August je zrejme najhorším obdobím na cestovanie, ak teda netúžite po záplave turistov, kvôli ktorým si nebudete môcť urobiť ani každoročnú plážovú fotku. Našťastie sme však našli 10 alternatívnych destinácií, kde si naplno vychutnáte novú krajinu.

Austrália
Jasná obloha, ideálna viditeľnosť pre potápačov, pokojné more a perfektné obdobie na objavovanie divočiny. V tomto období možno zazrieť aj veľryby, ktoré akurát migrujú.

title

 

 

Island
V druhej polovicu augusta končí hlavná sezóna na Islande. To znamená menej turistov, viac dostupného ubytovania a samozrejme nižšie ceny. Počasie je však stále slnečné a vhodné na skúmanie krajiny.

2

 

 

Brazília
Od mája do augusta je v Brazílii zima, no teploty tu neklesnú pod 23 stupňov. Je to zároveň najsuchšie obdobie, takže sa nemusíte báť dažďov.

3

 

 

Arktické ostrovy
Arktické ostrovy v Kanade síce nie sú klasickou dovolenkovou destináciou, na krajšie počasie na prebádanie tohto regiónu jednoducho nie je.

4

 

 

Kostarika
Ak vám nevadí troche dažďu, vyberte sa na Kostariku. Ceny sú tu vtedy nízke, všetko prekvitá a zelenie. Počasie je predvídateľné, rána slnečné a poobedia upršané. Večery sú opäť stvorené na skúmanie krajiny.

5

 

 

Newfoundland
Ostrov patriaci ku Kanade vás privíta do príjemného počasia a nezaplnených hotelov. Je plný čarovných mestečiek a zeleného vidieku, nehovoriac o záplave pubov, či možnosti pozorovania veľrýb.

6

 

 

Comporta
Všetci už počuli o Algrave, no počuli ste o Comporte? Ideálna alternatíva, ak vás láka Portugalsko, no bez záplavy turistov.

7

 

 

Francúzske jazerá
Zabudnite na preplnený Cannes či St.Tropez a užijete si krásy francúzskej prírody inak. Ideálne pri jazerách ako Lac de Bourget, Lac D'Annecy a Lac D'Aiguebelette, kde vás uchvátia pohoria a priezračná voda.

8

 

 

Wales
Pláže vo Wales nejakým spsobom unikli pred turistami a to aj v auguste, kedy je more vyhriate a pobrežia zaliate slnkom. Prirátajte k tomu históriu na každom rohu a nekonečné pohoria.

9

 

 

Tanzánia
Ak snívate o niečom inom, ako o plážovej dovolenke, skúste safari v Tanzánii! Najkrajšie počasie je to práve v auguste, takže môžete preskúmať divočinu, užiť si turistiku, ale aj odskočiť k moru.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 19.júl 2019

Legendárne hotely po svete

Nie je hotel ako hotel. Je síce pravda, že dnes je na svete množstvo zariadení, ktoré dokážu zaujať tými najrôznejšími...


Dizajn | 19.júl 2019

Šport s nádychom luxusu

Keď chcú módne domy dopriať svojim fanúšikom extra dávku luxusu, dopadnúť to môže aj takto. Vzniknú unikátne športové pomôcky, ktoré...


IRL | 19.júl 2019

Zuzana Kovačič Hanzelová: Komplimenty od...

Patrí medzi najznámejších slovenských novinárov a majú pred ňou rešpekt aj ostrieľaní politici. Zuzana sa však angažuje aj v sociálno-spoločenskej oblasti a je...


Dizajn | 18.júl 2019

Futuristická výstava Pierre Cardin

Na značku Pierre Cardin sa v dobe rýchlej módy a street-wearu akosi zabudlo. Pravdou však je jej bohatá história, ktorej počiatky siahajú...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

NEHERA – Nekonvenčná móda so silným príb...

„Nehera šije šaty dobre“ – rokmi preverený slogan, ktorý hovorí za všetko aj dnes. Jan Nehera bol je...

Beauty Day s Dominikou Donigovou

I keď sa Dominika môže pýšiť titulom z hudobného konzervatória, nechala sa nakoniec zlákať úplne iný...

Vlasové doplnky na leto

Aj toho najväčšieho odporcu vlasových doplnkov určite presvedčíme, že sponky, gumičky či čelenky sú ...