Máte chuť na krátky city-break v Európe? A čo tak safari v Afrike? Alebo skôr túžite po plážovej klasike? Vybrali sme ideálne destinácie na návštevu počas apríla, medzi ktorými si nájdete každý to svoje.

Tucson, Arizona

Jar je znesiteľná dokonca aj v Arizone. Práve teraz môžete naplno objavovať národné parky ako Saguaro National Park a jeho nekonečné púšte plné rôznych kaktusov, a to bez toho, aby ste museli znášať horúčavy, denné teploty tu nepresiahnu 28 stupňov. Okrem toho, v Tucsone nájdete množstvo zaujímavých múzeí, galérií. Je ideálnou destináciou ak chcete vyskúšať glamping, čiže luxusnú dovolenku si môžete vychutnať aj v tejto unikátnej prírode.

title

 

 

Thajsko

Zabudnúť nemôžme ani na obľúbenú dovolenkovú destináciu- Thajsko. Pokiaľ ste túto krajinu ešte nenavštívili, bude vás čakať nedotknutá príroda a dokonalý street food. Vyhnite sa však preplneným turistickým destináciám ako Phuket, kde veľa autenticity už nenájdete a navyše v hlavnej sezóne je vždy plné turistov. Namiesto toho vyskúšajte ostrovy ako Koh Samui alebo Crabi.

2

 

 

Amsterdam, Holandsko

V apríli vrcholí sezóna tulipánov, takže ak túžite vidieť polia hýriace farbami a vôňou, teraz je ten správny čas vydať sa do Amsterdamu. Samotné mesto je takisto zaujímavé, historické centrum si zamilujete, nehovoriac a množstve kaviarničiek či zaujímavých reštaurácií. Mesto je plné galérií a múzeí, čiže nuda nehrozí.

3

 

 

Zambia

Každý safari nadšenec si príde na svoje v Zambii. Je to síce menej známa alternatíva, no oproti Botswane alebo Tanzánii tu je aj mneje turistov. Príroda však nie je o nič horšia. Obdivovať tu môžete známe Viktóriine vodopády či Národný Park Luangwa. Pozorujte divočinu z pohodlia svojho luxusného kampu a vychutnajte si zázraky naše prírody.

4

 

 

Charlston, Južná Karolína

Hovorí sa, že Charlston je najpriateľskejšie mesto v USA. Je šarmantné, farebné a pôsobí historicky. Mesto je farebné, plné jazzových klubov a reštaruácie podávajú najlepšie morské plody. V apríli sit u navyše môžete vychutnať prebiehajúci kvetinový a záhradný festival.

5

 

 

Toronto, Kanada

Z najväčšieho kanadského mesta sa veľmi rýchlo vyvinulo centrum nezávislného umenia, remeselných podnikov a technologického pokroku. Počasie začína byť príjemné, no stále neláka davy turistov. Užiť si tak môžete mesto a jeho parky bez toho, aby ste sa tlačili v húfe ľudí.

6

 

 

Kuba

Destinácia akou je Kuba je zárukou slniečka a príjemného počasia pre tých z nás, ktorí chcú ujsť premenlivým dňom. Dni sú dlhé, počasie príjemné, pričom teploty sa pohybujú medzi 20 a 29 stupňami. Užiť si tu môžete atmosféru väčších miest ako Havana, ale aj nekonečné pláže za zvuku latino hudby.

7

 

 

Tokio, Japonsko

Stovky rozkvitnutých sakúr zahaľujú každý apríl Tokio do ružovo-bielych tónov a unikátnej vône. Tento rozpuk je sledovanou udalosťou, ktorá odštartúva rôzne festivaly. Tokio samo o sebe ponúka množstvo aktivít, od lokálnych galérií, wagyu reštaurácií, až po plavbu plaťkou v jednom z lokálnych parkov.

8

 

 

Neapol, Taliansko

Neapol je podceňovaným mestom, ktoré je častokrát v tieni Ríma, Florencie, no pritom má takisto čo ponúknuť. Okrem toho, že je domovom pravej neapolskej pizze, má čo ponúknuť aj po historickej aj prírodnej stránke. Je plné slnečných piazzas, kamenných uličiek a výhliadok, ktoré poskytujú pohľad na mesto a pobrežie.

9

 

 

Lisabon

O Lisabone sa hovorí ako o hlavnom meste hip kultúry v Európe. Jeho farebné uličky, obkladmi dekorované domy a balkóny s kovovými ornamentmi sú dominantami mesta. Jeho blízkosť Atlantického oceánu sa tiež stará o typicky slané ovzdušie a na každom kroku môžete ochutnať iný kúsok medzinárodnej kuchyne.

10

Foto: CNTraveller, Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 19.júl 2019

Legendárne hotely po svete

Nie je hotel ako hotel. Je síce pravda, že dnes je na svete množstvo zariadení, ktoré dokážu zaujať tými najrôznejšími...


Dizajn | 19.júl 2019

Šport s nádychom luxusu

Keď chcú módne domy dopriať svojim fanúšikom extra dávku luxusu, dopadnúť to môže aj takto. Vzniknú unikátne športové pomôcky, ktoré...


IRL | 19.júl 2019

Zuzana Kovačič Hanzelová: Komplimenty od...

Patrí medzi najznámejších slovenských novinárov a majú pred ňou rešpekt aj ostrieľaní politici. Zuzana sa však angažuje aj v sociálno-spoločenskej oblasti a je...


Dizajn | 18.júl 2019

Futuristická výstava Pierre Cardin

Na značku Pierre Cardin sa v dobe rýchlej módy a street-wearu akosi zabudlo. Pravdou však je jej bohatá história, ktorej počiatky siahajú...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...