Udržateľnosť sa netýka iba módy, ale aj cestovania as tým súvisiacim developmentom. Našťastie si to uvedomujú mnohé hotely, ktoré sa rozhodli robiť veci inak a ponúkajú tak svojim návštevníkom udržateľné a ekologické ubytovanie, no pritom nezabúdajú ani na dokonalý dizajn.

Tri Lanka, Srí Lanka
Celý rezort bol vybudovaný z lokálnych materiálov, rešpektuje prostredie, v ktorom je zasadený. Bol postavený bez akýchkoľvek plastov a na svietidlá využívajú iba LED žiarovky.

title

 

 

La Granja, Ibiza
Hotel s filozofiou agroturistiky, podporuje tradičné farmárčenie, udržateľnosť materiálov a lokálne komunity.

2

 

 

Six Senses Ninh Van Bay, Vietnam
Okrem toho, že rezort bol vybudovaný vo filozofii udržateľnosti, podporuje lokálnu výrobu a špeciálne projekty.

3

 

 

Hostal Grau, Barcelona
Netypický hostel, ktorý skôr pripomína luxusný boutique hotel. Využíva matrace z kokosových vlákien, zariadený je recyklovaným nábytkom a automatizuje šetrenie vodou.

4

 

 

Jicaro Island Lodge, Nikaragua
Hotel bol vybudovaný z upraveného dreva, zo stromov, ktoré zničil hurikán. Podporuje lokálnu výrobu a rôzne komunitné programy.

5

 

 

Tivoli Ecoresort Praia do Forte, Brazília
Ekologický rezort, ktorý bol vybudovaný z udržateľných materiálov, podporuje filozofiu udržateľného turizmu a lokálne sociálne projekty.

6

 

 

Campi Ya Kanzi, Keňa
Redukuje uhlíkovú stopu vďaka intenzívnej regulácii, využíva obnoviteľnú energiu všade, kde je to možné a zamestnáva ľudí z lokálnych kmeňov.

7

 

 

The Inn at Dos Brisas, Texas
Boutique hotel, ktorý sa pýši certifikátom organickosti, šetrne využívajú energiu aj vodu, pestujú si vlastnú zeleninu a ovocie bez akýchkoľvek hormónov či pesticídov.

8

 

 

1Hotel Brooklyn Bridge, NYC
Luxusný hotel v Brooklyne zariadený iba recyklovaným nábytkom, šetrí energiami a navyše nevyužíva absolútne žiadne plasty.

9

 

 

Borgo Pignano, Taliansko
Vila z 18.sotorčia v Toskánsku s vlastnou biodynamickou záhradou, Využíva iba udržateľné materiály a pri využívaní energie myslí takisto ekologicky.

10

Foto: archív zariadení

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 14.jún 2019

Najlepšie alternatívy AirBnB

Dovolenková sezóna je tu, no pokiaľ nie ste fanúšikom cestovných kancelárií a svoje letné dobrodružstvá plánujete samostatne, určite hľadáte ubytovanie...


Dizajn | 13.jún 2019

História pánskej módy vo výstave

Pitti Uomo je najdôležitejšou módnou akciou venovanou pánskej móde. Preto nie je vôbec prekvapujúce, že organizátori pri tejto príležitosti otvárajú...


Cestovanie | 13.jún 2019

Najlepšie európske ostrovy

Svet je plný nádherných destinácií, ktoré vynikajú rozličnými faktormi. Niektoré sa pýšia svojou históriou, iné modernou architektúrou či panenskou prírodou...


Dizajn | 12.jún 2019

Archívna výstava Louis Vuitton

Louis Vuitton otvára svoje 160-ročné archívy a pozýva do nich celú módnu verejnosť! Vďaka výstave s názvom Louis Vuitton X...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Leto farebnej čipky

Keď sa povie čipka, väčšine z nás okamžite napadne biela. Je to nesmrteľná kombinácia, ktorú milujú ...

Ako nosiť oranžovú?

Farbou roka sa síce stala Living Coral, no jej odvážnejšia sestra, oranžová, je bezpochyby farbou le...

Ako nosiť široké nohavice?

Toto leto zabudnite na všetky skinny modely nohavíc vo vašom šatníku a namiesto toho zvoľte tie širo...