Vianočné aj predvianočné obdobie je špecifické a výnimočné. V ktorých európskych mestách si najlepšie vychutnáte túto atmosféru?

Tallin, Estónsko

Pokiaľ chcete navštíviť vianočný trh s garanciou snehu, vaše kroky by mali smerovať do Tallinu. Každoročne sem zavíta obrovské množstvo turistov, čo len potvrdzuje, aký výnimočný je tento trh.

title

 

 

Manchester, UK

Manchesterské vianočné trhy sú také prepracované, že dokázali v popularite preskočiť aj britskú metropolu- Londýn. Stánky s občerstvením aj remeselnými produktami lemujú nádherne vyzdobené námestie, ktoré je vyzdobené svetielkami a dekoráciami.

2

 

 

Brusel, Belgicko

Bruselský vianočný trh nesie názov Winter Fun a je jedným z najobľúbenejších zimných festivalov v Európe. Nachádza sa tu klzisko, nádherný vianočný stromček, ruské koleso a iné kolotoče.

3

 

 

Kodaň, Dánsko

Dánsko oslavuje Vianoce svojim tradičným trhom, kde nájdete množstvo remeselných produktov, ale aj vianočnú výzdobu z dielní miestnych dizajnérov. Vychutnať si tu môžete tradičné ľadové donuty, varené víno a mnoho iného.

4

 

 

Viedeň, Rakúsko

Neďaleká Viedeň sa takisto môže pochváliť jedným z najkrajších trhov v Európe. Radničné námestie sa každoročne premení na rozprávku, plnú farebných svetielok, stánkov s občerstvením, aj klziskom.

5

 

 

Norimberg, Nemecko

Viac ako 180 farebných stánkov sa objaví na stredovekom námestí počas predvianočného obdobia v Norimbergu. Zdobí ho aj obrovský vianočný anjel, predajcovia perníkov aj ručne vyrábaných hračiek.

6

 

 

Edinburgh, Škótsko

Na škótskych vianočných trhoch si môžete pochutnať na tradičných cookies, ale už si aj kúsok zábavy napríklad v bludisku vytvorenom zo živých stromov, alebo si vychutnať jazdu na ruskom kolese, dokiaľ sa vám naskytne dokonalý a jedinečný výhľad na vysvietené, historické mesto.

7

 

 

Drážďany, Nemecko

230 stánkov s rozličnou ponukou jedla, drinkov a drobností vás privíta v Drážďanoch. Okrem toho môžete zazrieť „skromnú/ vianočnú pyramídu, ktorá meria 14 metrov. Tento vianočný trh je inak najstarší vianočný trh v Nemecku, jeho história siaha až do roku 1434.

8

 

 

Colmar, Francúzsko

Čarovné francúzske mestečko stojí za návštevu aj mimo sviatočného obdobia, avšak pred Vianocami je zahalené do milióna svetiel, ulicami rozvoniavajú miestne delikatesy a staré uličky vás doslova pozývajú, aby ste sa v nich stratili.

9

 

 

Budapešť, Maďarsko

Zahanbiť sa nedá ani náš ďalší sused, v Budapešti totiž nájdete skutočne magické trhy. Tie budú nielen nádherne vysvietené a vyzdobené, ale nakúpiť tu môžete rôzne remeselné produkty, a tešiť sa môžete aj na svetelnú 3D show.

Screen Shot 2018 11 28 at 17.04.05

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 14.feb 2019

Ekologické fľaše z dielne Evian x Virgil...

Značka Evian uvádza svoju úplne prvú fľašu na viacero použití. Bola navrhnutá v spolupráci s populárnym dizajnérom Virgilom Abloh a...


Voľný čas | 14.feb 2019

Výstava Týždeň s Marilyn

Všetci sa zhodneme na tom, že Marilyn Monroe je jednou z najikonickejších herečiek všetkých čias. Jej fotografie sú stále veľmi...


Dizajn | 13.feb 2019

Phillip Lim uvádza kuchársku knihu

Kuchárska kniha a dizajnové dielo v jednom. To je kniha More than our Bellies, ktorú napísal Phillip Lim a o fotografie sa postarala holandská...


Voľný čas | 12.feb 2019

Barbie posúva hranice inkluzivity

Bábiku Barbie milujú deti po celom svete. S modernou dobou však stúpajú aj nároky verejnosti, čo značku Mattel prinútilo vzdať sa...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

valentyn banner 300x300

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...