Pokiaľ dovolenka pri mori nie je nič pre vás, alebo jednoducho chcete objavovať aj iné stránky našej prírody, vyberte sa na dovolenku do destinácií, kde nájdete tie najkrajšie turistické chodníčky.

 

Nový Zéland, Routeburn Track

32 kilometrov dlhá turistická trasa, ktorá však stojí za to. Nájdete na nej všetko od vodopádov cez pokojné jazerá až po staroveké ruiny.

title

 

 

Wales, Snowdonia

Snowdonia v sebe spája niekoľko turistických trás, ktoré je najlepšie rozdeliť do niekoľkých dní, aby ste si krásy Walesu ychutnali naplno. Nájdete v nej však všetko od najvyššieho waleského vrchu, cez dramatické formácie skál a dych-berúce výhľady.

2

 

 

Španielsko, Caminito del Rey

Španielsko ponúka turistom omnoho viac ako len pláže zaplavené turistami a populárnu Barcelonu. Vydajte sa na Caminito del Rey, ktorá vás prevedie úzkymi kaňonmi, údoliami a jaskyniami prepojenými mostami.

3

 

 

Malajzia, Mount Kinabalu

Rezervácia UNESCO je ako stvorená pre tých, tkroí sa chcú vyhnúť mainstreamu. Počas turistiky v tejto oblasti môžete okrem nádhernej prírody obdivovať aj neobyvykle bohatú faunu a flóru.

4

 

 

Čína, Huángshān

Kto by povedal, že Čína v sebe okrýva toľko prírodných pokladov? Jedným z nich je aj táto trasa, ktorá vás povedie na vrchol počas 22 kilometrov, kde sa striedajú prašné cesty a schody.

5

 

 

Juhoafrická republika, Table Mountain, Devil’s Peak, Lion’s Head

Výstup na každý z týchto vrchov je dlhý zhruba 8 kilometrov, no všetky vám poskytnú úplne iný pohľad na africké pobrežia. Po ceste navyše objavíte množstvo zvierat, aké ste v živote nevideli.

6

 

 

Čile, Torres del Paine National Park

Aj napriek tomu, že tento turistický chodník má viac ako 70 kilometrov, je najpopulárnejším v Patagónii. Kde inde môžete vidieť pampy, ľadovce, jazerá či údolia také rozmanité ako tu?

7

 

 

Kalifornia, Pacific Crest Trail

Áno, aj v Kalifornii nájdete plnohodnotnú túru. Rozprestiera sa cez tri krajiny- Mexiko, USA a Kanadu, čiže si ju musíte rozdeliť a prípadne vybrať najzaujímavejšie elementy. Po ceste však máte dokopy 25 národných parkov, čiže máte z čoho vyberať.

8

 

 

Island, Laugavegurinn

Termálne pramene, jazerá, sopky a tie najfarebnejšie prírodné úkazy nájdete na Islande počas tejto túry. Ak ste potrebovali ďalší dôvod, prečo sa vydať na Island, toto je on.

9

 

 

Kanada, Skyline Trail

Túra v Národnom Parku Alberta vás prevedie najkrajšími jazerami, kaňonmi a vrcholmi, kde sa stretáva dráma a sila prírody.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...