Mesiac júl je ideálnym obdobím na cestovanie, spoznávanie nových miest aj kultúr. Dovolenková sezóna ešte nie je naplno rozbehnutá, preto existuje šanca, že sa vyhnete masám dovolenkárov. Ktoré destinácie stoja za návštevu práve v tomto mesiaci?

 

Palermo, Sicília

Sicílske mesto Palermo vás očarí nielen svojim temperamentom, ale aj úžasnou kuchyňou, na ktorej si pochutí každý milovník talianskej kuchyne. Pizza a tie najlepšie cestoviny sú tu preto samozrejmosťou. Prirátajte k tomu pestrofarebnú architektúru, kryštýlovo čisté, azúrové more a nemáte o čom rozmýšľať.

title

 

 

Fidži

Exotickejšia destinácia, ktorá prepája viac ako 300 ostrovov je ako stvorená na návše’tevu medzi júlom a septembrom. Vtedy je počasie o niečo suchšie a teploty nižšie, čiže si môžete naplno vychutnať krásy týchto ostrovov. Takisto sat u koná výročný festival Bula, ktorý oslavuje kultpru, jedlo a históriu Fidži, čiže o autentický zážitok budete mať postarané.

2

 

 

Ostrovné more, Fínsko

Viac ako 50-tisíc maličkých ostrovov sa nachádza v Ostrovnom mori. Unikátna destinácia pre všetkých, ktorí hľadajú niečo úplne iné ako klasická dovolenka. Teploty tu sú mierne, dosahujú maximálne 20 stupňov, čo vytvára ideálne podmienky na bádanie, turistiku, plavy na loďkách či kajaking a rybolov.

4

 

 

Grónsko

Najväčší ostrov na svete, Grónsko, predstavuje dokonalý únik z letných horúčav. Preskúmajte lokálne fjordy, plavte sa medzi monumentálnymi ľadovcami, vydajte san a cyklistikcú túru a objavte divočinu v novom svetle.

5

 

 

Newport, Rhode Island (USA)

Každý milovník architektúry, hudby, umenia, mora a jedla si príde na svoje v Newporte. Destinácia, ktorú milujú všetci Newyorčania. V júli sat u takisto koná niekoľko letných festivalov. Okrem toho si môžete pochutnať na lokálnych morských špecialitách, ale sa aj kultúrne vyžiť.

6

 

 

Vancouver Island, Kanada

Mesiac festivalov, júl, vám ukáže tu najkrajšiu tvár Kanady. Buďte však pripravení na rady turistov, ktoré chcú taksito využiť nádherné počasie, ideálne na kajakovanie, jachtenie, turistiku a omnoho viac.

7

 

 

Oahu, Havaj

Krásny havajský ostrov je perfektnou voľbou hocikedy počas roka. Je ako stvorený pre rodiny s deťmi, ale aj pre vášnivých surférov či turistov. Za návštevu stojí Pearl Harbor, preslávená Waikiki pláž, a ten najkrajší podmorský svet objavíte v podstate na každej pláži.

8

 

 

Madrid

Španielska perla, kde sa mieša bohatá kultúra, gastronómia aj architektúra. Mesto je plné galérií, múzeí a knižnícStraťte sa v úzkych farebných uličkách, objavte lokálne podniky a zažijte dokonalú mestskú dovolenku.

9

 

 

Patagónia, Čile

Objavte Patagóniu v jej najkrajše podobe. Monumentálne pohoria, horské plesá, ohurujúca divočina a nekončiace kontrasty.

10

 

 

Bali

Aj keď sa Bali satlo akýmsi stereotypom, stále stojí za návštevo. Veď kde inde nájdete taký mix pralesov, pokojných aj divokých pobreží, čajových plantáží a vyberanej kuchyne?

11

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 14.feb 2019

Ekologické fľaše z dielne Evian x Virgil...

Značka Evian uvádza svoju úplne prvú fľašu na viacero použití. Bola navrhnutá v spolupráci s populárnym dizajnérom Virgilom Abloh a...


Voľný čas | 14.feb 2019

Výstava Týždeň s Marilyn

Všetci sa zhodneme na tom, že Marilyn Monroe je jednou z najikonickejších herečiek všetkých čias. Jej fotografie sú stále veľmi...


Dizajn | 13.feb 2019

Phillip Lim uvádza kuchársku knihu

Kuchárska kniha a dizajnové dielo v jednom. To je kniha More than our Bellies, ktorú napísal Phillip Lim a o fotografie sa postarala holandská...


Voľný čas | 12.feb 2019

Barbie posúva hranice inkluzivity

Bábiku Barbie milujú deti po celom svete. S modernou dobou však stúpajú aj nároky verejnosti, čo značku Mattel prinútilo vzdať sa...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

valentyn banner 300x300

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...