Mesiac júl je ideálnym obdobím na cestovanie, spoznávanie nových miest aj kultúr. Dovolenková sezóna ešte nie je naplno rozbehnutá, preto existuje šanca, že sa vyhnete masám dovolenkárov. Ktoré destinácie stoja za návštevu práve v tomto mesiaci?

 

Palermo, Sicília

Sicílske mesto Palermo vás očarí nielen svojim temperamentom, ale aj úžasnou kuchyňou, na ktorej si pochutí každý milovník talianskej kuchyne. Pizza a tie najlepšie cestoviny sú tu preto samozrejmosťou. Prirátajte k tomu pestrofarebnú architektúru, kryštýlovo čisté, azúrové more a nemáte o čom rozmýšľať.

title

 

 

Fidži

Exotickejšia destinácia, ktorá prepája viac ako 300 ostrovov je ako stvorená na návše’tevu medzi júlom a septembrom. Vtedy je počasie o niečo suchšie a teploty nižšie, čiže si môžete naplno vychutnať krásy týchto ostrovov. Takisto sat u koná výročný festival Bula, ktorý oslavuje kultpru, jedlo a históriu Fidži, čiže o autentický zážitok budete mať postarané.

2

 

 

Ostrovné more, Fínsko

Viac ako 50-tisíc maličkých ostrovov sa nachádza v Ostrovnom mori. Unikátna destinácia pre všetkých, ktorí hľadajú niečo úplne iné ako klasická dovolenka. Teploty tu sú mierne, dosahujú maximálne 20 stupňov, čo vytvára ideálne podmienky na bádanie, turistiku, plavy na loďkách či kajaking a rybolov.

4

 

 

Grónsko

Najväčší ostrov na svete, Grónsko, predstavuje dokonalý únik z letných horúčav. Preskúmajte lokálne fjordy, plavte sa medzi monumentálnymi ľadovcami, vydajte san a cyklistikcú túru a objavte divočinu v novom svetle.

5

 

 

Newport, Rhode Island (USA)

Každý milovník architektúry, hudby, umenia, mora a jedla si príde na svoje v Newporte. Destinácia, ktorú milujú všetci Newyorčania. V júli sat u takisto koná niekoľko letných festivalov. Okrem toho si môžete pochutnať na lokálnych morských špecialitách, ale sa aj kultúrne vyžiť.

6

 

 

Vancouver Island, Kanada

Mesiac festivalov, júl, vám ukáže tu najkrajšiu tvár Kanady. Buďte však pripravení na rady turistov, ktoré chcú taksito využiť nádherné počasie, ideálne na kajakovanie, jachtenie, turistiku a omnoho viac.

7

 

 

Oahu, Havaj

Krásny havajský ostrov je perfektnou voľbou hocikedy počas roka. Je ako stvorený pre rodiny s deťmi, ale aj pre vášnivých surférov či turistov. Za návštevu stojí Pearl Harbor, preslávená Waikiki pláž, a ten najkrajší podmorský svet objavíte v podstate na každej pláži.

8

 

 

Madrid

Španielska perla, kde sa mieša bohatá kultúra, gastronómia aj architektúra. Mesto je plné galérií, múzeí a knižnícStraťte sa v úzkych farebných uličkách, objavte lokálne podniky a zažijte dokonalú mestskú dovolenku.

9

 

 

Patagónia, Čile

Objavte Patagóniu v jej najkrajše podobe. Monumentálne pohoria, horské plesá, ohurujúca divočina a nekončiace kontrasty.

10

 

 

Bali

Aj keď sa Bali satlo akýmsi stereotypom, stále stojí za návštevo. Veď kde inde nájdete taký mix pralesov, pokojných aj divokých pobreží, čajových plantáží a vyberanej kuchyne?

11

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 12.nov 2018

8 antistresových potravín

Každý z nás má občas aj tie zlé dni. Ako sa s nimi vyrovnať a ako ich lepšie zvládať? Pomôže vám v tom týchto...


Apetít | 12.nov 2018

Potraviny pre krajšiu pleť

Správna starostlivosť o pleť nie je iba o topickej aplikácii kozmetických produktov, ale aj vyváženej výžive. Tieto potraviny sú spájané s krásnou pokožkou...


Cestovanie | 12.nov 2018

Titanic II. čoskoro vypláva!

Pri príležitosti 100.výročia potopenia ikonickej výletnej lode Titanic, sa firma Blue Star Line rozhodla priviesť legendu opäť k životu. Podarí sa...


Cestovanie | 09.nov 2018

Kam cestovať v novembri?

November je obdobím, kedy naše územie postupne zahaľuje hmla, dni sú čoraz sychravejšie a kratšie. Kam pred takýmto neprajným počasím...

tuireisecenter dovolenka 2

tuireisecenter dovolenka 2

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vans vytvorilo vesmírnu kolaboráciu

Po vzore mnohých svetových značiek, aj Vans sa vrhá do množstva zaujímavých kolaborácií. Tou najnovš...

FILA Disruptor sa stali topánkami roka

Špecializovaný portál Footwear News každoročne vyberá najpopulárnejšie a najvplyvnejšie topánky, kto...

Kniha Dior by Roger Vivier je stvorená p...

Roger Vivier sa pripojil do módneho domu Dior v roku 1953, od kedy vytvoril niekoľko ikonických, lux...