Príroda má obrovskú silu ovplyvňovať našu psychiku. Mali by sme v nej tráviť práve preto dostatok času, aj keď nie vždy nám to naše podmienky umožňujú. Mnohí z nás navyše žijú v mestách, ktoré toľko prírody oproti vidieku neposkytujú. Avšak existujú botanické záhrady, ktoré vám pravú, divokú prírodu vynahradia aspoň botanickou záhradou. Týchto 5 je podľa nás najkrajších.

Jardim Botânico, Rio de Janeiro

Botanická záhrada na 345 akroch ukrýva viac ako 600 rastlinných druhov a až 15-tisíc odrôd bromélií, ale aj ananásy a kaktusy. Založená bola už v roku 1808.

title

 

 

Saihō-ji, Kjóto

Japonsko a najmä historické mesto Kjóto sú známe svojimi záhradami posiatymi farebnými sakurami. V tejto záhrade si môžete na vlastné oči pozrieť 120 druhov machov, 1200 rokov starý chrám a vychutnať si nevídanú harmóniu a spätosť s prírodou.

2

 

 

Kew Gardens, Londýn

V londýnskej záhrade Kew Gardens nájdete všetko od histórie cez unikátne rastliny až po vzdelávanie. Okrem toho je domovom najstaršieho vikoriánskeho sklenníka na svete, v ktorom si môžete vychutnať unikátnu, rustikálnu atmosféru.

5

 

 

Kirstenbosch National Botanical Garden, Kapské Mesto

Kapské Mesto je unikátnym miestom samým o sebe. Avšak jeho botanická záhrada, ktorá sa nachádza hneď vedľa Národného parku Table Mountain je dych-berúca. Rozkladá sa na 1300 akroch, ale len jej 10% je kultivovaných, zvyšok je divoká príroda. Prechádzať sa tu môžete celé dni, vašim sprievodcom budú krásne upravené chodníčky a sochárske diela.

6

 

 

Gardens by the Bay, Singapur

Úplne iný typ botanickej záhrady nájdete v Singapure. Futuristické budovy sú tu “ozdobené” tými najkrajšími kvetinami a rastlinami, pričom verejnosť ich vola Supertrees. Okrem toho sa tu nachádza vodný park a prebieha tu aj svetlená show. Ak však máte náladu na tradičnejšiu podobu záhrady, Singapore Botanic Gardens nájdete len 7 km ďalej.

7

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 22.mar 2019

Vidiecka klasika

Dvojpodlažný dom s piatimi izbami, Pavla 10A, predstavuje inováciu v rade domov Pavla.  


Dizajn | 22.mar 2019

Nádherné veci objektívom Tima Walkera

Londýnske múzeum V&A otvára ďalšiu zaujímavú výstavu venovanú móde. Po úspešnej výstave Dior tak nasleduje expozícia venovaná módneJ fotografii, konkrétne...


Dizajn | 21.mar 2019

Ponorte sa do prvej európskej podmorskej...

Prvú európsku reštauráciu, ktorá sa nachádza pod hladinou mora nájdete v ďalekej nórskej dedinke Båly, konkrétne Severnom mori. O jej dizajn sa...


Dizajn | 21.mar 2019

Versace otvorí výstavu venovanú svojej l...

Značka Versace pretavuje svoju módnu estetiku a inšpiráciu aj do kolekcií nábytku už od roku 1992. Tie sa odrazia aj v najnovšej...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Najlepšie kolekcie z PFW I.

Paríž musí milovať každý nadšenec módy. Toľko módnych domov, dizajnérov, coutouriérov nenájdete asi ...

Ulla Johnson navrhla kolekciu s Bobbi Br...

Meno Ulla Johnson je synonymom moderného urban boho štýlu. Jej éterické kvetinové potlače a splývavé...

V zákulisí PFW

V zákulisí módnych prehliadok sa nám naplno prejaví atmosféra jednotlivých kolekcií. Zatiaľ čo ...