pilulka top fashion 2

Hľadáte únik pred mrazivou zimou alebo práve naopak, chcete zažiť prírodu a mestá počas pravej zimy? Nech už to je akokoľvek, máme pre vás pár tipov.

Edinburgh, Škótsko

Nádherné historické mesto, ktoré získava ešte na väčšom čare pod snehovou prikrývkou. Kamenné uličky sú vysvietené miliónmi svetielok, námestia sú plné vianočných stánkov a na Silvestra sa môžete tešiť s veľkolepých ohňostrojov.

title

 

 

Cartagena, Kolumbia

Karibské pláže, horúce slnko a fascinujúca história na pozadí. Vychutnať si môžete nielen teplé počasie, bláznenie vo vode, ale aj úžasné jedlo založené na morských špecialitách, ako aj kultúrne a historické pamiatky. Jednoducho zo všetkého niečo.

2

 

 

Svätý Bartolomej

Keď sa povie Svätý Bartolomej, mnohým ľuďom hneď napadne maximálny luxus a scenérie ako z pohľadnice. Od tejto predstavy vôbec nie je realita ďaleko. Biele pláže a nekonečný oceán si tu môžete naplno vychutnať a nachvíľu odísť zo zimy, ktorá čaká v našich končinách. Ideálny koniec roka a začiatok nového, čo poviete?

3

 

 

Tromso, Nórsko

Nórske pobrežné mesto Tromso je vzdialené len 300 kilometrov od Polárneho kruhu. Táto oblasť je ideálna na sledovanie Polárnej žiary a vychutnávanie si doslova rozprávkovej, zasneženej krajiny. Nezabudnite však preskúmať ani okolité fjordy a hory, kde si môžete pokojne aj zalyžovať.

4

 

 

Miami, USA

Ideálna počasie, pulzujúci nočný život, aktuálne prebiehajúce umelecké veľtrhy vás prilákajú do Miami aj v decembri. Okrem toho, že si môžete naplno vychutnať rôzne party a cez deň relaxovať, vás očaria aj silvestrovské oslavy.

5

 

 

Rím, Taliansko

Len málokomu by napadlo vydať sa do Ríma práve v decembri. Večné mesto vás však aj v tomto zimnom počasí prekvapí. Pamiatky zrazu nie sú preplnené turistami, ceny v hoteloch sú nízke a prebiehajú tú rôzne zimné festivaly a vianočné trhy.

6

 

 

Phuket, Thajsko

Populárny thajský ostrov plný rôznych dažďových pralesov, piesočnatých pláží, luxusných hotelov či street foodových stánkov je ideálny na návštevu práve v tomto období. Hlavná sezóna sa ešte len rozbieha, čiže sa vyhnete masám turistov a najkrajšie miesta si vychutnáte možno aj osamote.

7

 

 

Goa, India

Predstavte si miesto, ktoré žije plážovými barmi, palmy sú ozdobené vianočnými dekoráciami a svoj deň začínate pri magickom východe slnka. Toto všetko nájdete na indickom ostrove Goa, ktoré zatiaľ nezahltil turizmus.

8

 

 

Uruguaj

Alternatíva k populárnym juho a stredoamerickým destináciám ako je Mexiko či Kuba. Uruguaj je plný nekonečných bielych pláží, žije to tu ako na Ibize a v decembri tu ožívajú všetky plážové reštaurácie a bary. O novoročnú zábavu je tu takisto postarané!

9

 

 

Severný pól

Pokiaľ nehľadáte únik do tepla, vydajte sa do ešte väčšej zimy, ako máme tu. Príroda ako vystrihnutá z Narnie vás počká na Islande, vo Fínsku, Nórsku a Švédsku, kde zažijete nezabudnuteľnú hru svetla a tmy, dramatické pohoria a divokú prírodu.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 14.dec 2018

Najkrajšie butiky na svete

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe online shoppingu, módnym domom a dizajnérom po celom svete stále záleží na dizajne butikov a na...


Apetít | 13.dec 2018

Gastronómia budúcnosti podľa Pinterestu

Pinterest nepatrí iba milovníkom dizajnu, interiérov a módy, ale aj tým, čo milujú jedlo. V tomto roku navyše narástol počet...


Dizajn | 13.dec 2018

Interiérové trendy na rok 2019

Zariaďovanie domácností sa vyvíja spoločne s trendami, technológiami a inováciami. Čoraz viac ľudí však venuje pozornosť aj tejto sfére a...


Dizajn | 13.dec 2018

Rimowa vydáva prvú knihu k 120.výročiu

Značka Rimowa je jednou z najikonickejších značiek v odvetví výroby dizajnu batožiny. Ich modely si zamilovali influenceri aj celebrity po celom svete...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vianočný stromček podľa Diane Von Furste...

Londýnsky hotel Claridge’s sa každý rok spojí s významným módnym domom alebo dizajnérom, ktorý mu na...

Zimné must-haves podľa Insta-girls

S príchodom zimy už viac nie je také jednoduché experimentovať a na prvé miesto v prioritách nahrádz...

Najpopulárnejšie značky na Instagrame

Instagram sa stal jedným z najdôležitejších platforiem nielen pre hľadanie inšpirácie vo varení, ces...