Dnešné cestovanie nám dáva obrovské možnosti. Máte chuť navštíviť nové európske mesto? Alebo skôr odľahlejšiu exotickú krajinu? A čo tak wellness pobyt pri jazere? Nič z toho viac nie je otázkou financií ani dostupnosti. Na dovolenkovom trhu sa však zrodil nový trend- oheň & ľad, ktorý pomenúva jedinú destináciu ponúkajúcu oba svety- teplo aj zimu.

Tento trend je ako stvorený pre tých, ktorí sa nevedia rozhodnúť, či chcú vyraziť naproti snehovým dobrodružstvám, alebo chytať bronz na pláži. Destinácií, ktoré spĺňajú tieto charakteristiky síce nie je veľa, no jednoznačne stoja za návštevu. Ktoré to sú?

Argentína

title

 

 

Krajina obrovských kontrastov, ktorá vás privíta vo vyhriatom Buenos Aires, pohostí vás na zlatých plážach ako Mar del Plata a hneď na o si môžete odskočiť na lyžovačku do Patagónie. Ideálnym obdobím, kedy zažiť aj lyžovačku aj opaľovačku je október, kedy sú zjazdovky prikryté snehom a pláže stále príjemne hrejivé.

2

 

 

Nový Zéland

Ak nemáte problém vycestovať poriadne ďaleko, vydajte sa na Nový Zéland. Tento čarovný ostrov utíši váš hlad po letnom bronze a zároveň vám poskytne dokonalé podmienky na lyžovačku. Navyše, plážovú a horskú oblasť delia iba dve hodiny jazdy autom, čiže si ich môžete užiť v jediný deň.

6 7

 

 

Island

Zrejme len málokomu by napadlo vydať sa na Island kvôli opaľovaniu, no to neznamená, že sa tu teplé počasie nedá využiť. Potápanie, sledovanie veľrýb a príjemná turistika a na druhej strane ľadovce a horúce pramene zažijete pokojne a v priebehu pár hodín.

3 4

 

 

Kalifornia

Kalifornia má suché púšte aj zasnežené pohoria. Svoj deň tu môžete začať na pláži v Malibu a o dve hodiny už môžete byť v Big Bear Mountain zbabušení do lyžiarskej výbavy. Jednoducho Kali má oveľa viac, ako by ste čakali.

9 10

Foto: getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 22.mar 2019

Vidiecka klasika

Dvojpodlažný dom s piatimi izbami, Pavla 10A, predstavuje inováciu v rade domov Pavla.  


Dizajn | 22.mar 2019

Nádherné veci objektívom Tima Walkera

Londýnske múzeum V&A otvára ďalšiu zaujímavú výstavu venovanú móde. Po úspešnej výstave Dior tak nasleduje expozícia venovaná módneJ fotografii, konkrétne...


Dizajn | 21.mar 2019

Ponorte sa do prvej európskej podmorskej...

Prvú európsku reštauráciu, ktorá sa nachádza pod hladinou mora nájdete v ďalekej nórskej dedinke Båly, konkrétne Severnom mori. O jej dizajn sa...


Dizajn | 21.mar 2019

Versace otvorí výstavu venovanú svojej l...

Značka Versace pretavuje svoju módnu estetiku a inšpiráciu aj do kolekcií nábytku už od roku 1992. Tie sa odrazia aj v najnovšej...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Privée lounge na MBPFW

Keď sa povie Fashion Week, väčšine z nás napadnú módne prehliadky. Aj keď je pravda, že sú veľm...

Móda a biznis na MBPFW

MBPFW sa bude venovať móde aj z iného pohľadu a to biznisového. V spolupráci s B...

Must-have kúsky pre jarný šatník

Už počas Týždňov módy sa ukázalo, že jarné kúsky sa dajú nosiť už teraz. Niektoré sa objavovali v&nb...