Každé ročné obdobie má niečo do seba. Jeseň je romantická, nostalgická a tajomná. Preto je tiež ideálna na výlet či roadtrip. Vybrali sme pre vás 5 takých, z ktorých si vyberie každý, či už milovník vína, histórie či prírody.

Bavorsko, Nemecko

Južné Nemecko je na jeseň zasiate tými najpestrejšími farbami, ktoré obklopujú historické pamiatky. Vydajte sa na 360km dlhú cestu, ktorá nesie príznačný názov Romantische Strasse (Romantická cesta), začína vo vínnej oblasti Franconia, ktorá na jeseň ožíva vínnymi festivalmi. Prevedie vás však nádhernými bavorskými lesmi, romantickými scenériami a históriu pocítite na každom kroku. Cesta končí v meste Füssen na úpätí Álp, kde nájdete ikonický Hrad Neuschwanstein.

title

 

 

Sonoma, USA

Okrem Napa Valley má Kalifornia ešte jednu, nie až takú známu, no pritom vynikajúcu vinársku oblasť. Nachádza sa asi 45 minút od San Francisca a na jeseň je zahalená do tých najkrajších farieb. Najkrajšia cesta sa do Sonomy sa volá Arnold Road a prevedie vás cestami lemovanými dubmi a javormi. Okrem toho sa určite zastavte pri Russian River a perfektnou alternatívou je aj pobrežná cesta Highway One, kde budete môcť obdivovať nekonečný oceán.

2 

 

 

Fuji, Japonsko

Japonsko je vraj najkrajšie na jeseň, aj keď mnohí uprednostňujú jar, kedy je celá krajina v rozkvite. Jeseň však vytvára nevídanú romantiku, zrejme kvôli farbám, ktoré vytvárajú dramatické pozadie pre staroveké chrámy. Obzvlášť čarovná je oblasť okolo Mount Fuji, obloha je vtedy jasná a budete tak môcť obdivovať ten najkrajší pohľad na okolitú krajinu. Cestovatelia zväčša začínajú na ceste, ktorá vedie k jazeru Kawaguchi-ko. Je síce krátka, no plná rôznorodej prírody a vidinou monumentálnych hôr na jej konci.

3 

 

 

Transylvánia, Rumunsko

Vydajte sa do legendárnej Transylvánie v čase Halloweenu a podčiarknite tajomnosť tohto obdobia. Dni sú tu nádherne slnečné, večery zase temné. 90 km dlhá cesta Transfăgărășan vám ukáže tie najrajšie časti Rumunska odeté do jesenných farieb, no pritom nezabudne ani ten kúsok histórie a legiend, za ktorými ste prišli. Určite však zoberte so sebou skúseného šféra, pretože vás čaká cesta plná serpentín a ostrých zákrut či prudkých stúpaní.

4 

 

 

Hampshire, UK

Nikde inde nenájdete toľko farieb a života ako v anglickom New Forest v oblasti Hampshire. Lesy plné bukov, jelší či orechov hýria tými najteplejšími farbami a ak budete mať šťastie, pravdepodobne zazriete aj lokálnych obyvateľov ako srnce či jelene. Začnite v meste Leamington a vydajte sa smerom na Brockhurst. Po ceste budete môcť obdivovať nielen nádhernú prírodu, ale aj stredoveké pozostatky.

5

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 14.nov 2018

Ako chutí Paríž?

Sladká chuť praliniek, opulencia makaróniek a typických cukrárenských produktov z francúzskych patisseries, to nám ako prvé napadne, keď sa povie Paríž. Na...


Apetít | 12.nov 2018

8 antistresových potravín

Každý z nás má občas aj tie zlé dni. Ako sa s nimi vyrovnať a ako ich lepšie zvládať? Pomôže vám v tom týchto...


Apetít | 12.nov 2018

Potraviny pre krajšiu pleť

Správna starostlivosť o pleť nie je iba o topickej aplikácii kozmetických produktov, ale aj vyváženej výžive. Tieto potraviny sú spájané s krásnou pokožkou...


Cestovanie | 12.nov 2018

Titanic II. čoskoro vypláva!

Pri príležitosti 100.výročia potopenia ikonickej výletnej lode Titanic, sa firma Blue Star Line rozhodla priviesť legendu opäť k životu. Podarí sa...

tuireisecenter dovolenka 2

tuireisecenter dovolenka 2

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vans vytvorilo vesmírnu kolaboráciu

Po vzore mnohých svetových značiek, aj Vans sa vrhá do množstva zaujímavých kolaborácií. Tou najnovš...

FILA Disruptor sa stali topánkami roka

Špecializovaný portál Footwear News každoročne vyberá najpopulárnejšie a najvplyvnejšie topánky, kto...

Kniha Dior by Roger Vivier je stvorená p...

Roger Vivier sa pripojil do módneho domu Dior v roku 1953, od kedy vytvoril niekoľko ikonických, lux...