Každé ročné obdobie má niečo do seba. Jeseň je romantická, nostalgická a tajomná. Preto je tiež ideálna na výlet či roadtrip. Vybrali sme pre vás 5 takých, z ktorých si vyberie každý, či už milovník vína, histórie či prírody.

Bavorsko, Nemecko

Južné Nemecko je na jeseň zasiate tými najpestrejšími farbami, ktoré obklopujú historické pamiatky. Vydajte sa na 360km dlhú cestu, ktorá nesie príznačný názov Romantische Strasse (Romantická cesta), začína vo vínnej oblasti Franconia, ktorá na jeseň ožíva vínnymi festivalmi. Prevedie vás však nádhernými bavorskými lesmi, romantickými scenériami a históriu pocítite na každom kroku. Cesta končí v meste Füssen na úpätí Álp, kde nájdete ikonický Hrad Neuschwanstein.

title

 

 

Sonoma, USA

Okrem Napa Valley má Kalifornia ešte jednu, nie až takú známu, no pritom vynikajúcu vinársku oblasť. Nachádza sa asi 45 minút od San Francisca a na jeseň je zahalená do tých najkrajších farieb. Najkrajšia cesta sa do Sonomy sa volá Arnold Road a prevedie vás cestami lemovanými dubmi a javormi. Okrem toho sa určite zastavte pri Russian River a perfektnou alternatívou je aj pobrežná cesta Highway One, kde budete môcť obdivovať nekonečný oceán.

2 

 

 

Fuji, Japonsko

Japonsko je vraj najkrajšie na jeseň, aj keď mnohí uprednostňujú jar, kedy je celá krajina v rozkvite. Jeseň však vytvára nevídanú romantiku, zrejme kvôli farbám, ktoré vytvárajú dramatické pozadie pre staroveké chrámy. Obzvlášť čarovná je oblasť okolo Mount Fuji, obloha je vtedy jasná a budete tak môcť obdivovať ten najkrajší pohľad na okolitú krajinu. Cestovatelia zväčša začínajú na ceste, ktorá vedie k jazeru Kawaguchi-ko. Je síce krátka, no plná rôznorodej prírody a vidinou monumentálnych hôr na jej konci.

3 

 

 

Transylvánia, Rumunsko

Vydajte sa do legendárnej Transylvánie v čase Halloweenu a podčiarknite tajomnosť tohto obdobia. Dni sú tu nádherne slnečné, večery zase temné. 90 km dlhá cesta Transfăgărășan vám ukáže tie najrajšie časti Rumunska odeté do jesenných farieb, no pritom nezabudne ani ten kúsok histórie a legiend, za ktorými ste prišli. Určite však zoberte so sebou skúseného šféra, pretože vás čaká cesta plná serpentín a ostrých zákrut či prudkých stúpaní.

4 

 

 

Hampshire, UK

Nikde inde nenájdete toľko farieb a života ako v anglickom New Forest v oblasti Hampshire. Lesy plné bukov, jelší či orechov hýria tými najteplejšími farbami a ak budete mať šťastie, pravdepodobne zazriete aj lokálnych obyvateľov ako srnce či jelene. Začnite v meste Leamington a vydajte sa smerom na Brockhurst. Po ceste budete môcť obdivovať nielen nádhernú prírodu, ale aj stredoveké pozostatky.

5

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 18.sep 2018

Najväčšie interiérové trendy podľa Pinte...

Nielen Instagram, ale aj Pinterest ovláda naše životy. Patrí k miestam, kde mnohí z nás hľadajú inšpiráciu v rôznych sférach...


Dizajn | 16.sep 2018

Nahliadnite do najluxusnejších jácht na ...

Nielen móda, umenie či filmy si zaslúžia svoje festivaly, myslia si to aj výrobcovia a milovníci jácht, ktorí sa každý...


Dizajn | 15.sep 2018

Umelec Karim Rashid predstavil v Prahe s...

Mercedes-Benz Prague Fashion Week nie je len o módnych prehliadkach, ale aj o sprievodnom programe, ktorý zaručene zaujme každého milovníka...


Dizajn | 14.sep 2018

Veľtrh interiérového dizajnu prichádza d...

Už čoskoro sa uskutoční dizajnový veľtrh venovaný interiérom. FOR INTERIOR privíta nielen české a slovenské značky, ale aj globálnych predajcov.  

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Kuchárska kniha pre Instagram

Čo pravidelne zaplavuje vaše sociálne siete okrem štýlových outfitov? U nás je to okrem čarovných de...

Najlepšie filmy z módneho prostredia

Pokiaľ už máte zhliadnuté všetky módne dokumenty, je na čase siahnuť po fiktívnych filmoch, ktoré sa...

Najštýlovejšie televízne seriály

Kinematografia, filmová či televízna produkcia musí mať na mysli nielen pútavý dej, ale aj vizuálnu ...