pilulka top fashion 2

Letné dovolenka v Európe neznamená len preplnené pláže v Splite, Rimini či klasiku na Rodose. Starý kontinent v sebe ukrýva toľko možností, neprebádaných oblastí a tých najkrajších pláží, že je z čoho vyberať.

 

Marina de Pisciotta, Taliansko

Šarmantné prímorské mestečko v Kampánii vás očarí svojimi drmataickými útesmi, ktoré vás presvedčia o tom, že Amalfi má skutočnú konkurenciu. Turistika tu zatiaľ nie je rozvinutá, davom sa preto vyhnete aj v hlavnej sezóne a jedlo tu je klasicky výnimočné.

title

 

 

Karavostási, Grécko

Mesto ukryté na polceste medzi dvoma obľúbenými letoviskami je ako stvorené pre každého, kto miluje grécky mix medzi drsanou prírodou a nekonečným oceánom. Mieša sat u navyše vplyv iónskej a egejskej kultúry, čo ponúka nezvyčajný pohľad na architektúru.

2

 

 

Budva, Čierna Hora

Chorvátsko je nádherné, no davy turistov, ktoré ho okupujú celé leto z neho robí takmer nemožnú destináciu pre mnohých cestovateľov. Ak hľadáte rovnako nádherné Jadranské more, nedotknutú prírodu a výnimočne pripravené morské plody, toto je destinácia pre vás.

3

 

 

Salema, Portugalsko

Portugalsko zažíva svoj boom a čoraz viac Európanov sa vydáva na svoje dovolenky práve do Lisabonu, Fara či Porta. Porovnateľne nádherné dlhé pláže, útesy a megalomanské vlny však nájdete aj v Saleme, a ako bonus vás potešia absentujúci turisti.

4

 

 

Viviero, Španielsko

Ideálna destinácia pre tých, ktorí chcú počas dovolenky zažiť nielen plážovú atmosféru, ale aj horské turistiky či cyklistiku. Nájdete tu najmä španielskych turistov, ktorí sa úspešne vyhýbajú Coste del Sol.

5

 

 

Le Grau du-Roi, Francúzsko

Vymeňte Nice, Cannes či St. Tropez za maličké, farebné mesto, ktoré vám ukáže Francúzske pobrežie v krajšom svetle bez turistov, no s rovnakým šarmom a sofistikovanosťou.

6

 

 

Ribadesella, Španielsko

Španielským tajomstvom je, že najkrajšie pláže nájdete na severe. Divoké vody, kaskádovité útesy, čistučké more a slnkom zaliate pláže nájdete aj v meste Ribadesella.

7

 

 

Ostrovy Ciés, Španielsko

Počuli ste už o ostrovoch Ciés? Ak nie, patríte k väčšine. Domáci ich však nazývajú galicíjskym Karibikom a nám neostáva nič iné len súhlasiť. Táto destinácie je pre vás, ak hľadáte panenské pláže, biely piesok a pokoj.

8

 

 

Marettimo, Taliansko

Nenápadný ostrov Marettimo, ktorý nájdete neďaleko pobrežia Sicílie, je skutočne ukrytým talianským tajomstvom. Zeleň, sicílska kuchyňa, tykrysové more a dramatické pobrežia sa však rped ním neukryla.

9

 

 

Albánska riviéra, Albánsko

Jadranské more s jemne sofistikovaným vzhľadom nájdete v Albánsku. Mnohých cestovateľov potešia piesočnaté pláže, farebná flóra a zasadenie na úpätí hôr.

10

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 12.dec 2018

Aplikácie, ktoré vám pomôžu byť produktí...

Niekedy nie je jednoduché organizovať svoj čas a pristupovať k zodpovednostiam produktívne. Našťastie však existujú aplikácie, ktoré nám pomôžu v rôznych činnostiach od...


Dizajn | 11.dec 2018

Vianoce 2018: Knihy pre každého

Knihy nemusia byť iba plné zapísaných strán, niekedy totiž oveľa viac dokážu povedať fotografie alebo ilustrácie. Týmto heslom sa riadi...


Dizajn | 11.dec 2018

Výklady Tiffany & Co. v knihe

Vydavateľstvo Assouline je známe svojimi prepracovanými publikáciami, nádherným dizajnom a kvalitným, lesklým papierom. Vzdáva poctu umeniu výroby kníh, z čoho...


Voľný čas | 11.dec 2018

Z virtuálnej reality do šatníka

Online predajcovia už dávno nesúťažia medzi sebou iba ponukou, ale aj zážitkom pri nákupe, ktorý sa stáva dominantným trendom aj...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vianočný stromček podľa Diane Von Furste...

Londýnsky hotel Claridge’s sa každý rok spojí s významným módnym domom alebo dizajnérom, ktorý mu na...

Zimné must-haves podľa Insta-girls

S príchodom zimy už viac nie je také jednoduché experimentovať a na prvé miesto v prioritách nahrádz...

Najpopulárnejšie značky na Instagrame

Instagram sa stal jedným z najdôležitejších platforiem nielen pre hľadanie inšpirácie vo varení, ces...