August je zrejme najhorším obdobím na cestovanie, ak teda netúžite po záplave turistov, kvôli ktorým si nebudete môcť urobiť ani každoročnú plážovú fotku. Našťastie sme však našli 10 alternatívnych destinácií, kde si naplno vychutnáte novú krajinu.

Austrália
Jasná obloha, ideálna viditeľnosť pre potápačov, pokojné more a perfektné obdobie na objavovanie divočiny. V tomto období možno zazrieť aj veľryby, ktoré akurát migrujú.

title

 

 

Island
V druhej polovicu augusta končí hlavná sezóna na Islande. To znamená menej turistov, viac dostupného ubytovania a samozrejme nižšie ceny. Počasie je však stále slnečné a vhodné na skúmanie krajiny.

2

 

 

Brazília
Od mája do augusta je v Brazílii zima, no teploty tu neklesnú pod 23 stupňov. Je to zároveň najsuchšie obdobie, takže sa nemusíte báť dažďov.

3

 

 

Arktické ostrovy
Arktické ostrovy v Kanade síce nie sú klasickou dovolenkovou destináciou, na krajšie počasie na prebádanie tohto regiónu jednoducho nie je.

4

 

 

Kostarika
Ak vám nevadí troche dažďu, vyberte sa na Kostariku. Ceny sú tu vtedy nízke, všetko prekvitá a zelenie. Počasie je predvídateľné, rána slnečné a poobedia upršané. Večery sú opäť stvorené na skúmanie krajiny.

5

 

 

Newfoundland
Ostrov patriaci ku Kanade vás privíta do príjemného počasia a nezaplnených hotelov. Je plný čarovných mestečiek a zeleného vidieku, nehovoriac o záplave pubov, či možnosti pozorovania veľrýb.

6

 

 

Comporta
Všetci už počuli o Algrave, no počuli ste o Comporte? Ideálna alternatíva, ak vás láka Portugalsko, no bez záplavy turistov.

7

 

 

Francúzske jazerá
Zabudnite na preplnený Cannes či St.Tropez a užijete si krásy francúzskej prírody inak. Ideálne pri jazerách ako Lac de Bourget, Lac D'Annecy a Lac D'Aiguebelette, kde vás uchvátia pohoria a priezračná voda.

8

 

 

Wales
Pláže vo Wales nejakým spsobom unikli pred turistami a to aj v auguste, kedy je more vyhriate a pobrežia zaliate slnkom. Prirátajte k tomu históriu na každom rohu a nekonečné pohoria.

9

 

 

Tanzánia
Ak snívate o niečom inom, ako o plážovej dovolenke, skúste safari v Tanzánii! Najkrajšie počasie je to práve v auguste, takže môžete preskúmať divočinu, užiť si turistiku, ale aj odskočiť k moru.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 23.feb 2019

Výstava fotografie Karla Lagerfelda

Galéria Gmurzynska v Zurichu otvára novú výstavu venovanú fotografickému umeniu Karla Lagerfelda. Vystaví dokopy 50 fotografií portrétov, módnych fotografií, momentiek...


Dizajn | 23.feb 2019

Interiéry podľa Karla Lagerfelda

Karl Lagerfeld nebol len módny dizajnér. Bol multitalentovaný umelec, ktorého kreativita siahala za hranice módy. Vstúpil do interiérového dizajnu, fotografie...


Cestovanie | 22.feb 2019

24 hodín: Na ostrove Mykonos

Nablýskaný a zároveň udivujúco jednoduchý. Svet celebrít i miesto plné pokojných skrytých zákutí. Kozmopolitný i dokonale tradičný. Hovorí sa mu aj grécka Ibiza...


Dizajn | 21.feb 2019

Udržateľnosť podľa Salvatore Ferragamo

Dizajnér Salvatore Ferragamo bol revolucionár v prípade udržateľnosti. Častokrát sám vyhľadával a skúšal nové materiály, medzi nimi množstvo recyklovaných, ale...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...