Keď vás vo februári pochytí nostalgia, začnú vám chýbať slnečné lúče, alebo jednoducho budete mať chuť niekam aspoň na chvíľu vypadnúť, inšpirujte sa našim výberom destinácií na cestovanie v tomto období.

Ibiza, Španielsko

Len málokomu by napadlo ísť na Ibizu v zime, no práve v tomto období máte možnosť zažiť jej autentickú atmosféru. Prírodu tu akurát rozkvitá a stále ju teplejšie ako vo zvyšku Európy. Na kúpanie to síce nebude, no môžete objavovať skryté zákutia tohto ostrova.

title

 

 

Singapur

Singapur si začína budovať svoju stabilnú pozíciu v cestovateľskom svete. Turistov láka nielen svojimi monumentálnymi stavbami, ale aj michelinskými reštauráciami a dokonalými službami. Vo februári vás tu navyše čaká príjemných 25 stupňov.

2

 

 

Srí Lanka

Ideálna destinácia pre všetkých backpackerov. Objavovať tu môžete unikátnu históriu, dokonalú kuchyňu, panenskú prírodu. Jednoducho všetko na jedinom mieste a za dostupné ceny.

3

 

 

Kostarika

Kúsok Strednej Ameriky, ktorý vám však ukáže úplne všetko od zelených dažďových pralesov po nepokojné sopky. Očaria vás tu aj divoké vodopády a pokojné zátoky. Zmes, ktorá vás jednoducho dostane.

4 

 

 

Melbourne, Austrália

Pokiaľ nemáte panický stres z pavúkov či hadov, vaša cesta by mala do Austrálie smerovať aspoň raz a život. Melbourne je ideálnou destináciou z hľadiska gastronomického zážitku, kultúrneho vyžitia aj surférskych zážitkov.

5

 

 

Malajzia

V hlavnom meste Malajzie, Kuala Lumpur nájdete hedonistický prezentáciu modernej doby, od interaktívnych výstav až po nevšednú architektúru. Mieša sa tu ázijská kultúra s európskym vplyvom a zabudnúť nemôžeme ani na lokálnu kuchyňu. Mimo hlavného mesta zase môžete objavovať nádherné pláže a ostrovčeky.

6

 

 

Quebec, Kanada

Chladný, čarovný Quebec vám ukáže svoju inú tvár, kedy sú uličky pokryté snehovou prikrývkou a jediným vašim únikom pred zimou sú teplé nápoje a vynikajúce jedlo. Vo februári tu navyše prebieha zimný karneval, kde môžete obdivovať korčuliarske preteky, ľadové sochy aj zábavnú pyrotechniku.

7

 

 

Benátky, Taliansko

Mesto na vode je počas hlavnej sezóny extrémne preplnené. Zima a skorá jar je jediná možnosť na jeho preskúmanie. Kanály sú takmer prázdne, no námestia stále ponúkajú svoju farebnosť a prekvitajú stánkami s ikonickými maskami.

8 

 

 

Lisabon, Portugalsko

Lisabon sa pomaly stáva európskym hlavným mestom hipsterov. Nájdete tu tie najlepšie služby, bohaté gastro možnosti, historické pamiatky, pláže aj staré uličky. Jednoducho všetko, po čom by ste mohli túžiť a to v príjemnom, slnečnom počasí.

9 

 

 

Edinburgh, Škótsko

Hlavné mesto Škótska je nádherné v akomkoľvek počasí. Počas februára sa tu navyše odohráva zimný festival, podobne ako v Quebecu. Tešiť sa môžete na ohňostroje, koncerty aj trhy.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 19.júl 2019

Legendárne hotely po svete

Nie je hotel ako hotel. Je síce pravda, že dnes je na svete množstvo zariadení, ktoré dokážu zaujať tými najrôznejšími...


Dizajn | 19.júl 2019

Šport s nádychom luxusu

Keď chcú módne domy dopriať svojim fanúšikom extra dávku luxusu, dopadnúť to môže aj takto. Vzniknú unikátne športové pomôcky, ktoré...


IRL | 19.júl 2019

Zuzana Kovačič Hanzelová: Komplimenty od...

Patrí medzi najznámejších slovenských novinárov a majú pred ňou rešpekt aj ostrieľaní politici. Zuzana sa však angažuje aj v sociálno-spoločenskej oblasti a je...


Dizajn | 18.júl 2019

Futuristická výstava Pierre Cardin

Na značku Pierre Cardin sa v dobe rýchlej módy a street-wearu akosi zabudlo. Pravdou však je jej bohatá história, ktorej počiatky siahajú...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

NEHERA – Nekonvenčná móda so silným príb...

„Nehera šije šaty dobre“ – rokmi preverený slogan, ktorý hovorí za všetko aj dnes. Jan Nehera bol je...

Beauty Day s Dominikou Donigovou

I keď sa Dominika môže pýšiť titulom z hudobného konzervatória, nechala sa nakoniec zlákať úplne iný...

Vlasové doplnky na leto

Aj toho najväčšieho odporcu vlasových doplnkov určite presvedčíme, že sponky, gumičky či čelenky sú ...