Safari je bezpochýb jednou z najdobrodružneších možností ako stráviť dovolenku. Kde nájdete tie najlepšie možnosti ako pozorovať divočinu a pritom si užiť aj poriadnu dávku luxusu? Máme 5 tipov!

 

tilt

 

 

Singita Faru Faru, Tanzánia

Luxusný kamp zasadený do ekosystému Serengeti Mara, ktorý je známy svojou unikátnosťou. Moderný interiér inšpirovaný prírodou a bohémskou atomosférou má všetko, čo si exkluzívna dovolenka žiada.

1 11

 

 

Sandibe Okavango Safari Lodge, Botswana

Nenápadný luxus, aj tak by sme mohli opísať tento komplex, ktorý je inšpirovaný ohrozenými druhmi. Využíva z veľkej časti prírodné materiály a snaží sa coexistovať s prirodzeným prostredím, do ktorého je zasadený.

3 4

 

 

Arijiju, Keňa

Stavbu v keňských vysočinách inšpirovalo provensálske opátstvo z 12.storočia, práve preto jej dominuje kameň, ale aj dvo prlný rôznorodých rastlín. Izby sú moderné a majú dokonalý výhľad na okolitú prírodu.

5 6

 

 

Zarafa Camp, Botswana

Kamp pozostáva iba zo 4 stanov, vďaka čomu tu bjavíte maximálne súkromie. Interiér sa nesie v tradičnom africkom duchu, no nechýbajú moderné prvky.

7 8

 

 

Ngala Tented Camp, Juhoafrická republika

Nie je stan ako stan, svedčí o tom aj tento kemp, ktorý môžeme nazvať synonymom moderného dizajnu s nádychom tradičného safari. Miešajú sa tu honosné detaily a minimalistické línie.

9 10

Foto: archív zariadení

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 23.feb 2019

Výstava fotografie Karla Lagerfelda

Galéria Gmurzynska v Zurichu otvára novú výstavu venovanú fotografickému umeniu Karla Lagerfelda. Vystaví dokopy 50 fotografií portrétov, módnych fotografií, momentiek...


Dizajn | 23.feb 2019

Interiéry podľa Karla Lagerfelda

Karl Lagerfeld nebol len módny dizajnér. Bol multitalentovaný umelec, ktorého kreativita siahala za hranice módy. Vstúpil do interiérového dizajnu, fotografie...


Cestovanie | 22.feb 2019

24 hodín: Na ostrove Mykonos

Nablýskaný a zároveň udivujúco jednoduchý. Svet celebrít i miesto plné pokojných skrytých zákutí. Kozmopolitný i dokonale tradičný. Hovorí sa mu aj grécka Ibiza...


Dizajn | 21.feb 2019

Udržateľnosť podľa Salvatore Ferragamo

Dizajnér Salvatore Ferragamo bol revolucionár v prípade udržateľnosti. Častokrát sám vyhľadával a skúšal nové materiály, medzi nimi množstvo recyklovaných, ale...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...