pilulka top fashion 2

Pokiaľ dovolenka pri mori nie je nič pre vás, alebo jednoducho chcete objavovať aj iné stránky našej prírody, vyberte sa na dovolenku do destinácií, kde nájdete tie najkrajšie turistické chodníčky.

 

Nový Zéland, Routeburn Track

32 kilometrov dlhá turistická trasa, ktorá však stojí za to. Nájdete na nej všetko od vodopádov cez pokojné jazerá až po staroveké ruiny.

title

 

 

Wales, Snowdonia

Snowdonia v sebe spája niekoľko turistických trás, ktoré je najlepšie rozdeliť do niekoľkých dní, aby ste si krásy Walesu ychutnali naplno. Nájdete v nej však všetko od najvyššieho waleského vrchu, cez dramatické formácie skál a dych-berúce výhľady.

2

 

 

Španielsko, Caminito del Rey

Španielsko ponúka turistom omnoho viac ako len pláže zaplavené turistami a populárnu Barcelonu. Vydajte sa na Caminito del Rey, ktorá vás prevedie úzkymi kaňonmi, údoliami a jaskyniami prepojenými mostami.

3

 

 

Malajzia, Mount Kinabalu

Rezervácia UNESCO je ako stvorená pre tých, tkroí sa chcú vyhnúť mainstreamu. Počas turistiky v tejto oblasti môžete okrem nádhernej prírody obdivovať aj neobyvykle bohatú faunu a flóru.

4

 

 

Čína, Huángshān

Kto by povedal, že Čína v sebe okrýva toľko prírodných pokladov? Jedným z nich je aj táto trasa, ktorá vás povedie na vrchol počas 22 kilometrov, kde sa striedajú prašné cesty a schody.

5

 

 

Juhoafrická republika, Table Mountain, Devil’s Peak, Lion’s Head

Výstup na každý z týchto vrchov je dlhý zhruba 8 kilometrov, no všetky vám poskytnú úplne iný pohľad na africké pobrežia. Po ceste navyše objavíte množstvo zvierat, aké ste v živote nevideli.

6

 

 

Čile, Torres del Paine National Park

Aj napriek tomu, že tento turistický chodník má viac ako 70 kilometrov, je najpopulárnejším v Patagónii. Kde inde môžete vidieť pampy, ľadovce, jazerá či údolia také rozmanité ako tu?

7

 

 

Kalifornia, Pacific Crest Trail

Áno, aj v Kalifornii nájdete plnohodnotnú túru. Rozprestiera sa cez tri krajiny- Mexiko, USA a Kanadu, čiže si ju musíte rozdeliť a prípadne vybrať najzaujímavejšie elementy. Po ceste však máte dokopy 25 národných parkov, čiže máte z čoho vyberať.

8

 

 

Island, Laugavegurinn

Termálne pramene, jazerá, sopky a tie najfarebnejšie prírodné úkazy nájdete na Islande počas tejto túry. Ak ste potrebovali ďalší dôvod, prečo sa vydať na Island, toto je on.

9

 

 

Kanada, Skyline Trail

Túra v Národnom Parku Alberta vás prevedie najkrajšími jazerami, kaňonmi a vrcholmi, kde sa stretáva dráma a sila prírody.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.jan 2019

Zo sveta Zuzany Gregorovej: 5- sekundové...

Neverím v novoročné predsavzatia, preto som si ich nikdy nedávala. Vo väčšine prípadov ide aj tak len o ďalšiu formu prokrastinácie, čiže...


Voľný čas | 16.jan 2019

Nakupovanie budúcnosti

Nákupné správanie sa vďaka technológiám mení a vyvíja. Čoraz viac ľudí nakupuje online, v pohodlí domova a nákupné centrá či...


Dizajn | 15.jan 2019

Kúpeľňové trendy na rok 2019

Miesto, oddychu, osobnej aj psycho hygieny. To je kúpeľňa, pre mnohých najobľúbenejšie miesto doma. Akým trendom podľahne táto miestnosť v roku...


Voľný čas | 15.jan 2019

Aplikácie, ktoré vám pomôžu dosiahnuť va...

Začiatky nového roka (ale aj mesiaca, týždňa či dňa) častokrát spájame s rôznymi výzvami, či už z pracovného alebo osobného...

predplatne

predplatne

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

5 vzorcov ako nosiť skinny džínsy

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe, kedy si popularitu získali zvonové džínsy a pracovné no...

Nohavicový kostým podľa pravidiel street...

Nohavicové kostýmy sa na scéne objavili veľmi rýchlo a ešte rýchlejšie si vybudovali svoju stab...

Insta značky, ktoré by ste v roku 2019 m...

Módna scéna je v dnešnej dobe rôznorodá a neustále premenlivá. Popularita trendov, ale aj ...