Keď vás vo februári pochytí nostalgia, začnú vám chýbať slnečné lúče, alebo jednoducho budete mať chuť niekam aspoň na chvíľu vypadnúť, inšpirujte sa našim výberom destinácií na cestovanie v tomto období.

Ibiza, Španielsko

Len málokomu by napadlo ísť na Ibizu v zime, no práve v tomto období máte možnosť zažiť jej autentickú atmosféru. Prírodu tu akurát rozkvitá a stále ju teplejšie ako vo zvyšku Európy. Na kúpanie to síce nebude, no môžete objavovať skryté zákutia tohto ostrova.

title

 

 

Singapur

Singapur si začína budovať svoju stabilnú pozíciu v cestovateľskom svete. Turistov láka nielen svojimi monumentálnymi stavbami, ale aj michelinskými reštauráciami a dokonalými službami. Vo februári vás tu navyše čaká príjemných 25 stupňov.

2

 

 

Srí Lanka

Ideálna destinácia pre všetkých backpackerov. Objavovať tu môžete unikátnu históriu, dokonalú kuchyňu, panenskú prírodu. Jednoducho všetko na jedinom mieste a za dostupné ceny.

3

 

 

Kostarika

Kúsok Strednej Ameriky, ktorý vám však ukáže úplne všetko od zelených dažďových pralesov po nepokojné sopky. Očaria vás tu aj divoké vodopády a pokojné zátoky. Zmes, ktorá vás jednoducho dostane.

4 

 

 

Melbourne, Austrália

Pokiaľ nemáte panický stres z pavúkov či hadov, vaša cesta by mala do Austrálie smerovať aspoň raz a život. Melbourne je ideálnou destináciou z hľadiska gastronomického zážitku, kultúrneho vyžitia aj surférskych zážitkov.

5

 

 

Malajzia

V hlavnom meste Malajzie, Kuala Lumpur nájdete hedonistický prezentáciu modernej doby, od interaktívnych výstav až po nevšednú architektúru. Mieša sa tu ázijská kultúra s európskym vplyvom a zabudnúť nemôžeme ani na lokálnu kuchyňu. Mimo hlavného mesta zase môžete objavovať nádherné pláže a ostrovčeky.

6

 

 

Quebec, Kanada

Chladný, čarovný Quebec vám ukáže svoju inú tvár, kedy sú uličky pokryté snehovou prikrývkou a jediným vašim únikom pred zimou sú teplé nápoje a vynikajúce jedlo. Vo februári tu navyše prebieha zimný karneval, kde môžete obdivovať korčuliarske preteky, ľadové sochy aj zábavnú pyrotechniku.

7

 

 

Benátky, Taliansko

Mesto na vode je počas hlavnej sezóny extrémne preplnené. Zima a skorá jar je jediná možnosť na jeho preskúmanie. Kanály sú takmer prázdne, no námestia stále ponúkajú svoju farebnosť a prekvitajú stánkami s ikonickými maskami.

8 

 

 

Lisabon, Portugalsko

Lisabon sa pomaly stáva európskym hlavným mestom hipsterov. Nájdete tu tie najlepšie služby, bohaté gastro možnosti, historické pamiatky, pláže aj staré uličky. Jednoducho všetko, po čom by ste mohli túžiť a to v príjemnom, slnečnom počasí.

9 

 

 

Edinburgh, Škótsko

Hlavné mesto Škótska je nádherné v akomkoľvek počasí. Počas februára sa tu navyše odohráva zimný festival, podobne ako v Quebecu. Tešiť sa môžete na ohňostroje, koncerty aj trhy.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleGastro | 20.sep 2019

Maison Kitsuné otvára v Paríži prvú rešt...

Francúzsko-japonská značka Maison Kitsuné bola jednou z prvých, ktoré sa vydali naproti novému odvetviu, konkrétne gastro priemyslu. Dnes síce vznikajú...


Dizajn | 20.sep 2019

Stolovanie v štýle Dior

Check’N’Dior je kolekcia jedálenskej keramiky a textílii, ktoré uviedol módny dom Dior. Je inšpirovaná kolekciou FW 2019 a jej britským duchom, ale...


Gastro | 19.sep 2019

Módny dom Saint Laurent otvoril kaviareň...

Značky ako Fendi, Prada, Dior či Jacquemus majú jednu vec spoločnú. Po úspechu, ktorý zožali v módnom svete sa rozhodli svoju...


Dizajn | 19.sep 2019

Karl Lagerfeld a jeho umenie módnych pre...

Módna prehliadka v potravinách, v lietadle či priamo vo fontáne Trevi v Ríme? To si mohol dovoliť jedine Karl. Určite sa zhodneme na...

fashionlive

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Vitamíny a minerály pre zdravé vlasy

Bohužiaľ nie všetkým nám príroda nadelila hustú, zdravú hrivu, ktorou by sme sa mohli chváliť za kaž...

5 typov manikúry: Ktorá je pre vás?

Mnohé z nás majú radi tú chvíľku pokoja a relaxu, ktorú nám prináša domáca úprava nechtov...

Najväčšie beauty trendy sezóny

Obdobie leta je vždy dobrodružné aj v prípade beauty trendov. Nebojíme sa farieb ani extravagan...