Pokiaľ zvyknete cestovať medzi kontintentmi, určite poznáte pojem jet lag. Diagnóza, ktorej sa zrejme nedá vyhnúť pri prechádzaní časovými pásmami, no dá sa aspoň efektívne zvládať. Ako?

 

jetlag

 

 

Únava, ktorú spôsobuje časový posun, dokáže častokrát narušiť prevé dovolenkové alebo pracovné dni. Našťastie však existuje niekoľko trikov, ktoré váms únavou pomôžu a pritom nezahŕňajú litre kofeínu a iných stimulantov.

Pite dostatok vody

Voda je dôležitou zložkou zdravého životného štýlu počas bežného dňa, preto by ste na ňu nemali zabúdať počas letu. Zabezpečte preto svojmu dostatok tekutín, predídete dehydratácii a zmiernite následnú únavu.

 

Pridajte vitamíny a minerály

Vitamín C ako aj šumivé tablety s obsahom minerálov takisto zabránia strate dôležitých minerálov, ktoré unavené telo a myseľ nevyhnutne potrebuje.

 

Kompresné podkolienky

Vo všeobecnosti sa odporúča zbaliť si kompresné podkolienky pri každom lete, ktorý trvá dlhšie ako 5 hodín. Pomáhajú udržať správnu cirkuláciu v nohách, vďaka čomu sa nebudú cítiť ťažko a vy zase unavene.

 

Prispôsobte sa skôr

Začnite sa prosôsobovať časovému pásmu už v lietadle. Ak priletíte do cieľovej destinácie ráno, snažte sa zaspať. Ak zase v noci, vydržte tak dlho hore, ako je len možné. Stiahnite si aplikáciu Entrain, ktorá vám v tomto pomôže.

 

Hygiena

Snažte sa dať dokopy hneď, ako to bude možné. Chladivá sprcha vás preberie, ale aj poskytne dostatočný komfort na to, aby vaša myseľ aj telo zrelaxovala.

 

Bez sodíku

Skúste prijať menej sodíku ako zvyknete. Zabránite tak ospalosti a nafukovaniu, čo takisto prispieva k únave.

 

Pohodlie

Dostatočné pohodlie ja základom predchádzaniu únavy. Zabezpečte si preto dostatok tepla, prípadne si nezabudnite vziať obľúbený cestovný vankúš. Všetko, čo pripomína každodennú rutinu vám pomôže zrelaxovať.

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 14.feb 2019

Ekologické fľaše z dielne Evian x Virgil...

Značka Evian uvádza svoju úplne prvú fľašu na viacero použití. Bola navrhnutá v spolupráci s populárnym dizajnérom Virgilom Abloh a...


Voľný čas | 14.feb 2019

Výstava Týždeň s Marilyn

Všetci sa zhodneme na tom, že Marilyn Monroe je jednou z najikonickejších herečiek všetkých čias. Jej fotografie sú stále veľmi...


Dizajn | 13.feb 2019

Phillip Lim uvádza kuchársku knihu

Kuchárska kniha a dizajnové dielo v jednom. To je kniha More than our Bellies, ktorú napísal Phillip Lim a o fotografie sa postarala holandská...


Voľný čas | 12.feb 2019

Barbie posúva hranice inkluzivity

Bábiku Barbie milujú deti po celom svete. S modernou dobou však stúpajú aj nároky verejnosti, čo značku Mattel prinútilo vzdať sa...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

valentyn banner 300x300

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...