Vianočné aj predvianočné obdobie je špecifické a výnimočné. V ktorých európskych mestách si najlepšie vychutnáte túto atmosféru?

Tallin, Estónsko

Pokiaľ chcete navštíviť vianočný trh s garanciou snehu, vaše kroky by mali smerovať do Tallinu. Každoročne sem zavíta obrovské množstvo turistov, čo len potvrdzuje, aký výnimočný je tento trh.

title

 

 

Manchester, UK

Manchesterské vianočné trhy sú také prepracované, že dokázali v popularite preskočiť aj britskú metropolu- Londýn. Stánky s občerstvením aj remeselnými produktami lemujú nádherne vyzdobené námestie, ktoré je vyzdobené svetielkami a dekoráciami.

2

 

 

Brusel, Belgicko

Bruselský vianočný trh nesie názov Winter Fun a je jedným z najobľúbenejších zimných festivalov v Európe. Nachádza sa tu klzisko, nádherný vianočný stromček, ruské koleso a iné kolotoče.

3

 

 

Kodaň, Dánsko

Dánsko oslavuje Vianoce svojim tradičným trhom, kde nájdete množstvo remeselných produktov, ale aj vianočnú výzdobu z dielní miestnych dizajnérov. Vychutnať si tu môžete tradičné ľadové donuty, varené víno a mnoho iného.

4

 

 

Viedeň, Rakúsko

Neďaleká Viedeň sa takisto môže pochváliť jedným z najkrajších trhov v Európe. Radničné námestie sa každoročne premení na rozprávku, plnú farebných svetielok, stánkov s občerstvením, aj klziskom.

5

 

 

Norimberg, Nemecko

Viac ako 180 farebných stánkov sa objaví na stredovekom námestí počas predvianočného obdobia v Norimbergu. Zdobí ho aj obrovský vianočný anjel, predajcovia perníkov aj ručne vyrábaných hračiek.

6

 

 

Edinburgh, Škótsko

Na škótskych vianočných trhoch si môžete pochutnať na tradičných cookies, ale už si aj kúsok zábavy napríklad v bludisku vytvorenom zo živých stromov, alebo si vychutnať jazdu na ruskom kolese, dokiaľ sa vám naskytne dokonalý a jedinečný výhľad na vysvietené, historické mesto.

7

 

 

Drážďany, Nemecko

230 stánkov s rozličnou ponukou jedla, drinkov a drobností vás privíta v Drážďanoch. Okrem toho môžete zazrieť „skromnú/ vianočnú pyramídu, ktorá meria 14 metrov. Tento vianočný trh je inak najstarší vianočný trh v Nemecku, jeho história siaha až do roku 1434.

8

 

 

Colmar, Francúzsko

Čarovné francúzske mestečko stojí za návštevu aj mimo sviatočného obdobia, avšak pred Vianocami je zahalené do milióna svetiel, ulicami rozvoniavajú miestne delikatesy a staré uličky vás doslova pozývajú, aby ste sa v nich stratili.

9

 

 

Budapešť, Maďarsko

Zahanbiť sa nedá ani náš ďalší sused, v Budapešti totiž nájdete skutočne magické trhy. Tie budú nielen nádherne vysvietené a vyzdobené, ale nakúpiť tu môžete rôzne remeselné produkty, a tešiť sa môžete aj na svetelnú 3D show.

Screen Shot 2018 11 28 at 17.04.05

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...