Letné dovolenka v Európe neznamená len preplnené pláže v Splite, Rimini či klasiku na Rodose. Starý kontinent v sebe ukrýva toľko možností, neprebádaných oblastí a tých najkrajších pláží, že je z čoho vyberať.

 

Marina de Pisciotta, Taliansko

Šarmantné prímorské mestečko v Kampánii vás očarí svojimi drmataickými útesmi, ktoré vás presvedčia o tom, že Amalfi má skutočnú konkurenciu. Turistika tu zatiaľ nie je rozvinutá, davom sa preto vyhnete aj v hlavnej sezóne a jedlo tu je klasicky výnimočné.

title

 

 

Karavostási, Grécko

Mesto ukryté na polceste medzi dvoma obľúbenými letoviskami je ako stvorené pre každého, kto miluje grécky mix medzi drsanou prírodou a nekonečným oceánom. Mieša sat u navyše vplyv iónskej a egejskej kultúry, čo ponúka nezvyčajný pohľad na architektúru.

2

 

 

Budva, Čierna Hora

Chorvátsko je nádherné, no davy turistov, ktoré ho okupujú celé leto z neho robí takmer nemožnú destináciu pre mnohých cestovateľov. Ak hľadáte rovnako nádherné Jadranské more, nedotknutú prírodu a výnimočne pripravené morské plody, toto je destinácia pre vás.

3

 

 

Salema, Portugalsko

Portugalsko zažíva svoj boom a čoraz viac Európanov sa vydáva na svoje dovolenky práve do Lisabonu, Fara či Porta. Porovnateľne nádherné dlhé pláže, útesy a megalomanské vlny však nájdete aj v Saleme, a ako bonus vás potešia absentujúci turisti.

4

 

 

Viviero, Španielsko

Ideálna destinácia pre tých, ktorí chcú počas dovolenky zažiť nielen plážovú atmosféru, ale aj horské turistiky či cyklistiku. Nájdete tu najmä španielskych turistov, ktorí sa úspešne vyhýbajú Coste del Sol.

5

 

 

Le Grau du-Roi, Francúzsko

Vymeňte Nice, Cannes či St. Tropez za maličké, farebné mesto, ktoré vám ukáže Francúzske pobrežie v krajšom svetle bez turistov, no s rovnakým šarmom a sofistikovanosťou.

6

 

 

Ribadesella, Španielsko

Španielským tajomstvom je, že najkrajšie pláže nájdete na severe. Divoké vody, kaskádovité útesy, čistučké more a slnkom zaliate pláže nájdete aj v meste Ribadesella.

7

 

 

Ostrovy Ciés, Španielsko

Počuli ste už o ostrovoch Ciés? Ak nie, patríte k väčšine. Domáci ich však nazývajú galicíjskym Karibikom a nám neostáva nič iné len súhlasiť. Táto destinácie je pre vás, ak hľadáte panenské pláže, biely piesok a pokoj.

8

 

 

Marettimo, Taliansko

Nenápadný ostrov Marettimo, ktorý nájdete neďaleko pobrežia Sicílie, je skutočne ukrytým talianským tajomstvom. Zeleň, sicílska kuchyňa, tykrysové more a dramatické pobrežia sa však rped ním neukryla.

9

 

 

Albánska riviéra, Albánsko

Jadranské more s jemne sofistikovaným vzhľadom nájdete v Albánsku. Mnohých cestovateľov potešia piesočnaté pláže, farebná flóra a zasadenie na úpätí hôr.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 17.aug 2018

Prírodné úkazy, ktoré pomaly miznú

Aký lepší dôvod na cestovanie existuje, než to, že o pár rokov niektoré prírodné úkazy, miesta a mestá úplne zmiznú...


Cestovanie | 16.aug 2018

Kde dovolenkujú módne bloggerky?

Kto iný vám poradí lepšie pri výbere štýlovej dovolenkovej destinácie, ako módne bloggerky? Pozreli sme sa kde dovolenkovali ikony ako...


Voľný čas | 16.aug 2018

Najlepšie miesta na život

Každý z nás má svoje vysnívaný mesto alebo miesto, kde by chcel žiť. Zatiaľ nás individuálne ovplyvňujú rôzne subjektívne faktory...


Cestovanie | 15.aug 2018

Najkrajšie turistické trate na svete

Pokiaľ dovolenka pri mori nie je nič pre vás, alebo jednoducho chcete objavovať aj iné stránky našej prírody, vyberte sa...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

4 múzy Pirelli kalendára 2019

Pirelli Calendar na rok 2019 objavuje príbehy 4 žien: Gigi Hadid, Julia Garner, Laetitia Casta a Mis...

Chopard bude vyrábať len udržateľné šper...

Udržateľnosť, etika a ekológia sa netýkajú výhradne odevov, ale aj šperkov. Priekopníkom v inováciác...

Nafukovačky z dielne Missoni

Neviete si predstaviť leto bez zábavných nafukovačiek vo forme donutov, labutí a iných insta-friendl...