pilulka top fashion 2

Vianočné aj predvianočné obdobie je špecifické a výnimočné. V ktorých európskych mestách si najlepšie vychutnáte túto atmosféru?

Tallin, Estónsko

Pokiaľ chcete navštíviť vianočný trh s garanciou snehu, vaše kroky by mali smerovať do Tallinu. Každoročne sem zavíta obrovské množstvo turistov, čo len potvrdzuje, aký výnimočný je tento trh.

title

 

 

Manchester, UK

Manchesterské vianočné trhy sú také prepracované, že dokázali v popularite preskočiť aj britskú metropolu- Londýn. Stánky s občerstvením aj remeselnými produktami lemujú nádherne vyzdobené námestie, ktoré je vyzdobené svetielkami a dekoráciami.

2

 

 

Brusel, Belgicko

Bruselský vianočný trh nesie názov Winter Fun a je jedným z najobľúbenejších zimných festivalov v Európe. Nachádza sa tu klzisko, nádherný vianočný stromček, ruské koleso a iné kolotoče.

3

 

 

Kodaň, Dánsko

Dánsko oslavuje Vianoce svojim tradičným trhom, kde nájdete množstvo remeselných produktov, ale aj vianočnú výzdobu z dielní miestnych dizajnérov. Vychutnať si tu môžete tradičné ľadové donuty, varené víno a mnoho iného.

4

 

 

Viedeň, Rakúsko

Neďaleká Viedeň sa takisto môže pochváliť jedným z najkrajších trhov v Európe. Radničné námestie sa každoročne premení na rozprávku, plnú farebných svetielok, stánkov s občerstvením, aj klziskom.

5

 

 

Norimberg, Nemecko

Viac ako 180 farebných stánkov sa objaví na stredovekom námestí počas predvianočného obdobia v Norimbergu. Zdobí ho aj obrovský vianočný anjel, predajcovia perníkov aj ručne vyrábaných hračiek.

6

 

 

Edinburgh, Škótsko

Na škótskych vianočných trhoch si môžete pochutnať na tradičných cookies, ale už si aj kúsok zábavy napríklad v bludisku vytvorenom zo živých stromov, alebo si vychutnať jazdu na ruskom kolese, dokiaľ sa vám naskytne dokonalý a jedinečný výhľad na vysvietené, historické mesto.

7

 

 

Drážďany, Nemecko

230 stánkov s rozličnou ponukou jedla, drinkov a drobností vás privíta v Drážďanoch. Okrem toho môžete zazrieť „skromnú/ vianočnú pyramídu, ktorá meria 14 metrov. Tento vianočný trh je inak najstarší vianočný trh v Nemecku, jeho história siaha až do roku 1434.

8

 

 

Colmar, Francúzsko

Čarovné francúzske mestečko stojí za návštevu aj mimo sviatočného obdobia, avšak pred Vianocami je zahalené do milióna svetiel, ulicami rozvoniavajú miestne delikatesy a staré uličky vás doslova pozývajú, aby ste sa v nich stratili.

9

 

 

Budapešť, Maďarsko

Zahanbiť sa nedá ani náš ďalší sused, v Budapešti totiž nájdete skutočne magické trhy. Tie budú nielen nádherne vysvietené a vyzdobené, ale nakúpiť tu môžete rôzne remeselné produkty, a tešiť sa môžete aj na svetelnú 3D show.

Screen Shot 2018 11 28 at 17.04.05

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 14.dec 2018

Najkrajšie butiky na svete

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe online shoppingu, módnym domom a dizajnérom po celom svete stále záleží na dizajne butikov a na...


Apetít | 13.dec 2018

Gastronómia budúcnosti podľa Pinterestu

Pinterest nepatrí iba milovníkom dizajnu, interiérov a módy, ale aj tým, čo milujú jedlo. V tomto roku navyše narástol počet...


Dizajn | 13.dec 2018

Interiérové trendy na rok 2019

Zariaďovanie domácností sa vyvíja spoločne s trendami, technológiami a inováciami. Čoraz viac ľudí však venuje pozornosť aj tejto sfére a...


Dizajn | 13.dec 2018

Rimowa vydáva prvú knihu k 120.výročiu

Značka Rimowa je jednou z najikonickejších značiek v odvetví výroby dizajnu batožiny. Ich modely si zamilovali influenceri aj celebrity po celom svete...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vianočný stromček podľa Diane Von Furste...

Londýnsky hotel Claridge’s sa každý rok spojí s významným módnym domom alebo dizajnérom, ktorý mu na...

Zimné must-haves podľa Insta-girls

S príchodom zimy už viac nie je také jednoduché experimentovať a na prvé miesto v prioritách nahrádz...

Najpopulárnejšie značky na Instagrame

Instagram sa stal jedným z najdôležitejších platforiem nielen pre hľadanie inšpirácie vo varení, ces...