Letné dovolenka v Európe neznamená len preplnené pláže v Splite, Rimini či klasiku na Rodose. Starý kontinent v sebe ukrýva toľko možností, neprebádaných oblastí a tých najkrajších pláží, že je z čoho vyberať.

 

Marina de Pisciotta, Taliansko

Šarmantné prímorské mestečko v Kampánii vás očarí svojimi drmataickými útesmi, ktoré vás presvedčia o tom, že Amalfi má skutočnú konkurenciu. Turistika tu zatiaľ nie je rozvinutá, davom sa preto vyhnete aj v hlavnej sezóne a jedlo tu je klasicky výnimočné.

title

 

 

Karavostási, Grécko

Mesto ukryté na polceste medzi dvoma obľúbenými letoviskami je ako stvorené pre každého, kto miluje grécky mix medzi drsanou prírodou a nekonečným oceánom. Mieša sat u navyše vplyv iónskej a egejskej kultúry, čo ponúka nezvyčajný pohľad na architektúru.

2

 

 

Budva, Čierna Hora

Chorvátsko je nádherné, no davy turistov, ktoré ho okupujú celé leto z neho robí takmer nemožnú destináciu pre mnohých cestovateľov. Ak hľadáte rovnako nádherné Jadranské more, nedotknutú prírodu a výnimočne pripravené morské plody, toto je destinácia pre vás.

3

 

 

Salema, Portugalsko

Portugalsko zažíva svoj boom a čoraz viac Európanov sa vydáva na svoje dovolenky práve do Lisabonu, Fara či Porta. Porovnateľne nádherné dlhé pláže, útesy a megalomanské vlny však nájdete aj v Saleme, a ako bonus vás potešia absentujúci turisti.

4

 

 

Viviero, Španielsko

Ideálna destinácia pre tých, ktorí chcú počas dovolenky zažiť nielen plážovú atmosféru, ale aj horské turistiky či cyklistiku. Nájdete tu najmä španielskych turistov, ktorí sa úspešne vyhýbajú Coste del Sol.

5

 

 

Le Grau du-Roi, Francúzsko

Vymeňte Nice, Cannes či St. Tropez za maličké, farebné mesto, ktoré vám ukáže Francúzske pobrežie v krajšom svetle bez turistov, no s rovnakým šarmom a sofistikovanosťou.

6

 

 

Ribadesella, Španielsko

Španielským tajomstvom je, že najkrajšie pláže nájdete na severe. Divoké vody, kaskádovité útesy, čistučké more a slnkom zaliate pláže nájdete aj v meste Ribadesella.

7

 

 

Ostrovy Ciés, Španielsko

Počuli ste už o ostrovoch Ciés? Ak nie, patríte k väčšine. Domáci ich však nazývajú galicíjskym Karibikom a nám neostáva nič iné len súhlasiť. Táto destinácie je pre vás, ak hľadáte panenské pláže, biely piesok a pokoj.

8

 

 

Marettimo, Taliansko

Nenápadný ostrov Marettimo, ktorý nájdete neďaleko pobrežia Sicílie, je skutočne ukrytým talianským tajomstvom. Zeleň, sicílska kuchyňa, tykrysové more a dramatické pobrežia sa však rped ním neukryla.

9

 

 

Albánska riviéra, Albánsko

Jadranské more s jemne sofistikovaným vzhľadom nájdete v Albánsku. Mnohých cestovateľov potešia piesočnaté pláže, farebná flóra a zasadenie na úpätí hôr.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 19.okt 2018

Romantická jeseň na anglickom vidieku

Jeseň je ako stvorená na predĺžený víkend, ale pokojne aj týždeň na vidieku, kde to hrá tými najkrajšími farbami. Ťažko...


Dizajn | 19.okt 2018

Aesop x Rimowa: Dokonalá cestovateľská k...

Luxusná značka Aesop sa spojila s prestížnym výrobcov batožiny, značkou Rimowa. Z tejto kolaborácie vzišla exkluzívna kolekcia kozmetických produktov v cestovateľskom balení.  


Apetít | 18.okt 2018

George Clooney a Natalie Dormer hviezdam...

George Clooney sa vracia na obrazovky ako ambasádor Nespresso. V krátkom filme Výprava si na seba oblečie rytiersku zbroj a svoje služby...


Dizajn | 18.okt 2018

Rodarte oblieka Barbie!

Značka Rodarte má množstvo fanúšikov po celom svete, nájdu sa medzi nimi známe osobnosti ako Natalie Portman či Kirsten Dunst...

FashionLive banner 300x300

FashionLive banner 300x300

01

 tlacitko kupit2

tuireisecenter dovolenka 1

Naše tipy

Revolúcia v móde podľa Alexandra McQueen...

Po New Yorku prišla unikátna výstava Alexander McQueen do Bratislavy! Výklad obchodu sa tak galerijn...

Výročná výstava značky ETRO

Keď sa povie ETRO, mnohým ľuďom okamžite napadne ich typický slzičkový, farebný vzor. Práve jemu je ...

Premiéra filmu McQUEEN

Alexander McQueen: „DAJTE MI ČAS A JA VÁM PRINESIEM REVOLÚCIU“  Exkluzívna premiéra filmu ...