Máte chuť na krátky city-break v Európe? A čo tak safari v Afrike? Alebo skôr túžite po plážovej klasike? Vybrali sme ideálne destinácie na návštevu počas apríla, medzi ktorými si nájdete každý to svoje.

Tucson, Arizona

Jar je znesiteľná dokonca aj v Arizone. Práve teraz môžete naplno objavovať národné parky ako Saguaro National Park a jeho nekonečné púšte plné rôznych kaktusov, a to bez toho, aby ste museli znášať horúčavy, denné teploty tu nepresiahnu 28 stupňov. Okrem toho, v Tucsone nájdete množstvo zaujímavých múzeí, galérií. Je ideálnou destináciou ak chcete vyskúšať glamping, čiže luxusnú dovolenku si môžete vychutnať aj v tejto unikátnej prírode.

title

 

 

Thajsko

Zabudnúť nemôžme ani na obľúbenú dovolenkovú destináciu- Thajsko. Pokiaľ ste túto krajinu ešte nenavštívili, bude vás čakať nedotknutá príroda a dokonalý street food. Vyhnite sa však preplneným turistickým destináciám ako Phuket, kde veľa autenticity už nenájdete a navyše v hlavnej sezóne je vždy plné turistov. Namiesto toho vyskúšajte ostrovy ako Koh Samui alebo Crabi.

2

 

 

Amsterdam, Holandsko

V apríli vrcholí sezóna tulipánov, takže ak túžite vidieť polia hýriace farbami a vôňou, teraz je ten správny čas vydať sa do Amsterdamu. Samotné mesto je takisto zaujímavé, historické centrum si zamilujete, nehovoriac a množstve kaviarničiek či zaujímavých reštaurácií. Mesto je plné galérií a múzeí, čiže nuda nehrozí.

3

 

 

Zambia

Každý safari nadšenec si príde na svoje v Zambii. Je to síce menej známa alternatíva, no oproti Botswane alebo Tanzánii tu je aj mneje turistov. Príroda však nie je o nič horšia. Obdivovať tu môžete známe Viktóriine vodopády či Národný Park Luangwa. Pozorujte divočinu z pohodlia svojho luxusného kampu a vychutnajte si zázraky naše prírody.

4

 

 

Charlston, Južná Karolína

Hovorí sa, že Charlston je najpriateľskejšie mesto v USA. Je šarmantné, farebné a pôsobí historicky. Mesto je farebné, plné jazzových klubov a reštaruácie podávajú najlepšie morské plody. V apríli sit u navyše môžete vychutnať prebiehajúci kvetinový a záhradný festival.

5

 

 

Toronto, Kanada

Z najväčšieho kanadského mesta sa veľmi rýchlo vyvinulo centrum nezávislného umenia, remeselných podnikov a technologického pokroku. Počasie začína byť príjemné, no stále neláka davy turistov. Užiť si tak môžete mesto a jeho parky bez toho, aby ste sa tlačili v húfe ľudí.

6

 

 

Kuba

Destinácia akou je Kuba je zárukou slniečka a príjemného počasia pre tých z nás, ktorí chcú ujsť premenlivým dňom. Dni sú dlhé, počasie príjemné, pričom teploty sa pohybujú medzi 20 a 29 stupňami. Užiť si tu môžete atmosféru väčších miest ako Havana, ale aj nekonečné pláže za zvuku latino hudby.

7

 

 

Tokio, Japonsko

Stovky rozkvitnutých sakúr zahaľujú každý apríl Tokio do ružovo-bielych tónov a unikátnej vône. Tento rozpuk je sledovanou udalosťou, ktorá odštartúva rôzne festivaly. Tokio samo o sebe ponúka množstvo aktivít, od lokálnych galérií, wagyu reštaurácií, až po plavbu plaťkou v jednom z lokálnych parkov.

8

 

 

Neapol, Taliansko

Neapol je podceňovaným mestom, ktoré je častokrát v tieni Ríma, Florencie, no pritom má takisto čo ponúknuť. Okrem toho, že je domovom pravej neapolskej pizze, má čo ponúknuť aj po historickej aj prírodnej stránke. Je plné slnečných piazzas, kamenných uličiek a výhliadok, ktoré poskytujú pohľad na mesto a pobrežie.

9

 

 

Lisabon

O Lisabone sa hovorí ako o hlavnom meste hip kultúry v Európe. Jeho farebné uličky, obkladmi dekorované domy a balkóny s kovovými ornamentmi sú dominantami mesta. Jeho blízkosť Atlantického oceánu sa tiež stará o typicky slané ovzdušie a na každom kroku môžete ochutnať iný kúsok medzinárodnej kuchyne.

10

Foto: CNTraveller, Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...