Predstavovali ste si v detstve, aké by to bolo byť princeznou, kráľom či rytierom, žiť na hrade a užívať si honosné interiéry a bohaté záhrady? Vďaka týmto hradom a zámkom po celom svete, si to môžete vyskúšať na vlastnej koži.

Hrad Borgia, Passignano Sul Trasimeno, Taliansko

Rozsiahle historické sídlo, ktoré pohostí až 13 ľudí. Rustikálne interiéry, dobové prvky a nádych moderného sveta v podobe bazénov vás očarí. Nehovoriac o okolitej prírode, do ktorej je zasadené.

title

 

 

Hrad Augill, Cumbria, UK

Tento hrad z 19.storočia funguje na princípe boutique hotela, prenajať si môžete jednu z 15 izieb s vysokými, klenutými stropmi, krbom a gobelínmi. Jednoducho romantická idylka.

2

 

 

Chateaux Bordeaux & Vignoble, Francúzsko

Pokiaľ hľadáte niečo jemne modernejšie, tento zámoček bude pre vás. Prenajať si ho môžete úplne celý, alebo iba jedinú izbu. Interiéry sú minimalisticky moderné, svetlé, no nájdu sa v nich aj historické detaily. Má dokonca aj vlastnú vinicu!

3

 

 

Hrad Aborn, Nové Anglicko, USA

Aj keď tento zámok pôsobí ako z rozprávkovej či historickej knihy, postavený bol len nedávno, v roku 1918 rodinou, ktorá túžila vlastniť hrad. Má 3 izby, nádhernú záhradu s fontánou a romantickým prístreškom.

4

 

 

Hrad Dairsie, Fife, Škótsko

Stavba z 12.storočia zažila toho mnoho, od politických stretnutí až po bujaré oslavy panovníkov. Tento hrad ubytuje až 14 hostí, ktorých očarí dobovými prvkami a náznakom moderného sveta.

5

 

 

Hrad Caher, Galway, Írsko

Vyskúšať si život aristokrata si môžete aj na tomto hrade, ktorý skôr pripomína vežu. Poste+ s baldachýnom, kamenné múry či krb sa postarajú o vytvorenie čarovnej atmosféry.

6

 

 

La Chauverie, Loire, Francúzsko

Kráľovský život na modern spôsob môžete zase okúsiť na tomto zámku, ktorý nájdete len hodinu cesty autom z Paríža. Honosné interiéry, luxusná záhrada s bazénom a vinice vás presvedčia o tom, že aj vy môžete byť Máriou Antoinettou.

7

 

 

Castello di San Fabiano, Taliansko

Tento hrad funguje ako štýlové B&B. Krásne interiéry kombinujúce moderný dizajn a dobové prvky, slnkom zaplavené terasy a vonkajší bazén v záhrade vás svojou nenútenosťou a príjemnou atmosférou okamžite očaria.

8

Foto: archív zariadení

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 24.máj 2019

Bolesť a sláva: Je nový Almodóvarov film...

Kamera experimentujúca s hĺbkou ostrosti, svetlom, netradičnými uhlami záberov, plných farieb. A Silné emócie. To je Almodóvar, ktorý sa opäť...


Voľný čas | 24.máj 2019

Fashion Book: Marc Jacobs Illustrated

Každého milovníka módy, dizajnu a kníh poteší najnovšia publikácia Marc Jacobs Illustrated, ktorá je ako stvorená na každý konferenčný stolík...


IRL | 23.máj 2019

Petra Nagyová: Príbeh Margaréta biela o ...

Keď sa ponoríte do čítania knihy Margaréta biela, doslova vás pohltí. Rovnako, ako rozprávanie samotnej autorky o jej živote a...


Dizajn | 22.máj 2019

Výstava Manolo Blahnik: An Enquiring Min...

Londýnska galéria a múzeum Wallace Collection otvára 10.júna zaujímavú výstavu. Venovaná je ikonickému dizajnérovi topánok, Manolovi Blahnikovi a jeho tvorbe. Rodený Španiel...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

10 tipov ako nosiť crop top

Ak ste si doteraz mysleli, že crop topy sú určené výhradne tínedžerkám, presvedčíme vás o opaku. Naš...

Exkluzívna kolekcia ku výstave Camp: Not...

Ako prvá sa na scéne objavila kniha, nasledovala ostro sledovaná akcia MET Gala a teraz je na rade e...

Výstava Camp: Notes On Fashion

MET Gala každoročne odštartuje hlavnú výstavu roka v newyorskom múzeu The Metropolitan Museum of Art...