Pokiaľ zvyknete cestovať medzi kontintentmi, určite poznáte pojem jet lag. Diagnóza, ktorej sa zrejme nedá vyhnúť pri prechádzaní časovými pásmami, no dá sa aspoň efektívne zvládať. Ako?

 

jetlag

 

 

Únava, ktorú spôsobuje časový posun, dokáže častokrát narušiť prevé dovolenkové alebo pracovné dni. Našťastie však existuje niekoľko trikov, ktoré váms únavou pomôžu a pritom nezahŕňajú litre kofeínu a iných stimulantov.

Pite dostatok vody

Voda je dôležitou zložkou zdravého životného štýlu počas bežného dňa, preto by ste na ňu nemali zabúdať počas letu. Zabezpečte preto svojmu dostatok tekutín, predídete dehydratácii a zmiernite následnú únavu.

 

Pridajte vitamíny a minerály

Vitamín C ako aj šumivé tablety s obsahom minerálov takisto zabránia strate dôležitých minerálov, ktoré unavené telo a myseľ nevyhnutne potrebuje.

 

Kompresné podkolienky

Vo všeobecnosti sa odporúča zbaliť si kompresné podkolienky pri každom lete, ktorý trvá dlhšie ako 5 hodín. Pomáhajú udržať správnu cirkuláciu v nohách, vďaka čomu sa nebudú cítiť ťažko a vy zase unavene.

 

Prispôsobte sa skôr

Začnite sa prosôsobovať časovému pásmu už v lietadle. Ak priletíte do cieľovej destinácie ráno, snažte sa zaspať. Ak zase v noci, vydržte tak dlho hore, ako je len možné. Stiahnite si aplikáciu Entrain, ktorá vám v tomto pomôže.

 

Hygiena

Snažte sa dať dokopy hneď, ako to bude možné. Chladivá sprcha vás preberie, ale aj poskytne dostatočný komfort na to, aby vaša myseľ aj telo zrelaxovala.

 

Bez sodíku

Skúste prijať menej sodíku ako zvyknete. Zabránite tak ospalosti a nafukovaniu, čo takisto prispieva k únave.

 

Pohodlie

Dostatočné pohodlie ja základom predchádzaniu únavy. Zabezpečte si preto dostatok tepla, prípadne si nezabudnite vziať obľúbený cestovný vankúš. Všetko, čo pripomína každodennú rutinu vám pomôže zrelaxovať.

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 14.nov 2018

Ako chutí Paríž?

Sladká chuť praliniek, opulencia makaróniek a typických cukrárenských produktov z francúzskych patisseries, to nám ako prvé napadne, keď sa povie Paríž. Na...


Apetít | 12.nov 2018

8 antistresových potravín

Každý z nás má občas aj tie zlé dni. Ako sa s nimi vyrovnať a ako ich lepšie zvládať? Pomôže vám v tom týchto...


Apetít | 12.nov 2018

Potraviny pre krajšiu pleť

Správna starostlivosť o pleť nie je iba o topickej aplikácii kozmetických produktov, ale aj vyváženej výžive. Tieto potraviny sú spájané s krásnou pokožkou...


Cestovanie | 12.nov 2018

Titanic II. čoskoro vypláva!

Pri príležitosti 100.výročia potopenia ikonickej výletnej lode Titanic, sa firma Blue Star Line rozhodla priviesť legendu opäť k životu. Podarí sa...

tuireisecenter dovolenka 2

tuireisecenter dovolenka 2

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vans vytvorilo vesmírnu kolaboráciu

Po vzore mnohých svetových značiek, aj Vans sa vrhá do množstva zaujímavých kolaborácií. Tou najnovš...

FILA Disruptor sa stali topánkami roka

Špecializovaný portál Footwear News každoročne vyberá najpopulárnejšie a najvplyvnejšie topánky, kto...

Kniha Dior by Roger Vivier je stvorená p...

Roger Vivier sa pripojil do módneho domu Dior v roku 1953, od kedy vytvoril niekoľko ikonických, lux...