Mesiac júl je ideálnym obdobím na cestovanie, spoznávanie nových miest aj kultúr. Dovolenková sezóna ešte nie je naplno rozbehnutá, preto existuje šanca, že sa vyhnete masám dovolenkárov. Ktoré destinácie stoja za návštevu práve v tomto mesiaci?

 

Palermo, Sicília

Sicílske mesto Palermo vás očarí nielen svojim temperamentom, ale aj úžasnou kuchyňou, na ktorej si pochutí každý milovník talianskej kuchyne. Pizza a tie najlepšie cestoviny sú tu preto samozrejmosťou. Prirátajte k tomu pestrofarebnú architektúru, kryštýlovo čisté, azúrové more a nemáte o čom rozmýšľať.

title

 

 

Fidži

Exotickejšia destinácia, ktorá prepája viac ako 300 ostrovov je ako stvorená na návše’tevu medzi júlom a septembrom. Vtedy je počasie o niečo suchšie a teploty nižšie, čiže si môžete naplno vychutnať krásy týchto ostrovov. Takisto sat u koná výročný festival Bula, ktorý oslavuje kultpru, jedlo a históriu Fidži, čiže o autentický zážitok budete mať postarané.

2

 

 

Ostrovné more, Fínsko

Viac ako 50-tisíc maličkých ostrovov sa nachádza v Ostrovnom mori. Unikátna destinácia pre všetkých, ktorí hľadajú niečo úplne iné ako klasická dovolenka. Teploty tu sú mierne, dosahujú maximálne 20 stupňov, čo vytvára ideálne podmienky na bádanie, turistiku, plavy na loďkách či kajaking a rybolov.

4

 

 

Grónsko

Najväčší ostrov na svete, Grónsko, predstavuje dokonalý únik z letných horúčav. Preskúmajte lokálne fjordy, plavte sa medzi monumentálnymi ľadovcami, vydajte san a cyklistikcú túru a objavte divočinu v novom svetle.

5

 

 

Newport, Rhode Island (USA)

Každý milovník architektúry, hudby, umenia, mora a jedla si príde na svoje v Newporte. Destinácia, ktorú milujú všetci Newyorčania. V júli sat u takisto koná niekoľko letných festivalov. Okrem toho si môžete pochutnať na lokálnych morských špecialitách, ale sa aj kultúrne vyžiť.

6

 

 

Vancouver Island, Kanada

Mesiac festivalov, júl, vám ukáže tu najkrajšiu tvár Kanady. Buďte však pripravení na rady turistov, ktoré chcú taksito využiť nádherné počasie, ideálne na kajakovanie, jachtenie, turistiku a omnoho viac.

7

 

 

Oahu, Havaj

Krásny havajský ostrov je perfektnou voľbou hocikedy počas roka. Je ako stvorený pre rodiny s deťmi, ale aj pre vášnivých surférov či turistov. Za návštevu stojí Pearl Harbor, preslávená Waikiki pláž, a ten najkrajší podmorský svet objavíte v podstate na každej pláži.

8

 

 

Madrid

Španielska perla, kde sa mieša bohatá kultúra, gastronómia aj architektúra. Mesto je plné galérií, múzeí a knižnícStraťte sa v úzkych farebných uličkách, objavte lokálne podniky a zažijte dokonalú mestskú dovolenku.

9

 

 

Patagónia, Čile

Objavte Patagóniu v jej najkrajše podobe. Monumentálne pohoria, horské plesá, ohurujúca divočina a nekončiace kontrasty.

10

 

 

Bali

Aj keď sa Bali satlo akýmsi stereotypom, stále stojí za návštevo. Veď kde inde nájdete taký mix pralesov, pokojných aj divokých pobreží, čajových plantáží a vyberanej kuchyne?

11

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 17.júl 2018

10 street-food jedál zo sveta

Zvyknete ochutnávať lokálnu kuchyňu popri cestovaní? Pokiaľ áno, poteší vás náš zoznam street-food jedál, ktoré nájdete po celom svete.   Bánh Mì...


Dizajn | 16.júl 2018

7 kolaborácií módy a umenia

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe rôznordých kolaborácií, neznamená to, že je tento dizajnérsky prístup je záležitosťou len posledných...


Voľný čas | 12.júl 2018

Staňte sa hlavnou postavou vo filme z di...

Značka Hermés otvára novú výstavu s názvom Avec Elle v Národnom umeleckom centre v Tokiu. Nepôjde však o len takú...


Voľný čas | 11.júl 2018

V Picassovej kuchyni

Chystáte sa v lete do Barcelony? Potom by ste si nemali nechať ujsť výstavu venovanú Pablovi Picassovi. Nejde však o...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Plavkové trendy podľa Kim Kardashian

Kim Kardashian je priekopníčkou v plavkovej móde. Je známe svojim odvážnym štýlom, ktorý častokrát v...

Ako sa obliecť na pool party?

Leto sa nezaobíde bez štýlových pool parties! Pokiaľ sa žiadnu nechystáte zorganizovať, určite budet...

Najlepšie plážové kluby na svete

Ak patríte aj vy k tým cestovateľom, ktorí si radi doprajú dávku exkluzivity a luxusu počas letnej d...