Príroda má obrovskú silu ovplyvňovať našu psychiku. Mali by sme v nej tráviť práve preto dostatok času, aj keď nie vždy nám to naše podmienky umožňujú. Mnohí z nás navyše žijú v mestách, ktoré toľko prírody oproti vidieku neposkytujú. Avšak existujú botanické záhrady, ktoré vám pravú, divokú prírodu vynahradia aspoň botanickou záhradou. Týchto 5 je podľa nás najkrajších.

Jardim Botânico, Rio de Janeiro

Botanická záhrada na 345 akroch ukrýva viac ako 600 rastlinných druhov a až 15-tisíc odrôd bromélií, ale aj ananásy a kaktusy. Založená bola už v roku 1808.

title

 

 

Saihō-ji, Kjóto

Japonsko a najmä historické mesto Kjóto sú známe svojimi záhradami posiatymi farebnými sakurami. V tejto záhrade si môžete na vlastné oči pozrieť 120 druhov machov, 1200 rokov starý chrám a vychutnať si nevídanú harmóniu a spätosť s prírodou.

2

 

 

Kew Gardens, Londýn

V londýnskej záhrade Kew Gardens nájdete všetko od histórie cez unikátne rastliny až po vzdelávanie. Okrem toho je domovom najstaršieho vikoriánskeho sklenníka na svete, v ktorom si môžete vychutnať unikátnu, rustikálnu atmosféru.

5

 

 

Kirstenbosch National Botanical Garden, Kapské Mesto

Kapské Mesto je unikátnym miestom samým o sebe. Avšak jeho botanická záhrada, ktorá sa nachádza hneď vedľa Národného parku Table Mountain je dych-berúca. Rozkladá sa na 1300 akroch, ale len jej 10% je kultivovaných, zvyšok je divoká príroda. Prechádzať sa tu môžete celé dni, vašim sprievodcom budú krásne upravené chodníčky a sochárske diela.

6

 

 

Gardens by the Bay, Singapur

Úplne iný typ botanickej záhrady nájdete v Singapure. Futuristické budovy sú tu “ozdobené” tými najkrajšími kvetinami a rastlinami, pričom verejnosť ich vola Supertrees. Okrem toho sa tu nachádza vodný park a prebieha tu aj svetlená show. Ak však máte náladu na tradičnejšiu podobu záhrady, Singapore Botanic Gardens nájdete len 7 km ďalej.

7

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 24.máj 2019

Bolesť a sláva: Je nový Almodóvarov film...

Kamera experimentujúca s hĺbkou ostrosti, svetlom, netradičnými uhlami záberov, plných farieb. A Silné emócie. To je Almodóvar, ktorý sa opäť...


Voľný čas | 24.máj 2019

Fashion Book: Marc Jacobs Illustrated

Každého milovníka módy, dizajnu a kníh poteší najnovšia publikácia Marc Jacobs Illustrated, ktorá je ako stvorená na každý konferenčný stolík...


IRL | 23.máj 2019

Petra Nagyová: Príbeh Margaréta biela o ...

Keď sa ponoríte do čítania knihy Margaréta biela, doslova vás pohltí. Rovnako, ako rozprávanie samotnej autorky o jej živote a...


Dizajn | 22.máj 2019

Výstava Manolo Blahnik: An Enquiring Min...

Londýnska galéria a múzeum Wallace Collection otvára 10.júna zaujímavú výstavu. Venovaná je ikonickému dizajnérovi topánok, Manolovi Blahnikovi a jeho tvorbe. Rodený Španiel...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

10 tipov ako nosiť crop top

Ak ste si doteraz mysleli, že crop topy sú určené výhradne tínedžerkám, presvedčíme vás o opaku. Naš...

Exkluzívna kolekcia ku výstave Camp: Not...

Ako prvá sa na scéne objavila kniha, nasledovala ostro sledovaná akcia MET Gala a teraz je na rade e...

Výstava Camp: Notes On Fashion

MET Gala každoročne odštartuje hlavnú výstavu roka v newyorskom múzeu The Metropolitan Museum of Art...