Každý milovník cestovania ocení dobrú knihu, ktorá ho prevedie nezvyčajnými miestami, predstaví mu neobjavené zákutia a približí kultúru novej krajiny. Tieto knihy prinášajú nielen zážitok z čítania, ale aj vizuálny stimul, ktorý navyše vynikne na vašom konferenčnom stolíku či v knižnici.

 

A Visual Guide to Culinary Pleasures

K cestovaniu neodmysliteľne patrí aj jedlo a spoznávanie novej kuchyne. Kulinárskymi zážitkami vás povedia táto kniha plná zaujímavých faktov a nádhernej grafiky.

title

 

 

 

The New York Times Explorer: Beaches, Islands & Coasts

Knihá vás prevedie tými najkrajšími prímordskými mestečkami a pobrežiami, od maličkého talianskeho mesta Capo d'Orta až po čokoládovú túru po Karibiku.

2

 

 

Travel

Ako sa vyvíjal turizmus a cestovný ruch? Od vlakov cez autobusy az po expanziu leteckých spoločností, táto kniha pomocou vintage reklám dokumentuje celý vývoj.

3

 

 

Burton Holmes: Travelogues

Ešte predtým, ako sa rozmohol turizmus naplno a cestovateľom bol len málokto, dobrodruh Burton Holmes navštívil takmer každú krajinu na svete. Z 30-tisíc fotografií a 500-tisíc metrov filmu bolo vybrané to najzaujímavejšie do tejto knihy.

4

 

 

100 Getaways

Aj ten najsivejší deň rozjasnia tieto čarové destinácie, ktoré vás ukryujú pred nevábnour realitou. Kniha dokumentuje tie najkrajšie, dizajnové lokality, hotely a krajiny.

5

Foto: archív vydavateľstva

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 31.máj 2020

Ako bude vyzerať cestovanie po pandémii?

Neviete sa dočkať, kedy konečne vzlietnete a vydáte sa na svoju prvú cestu do zahraničia po pandémii? Alebo ste v tomto smere...


Voľný čas | 30.máj 2020

Kvety pomáhajú psychike

Patríte k milovníkom izbových rastlín a kvetín? Alebo ste naopak zástancovia minimalizmu, v ktorom sa nenájde priestor pre rastliny? V oboch prípadoch by ste...


Voľný čas | 27.máj 2020

Prenájom luxusných vozidiel na biznis i ...

Chystáte sa na dôležité obchodné rokovanie do zahraničia alebo v rámci Slovenska? Potrebujete sa vkusne a originálne prezentovať? Naplánujte si...


IRL | 26.máj 2020

Barbara Randušková: Väčšinu „problémov“ ...

„Keď sa do seba hlboko ponoríš, objavíš veci, ktoré si nikdy nevidela. Niektoré ťa desia, niektoré ťa prekvapia a ty...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Ako nosiť športové sandále?

Vnímanie turistických sandálov sa v poslednej dobe zmenilo o 180 stupňov. Kedysi nenáviden...

Jarné účesy z Instagramu

Účesy, ktoré zvládne každý. Môžete si nimi skrášliť prácu z domu alebo sa v nich vybrať do...

Must-have kúsky na jar

Ak plánujete svoj jarný či letný šatník dopĺňať, máme pre vás 12 tipov. Do týchto kúskov sa túto sez...