Pokiaľ patríte k tomu typu cestovateľov, ktorý si nedokáže predstaviť dovolenku bez poriadnej dávky dobrodružstva, čítajte ďalej. Našli sme pre vás 10 destinácií, ktoré vás očaria nielen prírodou na súši, ale aj podmorským svetom.

 

Ambergris Caye, Belize

Druhý najväčší korálový útes nájdete v Belize! Tomu austrálskemu dokonale konkuruje, nájdete v Nôm skutočne bohatú morskú faunu aj flóru a na svoje si prídu aj nadšenci žralokov!

title

 

 

The Big Island, Havaj

Najväčší havajský ostrov- Havaj, má čo svojim návštevníkom ponúknuť aj mimo nekonečných pláží a turistiky. Potápať sa tu môžete so storočnými korytnačkami, ale aj delfínmi a farebnými rybičkami.

2

 

 

Palawan, Filipíny

Filipíny síce na prvé počutie neznejú ako raj pre potápačov, avšak súostrovie viac ako 7000 ostrovov ukrýva skutočne pestrý morský svet. Najkrajší pohľad sa vám naskytne na ostrove Noa Noa, a žralokov môžete obdivovať napríklad v Zátoke Donsole.

3

 

 

Komodo Island, Indonézia

Národný Park Komodo vás očarí nielen obrovskými plazmi, ale aj podmorským svetom. Nájdete v Ňom tie najfarebnejšie korálové útesy, milióny maličkých rybičiek, ako aj svietiace medúzy.

4

 

 

Maledivy

Pokiaľ vás zatiaľ Maledivy neočarili, vedzte, že v sebe ukrývajú omnoho viac ako len romanticky dokonalé pláže a priezračné more. V ich vodách žije viac ako 700 druhov rýb, takže o diverzitu pri potápaní budete mať postarané.

5

 

 

Eil Malk Island, Palau

Jediné morské jazero, v ktorom sa na Palau dá potápať nesie príznačné meno- Jazero medúz. Ako názov napovedá, nájdete v ňom tisícky neškodných medúz, ktorých farba kontrastuje na tyrkysovomodrom pozadí.

6

 

 

Great Barrier Reef, Austrália

Destinácia, ktorá je snom každého potápača, ale aj milovníka očarujúcej prírody. Miesto, ktoré túžia navštíviť tisíce cestovateľov je domovom takého pestrého morského života, ako žiadne iné. Okrem farebných korálov, trblietavých rýb tu môžete sledovať aj autentický život žralokov.

7

 

 

Galapagos Islands, Ekvádor

Jedinečné potápanie nájdete iba na Galapágoch. Tu sa namiesto rýb a medúz ponoríte do vody s tuleňmi či tučniakmi, môžete však pozorovať aj veľryby, kosatky či delfíny. Jednoducho všetky priateľské morské živočíchy vás budú sprevádzať týmto dobrodružstvom.

8

 

 

Ilha Grande, Brazília

Takmer nedotknutý ostrov v Brazílii vás očarí svojou lagúnou Lagoa Azul, v ktorej sa ukrýva pestrofarebný podmorský svet, ktorý sa však stal domovom aj niekoľkých stroskotaných lodí. O to zaujímavejší však bude váš zážitok z potápania.

9

 

 

Buck Island, St. Croix, Americké Panenské ostrovy

Americká časť Panenských ostrovov ponúka takisto viac ako len pláže s bielym pieskom. Na svoje si prídu aj dobrodruhovia a potápači, ktorí sa môžu naplno ponoriť do podmorského sveta plného diverzity.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleGastro | 20.sep 2019

Maison Kitsuné otvára v Paríži prvú rešt...

Francúzsko-japonská značka Maison Kitsuné bola jednou z prvých, ktoré sa vydali naproti novému odvetviu, konkrétne gastro priemyslu. Dnes síce vznikajú...


Dizajn | 20.sep 2019

Stolovanie v štýle Dior

Check’N’Dior je kolekcia jedálenskej keramiky a textílii, ktoré uviedol módny dom Dior. Je inšpirovaná kolekciou FW 2019 a jej britským duchom, ale...


Gastro | 19.sep 2019

Módny dom Saint Laurent otvoril kaviareň...

Značky ako Fendi, Prada, Dior či Jacquemus majú jednu vec spoločnú. Po úspechu, ktorý zožali v módnom svete sa rozhodli svoju...


Dizajn | 19.sep 2019

Karl Lagerfeld a jeho umenie módnych pre...

Módna prehliadka v potravinách, v lietadle či priamo vo fontáne Trevi v Ríme? To si mohol dovoliť jedine Karl. Určite sa zhodneme na...

fashionlive

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Vitamíny a minerály pre zdravé vlasy

Bohužiaľ nie všetkým nám príroda nadelila hustú, zdravú hrivu, ktorou by sme sa mohli chváliť za kaž...

5 typov manikúry: Ktorá je pre vás?

Mnohé z nás majú radi tú chvíľku pokoja a relaxu, ktorú nám prináša domáca úprava nechtov...

Najväčšie beauty trendy sezóny

Obdobie leta je vždy dobrodružné aj v prípade beauty trendov. Nebojíme sa farieb ani extravagan...