Pokiaľ dovolenka pri mori nie je nič pre vás, alebo jednoducho chcete objavovať aj iné stránky našej prírody, vyberte sa na dovolenku do destinácií, kde nájdete tie najkrajšie turistické chodníčky.

 

Nový Zéland, Routeburn Track

32 kilometrov dlhá turistická trasa, ktorá však stojí za to. Nájdete na nej všetko od vodopádov cez pokojné jazerá až po staroveké ruiny.

title

 

 

Wales, Snowdonia

Snowdonia v sebe spája niekoľko turistických trás, ktoré je najlepšie rozdeliť do niekoľkých dní, aby ste si krásy Walesu ychutnali naplno. Nájdete v nej však všetko od najvyššieho waleského vrchu, cez dramatické formácie skál a dych-berúce výhľady.

2

 

 

Španielsko, Caminito del Rey

Španielsko ponúka turistom omnoho viac ako len pláže zaplavené turistami a populárnu Barcelonu. Vydajte sa na Caminito del Rey, ktorá vás prevedie úzkymi kaňonmi, údoliami a jaskyniami prepojenými mostami.

3

 

 

Malajzia, Mount Kinabalu

Rezervácia UNESCO je ako stvorená pre tých, tkroí sa chcú vyhnúť mainstreamu. Počas turistiky v tejto oblasti môžete okrem nádhernej prírody obdivovať aj neobyvykle bohatú faunu a flóru.

4

 

 

Čína, Huángshān

Kto by povedal, že Čína v sebe okrýva toľko prírodných pokladov? Jedným z nich je aj táto trasa, ktorá vás povedie na vrchol počas 22 kilometrov, kde sa striedajú prašné cesty a schody.

5

 

 

Juhoafrická republika, Table Mountain, Devil’s Peak, Lion’s Head

Výstup na každý z týchto vrchov je dlhý zhruba 8 kilometrov, no všetky vám poskytnú úplne iný pohľad na africké pobrežia. Po ceste navyše objavíte množstvo zvierat, aké ste v živote nevideli.

6

 

 

Čile, Torres del Paine National Park

Aj napriek tomu, že tento turistický chodník má viac ako 70 kilometrov, je najpopulárnejším v Patagónii. Kde inde môžete vidieť pampy, ľadovce, jazerá či údolia také rozmanité ako tu?

7

 

 

Kalifornia, Pacific Crest Trail

Áno, aj v Kalifornii nájdete plnohodnotnú túru. Rozprestiera sa cez tri krajiny- Mexiko, USA a Kanadu, čiže si ju musíte rozdeliť a prípadne vybrať najzaujímavejšie elementy. Po ceste však máte dokopy 25 národných parkov, čiže máte z čoho vyberať.

8

 

 

Island, Laugavegurinn

Termálne pramene, jazerá, sopky a tie najfarebnejšie prírodné úkazy nájdete na Islande počas tejto túry. Ak ste potrebovali ďalší dôvod, prečo sa vydať na Island, toto je on.

9

 

 

Kanada, Skyline Trail

Túra v Národnom Parku Alberta vás prevedie najkrajšími jazerami, kaňonmi a vrcholmi, kde sa stretáva dráma a sila prírody.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 12.nov 2018

8 antistresových potravín

Každý z nás má občas aj tie zlé dni. Ako sa s nimi vyrovnať a ako ich lepšie zvládať? Pomôže vám v tom týchto...


Apetít | 12.nov 2018

Potraviny pre krajšiu pleť

Správna starostlivosť o pleť nie je iba o topickej aplikácii kozmetických produktov, ale aj vyváženej výžive. Tieto potraviny sú spájané s krásnou pokožkou...


Cestovanie | 12.nov 2018

Titanic II. čoskoro vypláva!

Pri príležitosti 100.výročia potopenia ikonickej výletnej lode Titanic, sa firma Blue Star Line rozhodla priviesť legendu opäť k životu. Podarí sa...


Cestovanie | 09.nov 2018

Kam cestovať v novembri?

November je obdobím, kedy naše územie postupne zahaľuje hmla, dni sú čoraz sychravejšie a kratšie. Kam pred takýmto neprajným počasím...

tuireisecenter dovolenka 2

tuireisecenter dovolenka 2

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vans vytvorilo vesmírnu kolaboráciu

Po vzore mnohých svetových značiek, aj Vans sa vrhá do množstva zaujímavých kolaborácií. Tou najnovš...

FILA Disruptor sa stali topánkami roka

Špecializovaný portál Footwear News každoročne vyberá najpopulárnejšie a najvplyvnejšie topánky, kto...

Kniha Dior by Roger Vivier je stvorená p...

Roger Vivier sa pripojil do módneho domu Dior v roku 1953, od kedy vytvoril niekoľko ikonických, lux...