Letné dovolenka v Európe neznamená len preplnené pláže v Splite, Rimini či klasiku na Rodose. Starý kontinent v sebe ukrýva toľko možností, neprebádaných oblastí a tých najkrajších pláží, že je z čoho vyberať.

 

Marina de Pisciotta, Taliansko

Šarmantné prímorské mestečko v Kampánii vás očarí svojimi drmataickými útesmi, ktoré vás presvedčia o tom, že Amalfi má skutočnú konkurenciu. Turistika tu zatiaľ nie je rozvinutá, davom sa preto vyhnete aj v hlavnej sezóne a jedlo tu je klasicky výnimočné.

title

 

 

Karavostási, Grécko

Mesto ukryté na polceste medzi dvoma obľúbenými letoviskami je ako stvorené pre každého, kto miluje grécky mix medzi drsanou prírodou a nekonečným oceánom. Mieša sat u navyše vplyv iónskej a egejskej kultúry, čo ponúka nezvyčajný pohľad na architektúru.

2

 

 

Budva, Čierna Hora

Chorvátsko je nádherné, no davy turistov, ktoré ho okupujú celé leto z neho robí takmer nemožnú destináciu pre mnohých cestovateľov. Ak hľadáte rovnako nádherné Jadranské more, nedotknutú prírodu a výnimočne pripravené morské plody, toto je destinácia pre vás.

3

 

 

Salema, Portugalsko

Portugalsko zažíva svoj boom a čoraz viac Európanov sa vydáva na svoje dovolenky práve do Lisabonu, Fara či Porta. Porovnateľne nádherné dlhé pláže, útesy a megalomanské vlny však nájdete aj v Saleme, a ako bonus vás potešia absentujúci turisti.

4

 

 

Viviero, Španielsko

Ideálna destinácia pre tých, ktorí chcú počas dovolenky zažiť nielen plážovú atmosféru, ale aj horské turistiky či cyklistiku. Nájdete tu najmä španielskych turistov, ktorí sa úspešne vyhýbajú Coste del Sol.

5

 

 

Le Grau du-Roi, Francúzsko

Vymeňte Nice, Cannes či St. Tropez za maličké, farebné mesto, ktoré vám ukáže Francúzske pobrežie v krajšom svetle bez turistov, no s rovnakým šarmom a sofistikovanosťou.

6

 

 

Ribadesella, Španielsko

Španielským tajomstvom je, že najkrajšie pláže nájdete na severe. Divoké vody, kaskádovité útesy, čistučké more a slnkom zaliate pláže nájdete aj v meste Ribadesella.

7

 

 

Ostrovy Ciés, Španielsko

Počuli ste už o ostrovoch Ciés? Ak nie, patríte k väčšine. Domáci ich však nazývajú galicíjskym Karibikom a nám neostáva nič iné len súhlasiť. Táto destinácie je pre vás, ak hľadáte panenské pláže, biely piesok a pokoj.

8

 

 

Marettimo, Taliansko

Nenápadný ostrov Marettimo, ktorý nájdete neďaleko pobrežia Sicílie, je skutočne ukrytým talianským tajomstvom. Zeleň, sicílska kuchyňa, tykrysové more a dramatické pobrežia sa však rped ním neukryla.

9

 

 

Albánska riviéra, Albánsko

Jadranské more s jemne sofistikovaným vzhľadom nájdete v Albánsku. Mnohých cestovateľov potešia piesočnaté pláže, farebná flóra a zasadenie na úpätí hôr.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 23.feb 2019

Výstava fotografie Karla Lagerfelda

Galéria Gmurzynska v Zurichu otvára novú výstavu venovanú fotografickému umeniu Karla Lagerfelda. Vystaví dokopy 50 fotografií portrétov, módnych fotografií, momentiek...


Dizajn | 23.feb 2019

Interiéry podľa Karla Lagerfelda

Karl Lagerfeld nebol len módny dizajnér. Bol multitalentovaný umelec, ktorého kreativita siahala za hranice módy. Vstúpil do interiérového dizajnu, fotografie...


Cestovanie | 22.feb 2019

24 hodín: Na ostrove Mykonos

Nablýskaný a zároveň udivujúco jednoduchý. Svet celebrít i miesto plné pokojných skrytých zákutí. Kozmopolitný i dokonale tradičný. Hovorí sa mu aj grécka Ibiza...


Dizajn | 21.feb 2019

Udržateľnosť podľa Salvatore Ferragamo

Dizajnér Salvatore Ferragamo bol revolucionár v prípade udržateľnosti. Častokrát sám vyhľadával a skúšal nové materiály, medzi nimi množstvo recyklovaných, ale...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...