Keď vás vo februári pochytí nostalgia, začnú vám chýbať slnečné lúče, alebo jednoducho budete mať chuť niekam aspoň na chvíľu vypadnúť, inšpirujte sa našim výberom destinácií na cestovanie v tomto období.

Ibiza, Španielsko

Len málokomu by napadlo ísť na Ibizu v zime, no práve v tomto období máte možnosť zažiť jej autentickú atmosféru. Prírodu tu akurát rozkvitá a stále ju teplejšie ako vo zvyšku Európy. Na kúpanie to síce nebude, no môžete objavovať skryté zákutia tohto ostrova.

title

 

 

Singapur

Singapur si začína budovať svoju stabilnú pozíciu v cestovateľskom svete. Turistov láka nielen svojimi monumentálnymi stavbami, ale aj michelinskými reštauráciami a dokonalými službami. Vo februári vás tu navyše čaká príjemných 25 stupňov.

2

 

 

Srí Lanka

Ideálna destinácia pre všetkých backpackerov. Objavovať tu môžete unikátnu históriu, dokonalú kuchyňu, panenskú prírodu. Jednoducho všetko na jedinom mieste a za dostupné ceny.

3

 

 

Kostarika

Kúsok Strednej Ameriky, ktorý vám však ukáže úplne všetko od zelených dažďových pralesov po nepokojné sopky. Očaria vás tu aj divoké vodopády a pokojné zátoky. Zmes, ktorá vás jednoducho dostane.

4 

 

 

Melbourne, Austrália

Pokiaľ nemáte panický stres z pavúkov či hadov, vaša cesta by mala do Austrálie smerovať aspoň raz a život. Melbourne je ideálnou destináciou z hľadiska gastronomického zážitku, kultúrneho vyžitia aj surférskych zážitkov.

5

 

 

Malajzia

V hlavnom meste Malajzie, Kuala Lumpur nájdete hedonistický prezentáciu modernej doby, od interaktívnych výstav až po nevšednú architektúru. Mieša sa tu ázijská kultúra s európskym vplyvom a zabudnúť nemôžeme ani na lokálnu kuchyňu. Mimo hlavného mesta zase môžete objavovať nádherné pláže a ostrovčeky.

6

 

 

Quebec, Kanada

Chladný, čarovný Quebec vám ukáže svoju inú tvár, kedy sú uličky pokryté snehovou prikrývkou a jediným vašim únikom pred zimou sú teplé nápoje a vynikajúce jedlo. Vo februári tu navyše prebieha zimný karneval, kde môžete obdivovať korčuliarske preteky, ľadové sochy aj zábavnú pyrotechniku.

7

 

 

Benátky, Taliansko

Mesto na vode je počas hlavnej sezóny extrémne preplnené. Zima a skorá jar je jediná možnosť na jeho preskúmanie. Kanály sú takmer prázdne, no námestia stále ponúkajú svoju farebnosť a prekvitajú stánkami s ikonickými maskami.

8 

 

 

Lisabon, Portugalsko

Lisabon sa pomaly stáva európskym hlavným mestom hipsterov. Nájdete tu tie najlepšie služby, bohaté gastro možnosti, historické pamiatky, pláže aj staré uličky. Jednoducho všetko, po čom by ste mohli túžiť a to v príjemnom, slnečnom počasí.

9 

 

 

Edinburgh, Škótsko

Hlavné mesto Škótska je nádherné v akomkoľvek počasí. Počas februára sa tu navyše odohráva zimný festival, podobne ako v Quebecu. Tešiť sa môžete na ohňostroje, koncerty aj trhy.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...