Aj keď je hlavná letná sezóna za nami, neznamneá to, že by sme sa mali vzdať dovolenkovania. Nielenže sa vyhnete davom turistov, preplneným plážam a vybookovaným hotelom, nikeotré destinácie vám poskytnú v tomto období ešte lepšie podmienky ako v júli či v auguste. Ktoré to sú?

 

Zanzibar

Raj na Zemi, ktrý vás privíta do príjemných 27 stupňov, pohostí vás výnimočným jedlom a ukáže tie najkrajšie, panenské pláže. Stihnite ho však navštíviť do novembra, kedy už začína obdobie dažďov.

Untitled 1

 

 

Buenos Aires, Argentína

Hlavné mesto Argentíny nesie prezývku "Paríž Južnej Ameriky" a my sa ani nečudujem. Jeho dokonale prepracovaná architekrúa, úzke uličky, rozvinutá, sofistikovaná gastronómia je to, č poteší každého cestovateľa.

2

 

 

San Francisco, USA

Navštíviť San Francisco v tomto období sa oplatí nielen kvôli tomu, že v ňom nájdete menej turistov, ale aj kvôli neďalekým viniciam v Sonoma či Napa Valley, ktoré vás privítajú v tom najromantickejšom prostredí, ktoré má na jeseň ešte väčšie čaro.

3

 

 

Franúzska Polynézia

Francúzska Polynézia je dokonalým príkladom letnej destinácie, ktorá je zaplavená turistami v júli a auguste. Preto vyčkajte aspoň do septembra, kedy sa aspoŇ o niečo vyprázdni a vaša vysnívaná vilka na vode tak bude o niečo čarovnejšia.

4

 

 

Albánsko

Kto by od Albánska čakal panenské pláže, kryštálovo čistú vodu a dramatické útesy? Hovorí sa o ňom ako o novom Chorvátsku, no my si myslíme, že sa skôr podobá na taliansku Sicíliu či Sardíniu. Prirátajte k tomu kuchyňu inšpirovanú protiležiacim Talianskom a ideálna dovolenka je na svete.

5

 

 

Japonsko

Zabudnite na Japonsko v rozkvite, kedy je zároveň doslova prepchaté turistami. Na jeseň tu máte možnosť nielen obdivovať zlatisté a červené sakury, ale aj samotné mestá a parky, ktoré nie sú zahltené davmi.

6

 

 

Peru

Ak ste rozmýšľali nad tým, že by ste chceli preskúmať peruánsku prírodu a históriu, teraz je ten správny čas. Nielenže príjemné teploty vám umožnia ideálnu turistiku a obdivovanie každého kúta krajiny, ceny hotelov tu budú zaručene nižšie.

7

 

 

Lisabon, Portugalsko

Lisabon zažíva svoju turistickú rnesanciu, nielen kvôli nádherne farebnej architektúre, ale aj blízkosti k moru a surférskym možnostiam. V septembri tú sú teploty stále príjemné, no nemusíte sa báť, že vám do každej fotky skočí skupinka turistov.

8

 

 

Formentera, Španielsko

Aj keď je Formentera v septembri relatívne prázdna, nočný život je tu stále pulzujúci a živý. Dni plné oddychu na nádherných plážach a ruch v noci vás tu preto počká aj v tomto období.

9

 

 

Cotswolds, UK

Čarovná oblasť v Anglicku, ktorá je síce šarmantná počas akejkoľvek sezóny, no na jeseň získava ešte väčšie čaro. Kamenné uličky, malebné domčeky, výnimočné bistrá a romantická atmosféra vás tu čakajú práve teraz.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 18.sep 2018

Najväčšie interiérové trendy podľa Pinte...

Nielen Instagram, ale aj Pinterest ovláda naše životy. Patrí k miestam, kde mnohí z nás hľadajú inšpiráciu v rôznych sférach...


Dizajn | 16.sep 2018

Nahliadnite do najluxusnejších jácht na ...

Nielen móda, umenie či filmy si zaslúžia svoje festivaly, myslia si to aj výrobcovia a milovníci jácht, ktorí sa každý...


Dizajn | 15.sep 2018

Umelec Karim Rashid predstavil v Prahe s...

Mercedes-Benz Prague Fashion Week nie je len o módnych prehliadkach, ale aj o sprievodnom programe, ktorý zaručene zaujme každého milovníka...


Dizajn | 14.sep 2018

Veľtrh interiérového dizajnu prichádza d...

Už čoskoro sa uskutoční dizajnový veľtrh venovaný interiérom. FOR INTERIOR privíta nielen české a slovenské značky, ale aj globálnych predajcov.  

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Kuchárska kniha pre Instagram

Čo pravidelne zaplavuje vaše sociálne siete okrem štýlových outfitov? U nás je to okrem čarovných de...

Najlepšie filmy z módneho prostredia

Pokiaľ už máte zhliadnuté všetky módne dokumenty, je na čase siahnuť po fiktívnych filmoch, ktoré sa...

Najštýlovejšie televízne seriály

Kinematografia, filmová či televízna produkcia musí mať na mysli nielen pútavý dej, ale aj vizuálnu ...