pilulka top fashion 2

August je zrejme najhorším obdobím na cestovanie, ak teda netúžite po záplave turistov, kvôli ktorým si nebudete môcť urobiť ani každoročnú plážovú fotku. Našťastie sme však našli 10 alternatívnych destinácií, kde si naplno vychutnáte novú krajinu.

Austrália
Jasná obloha, ideálna viditeľnosť pre potápačov, pokojné more a perfektné obdobie na objavovanie divočiny. V tomto období možno zazrieť aj veľryby, ktoré akurát migrujú.

title

 

 

Island
V druhej polovicu augusta končí hlavná sezóna na Islande. To znamená menej turistov, viac dostupného ubytovania a samozrejme nižšie ceny. Počasie je však stále slnečné a vhodné na skúmanie krajiny.

2

 

 

Brazília
Od mája do augusta je v Brazílii zima, no teploty tu neklesnú pod 23 stupňov. Je to zároveň najsuchšie obdobie, takže sa nemusíte báť dažďov.

3

 

 

Arktické ostrovy
Arktické ostrovy v Kanade síce nie sú klasickou dovolenkovou destináciou, na krajšie počasie na prebádanie tohto regiónu jednoducho nie je.

4

 

 

Kostarika
Ak vám nevadí troche dažďu, vyberte sa na Kostariku. Ceny sú tu vtedy nízke, všetko prekvitá a zelenie. Počasie je predvídateľné, rána slnečné a poobedia upršané. Večery sú opäť stvorené na skúmanie krajiny.

5

 

 

Newfoundland
Ostrov patriaci ku Kanade vás privíta do príjemného počasia a nezaplnených hotelov. Je plný čarovných mestečiek a zeleného vidieku, nehovoriac o záplave pubov, či možnosti pozorovania veľrýb.

6

 

 

Comporta
Všetci už počuli o Algrave, no počuli ste o Comporte? Ideálna alternatíva, ak vás láka Portugalsko, no bez záplavy turistov.

7

 

 

Francúzske jazerá
Zabudnite na preplnený Cannes či St.Tropez a užijete si krásy francúzskej prírody inak. Ideálne pri jazerách ako Lac de Bourget, Lac D'Annecy a Lac D'Aiguebelette, kde vás uchvátia pohoria a priezračná voda.

8

 

 

Wales
Pláže vo Wales nejakým spsobom unikli pred turistami a to aj v auguste, kedy je more vyhriate a pobrežia zaliate slnkom. Prirátajte k tomu históriu na každom rohu a nekonečné pohoria.

9

 

 

Tanzánia
Ak snívate o niečom inom, ako o plážovej dovolenke, skúste safari v Tanzánii! Najkrajšie počasie je to práve v auguste, takže môžete preskúmať divočinu, užiť si turistiku, ale aj odskočiť k moru.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 12.dec 2018

Aplikácie, ktoré vám pomôžu byť produktí...

Niekedy nie je jednoduché organizovať svoj čas a pristupovať k zodpovednostiam produktívne. Našťastie však existujú aplikácie, ktoré nám pomôžu v rôznych činnostiach od...


Dizajn | 11.dec 2018

Vianoce 2018: Knihy pre každého

Knihy nemusia byť iba plné zapísaných strán, niekedy totiž oveľa viac dokážu povedať fotografie alebo ilustrácie. Týmto heslom sa riadi...


Dizajn | 11.dec 2018

Výklady Tiffany & Co. v knihe

Vydavateľstvo Assouline je známe svojimi prepracovanými publikáciami, nádherným dizajnom a kvalitným, lesklým papierom. Vzdáva poctu umeniu výroby kníh, z čoho...


Voľný čas | 11.dec 2018

Z virtuálnej reality do šatníka

Online predajcovia už dávno nesúťažia medzi sebou iba ponukou, ale aj zážitkom pri nákupe, ktorý sa stáva dominantným trendom aj...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vianočný stromček podľa Diane Von Furste...

Londýnsky hotel Claridge’s sa každý rok spojí s významným módnym domom alebo dizajnérom, ktorý mu na...

Zimné must-haves podľa Insta-girls

S príchodom zimy už viac nie je také jednoduché experimentovať a na prvé miesto v prioritách nahrádz...

Najpopulárnejšie značky na Instagrame

Instagram sa stal jedným z najdôležitejších platforiem nielen pre hľadanie inšpirácie vo varení, ces...