Aj keď je hlavná letná sezóna za nami, neznamneá to, že by sme sa mali vzdať dovolenkovania. Nielenže sa vyhnete davom turistov, preplneným plážam a vybookovaným hotelom, nikeotré destinácie vám poskytnú v tomto období ešte lepšie podmienky ako v júli či v auguste. Ktoré to sú?

 

Zanzibar

Raj na Zemi, ktrý vás privíta do príjemných 27 stupňov, pohostí vás výnimočným jedlom a ukáže tie najkrajšie, panenské pláže. Stihnite ho však navštíviť do novembra, kedy už začína obdobie dažďov.

Untitled 1

 

 

Buenos Aires, Argentína

Hlavné mesto Argentíny nesie prezývku "Paríž Južnej Ameriky" a my sa ani nečudujem. Jeho dokonale prepracovaná architekrúa, úzke uličky, rozvinutá, sofistikovaná gastronómia je to, č poteší každého cestovateľa.

2

 

 

San Francisco, USA

Navštíviť San Francisco v tomto období sa oplatí nielen kvôli tomu, že v ňom nájdete menej turistov, ale aj kvôli neďalekým viniciam v Sonoma či Napa Valley, ktoré vás privítajú v tom najromantickejšom prostredí, ktoré má na jeseň ešte väčšie čaro.

3

 

 

Franúzska Polynézia

Francúzska Polynézia je dokonalým príkladom letnej destinácie, ktorá je zaplavená turistami v júli a auguste. Preto vyčkajte aspoň do septembra, kedy sa aspoŇ o niečo vyprázdni a vaša vysnívaná vilka na vode tak bude o niečo čarovnejšia.

4

 

 

Albánsko

Kto by od Albánska čakal panenské pláže, kryštálovo čistú vodu a dramatické útesy? Hovorí sa o ňom ako o novom Chorvátsku, no my si myslíme, že sa skôr podobá na taliansku Sicíliu či Sardíniu. Prirátajte k tomu kuchyňu inšpirovanú protiležiacim Talianskom a ideálna dovolenka je na svete.

5

 

 

Japonsko

Zabudnite na Japonsko v rozkvite, kedy je zároveň doslova prepchaté turistami. Na jeseň tu máte možnosť nielen obdivovať zlatisté a červené sakury, ale aj samotné mestá a parky, ktoré nie sú zahltené davmi.

6

 

 

Peru

Ak ste rozmýšľali nad tým, že by ste chceli preskúmať peruánsku prírodu a históriu, teraz je ten správny čas. Nielenže príjemné teploty vám umožnia ideálnu turistiku a obdivovanie každého kúta krajiny, ceny hotelov tu budú zaručene nižšie.

7

 

 

Lisabon, Portugalsko

Lisabon zažíva svoju turistickú rnesanciu, nielen kvôli nádherne farebnej architektúre, ale aj blízkosti k moru a surférskym možnostiam. V septembri tú sú teploty stále príjemné, no nemusíte sa báť, že vám do každej fotky skočí skupinka turistov.

8

 

 

Formentera, Španielsko

Aj keď je Formentera v septembri relatívne prázdna, nočný život je tu stále pulzujúci a živý. Dni plné oddychu na nádherných plážach a ruch v noci vás tu preto počká aj v tomto období.

9

 

 

Cotswolds, UK

Čarovná oblasť v Anglicku, ktorá je síce šarmantná počas akejkoľvek sezóny, no na jeseň získava ešte väčšie čaro. Kamenné uličky, malebné domčeky, výnimočné bistrá a romantická atmosféra vás tu čakajú práve teraz.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...