Pokiaľ dovolenka pri mori nie je nič pre vás, alebo jednoducho chcete objavovať aj iné stránky našej prírody, vyberte sa na dovolenku do destinácií, kde nájdete tie najkrajšie turistické chodníčky.

 

Nový Zéland, Routeburn Track

32 kilometrov dlhá turistická trasa, ktorá však stojí za to. Nájdete na nej všetko od vodopádov cez pokojné jazerá až po staroveké ruiny.

title

 

 

Wales, Snowdonia

Snowdonia v sebe spája niekoľko turistických trás, ktoré je najlepšie rozdeliť do niekoľkých dní, aby ste si krásy Walesu ychutnali naplno. Nájdete v nej však všetko od najvyššieho waleského vrchu, cez dramatické formácie skál a dych-berúce výhľady.

2

 

 

Španielsko, Caminito del Rey

Španielsko ponúka turistom omnoho viac ako len pláže zaplavené turistami a populárnu Barcelonu. Vydajte sa na Caminito del Rey, ktorá vás prevedie úzkymi kaňonmi, údoliami a jaskyniami prepojenými mostami.

3

 

 

Malajzia, Mount Kinabalu

Rezervácia UNESCO je ako stvorená pre tých, tkroí sa chcú vyhnúť mainstreamu. Počas turistiky v tejto oblasti môžete okrem nádhernej prírody obdivovať aj neobyvykle bohatú faunu a flóru.

4

 

 

Čína, Huángshān

Kto by povedal, že Čína v sebe okrýva toľko prírodných pokladov? Jedným z nich je aj táto trasa, ktorá vás povedie na vrchol počas 22 kilometrov, kde sa striedajú prašné cesty a schody.

5

 

 

Juhoafrická republika, Table Mountain, Devil’s Peak, Lion’s Head

Výstup na každý z týchto vrchov je dlhý zhruba 8 kilometrov, no všetky vám poskytnú úplne iný pohľad na africké pobrežia. Po ceste navyše objavíte množstvo zvierat, aké ste v živote nevideli.

6

 

 

Čile, Torres del Paine National Park

Aj napriek tomu, že tento turistický chodník má viac ako 70 kilometrov, je najpopulárnejším v Patagónii. Kde inde môžete vidieť pampy, ľadovce, jazerá či údolia také rozmanité ako tu?

7

 

 

Kalifornia, Pacific Crest Trail

Áno, aj v Kalifornii nájdete plnohodnotnú túru. Rozprestiera sa cez tri krajiny- Mexiko, USA a Kanadu, čiže si ju musíte rozdeliť a prípadne vybrať najzaujímavejšie elementy. Po ceste však máte dokopy 25 národných parkov, čiže máte z čoho vyberať.

8

 

 

Island, Laugavegurinn

Termálne pramene, jazerá, sopky a tie najfarebnejšie prírodné úkazy nájdete na Islande počas tejto túry. Ak ste potrebovali ďalší dôvod, prečo sa vydať na Island, toto je on.

9

 

 

Kanada, Skyline Trail

Túra v Národnom Parku Alberta vás prevedie najkrajšími jazerami, kaňonmi a vrcholmi, kde sa stretáva dráma a sila prírody.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 18.sep 2018

Najväčšie interiérové trendy podľa Pinte...

Nielen Instagram, ale aj Pinterest ovláda naše životy. Patrí k miestam, kde mnohí z nás hľadajú inšpiráciu v rôznych sférach...


Dizajn | 16.sep 2018

Nahliadnite do najluxusnejších jácht na ...

Nielen móda, umenie či filmy si zaslúžia svoje festivaly, myslia si to aj výrobcovia a milovníci jácht, ktorí sa každý...


Dizajn | 15.sep 2018

Umelec Karim Rashid predstavil v Prahe s...

Mercedes-Benz Prague Fashion Week nie je len o módnych prehliadkach, ale aj o sprievodnom programe, ktorý zaručene zaujme každého milovníka...


Dizajn | 14.sep 2018

Veľtrh interiérového dizajnu prichádza d...

Už čoskoro sa uskutoční dizajnový veľtrh venovaný interiérom. FOR INTERIOR privíta nielen české a slovenské značky, ale aj globálnych predajcov.  

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Kuchárska kniha pre Instagram

Čo pravidelne zaplavuje vaše sociálne siete okrem štýlových outfitov? U nás je to okrem čarovných de...

Najlepšie filmy z módneho prostredia

Pokiaľ už máte zhliadnuté všetky módne dokumenty, je na čase siahnuť po fiktívnych filmoch, ktoré sa...

Najštýlovejšie televízne seriály

Kinematografia, filmová či televízna produkcia musí mať na mysli nielen pútavý dej, ale aj vizuálnu ...