pilulka top fashion 2

Túžite uniknúť pred sivým, pochmúrnym počasím, ktoré zahalilo naše pásmo v januári? Alebo naopak, chcete si naplno vychutnať pravú zimu a dostatok snehu? Inšpirujte sa našim výberom ideálnych destinácií na cestovanie v januári.

Lanzarote, Kanárske ostrovy

Pre Európanov predstavujú Kanárske ostrovy dostupnú, rýchlo cestu za slnkom aj v zime. Teplé počasie, nádherná príroda, možnosti turistiky aj surfovania v kombinácii s dramatickými útesmi sú to, čo z tejto destinácie robí obľúbené turistické miesto.

title

 

 

Barbados

Karibik je snom mnohých cestovateľov, pričom časti sa zabúda práve na tento ostrov, ktorý ponúka nielen rozprávkové pláže, ale aj bohatý nočný život, chutnú karibskú kuchyňu a samozrejme aj boho atmosféru.

2

 

Kapverdy

Ostrovy sopečného pôvodu v Atlantickom oceáne majú presne to, čo potrebujete na dokonalé zimné dobrodružstvo. Teplota sa tu pohybuje ako 25 stupňov, nekonečne dlhé pláže zívajú prázdnotou a ceny sú dostupné.

3

 

Panama

Exotickejšia destinácia, ktorá vás však prekvapí svojou pohostinnosťou, romantickými výhľadmi, ale aj hudobnými festivalmi. Tešiť sa môžete aj na koloniálnu architektúru a výnimočnú kuchyňu.

4

 

 

Val d'Isere, Francúzsko

Pokiaľ túžite po úplne inom type dovolenky a želáte si naplno vychutnaťzimu so všetkým, čo k nej patrí, vydajte sa do Val d’Isere. Yžiarske stredisko, ktoré by pokojne mohlo dostať pomenovanie „zimné St.Tropez“ je plné štýlových lyžiarov a luxusných podnikov.

5

 

 

Porto, Portugalsko

Zatiaľ čo všetci utekajú do Lisabonu, vy sa vydajte do Porta, nenápadného, no pritom zaujímavého mesta. Stredoveké, farebné uličky, dramatické západy slnka a záplava maličkých bistier či kaviarní si vás zaručene získa.

6

 

 

Brazília

Krajina, na ktorú sa oplatí minúť celú dovolenku, aj keď hneď na začiatku roka. Letná sezóna sa tu naplno rozbieha, avšak ešte stále nestihli doraziť masy turistov. Poloprádzne pláže s tyrkysovou vodou a nespočetné množstvo prírodných krás je len stotina toho, čo krajina ponúka.

7

 

 

JAR

Kapské mesto je jedno z najkrajších miest na svete, ktoré vás privíta na plážach, ktoré obývajú tulene, vezme vás do viníc aj na túru. Toto všetko v príjemne hrejivom počasí stvorenom na chytanie zimného bronzu.

8

 

 

Bruggy, Belgicko

Len máloktoré mesto dokáže vyzerať čarovne v akomkoľvek počasí, no Bruggy sú jedným z nich. Aj keď vás tu neprivíta sneh a pravdepodobne ani slnko, tešiť sa môžete na staručké taverny, farebné domčeky a samozrejme waffle.

9

 

 

Aruba

Určite ste aj vy postrehli pláže, na ktorých sa promenádujú nielen „insta-girls,“ ale aj plameniaky. Presne tieto pláže nájdete na Arube, ktoré spestrujú zaujímavé zátoky a historické, námornícke opevnenia. Vedeli ste, že Aruba patrí pod správu Holandska?

10

Foto: Getty, Pinterest

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 22.jan 2019

8 dostupných michelinových reštaurácií

Keď sa povie michelinová reštaurácia, väčšine z nás zrejme ihneď napadne fine dining, dress code a menu z exotických surovín a ceny, pri ktorých...


Voľný čas | 22.jan 2019

Najkrajšie izbové rastliny

Interiérový dizajn nie je len o dizajnových kúskoch a kvalitných materiáloch. Tú pravú atmosféru domova vytvárajú práve rastliny, ktoré do...


Cestovanie | 22.jan 2019

Ako cestovať udržateľne?

Udržateľnosť a ekológia zasahujú do každej sféry našich životov. Zatiaľ čo o móde a kozmetike sa hovorí relatívne často, cestovný priemysel má tiež...


Voľný čas | 18.jan 2019

Zo sveta Zuzany Gregorovej: 5- sekundové...

Neverím v novoročné predsavzatia, preto som si ich nikdy nedávala. Vo väčšine prípadov ide aj tak len o ďalšiu formu prokrastinácie, čiže...

predplatne

predplatne

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

5 vzorcov ako nosiť skinny džínsy

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe, kedy si popularitu získali zvonové džínsy a pracovné no...

Nohavicový kostým podľa pravidiel street...

Nohavicové kostýmy sa na scéne objavili veľmi rýchlo a ešte rýchlejšie si vybudovali svoju stab...

Insta značky, ktoré by ste v roku 2019 m...

Módna scéna je v dnešnej dobe rôznorodá a neustále premenlivá. Popularita trendov, ale aj ...