Aj keď je hlavná letná sezóna za nami, neznamneá to, že by sme sa mali vzdať dovolenkovania. Nielenže sa vyhnete davom turistov, preplneným plážam a vybookovaným hotelom, nikeotré destinácie vám poskytnú v tomto období ešte lepšie podmienky ako v júli či v auguste. Ktoré to sú?

 

Zanzibar

Raj na Zemi, ktrý vás privíta do príjemných 27 stupňov, pohostí vás výnimočným jedlom a ukáže tie najkrajšie, panenské pláže. Stihnite ho však navštíviť do novembra, kedy už začína obdobie dažďov.

Untitled 1

 

 

Buenos Aires, Argentína

Hlavné mesto Argentíny nesie prezývku "Paríž Južnej Ameriky" a my sa ani nečudujem. Jeho dokonale prepracovaná architekrúa, úzke uličky, rozvinutá, sofistikovaná gastronómia je to, č poteší každého cestovateľa.

2

 

 

San Francisco, USA

Navštíviť San Francisco v tomto období sa oplatí nielen kvôli tomu, že v ňom nájdete menej turistov, ale aj kvôli neďalekým viniciam v Sonoma či Napa Valley, ktoré vás privítajú v tom najromantickejšom prostredí, ktoré má na jeseň ešte väčšie čaro.

3

 

 

Franúzska Polynézia

Francúzska Polynézia je dokonalým príkladom letnej destinácie, ktorá je zaplavená turistami v júli a auguste. Preto vyčkajte aspoň do septembra, kedy sa aspoŇ o niečo vyprázdni a vaša vysnívaná vilka na vode tak bude o niečo čarovnejšia.

4

 

 

Albánsko

Kto by od Albánska čakal panenské pláže, kryštálovo čistú vodu a dramatické útesy? Hovorí sa o ňom ako o novom Chorvátsku, no my si myslíme, že sa skôr podobá na taliansku Sicíliu či Sardíniu. Prirátajte k tomu kuchyňu inšpirovanú protiležiacim Talianskom a ideálna dovolenka je na svete.

5

 

 

Japonsko

Zabudnite na Japonsko v rozkvite, kedy je zároveň doslova prepchaté turistami. Na jeseň tu máte možnosť nielen obdivovať zlatisté a červené sakury, ale aj samotné mestá a parky, ktoré nie sú zahltené davmi.

6

 

 

Peru

Ak ste rozmýšľali nad tým, že by ste chceli preskúmať peruánsku prírodu a históriu, teraz je ten správny čas. Nielenže príjemné teploty vám umožnia ideálnu turistiku a obdivovanie každého kúta krajiny, ceny hotelov tu budú zaručene nižšie.

7

 

 

Lisabon, Portugalsko

Lisabon zažíva svoju turistickú rnesanciu, nielen kvôli nádherne farebnej architektúre, ale aj blízkosti k moru a surférskym možnostiam. V septembri tú sú teploty stále príjemné, no nemusíte sa báť, že vám do každej fotky skočí skupinka turistov.

8

 

 

Formentera, Španielsko

Aj keď je Formentera v septembri relatívne prázdna, nočný život je tu stále pulzujúci a živý. Dni plné oddychu na nádherných plážach a ruch v noci vás tu preto počká aj v tomto období.

9

 

 

Cotswolds, UK

Čarovná oblasť v Anglicku, ktorá je síce šarmantná počas akejkoľvek sezóny, no na jeseň získava ešte väčšie čaro. Kamenné uličky, malebné domčeky, výnimočné bistrá a romantická atmosféra vás tu čakajú práve teraz.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 12.nov 2018

8 antistresových potravín

Každý z nás má občas aj tie zlé dni. Ako sa s nimi vyrovnať a ako ich lepšie zvládať? Pomôže vám v tom týchto...


Apetít | 12.nov 2018

Potraviny pre krajšiu pleť

Správna starostlivosť o pleť nie je iba o topickej aplikácii kozmetických produktov, ale aj vyváženej výžive. Tieto potraviny sú spájané s krásnou pokožkou...


Cestovanie | 12.nov 2018

Titanic II. čoskoro vypláva!

Pri príležitosti 100.výročia potopenia ikonickej výletnej lode Titanic, sa firma Blue Star Line rozhodla priviesť legendu opäť k životu. Podarí sa...


Cestovanie | 09.nov 2018

Kam cestovať v novembri?

November je obdobím, kedy naše územie postupne zahaľuje hmla, dni sú čoraz sychravejšie a kratšie. Kam pred takýmto neprajným počasím...

tuireisecenter dovolenka 2

tuireisecenter dovolenka 2

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vans vytvorilo vesmírnu kolaboráciu

Po vzore mnohých svetových značiek, aj Vans sa vrhá do množstva zaujímavých kolaborácií. Tou najnovš...

FILA Disruptor sa stali topánkami roka

Špecializovaný portál Footwear News každoročne vyberá najpopulárnejšie a najvplyvnejšie topánky, kto...

Kniha Dior by Roger Vivier je stvorená p...

Roger Vivier sa pripojil do módneho domu Dior v roku 1953, od kedy vytvoril niekoľko ikonických, lux...