pilulka top fashion 2

Dnešné cestovanie nám dáva obrovské možnosti. Máte chuť navštíviť nové európske mesto? Alebo skôr odľahlejšiu exotickú krajinu? A čo tak wellness pobyt pri jazere? Nič z toho viac nie je otázkou financií ani dostupnosti. Na dovolenkovom trhu sa však zrodil nový trend- oheň & ľad, ktorý pomenúva jedinú destináciu ponúkajúcu oba svety- teplo aj zimu.

Tento trend je ako stvorený pre tých, ktorí sa nevedia rozhodnúť, či chcú vyraziť naproti snehovým dobrodružstvám, alebo chytať bronz na pláži. Destinácií, ktoré spĺňajú tieto charakteristiky síce nie je veľa, no jednoznačne stoja za návštevu. Ktoré to sú?

Argentína

title

 

 

Krajina obrovských kontrastov, ktorá vás privíta vo vyhriatom Buenos Aires, pohostí vás na zlatých plážach ako Mar del Plata a hneď na o si môžete odskočiť na lyžovačku do Patagónie. Ideálnym obdobím, kedy zažiť aj lyžovačku aj opaľovačku je október, kedy sú zjazdovky prikryté snehom a pláže stále príjemne hrejivé.

2

 

 

Nový Zéland

Ak nemáte problém vycestovať poriadne ďaleko, vydajte sa na Nový Zéland. Tento čarovný ostrov utíši váš hlad po letnom bronze a zároveň vám poskytne dokonalé podmienky na lyžovačku. Navyše, plážovú a horskú oblasť delia iba dve hodiny jazdy autom, čiže si ich môžete užiť v jediný deň.

6 7

 

 

Island

Zrejme len málokomu by napadlo vydať sa na Island kvôli opaľovaniu, no to neznamená, že sa tu teplé počasie nedá využiť. Potápanie, sledovanie veľrýb a príjemná turistika a na druhej strane ľadovce a horúce pramene zažijete pokojne a v priebehu pár hodín.

3 4

 

 

Kalifornia

Kalifornia má suché púšte aj zasnežené pohoria. Svoj deň tu môžete začať na pláži v Malibu a o dve hodiny už môžete byť v Big Bear Mountain zbabušení do lyžiarskej výbavy. Jednoducho Kali má oveľa viac, ako by ste čakali.

9 10

Foto: getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 22.jan 2019

8 dostupných michelinových reštaurácií

Keď sa povie michelinová reštaurácia, väčšine z nás zrejme ihneď napadne fine dining, dress code a menu z exotických surovín a ceny, pri ktorých...


Voľný čas | 22.jan 2019

Najkrajšie izbové rastliny

Interiérový dizajn nie je len o dizajnových kúskoch a kvalitných materiáloch. Tú pravú atmosféru domova vytvárajú práve rastliny, ktoré do...


Cestovanie | 22.jan 2019

Ako cestovať udržateľne?

Udržateľnosť a ekológia zasahujú do každej sféry našich životov. Zatiaľ čo o móde a kozmetike sa hovorí relatívne často, cestovný priemysel má tiež...


Voľný čas | 18.jan 2019

Zo sveta Zuzany Gregorovej: 5- sekundové...

Neverím v novoročné predsavzatia, preto som si ich nikdy nedávala. Vo väčšine prípadov ide aj tak len o ďalšiu formu prokrastinácie, čiže...

predplatne

predplatne

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

5 vzorcov ako nosiť skinny džínsy

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe, kedy si popularitu získali zvonové džínsy a pracovné no...

Nohavicový kostým podľa pravidiel street...

Nohavicové kostýmy sa na scéne objavili veľmi rýchlo a ešte rýchlejšie si vybudovali svoju stab...

Insta značky, ktoré by ste v roku 2019 m...

Módna scéna je v dnešnej dobe rôznorodá a neustále premenlivá. Popularita trendov, ale aj ...