Hľadáte únik pred mrazivou zimou alebo práve naopak, chcete zažiť prírodu a mestá počas pravej zimy? Nech už to je akokoľvek, máme pre vás pár tipov.

Edinburgh, Škótsko

Nádherné historické mesto, ktoré získava ešte na väčšom čare pod snehovou prikrývkou. Kamenné uličky sú vysvietené miliónmi svetielok, námestia sú plné vianočných stánkov a na Silvestra sa môžete tešiť s veľkolepých ohňostrojov.

title

 

 

Cartagena, Kolumbia

Karibské pláže, horúce slnko a fascinujúca história na pozadí. Vychutnať si môžete nielen teplé počasie, bláznenie vo vode, ale aj úžasné jedlo založené na morských špecialitách, ako aj kultúrne a historické pamiatky. Jednoducho zo všetkého niečo.

2

 

 

Svätý Bartolomej

Keď sa povie Svätý Bartolomej, mnohým ľuďom hneď napadne maximálny luxus a scenérie ako z pohľadnice. Od tejto predstavy vôbec nie je realita ďaleko. Biele pláže a nekonečný oceán si tu môžete naplno vychutnať a nachvíľu odísť zo zimy, ktorá čaká v našich končinách. Ideálny koniec roka a začiatok nového, čo poviete?

3

 

 

Tromso, Nórsko

Nórske pobrežné mesto Tromso je vzdialené len 300 kilometrov od Polárneho kruhu. Táto oblasť je ideálna na sledovanie Polárnej žiary a vychutnávanie si doslova rozprávkovej, zasneženej krajiny. Nezabudnite však preskúmať ani okolité fjordy a hory, kde si môžete pokojne aj zalyžovať.

4

 

 

Miami, USA

Ideálna počasie, pulzujúci nočný život, aktuálne prebiehajúce umelecké veľtrhy vás prilákajú do Miami aj v decembri. Okrem toho, že si môžete naplno vychutnať rôzne party a cez deň relaxovať, vás očaria aj silvestrovské oslavy.

5

 

 

Rím, Taliansko

Len málokomu by napadlo vydať sa do Ríma práve v decembri. Večné mesto vás však aj v tomto zimnom počasí prekvapí. Pamiatky zrazu nie sú preplnené turistami, ceny v hoteloch sú nízke a prebiehajú tú rôzne zimné festivaly a vianočné trhy.

6

 

 

Phuket, Thajsko

Populárny thajský ostrov plný rôznych dažďových pralesov, piesočnatých pláží, luxusných hotelov či street foodových stánkov je ideálny na návštevu práve v tomto období. Hlavná sezóna sa ešte len rozbieha, čiže sa vyhnete masám turistov a najkrajšie miesta si vychutnáte možno aj osamote.

7

 

 

Goa, India

Predstavte si miesto, ktoré žije plážovými barmi, palmy sú ozdobené vianočnými dekoráciami a svoj deň začínate pri magickom východe slnka. Toto všetko nájdete na indickom ostrove Goa, ktoré zatiaľ nezahltil turizmus.

8

 

 

Uruguaj

Alternatíva k populárnym juho a stredoamerickým destináciám ako je Mexiko či Kuba. Uruguaj je plný nekonečných bielych pláží, žije to tu ako na Ibize a v decembri tu ožívajú všetky plážové reštaurácie a bary. O novoročnú zábavu je tu takisto postarané!

9

 

 

Severný pól

Pokiaľ nehľadáte únik do tepla, vydajte sa do ešte väčšej zimy, ako máme tu. Príroda ako vystrihnutá z Narnie vás počká na Islande, vo Fínsku, Nórsku a Švédsku, kde zažijete nezabudnuteľnú hru svetla a tmy, dramatické pohoria a divokú prírodu.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 24.máj 2019

Bolesť a sláva: Je nový Almodóvarov film...

Kamera experimentujúca s hĺbkou ostrosti, svetlom, netradičnými uhlami záberov, plných farieb. A Silné emócie. To je Almodóvar, ktorý sa opäť...


Voľný čas | 24.máj 2019

Fashion Book: Marc Jacobs Illustrated

Každého milovníka módy, dizajnu a kníh poteší najnovšia publikácia Marc Jacobs Illustrated, ktorá je ako stvorená na každý konferenčný stolík...


IRL | 23.máj 2019

Petra Nagyová: Príbeh Margaréta biela o ...

Keď sa ponoríte do čítania knihy Margaréta biela, doslova vás pohltí. Rovnako, ako rozprávanie samotnej autorky o jej živote a...


Dizajn | 22.máj 2019

Výstava Manolo Blahnik: An Enquiring Min...

Londýnska galéria a múzeum Wallace Collection otvára 10.júna zaujímavú výstavu. Venovaná je ikonickému dizajnérovi topánok, Manolovi Blahnikovi a jeho tvorbe. Rodený Španiel...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

10 tipov ako nosiť crop top

Ak ste si doteraz mysleli, že crop topy sú určené výhradne tínedžerkám, presvedčíme vás o opaku. Naš...

Exkluzívna kolekcia ku výstave Camp: Not...

Ako prvá sa na scéne objavila kniha, nasledovala ostro sledovaná akcia MET Gala a teraz je na rade e...

Výstava Camp: Notes On Fashion

MET Gala každoročne odštartuje hlavnú výstavu roka v newyorskom múzeu The Metropolitan Museum of Art...