So životným štýlom a vývojom technológií sa menia aj cestovateľské preferencie. Zatiaľ čo kedysi sme mohli byť radi, keď sa nám podarilo raz do roka vydať k moru, teraz máme na mysli odvážnejšie ciele. Aké trendy nás v cestovnom ruchu čakajú?

 

traveltrends

 

 

Mikrocestovanie

Viac ako polovica cestovateľov je odhodlaná v budúcom roku cestovať viac. Vymenia tak jednú dlhú dovolenku za viacero krátkych výletov. Tento fakt je podmienený najmä prekvitajúcimi nízkonákladovými leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú výhodné cestovanie.

 

Sociálna zodpovednosť a udržateľnosť

Rok 2019 sa bude niesť v duchu udržateľnosti a sociálnej zodpovednosti. Cestovateľ si destinácie bude vyberať nielen podľa prírodnej krásy, ale aj postoju ku kultúrnym hodnotám, pracovným podmienkam, diverzite a podobne. V rámci ekológie a udržateľnosti sa začnú ubytovacie zariadenia posúvať viac zelený smer, budú chcieť produkovať menej odpadu, začne sa vo veľkom recyklovať a šetriť energiou. Takisto začne vznikať viac eko hotelov a samotní cestovatelia sa budú viac zaujímať o to, aký prístup si zvolili ubytovacie zariadenia a prevádzky.

 

Inteligentné technológie

Umelá inteligencia, rozšírená realita či rozpoznávanie hlasu zachvátia turizmus vo veľkom. Bezkľúčové ubytovanie už je samozrejmosťou, no teraz sa môžeme tešiť na vlastný concierge servis v mobile, personalizovaného sprievodcu a all-in-one cestovateľské aplikácie, ktoré vyriešia všetko od leteniek až po požičanie auta.

 

Osobný zážitok

Cestovatelia chcú zažívať nové veci, ktoré sú pre nich naplánované na mieru. Až 34% turistov by sa najradšej vyhlo hľadaniu cestovných lístkov, ubytovania a podobne, a najradšej by tento proces zverili do rúk odborníka alebo konkrétnej technológie. Následne by chceli využiť takýto personalizovaný buletín pri objavovaní nových miest.

 

Neprebádané oblasti

Bali či Karibik už viac nebudeme považovať za exotiku. Za výnimočné miesta budeme považovať podmorské hotely, vesmírne cestovanie a iné dosiaľ neprebádané či nevídané lokality.

Najnovšie zo sekcie lifestyleGastro | 20.sep 2019

Maison Kitsuné otvára v Paríži prvú rešt...

Francúzsko-japonská značka Maison Kitsuné bola jednou z prvých, ktoré sa vydali naproti novému odvetviu, konkrétne gastro priemyslu. Dnes síce vznikajú...


Dizajn | 20.sep 2019

Stolovanie v štýle Dior

Check’N’Dior je kolekcia jedálenskej keramiky a textílii, ktoré uviedol módny dom Dior. Je inšpirovaná kolekciou FW 2019 a jej britským duchom, ale...


Gastro | 19.sep 2019

Módny dom Saint Laurent otvoril kaviareň...

Značky ako Fendi, Prada, Dior či Jacquemus majú jednu vec spoločnú. Po úspechu, ktorý zožali v módnom svete sa rozhodli svoju...


Dizajn | 19.sep 2019

Karl Lagerfeld a jeho umenie módnych pre...

Módna prehliadka v potravinách, v lietadle či priamo vo fontáne Trevi v Ríme? To si mohol dovoliť jedine Karl. Určite sa zhodneme na...

fashionlive

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Vitamíny a minerály pre zdravé vlasy

Bohužiaľ nie všetkým nám príroda nadelila hustú, zdravú hrivu, ktorou by sme sa mohli chváliť za kaž...

5 typov manikúry: Ktorá je pre vás?

Mnohé z nás majú radi tú chvíľku pokoja a relaxu, ktorú nám prináša domáca úprava nechtov...

Najväčšie beauty trendy sezóny

Obdobie leta je vždy dobrodružné aj v prípade beauty trendov. Nebojíme sa farieb ani extravagan...