Keď vás vo februári pochytí nostalgia, začnú vám chýbať slnečné lúče, alebo jednoducho budete mať chuť niekam aspoň na chvíľu vypadnúť, inšpirujte sa našim výberom destinácií na cestovanie v tomto období.

Ibiza, Španielsko

Len málokomu by napadlo ísť na Ibizu v zime, no práve v tomto období máte možnosť zažiť jej autentickú atmosféru. Prírodu tu akurát rozkvitá a stále ju teplejšie ako vo zvyšku Európy. Na kúpanie to síce nebude, no môžete objavovať skryté zákutia tohto ostrova.

title

 

 

Singapur

Singapur si začína budovať svoju stabilnú pozíciu v cestovateľskom svete. Turistov láka nielen svojimi monumentálnymi stavbami, ale aj michelinskými reštauráciami a dokonalými službami. Vo februári vás tu navyše čaká príjemných 25 stupňov.

2

 

 

Srí Lanka

Ideálna destinácia pre všetkých backpackerov. Objavovať tu môžete unikátnu históriu, dokonalú kuchyňu, panenskú prírodu. Jednoducho všetko na jedinom mieste a za dostupné ceny.

3

 

 

Kostarika

Kúsok Strednej Ameriky, ktorý vám však ukáže úplne všetko od zelených dažďových pralesov po nepokojné sopky. Očaria vás tu aj divoké vodopády a pokojné zátoky. Zmes, ktorá vás jednoducho dostane.

4 

 

 

Melbourne, Austrália

Pokiaľ nemáte panický stres z pavúkov či hadov, vaša cesta by mala do Austrálie smerovať aspoň raz a život. Melbourne je ideálnou destináciou z hľadiska gastronomického zážitku, kultúrneho vyžitia aj surférskych zážitkov.

5

 

 

Malajzia

V hlavnom meste Malajzie, Kuala Lumpur nájdete hedonistický prezentáciu modernej doby, od interaktívnych výstav až po nevšednú architektúru. Mieša sa tu ázijská kultúra s európskym vplyvom a zabudnúť nemôžeme ani na lokálnu kuchyňu. Mimo hlavného mesta zase môžete objavovať nádherné pláže a ostrovčeky.

6

 

 

Quebec, Kanada

Chladný, čarovný Quebec vám ukáže svoju inú tvár, kedy sú uličky pokryté snehovou prikrývkou a jediným vašim únikom pred zimou sú teplé nápoje a vynikajúce jedlo. Vo februári tu navyše prebieha zimný karneval, kde môžete obdivovať korčuliarske preteky, ľadové sochy aj zábavnú pyrotechniku.

7

 

 

Benátky, Taliansko

Mesto na vode je počas hlavnej sezóny extrémne preplnené. Zima a skorá jar je jediná možnosť na jeho preskúmanie. Kanály sú takmer prázdne, no námestia stále ponúkajú svoju farebnosť a prekvitajú stánkami s ikonickými maskami.

8 

 

 

Lisabon, Portugalsko

Lisabon sa pomaly stáva európskym hlavným mestom hipsterov. Nájdete tu tie najlepšie služby, bohaté gastro možnosti, historické pamiatky, pláže aj staré uličky. Jednoducho všetko, po čom by ste mohli túžiť a to v príjemnom, slnečnom počasí.

9 

 

 

Edinburgh, Škótsko

Hlavné mesto Škótska je nádherné v akomkoľvek počasí. Počas februára sa tu navyše odohráva zimný festival, podobne ako v Quebecu. Tešiť sa môžete na ohňostroje, koncerty aj trhy.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 14.feb 2019

Ekologické fľaše z dielne Evian x Virgil...

Značka Evian uvádza svoju úplne prvú fľašu na viacero použití. Bola navrhnutá v spolupráci s populárnym dizajnérom Virgilom Abloh a...


Voľný čas | 14.feb 2019

Výstava Týždeň s Marilyn

Všetci sa zhodneme na tom, že Marilyn Monroe je jednou z najikonickejších herečiek všetkých čias. Jej fotografie sú stále veľmi...


Dizajn | 13.feb 2019

Phillip Lim uvádza kuchársku knihu

Kuchárska kniha a dizajnové dielo v jednom. To je kniha More than our Bellies, ktorú napísal Phillip Lim a o fotografie sa postarala holandská...


Voľný čas | 12.feb 2019

Barbie posúva hranice inkluzivity

Bábiku Barbie milujú deti po celom svete. S modernou dobou však stúpajú aj nároky verejnosti, čo značku Mattel prinútilo vzdať sa...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

valentyn banner 300x300

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...