August je zrejme najhorším obdobím na cestovanie, ak teda netúžite po záplave turistov, kvôli ktorým si nebudete môcť urobiť ani každoročnú plážovú fotku. Našťastie sme však našli 10 alternatívnych destinácií, kde si naplno vychutnáte novú krajinu.

Austrália
Jasná obloha, ideálna viditeľnosť pre potápačov, pokojné more a perfektné obdobie na objavovanie divočiny. V tomto období možno zazrieť aj veľryby, ktoré akurát migrujú.

title

 

 

Island
V druhej polovicu augusta končí hlavná sezóna na Islande. To znamená menej turistov, viac dostupného ubytovania a samozrejme nižšie ceny. Počasie je však stále slnečné a vhodné na skúmanie krajiny.

2

 

 

Brazília
Od mája do augusta je v Brazílii zima, no teploty tu neklesnú pod 23 stupňov. Je to zároveň najsuchšie obdobie, takže sa nemusíte báť dažďov.

3

 

 

Arktické ostrovy
Arktické ostrovy v Kanade síce nie sú klasickou dovolenkovou destináciou, na krajšie počasie na prebádanie tohto regiónu jednoducho nie je.

4

 

 

Kostarika
Ak vám nevadí troche dažďu, vyberte sa na Kostariku. Ceny sú tu vtedy nízke, všetko prekvitá a zelenie. Počasie je predvídateľné, rána slnečné a poobedia upršané. Večery sú opäť stvorené na skúmanie krajiny.

5

 

 

Newfoundland
Ostrov patriaci ku Kanade vás privíta do príjemného počasia a nezaplnených hotelov. Je plný čarovných mestečiek a zeleného vidieku, nehovoriac o záplave pubov, či možnosti pozorovania veľrýb.

6

 

 

Comporta
Všetci už počuli o Algrave, no počuli ste o Comporte? Ideálna alternatíva, ak vás láka Portugalsko, no bez záplavy turistov.

7

 

 

Francúzske jazerá
Zabudnite na preplnený Cannes či St.Tropez a užijete si krásy francúzskej prírody inak. Ideálne pri jazerách ako Lac de Bourget, Lac D'Annecy a Lac D'Aiguebelette, kde vás uchvátia pohoria a priezračná voda.

8

 

 

Wales
Pláže vo Wales nejakým spsobom unikli pred turistami a to aj v auguste, kedy je more vyhriate a pobrežia zaliate slnkom. Prirátajte k tomu históriu na každom rohu a nekonečné pohoria.

9

 

 

Tanzánia
Ak snívate o niečom inom, ako o plážovej dovolenke, skúste safari v Tanzánii! Najkrajšie počasie je to práve v auguste, takže môžete preskúmať divočinu, užiť si turistiku, ale aj odskočiť k moru.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 19.okt 2018

Romantická jeseň na anglickom vidieku

Jeseň je ako stvorená na predĺžený víkend, ale pokojne aj týždeň na vidieku, kde to hrá tými najkrajšími farbami. Ťažko...


Dizajn | 19.okt 2018

Aesop x Rimowa: Dokonalá cestovateľská k...

Luxusná značka Aesop sa spojila s prestížnym výrobcov batožiny, značkou Rimowa. Z tejto kolaborácie vzišla exkluzívna kolekcia kozmetických produktov v cestovateľskom balení.  


Apetít | 18.okt 2018

George Clooney a Natalie Dormer hviezdam...

George Clooney sa vracia na obrazovky ako ambasádor Nespresso. V krátkom filme Výprava si na seba oblečie rytiersku zbroj a svoje služby...


Dizajn | 18.okt 2018

Rodarte oblieka Barbie!

Značka Rodarte má množstvo fanúšikov po celom svete, nájdu sa medzi nimi známe osobnosti ako Natalie Portman či Kirsten Dunst...

FashionLive banner 300x300

FashionLive banner 300x300

01

 tlacitko kupit2

tuireisecenter dovolenka 1

Naše tipy

Revolúcia v móde podľa Alexandra McQueen...

Po New Yorku prišla unikátna výstava Alexander McQueen do Bratislavy! Výklad obchodu sa tak galerijn...

Výročná výstava značky ETRO

Keď sa povie ETRO, mnohým ľuďom okamžite napadne ich typický slzičkový, farebný vzor. Práve jemu je ...

Premiéra filmu McQUEEN

Alexander McQueen: „DAJTE MI ČAS A JA VÁM PRINESIEM REVOLÚCIU“  Exkluzívna premiéra filmu ...