Keď vás vo februári pochytí nostalgia, začnú vám chýbať slnečné lúče, alebo jednoducho budete mať chuť niekam aspoň na chvíľu vypadnúť, inšpirujte sa našim výberom destinácií na cestovanie v tomto období.

Ibiza, Španielsko

Len málokomu by napadlo ísť na Ibizu v zime, no práve v tomto období máte možnosť zažiť jej autentickú atmosféru. Prírodu tu akurát rozkvitá a stále ju teplejšie ako vo zvyšku Európy. Na kúpanie to síce nebude, no môžete objavovať skryté zákutia tohto ostrova.

title

 

 

Singapur

Singapur si začína budovať svoju stabilnú pozíciu v cestovateľskom svete. Turistov láka nielen svojimi monumentálnymi stavbami, ale aj michelinskými reštauráciami a dokonalými službami. Vo februári vás tu navyše čaká príjemných 25 stupňov.

2

 

 

Srí Lanka

Ideálna destinácia pre všetkých backpackerov. Objavovať tu môžete unikátnu históriu, dokonalú kuchyňu, panenskú prírodu. Jednoducho všetko na jedinom mieste a za dostupné ceny.

3

 

 

Kostarika

Kúsok Strednej Ameriky, ktorý vám však ukáže úplne všetko od zelených dažďových pralesov po nepokojné sopky. Očaria vás tu aj divoké vodopády a pokojné zátoky. Zmes, ktorá vás jednoducho dostane.

4 

 

 

Melbourne, Austrália

Pokiaľ nemáte panický stres z pavúkov či hadov, vaša cesta by mala do Austrálie smerovať aspoň raz a život. Melbourne je ideálnou destináciou z hľadiska gastronomického zážitku, kultúrneho vyžitia aj surférskych zážitkov.

5

 

 

Malajzia

V hlavnom meste Malajzie, Kuala Lumpur nájdete hedonistický prezentáciu modernej doby, od interaktívnych výstav až po nevšednú architektúru. Mieša sa tu ázijská kultúra s európskym vplyvom a zabudnúť nemôžeme ani na lokálnu kuchyňu. Mimo hlavného mesta zase môžete objavovať nádherné pláže a ostrovčeky.

6

 

 

Quebec, Kanada

Chladný, čarovný Quebec vám ukáže svoju inú tvár, kedy sú uličky pokryté snehovou prikrývkou a jediným vašim únikom pred zimou sú teplé nápoje a vynikajúce jedlo. Vo februári tu navyše prebieha zimný karneval, kde môžete obdivovať korčuliarske preteky, ľadové sochy aj zábavnú pyrotechniku.

7

 

 

Benátky, Taliansko

Mesto na vode je počas hlavnej sezóny extrémne preplnené. Zima a skorá jar je jediná možnosť na jeho preskúmanie. Kanály sú takmer prázdne, no námestia stále ponúkajú svoju farebnosť a prekvitajú stánkami s ikonickými maskami.

8 

 

 

Lisabon, Portugalsko

Lisabon sa pomaly stáva európskym hlavným mestom hipsterov. Nájdete tu tie najlepšie služby, bohaté gastro možnosti, historické pamiatky, pláže aj staré uličky. Jednoducho všetko, po čom by ste mohli túžiť a to v príjemnom, slnečnom počasí.

9 

 

 

Edinburgh, Škótsko

Hlavné mesto Škótska je nádherné v akomkoľvek počasí. Počas februára sa tu navyše odohráva zimný festival, podobne ako v Quebecu. Tešiť sa môžete na ohňostroje, koncerty aj trhy.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 31.máj 2020

Ako bude vyzerať cestovanie po pandémii?

Neviete sa dočkať, kedy konečne vzlietnete a vydáte sa na svoju prvú cestu do zahraničia po pandémii? Alebo ste v tomto smere...


Voľný čas | 30.máj 2020

Kvety pomáhajú psychike

Patríte k milovníkom izbových rastlín a kvetín? Alebo ste naopak zástancovia minimalizmu, v ktorom sa nenájde priestor pre rastliny? V oboch prípadoch by ste...


Voľný čas | 27.máj 2020

Prenájom luxusných vozidiel na biznis i ...

Chystáte sa na dôležité obchodné rokovanie do zahraničia alebo v rámci Slovenska? Potrebujete sa vkusne a originálne prezentovať? Naplánujte si...


IRL | 26.máj 2020

Barbara Randušková: Väčšinu „problémov“ ...

„Keď sa do seba hlboko ponoríš, objavíš veci, ktoré si nikdy nevidela. Niektoré ťa desia, niektoré ťa prekvapia a ty...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Ako nosiť športové sandále?

Vnímanie turistických sandálov sa v poslednej dobe zmenilo o 180 stupňov. Kedysi nenáviden...

Jarné účesy z Instagramu

Účesy, ktoré zvládne každý. Môžete si nimi skrášliť prácu z domu alebo sa v nich vybrať do...

Must-have kúsky na jar

Ak plánujete svoj jarný či letný šatník dopĺňať, máme pre vás 12 tipov. Do týchto kúskov sa túto sez...