So životným štýlom a vývojom technológií sa menia aj cestovateľské preferencie. Zatiaľ čo kedysi sme mohli byť radi, keď sa nám podarilo raz do roka vydať k moru, teraz máme na mysli odvážnejšie ciele. Aké trendy nás v cestovnom ruchu čakajú?

 

traveltrends

 

 

Mikrocestovanie

Viac ako polovica cestovateľov je odhodlaná v budúcom roku cestovať viac. Vymenia tak jednú dlhú dovolenku za viacero krátkych výletov. Tento fakt je podmienený najmä prekvitajúcimi nízkonákladovými leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú výhodné cestovanie.

 

Sociálna zodpovednosť a udržateľnosť

Rok 2019 sa bude niesť v duchu udržateľnosti a sociálnej zodpovednosti. Cestovateľ si destinácie bude vyberať nielen podľa prírodnej krásy, ale aj postoju ku kultúrnym hodnotám, pracovným podmienkam, diverzite a podobne. V rámci ekológie a udržateľnosti sa začnú ubytovacie zariadenia posúvať viac zelený smer, budú chcieť produkovať menej odpadu, začne sa vo veľkom recyklovať a šetriť energiou. Takisto začne vznikať viac eko hotelov a samotní cestovatelia sa budú viac zaujímať o to, aký prístup si zvolili ubytovacie zariadenia a prevádzky.

 

Inteligentné technológie

Umelá inteligencia, rozšírená realita či rozpoznávanie hlasu zachvátia turizmus vo veľkom. Bezkľúčové ubytovanie už je samozrejmosťou, no teraz sa môžeme tešiť na vlastný concierge servis v mobile, personalizovaného sprievodcu a all-in-one cestovateľské aplikácie, ktoré vyriešia všetko od leteniek až po požičanie auta.

 

Osobný zážitok

Cestovatelia chcú zažívať nové veci, ktoré sú pre nich naplánované na mieru. Až 34% turistov by sa najradšej vyhlo hľadaniu cestovných lístkov, ubytovania a podobne, a najradšej by tento proces zverili do rúk odborníka alebo konkrétnej technológie. Následne by chceli využiť takýto personalizovaný buletín pri objavovaní nových miest.

 

Neprebádané oblasti

Bali či Karibik už viac nebudeme považovať za exotiku. Za výnimočné miesta budeme považovať podmorské hotely, vesmírne cestovanie a iné dosiaľ neprebádané či nevídané lokality.

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 17.jún 2019

Povzbudzujúce osvieženie s príchuťou aus...

Predstavte si ten najhorúcejší okamih dňa, kedy si neželáte nič iné len skočiť do vody. Ak práve nemáte túto možnosť...


Cestovanie | 14.jún 2019

Najlepšie alternatívy AirBnB

Dovolenková sezóna je tu, no pokiaľ nie ste fanúšikom cestovných kancelárií a svoje letné dobrodružstvá plánujete samostatne, určite hľadáte ubytovanie...


Dizajn | 13.jún 2019

História pánskej módy vo výstave

Pitti Uomo je najdôležitejšou módnou akciou venovanou pánskej móde. Preto nie je vôbec prekvapujúce, že organizátori pri tejto príležitosti otvárajú...


Cestovanie | 13.jún 2019

Najlepšie európske ostrovy

Svet je plný nádherných destinácií, ktoré vynikajú rozličnými faktormi. Niektoré sa pýšia svojou históriou, iné modernou architektúrou či panenskou prírodou...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Dovolenková móda: Resort 2019

Už je to rok, odkedy nám módne domy predstavili módne trendy pre naše tohtoročné letné dovolenky. Ko...

Originálne suveníry z dovolenky

Každý má niečo, čo si jednoducho musí priniesť z každej dovolenky a výletu. Pre niekoho to sú magnet...

Sarong je späť!

A stal sa z neho jeden z najväčších must-haves sezóny! Bývalý plážový kúsok sa však už nenosí iba k ...