August je zrejme najhorším obdobím na cestovanie, ak teda netúžite po záplave turistov, kvôli ktorým si nebudete môcť urobiť ani každoročnú plážovú fotku. Našťastie sme však našli 10 alternatívnych destinácií, kde si naplno vychutnáte novú krajinu.

Austrália
Jasná obloha, ideálna viditeľnosť pre potápačov, pokojné more a perfektné obdobie na objavovanie divočiny. V tomto období možno zazrieť aj veľryby, ktoré akurát migrujú.

title

 

 

Island
V druhej polovicu augusta končí hlavná sezóna na Islande. To znamená menej turistov, viac dostupného ubytovania a samozrejme nižšie ceny. Počasie je však stále slnečné a vhodné na skúmanie krajiny.

2

 

 

Brazília
Od mája do augusta je v Brazílii zima, no teploty tu neklesnú pod 23 stupňov. Je to zároveň najsuchšie obdobie, takže sa nemusíte báť dažďov.

3

 

 

Arktické ostrovy
Arktické ostrovy v Kanade síce nie sú klasickou dovolenkovou destináciou, na krajšie počasie na prebádanie tohto regiónu jednoducho nie je.

4

 

 

Kostarika
Ak vám nevadí troche dažďu, vyberte sa na Kostariku. Ceny sú tu vtedy nízke, všetko prekvitá a zelenie. Počasie je predvídateľné, rána slnečné a poobedia upršané. Večery sú opäť stvorené na skúmanie krajiny.

5

 

 

Newfoundland
Ostrov patriaci ku Kanade vás privíta do príjemného počasia a nezaplnených hotelov. Je plný čarovných mestečiek a zeleného vidieku, nehovoriac o záplave pubov, či možnosti pozorovania veľrýb.

6

 

 

Comporta
Všetci už počuli o Algrave, no počuli ste o Comporte? Ideálna alternatíva, ak vás láka Portugalsko, no bez záplavy turistov.

7

 

 

Francúzske jazerá
Zabudnite na preplnený Cannes či St.Tropez a užijete si krásy francúzskej prírody inak. Ideálne pri jazerách ako Lac de Bourget, Lac D'Annecy a Lac D'Aiguebelette, kde vás uchvátia pohoria a priezračná voda.

8

 

 

Wales
Pláže vo Wales nejakým spsobom unikli pred turistami a to aj v auguste, kedy je more vyhriate a pobrežia zaliate slnkom. Prirátajte k tomu históriu na každom rohu a nekonečné pohoria.

9

 

 

Tanzánia
Ak snívate o niečom inom, ako o plážovej dovolenke, skúste safari v Tanzánii! Najkrajšie počasie je to práve v auguste, takže môžete preskúmať divočinu, užiť si turistiku, ale aj odskočiť k moru.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 17.aug 2018

Prírodné úkazy, ktoré pomaly miznú

Aký lepší dôvod na cestovanie existuje, než to, že o pár rokov niektoré prírodné úkazy, miesta a mestá úplne zmiznú...


Cestovanie | 16.aug 2018

Kde dovolenkujú módne bloggerky?

Kto iný vám poradí lepšie pri výbere štýlovej dovolenkovej destinácie, ako módne bloggerky? Pozreli sme sa kde dovolenkovali ikony ako...


Voľný čas | 16.aug 2018

Najlepšie miesta na život

Každý z nás má svoje vysnívaný mesto alebo miesto, kde by chcel žiť. Zatiaľ nás individuálne ovplyvňujú rôzne subjektívne faktory...


Cestovanie | 15.aug 2018

Najkrajšie turistické trate na svete

Pokiaľ dovolenka pri mori nie je nič pre vás, alebo jednoducho chcete objavovať aj iné stránky našej prírody, vyberte sa...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

4 múzy Pirelli kalendára 2019

Pirelli Calendar na rok 2019 objavuje príbehy 4 žien: Gigi Hadid, Julia Garner, Laetitia Casta a Mis...

Chopard bude vyrábať len udržateľné šper...

Udržateľnosť, etika a ekológia sa netýkajú výhradne odevov, ale aj šperkov. Priekopníkom v inováciác...

Nafukovačky z dielne Missoni

Neviete si predstaviť leto bez zábavných nafukovačiek vo forme donutov, labutí a iných insta-friendl...