Okrem toho, že každý rok so sebou prináša množstvo módnych trendov či technologických vychytávok, prináša aj zmeny v cestovnom ruchu, ktorý takisto podlieha mnohým faktorom. Aké cestovateľské trendy nás čakajú v roku 2019?

 

traveltrends

 

 

Rodiny nomádov

Čoraz viac rodín s deťmi si zoberie “voľno”, či už od školy alebo zamestnania, a spoločne budú objavovať svet. Pokojne pri tom môže ísť aj o celý polrok či rok.

 

Exkluzívne vily

Súkromné vily, domy a apartmány sú pre skupiny nielen dostupnejšie ale aj praktickejšie. Rok 2019 bude patriť práve AirBnB a podobným službám.

 

Dobrodružstvá vo dvojici

Zamilované páry a novomanželia už viac nehľadajú iba lenivú romantiku plnú západov slnka na Santorini, ale dobrodružstvo. Vydajú sa preto na safari, na túru po Patagónii a objavovať budú kirgizskú kultúru.

 

Solo travel

Sólo cestovanie sa bude takisto rozmáhať. Veď kedy lepšie spoznáte novú kultúru, keď nebudete nútení sa s Ňou dostať do maximálneho kontaktu?

 

SPA cestovanie

Cestovanie za wellnessom síce nie je novinkou, no budúci rok bude na vzostupe. Popularitu si získajú najmä CBD (cannabidiol) procedúry.

 

Ekológia

Už aj v cestovaní sa budeme viac zaujímať o prírodu a udržateľnosť. Bude vznikať ešte viac eko hotelov a aj letecké spoločnosti postupne budú prechádzať na elektrický či vodíkový pohon.

 

Kryptomeny

Kryptomeny sú pre mnohých ľudí ešte stále veľká neznáma, no práve v cestovnom priemysle začneme vo väčšom využívať meny ako Litecoin, Bitcoin či Monero.

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 18.jan 2020

Nábytkové trendy na rok 2020

Pokiaľ sa nevyhnete rekonštrukcii či zariaďovaniu v tomto roku, poradíme vám, ktoré trendy by ste nemali prehliadnuť. Mnoho z nich je nadčasových...


Cestovanie | 17.jan 2020

Najkrajšie horské hotely

Nedostatok snehu nás mnohých núti vycestovať do hôr, častokrát za hranice, kde hľadáme aspoň kúsok tej čarovnej rozprávkovej krajiny, o ktorej...


Dizajn | 15.jan 2020

Kúpeľňové trendy na rok 2020

Kúpeľňa je ako také privátne spa. Teda, aspoň by sme sa mali snažiť, aby sme sa v nej tak cítili. Preto...


Voľný čas | 15.jan 2020

Najkrajšie diáre na rok 2020

Aj keď z nového roku ubehli už viac ako dva týždne, neznamená to, že je neskoro na správnu organizáciu. K novému roku...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

7 účesových trendov na zimu

Rozmýšľate, čo s vlasmi pod čiapkou? Ako sa učesať tak, aby vám účes vydržal aspoň počas pracov...

Stylingové triky so šálom

Kto v zime nevychádza z domu bez šálu? Pokiaľ je tento kúsok neodmysliteľnou súčasťou každ...

5 zimných outfitov podľa Severaniek

Kde hľadať inšpiráciu pre zimné outfity ak nie práve v šatníkoch Severaniek? Fínky, Švédky či N...