pilulka top fashion 2

Aj keď je hlavná letná sezóna za nami, neznamneá to, že by sme sa mali vzdať dovolenkovania. Nielenže sa vyhnete davom turistov, preplneným plážam a vybookovaným hotelom, nikeotré destinácie vám poskytnú v tomto období ešte lepšie podmienky ako v júli či v auguste. Ktoré to sú?

 

Zanzibar

Raj na Zemi, ktrý vás privíta do príjemných 27 stupňov, pohostí vás výnimočným jedlom a ukáže tie najkrajšie, panenské pláže. Stihnite ho však navštíviť do novembra, kedy už začína obdobie dažďov.

Untitled 1

 

 

Buenos Aires, Argentína

Hlavné mesto Argentíny nesie prezývku "Paríž Južnej Ameriky" a my sa ani nečudujem. Jeho dokonale prepracovaná architekrúa, úzke uličky, rozvinutá, sofistikovaná gastronómia je to, č poteší každého cestovateľa.

2

 

 

San Francisco, USA

Navštíviť San Francisco v tomto období sa oplatí nielen kvôli tomu, že v ňom nájdete menej turistov, ale aj kvôli neďalekým viniciam v Sonoma či Napa Valley, ktoré vás privítajú v tom najromantickejšom prostredí, ktoré má na jeseň ešte väčšie čaro.

3

 

 

Franúzska Polynézia

Francúzska Polynézia je dokonalým príkladom letnej destinácie, ktorá je zaplavená turistami v júli a auguste. Preto vyčkajte aspoň do septembra, kedy sa aspoŇ o niečo vyprázdni a vaša vysnívaná vilka na vode tak bude o niečo čarovnejšia.

4

 

 

Albánsko

Kto by od Albánska čakal panenské pláže, kryštálovo čistú vodu a dramatické útesy? Hovorí sa o ňom ako o novom Chorvátsku, no my si myslíme, že sa skôr podobá na taliansku Sicíliu či Sardíniu. Prirátajte k tomu kuchyňu inšpirovanú protiležiacim Talianskom a ideálna dovolenka je na svete.

5

 

 

Japonsko

Zabudnite na Japonsko v rozkvite, kedy je zároveň doslova prepchaté turistami. Na jeseň tu máte možnosť nielen obdivovať zlatisté a červené sakury, ale aj samotné mestá a parky, ktoré nie sú zahltené davmi.

6

 

 

Peru

Ak ste rozmýšľali nad tým, že by ste chceli preskúmať peruánsku prírodu a históriu, teraz je ten správny čas. Nielenže príjemné teploty vám umožnia ideálnu turistiku a obdivovanie každého kúta krajiny, ceny hotelov tu budú zaručene nižšie.

7

 

 

Lisabon, Portugalsko

Lisabon zažíva svoju turistickú rnesanciu, nielen kvôli nádherne farebnej architektúre, ale aj blízkosti k moru a surférskym možnostiam. V septembri tú sú teploty stále príjemné, no nemusíte sa báť, že vám do každej fotky skočí skupinka turistov.

8

 

 

Formentera, Španielsko

Aj keď je Formentera v septembri relatívne prázdna, nočný život je tu stále pulzujúci a živý. Dni plné oddychu na nádherných plážach a ruch v noci vás tu preto počká aj v tomto období.

9

 

 

Cotswolds, UK

Čarovná oblasť v Anglicku, ktorá je síce šarmantná počas akejkoľvek sezóny, no na jeseň získava ešte väčšie čaro. Kamenné uličky, malebné domčeky, výnimočné bistrá a romantická atmosféra vás tu čakajú práve teraz.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.jan 2019

Zo sveta Zuzany Gregorovej: 5- sekundové...

Neverím v novoročné predsavzatia, preto som si ich nikdy nedávala. Vo väčšine prípadov ide aj tak len o ďalšiu formu prokrastinácie, čiže...


Voľný čas | 16.jan 2019

Nakupovanie budúcnosti

Nákupné správanie sa vďaka technológiám mení a vyvíja. Čoraz viac ľudí nakupuje online, v pohodlí domova a nákupné centrá či...


Dizajn | 15.jan 2019

Kúpeľňové trendy na rok 2019

Miesto, oddychu, osobnej aj psycho hygieny. To je kúpeľňa, pre mnohých najobľúbenejšie miesto doma. Akým trendom podľahne táto miestnosť v roku...


Voľný čas | 15.jan 2019

Aplikácie, ktoré vám pomôžu dosiahnuť va...

Začiatky nového roka (ale aj mesiaca, týždňa či dňa) častokrát spájame s rôznymi výzvami, či už z pracovného alebo osobného...

predplatne

predplatne

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

5 vzorcov ako nosiť skinny džínsy

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe, kedy si popularitu získali zvonové džínsy a pracovné no...

Nohavicový kostým podľa pravidiel street...

Nohavicové kostýmy sa na scéne objavili veľmi rýchlo a ešte rýchlejšie si vybudovali svoju stab...

Insta značky, ktoré by ste v roku 2019 m...

Módna scéna je v dnešnej dobe rôznorodá a neustále premenlivá. Popularita trendov, ale aj ...