Predstavovali ste si v detstve, aké by to bolo byť princeznou, kráľom či rytierom, žiť na hrade a užívať si honosné interiéry a bohaté záhrady? Vďaka týmto hradom a zámkom po celom svete, si to môžete vyskúšať na vlastnej koži.

Hrad Borgia, Passignano Sul Trasimeno, Taliansko

Rozsiahle historické sídlo, ktoré pohostí až 13 ľudí. Rustikálne interiéry, dobové prvky a nádych moderného sveta v podobe bazénov vás očarí. Nehovoriac o okolitej prírode, do ktorej je zasadené.

title

 

 

Hrad Augill, Cumbria, UK

Tento hrad z 19.storočia funguje na princípe boutique hotela, prenajať si môžete jednu z 15 izieb s vysokými, klenutými stropmi, krbom a gobelínmi. Jednoducho romantická idylka.

2

 

 

Chateaux Bordeaux & Vignoble, Francúzsko

Pokiaľ hľadáte niečo jemne modernejšie, tento zámoček bude pre vás. Prenajať si ho môžete úplne celý, alebo iba jedinú izbu. Interiéry sú minimalisticky moderné, svetlé, no nájdu sa v nich aj historické detaily. Má dokonca aj vlastnú vinicu!

3

 

 

Hrad Aborn, Nové Anglicko, USA

Aj keď tento zámok pôsobí ako z rozprávkovej či historickej knihy, postavený bol len nedávno, v roku 1918 rodinou, ktorá túžila vlastniť hrad. Má 3 izby, nádhernú záhradu s fontánou a romantickým prístreškom.

4

 

 

Hrad Dairsie, Fife, Škótsko

Stavba z 12.storočia zažila toho mnoho, od politických stretnutí až po bujaré oslavy panovníkov. Tento hrad ubytuje až 14 hostí, ktorých očarí dobovými prvkami a náznakom moderného sveta.

5

 

 

Hrad Caher, Galway, Írsko

Vyskúšať si život aristokrata si môžete aj na tomto hrade, ktorý skôr pripomína vežu. Poste+ s baldachýnom, kamenné múry či krb sa postarajú o vytvorenie čarovnej atmosféry.

6

 

 

La Chauverie, Loire, Francúzsko

Kráľovský život na modern spôsob môžete zase okúsiť na tomto zámku, ktorý nájdete len hodinu cesty autom z Paríža. Honosné interiéry, luxusná záhrada s bazénom a vinice vás presvedčia o tom, že aj vy môžete byť Máriou Antoinettou.

7

 

 

Castello di San Fabiano, Taliansko

Tento hrad funguje ako štýlové B&B. Krásne interiéry kombinujúce moderný dizajn a dobové prvky, slnkom zaplavené terasy a vonkajší bazén v záhrade vás svojou nenútenosťou a príjemnou atmosférou okamžite očaria.

8

Foto: archív zariadení

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 14.feb 2019

Ekologické fľaše z dielne Evian x Virgil...

Značka Evian uvádza svoju úplne prvú fľašu na viacero použití. Bola navrhnutá v spolupráci s populárnym dizajnérom Virgilom Abloh a...


Voľný čas | 14.feb 2019

Výstava Týždeň s Marilyn

Všetci sa zhodneme na tom, že Marilyn Monroe je jednou z najikonickejších herečiek všetkých čias. Jej fotografie sú stále veľmi...


Dizajn | 13.feb 2019

Phillip Lim uvádza kuchársku knihu

Kuchárska kniha a dizajnové dielo v jednom. To je kniha More than our Bellies, ktorú napísal Phillip Lim a o fotografie sa postarala holandská...


Voľný čas | 12.feb 2019

Barbie posúva hranice inkluzivity

Bábiku Barbie milujú deti po celom svete. S modernou dobou však stúpajú aj nároky verejnosti, čo značku Mattel prinútilo vzdať sa...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

valentyn banner 300x300

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...