Túžite uniknúť pred sivým, pochmúrnym počasím, ktoré zahalilo naše pásmo v januári? Alebo naopak, chcete si naplno vychutnať pravú zimu a dostatok snehu? Inšpirujte sa našim výberom ideálnych destinácií na cestovanie v januári.

Lanzarote, Kanárske ostrovy

Pre Európanov predstavujú Kanárske ostrovy dostupnú, rýchlo cestu za slnkom aj v zime. Teplé počasie, nádherná príroda, možnosti turistiky aj surfovania v kombinácii s dramatickými útesmi sú to, čo z tejto destinácie robí obľúbené turistické miesto.

title

 

 

Barbados

Karibik je snom mnohých cestovateľov, pričom časti sa zabúda práve na tento ostrov, ktorý ponúka nielen rozprávkové pláže, ale aj bohatý nočný život, chutnú karibskú kuchyňu a samozrejme aj boho atmosféru.

2

 

Kapverdy

Ostrovy sopečného pôvodu v Atlantickom oceáne majú presne to, čo potrebujete na dokonalé zimné dobrodružstvo. Teplota sa tu pohybuje ako 25 stupňov, nekonečne dlhé pláže zívajú prázdnotou a ceny sú dostupné.

3

 

Panama

Exotickejšia destinácia, ktorá vás však prekvapí svojou pohostinnosťou, romantickými výhľadmi, ale aj hudobnými festivalmi. Tešiť sa môžete aj na koloniálnu architektúru a výnimočnú kuchyňu.

4

 

 

Val d'Isere, Francúzsko

Pokiaľ túžite po úplne inom type dovolenky a želáte si naplno vychutnaťzimu so všetkým, čo k nej patrí, vydajte sa do Val d’Isere. Yžiarske stredisko, ktoré by pokojne mohlo dostať pomenovanie „zimné St.Tropez“ je plné štýlových lyžiarov a luxusných podnikov.

5

 

 

Porto, Portugalsko

Zatiaľ čo všetci utekajú do Lisabonu, vy sa vydajte do Porta, nenápadného, no pritom zaujímavého mesta. Stredoveké, farebné uličky, dramatické západy slnka a záplava maličkých bistier či kaviarní si vás zaručene získa.

6

 

 

Brazília

Krajina, na ktorú sa oplatí minúť celú dovolenku, aj keď hneď na začiatku roka. Letná sezóna sa tu naplno rozbieha, avšak ešte stále nestihli doraziť masy turistov. Poloprádzne pláže s tyrkysovou vodou a nespočetné množstvo prírodných krás je len stotina toho, čo krajina ponúka.

7

 

 

JAR

Kapské mesto je jedno z najkrajších miest na svete, ktoré vás privíta na plážach, ktoré obývajú tulene, vezme vás do viníc aj na túru. Toto všetko v príjemne hrejivom počasí stvorenom na chytanie zimného bronzu.

8

 

 

Bruggy, Belgicko

Len máloktoré mesto dokáže vyzerať čarovne v akomkoľvek počasí, no Bruggy sú jedným z nich. Aj keď vás tu neprivíta sneh a pravdepodobne ani slnko, tešiť sa môžete na staručké taverny, farebné domčeky a samozrejme waffle.

9

 

 

Aruba

Určite ste aj vy postrehli pláže, na ktorých sa promenádujú nielen „insta-girls,“ ale aj plameniaky. Presne tieto pláže nájdete na Arube, ktoré spestrujú zaujímavé zátoky a historické, námornícke opevnenia. Vedeli ste, že Aruba patrí pod správu Holandska?

10

Foto: Getty, Pinterest

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 22.mar 2019

Vidiecka klasika

Dvojpodlažný dom s piatimi izbami, Pavla 10A, predstavuje inováciu v rade domov Pavla.  


Dizajn | 22.mar 2019

Nádherné veci objektívom Tima Walkera

Londýnske múzeum V&A otvára ďalšiu zaujímavú výstavu venovanú móde. Po úspešnej výstave Dior tak nasleduje expozícia venovaná módneJ fotografii, konkrétne...


Dizajn | 21.mar 2019

Ponorte sa do prvej európskej podmorskej...

Prvú európsku reštauráciu, ktorá sa nachádza pod hladinou mora nájdete v ďalekej nórskej dedinke Båly, konkrétne Severnom mori. O jej dizajn sa...


Dizajn | 21.mar 2019

Versace otvorí výstavu venovanú svojej l...

Značka Versace pretavuje svoju módnu estetiku a inšpiráciu aj do kolekcií nábytku už od roku 1992. Tie sa odrazia aj v najnovšej...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Privée lounge na MBPFW

Keď sa povie Fashion Week, väčšine z nás napadnú módne prehliadky. Aj keď je pravda, že sú veľm...

Móda a biznis na MBPFW

MBPFW sa bude venovať móde aj z iného pohľadu a to biznisového. V spolupráci s B...

Must-have kúsky pre jarný šatník

Už počas Týždňov módy sa ukázalo, že jarné kúsky sa dajú nosiť už teraz. Niektoré sa objavovali v&nb...