pilulka top fashion 2

Predstavovali ste si v detstve, aké by to bolo byť princeznou, kráľom či rytierom, žiť na hrade a užívať si honosné interiéry a bohaté záhrady? Vďaka týmto hradom a zámkom po celom svete, si to môžete vyskúšať na vlastnej koži.

Hrad Borgia, Passignano Sul Trasimeno, Taliansko

Rozsiahle historické sídlo, ktoré pohostí až 13 ľudí. Rustikálne interiéry, dobové prvky a nádych moderného sveta v podobe bazénov vás očarí. Nehovoriac o okolitej prírode, do ktorej je zasadené.

title

 

 

Hrad Augill, Cumbria, UK

Tento hrad z 19.storočia funguje na princípe boutique hotela, prenajať si môžete jednu z 15 izieb s vysokými, klenutými stropmi, krbom a gobelínmi. Jednoducho romantická idylka.

2

 

 

Chateaux Bordeaux & Vignoble, Francúzsko

Pokiaľ hľadáte niečo jemne modernejšie, tento zámoček bude pre vás. Prenajať si ho môžete úplne celý, alebo iba jedinú izbu. Interiéry sú minimalisticky moderné, svetlé, no nájdu sa v nich aj historické detaily. Má dokonca aj vlastnú vinicu!

3

 

 

Hrad Aborn, Nové Anglicko, USA

Aj keď tento zámok pôsobí ako z rozprávkovej či historickej knihy, postavený bol len nedávno, v roku 1918 rodinou, ktorá túžila vlastniť hrad. Má 3 izby, nádhernú záhradu s fontánou a romantickým prístreškom.

4

 

 

Hrad Dairsie, Fife, Škótsko

Stavba z 12.storočia zažila toho mnoho, od politických stretnutí až po bujaré oslavy panovníkov. Tento hrad ubytuje až 14 hostí, ktorých očarí dobovými prvkami a náznakom moderného sveta.

5

 

 

Hrad Caher, Galway, Írsko

Vyskúšať si život aristokrata si môžete aj na tomto hrade, ktorý skôr pripomína vežu. Poste+ s baldachýnom, kamenné múry či krb sa postarajú o vytvorenie čarovnej atmosféry.

6

 

 

La Chauverie, Loire, Francúzsko

Kráľovský život na modern spôsob môžete zase okúsiť na tomto zámku, ktorý nájdete len hodinu cesty autom z Paríža. Honosné interiéry, luxusná záhrada s bazénom a vinice vás presvedčia o tom, že aj vy môžete byť Máriou Antoinettou.

7

 

 

Castello di San Fabiano, Taliansko

Tento hrad funguje ako štýlové B&B. Krásne interiéry kombinujúce moderný dizajn a dobové prvky, slnkom zaplavené terasy a vonkajší bazén v záhrade vás svojou nenútenosťou a príjemnou atmosférou okamžite očaria.

8

Foto: archív zariadení

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 14.dec 2018

Najkrajšie butiky na svete

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe online shoppingu, módnym domom a dizajnérom po celom svete stále záleží na dizajne butikov a na...


Apetít | 13.dec 2018

Gastronómia budúcnosti podľa Pinterestu

Pinterest nepatrí iba milovníkom dizajnu, interiérov a módy, ale aj tým, čo milujú jedlo. V tomto roku navyše narástol počet...


Dizajn | 13.dec 2018

Interiérové trendy na rok 2019

Zariaďovanie domácností sa vyvíja spoločne s trendami, technológiami a inováciami. Čoraz viac ľudí však venuje pozornosť aj tejto sfére a...


Dizajn | 13.dec 2018

Rimowa vydáva prvú knihu k 120.výročiu

Značka Rimowa je jednou z najikonickejších značiek v odvetví výroby dizajnu batožiny. Ich modely si zamilovali influenceri aj celebrity po celom svete...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vianočný stromček podľa Diane Von Furste...

Londýnsky hotel Claridge’s sa každý rok spojí s významným módnym domom alebo dizajnérom, ktorý mu na...

Zimné must-haves podľa Insta-girls

S príchodom zimy už viac nie je také jednoduché experimentovať a na prvé miesto v prioritách nahrádz...

Najpopulárnejšie značky na Instagrame

Instagram sa stal jedným z najdôležitejších platforiem nielen pre hľadanie inšpirácie vo varení, ces...