Dnešné cestovanie nám dáva obrovské možnosti. Máte chuť navštíviť nové európske mesto? Alebo skôr odľahlejšiu exotickú krajinu? A čo tak wellness pobyt pri jazere? Nič z toho viac nie je otázkou financií ani dostupnosti. Na dovolenkovom trhu sa však zrodil nový trend- oheň & ľad, ktorý pomenúva jedinú destináciu ponúkajúcu oba svety- teplo aj zimu.

Tento trend je ako stvorený pre tých, ktorí sa nevedia rozhodnúť, či chcú vyraziť naproti snehovým dobrodružstvám, alebo chytať bronz na pláži. Destinácií, ktoré spĺňajú tieto charakteristiky síce nie je veľa, no jednoznačne stoja za návštevu. Ktoré to sú?

Argentína

title

 

 

Krajina obrovských kontrastov, ktorá vás privíta vo vyhriatom Buenos Aires, pohostí vás na zlatých plážach ako Mar del Plata a hneď na o si môžete odskočiť na lyžovačku do Patagónie. Ideálnym obdobím, kedy zažiť aj lyžovačku aj opaľovačku je október, kedy sú zjazdovky prikryté snehom a pláže stále príjemne hrejivé.

2

 

 

Nový Zéland

Ak nemáte problém vycestovať poriadne ďaleko, vydajte sa na Nový Zéland. Tento čarovný ostrov utíši váš hlad po letnom bronze a zároveň vám poskytne dokonalé podmienky na lyžovačku. Navyše, plážovú a horskú oblasť delia iba dve hodiny jazdy autom, čiže si ich môžete užiť v jediný deň.

6 7

 

 

Island

Zrejme len málokomu by napadlo vydať sa na Island kvôli opaľovaniu, no to neznamená, že sa tu teplé počasie nedá využiť. Potápanie, sledovanie veľrýb a príjemná turistika a na druhej strane ľadovce a horúce pramene zažijete pokojne a v priebehu pár hodín.

3 4

 

 

Kalifornia

Kalifornia má suché púšte aj zasnežené pohoria. Svoj deň tu môžete začať na pláži v Malibu a o dve hodiny už môžete byť v Big Bear Mountain zbabušení do lyžiarskej výbavy. Jednoducho Kali má oveľa viac, ako by ste čakali.

9 10

Foto: getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 16.júl 2019

Fast Life Neons: For your viewing pleasu...

Bratislava má nový priestor venovaný urban umeniu. Love Them Space nájdete na Miletičovej ulici a prvá výstava tu odprezentovala v...


Voľný čas | 16.júl 2019

Premeňte svoje izbové rastliny na Tamago...

Kto si pamätá obľúbenú hračku Tamagotchi z 90.rokov? Všetci sme sa starali o svojich virtuálnych domácich miláčikov, kŕmili sme ich, kúpali a hrali...


Voľný čas | 16.júl 2019

Niksen: Umenie ničnerobenia po holandsky

Čo keby bolo ničnerobenie produktívne? Môže to síce znieť zvláštne, no digitálne doba, v ktorej žijeme naše návyky zdeformovala a častokrát sa...


Dizajn | 16.júl 2019

Pohľad na módu zozadu vo výstave

Módne výstavy vždy poskytujú unikátny pohľad na tento priemysel. Najnovšia výstava Dos à la Mode—Back Side/Fashion from Behind sa pozerá...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...