019

Stolovanie v štýle Dior

Check’N’Dior je kolekcia jedálenskej keramiky a textílii, ktoré uviedol módny dom Dior. Je inšpirovaná kolekciou FW 2019 a jej britským duchom, ale...


Gastro | 19.sep 2019

Módny dom Saint Laurent otvoril kaviareň...

Značky ako Fendi, Prada, Dior či Jacquemus majú jednu vec spoločnú. Po úspechu, ktorý zožali v módnom svete sa rozhodli svoju...


Dizajn | 19.sep 2019

Karl Lagerfeld a jeho umenie módnych pre...

Módna prehliadka v potravinách, v lietadle či priamo vo fontáne Trevi v Ríme? To si mohol dovoliť jedine Karl. Určite sa zhodneme na...

fashionlive

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Vitamíny a minerály pre zdravé vlasy

Bohužiaľ nie všetkým nám príroda nadelila hustú, zdravú hrivu, ktorou by sme sa mohli chváliť za kaž...

5 typov manikúry: Ktorá je pre vás?

Mnohé z nás majú radi tú chvíľku pokoja a relaxu, ktorú nám prináša domáca úprava nechtov...

Najväčšie beauty trendy sezóny

Obdobie leta je vždy dobrodružné aj v prípade beauty trendov. Nebojíme sa farieb ani extravagan...