Každé ročné obdobie má niečo do seba. Jeseň je romantická, nostalgická a tajomná. Preto je tiež ideálna na výlet či roadtrip. Vybrali sme pre vás 5 takých, z ktorých si vyberie každý, či už milovník vína, histórie či prírody.

Bavorsko, Nemecko

Južné Nemecko je na jeseň zasiate tými najpestrejšími farbami, ktoré obklopujú historické pamiatky. Vydajte sa na 360km dlhú cestu, ktorá nesie príznačný názov Romantische Strasse (Romantická cesta), začína vo vínnej oblasti Franconia, ktorá na jeseň ožíva vínnymi festivalmi. Prevedie vás však nádhernými bavorskými lesmi, romantickými scenériami a históriu pocítite na každom kroku. Cesta končí v meste Füssen na úpätí Álp, kde nájdete ikonický Hrad Neuschwanstein.

title

 

 

Sonoma, USA

Okrem Napa Valley má Kalifornia ešte jednu, nie až takú známu, no pritom vynikajúcu vinársku oblasť. Nachádza sa asi 45 minút od San Francisca a na jeseň je zahalená do tých najkrajších farieb. Najkrajšia cesta sa do Sonomy sa volá Arnold Road a prevedie vás cestami lemovanými dubmi a javormi. Okrem toho sa určite zastavte pri Russian River a perfektnou alternatívou je aj pobrežná cesta Highway One, kde budete môcť obdivovať nekonečný oceán.

2 

 

 

Fuji, Japonsko

Japonsko je vraj najkrajšie na jeseň, aj keď mnohí uprednostňujú jar, kedy je celá krajina v rozkvite. Jeseň však vytvára nevídanú romantiku, zrejme kvôli farbám, ktoré vytvárajú dramatické pozadie pre staroveké chrámy. Obzvlášť čarovná je oblasť okolo Mount Fuji, obloha je vtedy jasná a budete tak môcť obdivovať ten najkrajší pohľad na okolitú krajinu. Cestovatelia zväčša začínajú na ceste, ktorá vedie k jazeru Kawaguchi-ko. Je síce krátka, no plná rôznorodej prírody a vidinou monumentálnych hôr na jej konci.

3 

 

 

Transylvánia, Rumunsko

Vydajte sa do legendárnej Transylvánie v čase Halloweenu a podčiarknite tajomnosť tohto obdobia. Dni sú tu nádherne slnečné, večery zase temné. 90 km dlhá cesta Transfăgărășan vám ukáže tie najrajšie časti Rumunska odeté do jesenných farieb, no pritom nezabudne ani ten kúsok histórie a legiend, za ktorými ste prišli. Určite však zoberte so sebou skúseného šféra, pretože vás čaká cesta plná serpentín a ostrých zákrut či prudkých stúpaní.

4 

 

 

Hampshire, UK

Nikde inde nenájdete toľko farieb a života ako v anglickom New Forest v oblasti Hampshire. Lesy plné bukov, jelší či orechov hýria tými najteplejšími farbami a ak budete mať šťastie, pravdepodobne zazriete aj lokálnych obyvateľov ako srnce či jelene. Začnite v meste Leamington a vydajte sa smerom na Brockhurst. Po ceste budete môcť obdivovať nielen nádhernú prírodu, ale aj stredoveké pozostatky.

5

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...