pilulka top fashion 2

Každé ročné obdobie má niečo do seba. Jeseň je romantická, nostalgická a tajomná. Preto je tiež ideálna na výlet či roadtrip. Vybrali sme pre vás 5 takých, z ktorých si vyberie každý, či už milovník vína, histórie či prírody.

Bavorsko, Nemecko

Južné Nemecko je na jeseň zasiate tými najpestrejšími farbami, ktoré obklopujú historické pamiatky. Vydajte sa na 360km dlhú cestu, ktorá nesie príznačný názov Romantische Strasse (Romantická cesta), začína vo vínnej oblasti Franconia, ktorá na jeseň ožíva vínnymi festivalmi. Prevedie vás však nádhernými bavorskými lesmi, romantickými scenériami a históriu pocítite na každom kroku. Cesta končí v meste Füssen na úpätí Álp, kde nájdete ikonický Hrad Neuschwanstein.

title

 

 

Sonoma, USA

Okrem Napa Valley má Kalifornia ešte jednu, nie až takú známu, no pritom vynikajúcu vinársku oblasť. Nachádza sa asi 45 minút od San Francisca a na jeseň je zahalená do tých najkrajších farieb. Najkrajšia cesta sa do Sonomy sa volá Arnold Road a prevedie vás cestami lemovanými dubmi a javormi. Okrem toho sa určite zastavte pri Russian River a perfektnou alternatívou je aj pobrežná cesta Highway One, kde budete môcť obdivovať nekonečný oceán.

2 

 

 

Fuji, Japonsko

Japonsko je vraj najkrajšie na jeseň, aj keď mnohí uprednostňujú jar, kedy je celá krajina v rozkvite. Jeseň však vytvára nevídanú romantiku, zrejme kvôli farbám, ktoré vytvárajú dramatické pozadie pre staroveké chrámy. Obzvlášť čarovná je oblasť okolo Mount Fuji, obloha je vtedy jasná a budete tak môcť obdivovať ten najkrajší pohľad na okolitú krajinu. Cestovatelia zväčša začínajú na ceste, ktorá vedie k jazeru Kawaguchi-ko. Je síce krátka, no plná rôznorodej prírody a vidinou monumentálnych hôr na jej konci.

3 

 

 

Transylvánia, Rumunsko

Vydajte sa do legendárnej Transylvánie v čase Halloweenu a podčiarknite tajomnosť tohto obdobia. Dni sú tu nádherne slnečné, večery zase temné. 90 km dlhá cesta Transfăgărășan vám ukáže tie najrajšie časti Rumunska odeté do jesenných farieb, no pritom nezabudne ani ten kúsok histórie a legiend, za ktorými ste prišli. Určite však zoberte so sebou skúseného šféra, pretože vás čaká cesta plná serpentín a ostrých zákrut či prudkých stúpaní.

4 

 

 

Hampshire, UK

Nikde inde nenájdete toľko farieb a života ako v anglickom New Forest v oblasti Hampshire. Lesy plné bukov, jelší či orechov hýria tými najteplejšími farbami a ak budete mať šťastie, pravdepodobne zazriete aj lokálnych obyvateľov ako srnce či jelene. Začnite v meste Leamington a vydajte sa smerom na Brockhurst. Po ceste budete môcť obdivovať nielen nádhernú prírodu, ale aj stredoveké pozostatky.

5

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.jan 2019

Zo sveta Zuzany Gregorovej: 5- sekundové...

Neverím v novoročné predsavzatia, preto som si ich nikdy nedávala. Vo väčšine prípadov ide aj tak len o ďalšiu formu prokrastinácie, čiže...


Voľný čas | 16.jan 2019

Nakupovanie budúcnosti

Nákupné správanie sa vďaka technológiám mení a vyvíja. Čoraz viac ľudí nakupuje online, v pohodlí domova a nákupné centrá či...


Dizajn | 15.jan 2019

Kúpeľňové trendy na rok 2019

Miesto, oddychu, osobnej aj psycho hygieny. To je kúpeľňa, pre mnohých najobľúbenejšie miesto doma. Akým trendom podľahne táto miestnosť v roku...


Voľný čas | 15.jan 2019

Aplikácie, ktoré vám pomôžu dosiahnuť va...

Začiatky nového roka (ale aj mesiaca, týždňa či dňa) častokrát spájame s rôznymi výzvami, či už z pracovného alebo osobného...

predplatne

predplatne

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

5 vzorcov ako nosiť skinny džínsy

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe, kedy si popularitu získali zvonové džínsy a pracovné no...

Nohavicový kostým podľa pravidiel street...

Nohavicové kostýmy sa na scéne objavili veľmi rýchlo a ešte rýchlejšie si vybudovali svoju stab...

Insta značky, ktoré by ste v roku 2019 m...

Módna scéna je v dnešnej dobe rôznorodá a neustále premenlivá. Popularita trendov, ale aj ...