Pokiaľ zvyknete cestovať medzi kontintentmi, určite poznáte pojem jet lag. Diagnóza, ktorej sa zrejme nedá vyhnúť pri prechádzaní časovými pásmami, no dá sa aspoň efektívne zvládať. Ako?

 

jetlag

 

 

Únava, ktorú spôsobuje časový posun, dokáže častokrát narušiť prevé dovolenkové alebo pracovné dni. Našťastie však existuje niekoľko trikov, ktoré váms únavou pomôžu a pritom nezahŕňajú litre kofeínu a iných stimulantov.

Pite dostatok vody

Voda je dôležitou zložkou zdravého životného štýlu počas bežného dňa, preto by ste na ňu nemali zabúdať počas letu. Zabezpečte preto svojmu dostatok tekutín, predídete dehydratácii a zmiernite následnú únavu.

 

Pridajte vitamíny a minerály

Vitamín C ako aj šumivé tablety s obsahom minerálov takisto zabránia strate dôležitých minerálov, ktoré unavené telo a myseľ nevyhnutne potrebuje.

 

Kompresné podkolienky

Vo všeobecnosti sa odporúča zbaliť si kompresné podkolienky pri každom lete, ktorý trvá dlhšie ako 5 hodín. Pomáhajú udržať správnu cirkuláciu v nohách, vďaka čomu sa nebudú cítiť ťažko a vy zase unavene.

 

Prispôsobte sa skôr

Začnite sa prosôsobovať časovému pásmu už v lietadle. Ak priletíte do cieľovej destinácie ráno, snažte sa zaspať. Ak zase v noci, vydržte tak dlho hore, ako je len možné. Stiahnite si aplikáciu Entrain, ktorá vám v tomto pomôže.

 

Hygiena

Snažte sa dať dokopy hneď, ako to bude možné. Chladivá sprcha vás preberie, ale aj poskytne dostatočný komfort na to, aby vaša myseľ aj telo zrelaxovala.

 

Bez sodíku

Skúste prijať menej sodíku ako zvyknete. Zabránite tak ospalosti a nafukovaniu, čo takisto prispieva k únave.

 

Pohodlie

Dostatočné pohodlie ja základom predchádzaniu únavy. Zabezpečte si preto dostatok tepla, prípadne si nezabudnite vziať obľúbený cestovný vankúš. Všetko, čo pripomína každodennú rutinu vám pomôže zrelaxovať.

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 22.sep 2018

Čokoláda podľa Victorie Beckham

Pri pohľade na Victoriu Beckham by len málokto predpokladal, že miluje čokoládu. Opak je však pravdou a dôkazom toho je aj...


Dizajn | 21.sep 2018

Módna ilustrácia vo výstave

Módna islutrácia je takmer neviditeľnou, no pritom mimoriadne dôležitou súčasťou módnej tvorby, ako aj celého textilného priemyslu. Zobraziť myšlienky dizajnéra...


Dizajn | 18.sep 2018

Najväčšie interiérové trendy podľa Pinte...

Nielen Instagram, ale aj Pinterest ovláda naše životy. Patrí k miestam, kde mnohí z nás hľadajú inšpiráciu v rôznych sférach...


Dizajn | 16.sep 2018

Nahliadnite do najluxusnejších jácht na ...

Nielen móda, umenie či filmy si zaslúžia svoje festivaly, myslia si to aj výrobcovia a milovníci jácht, ktorí sa každý...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Kuchárska kniha pre Instagram

Čo pravidelne zaplavuje vaše sociálne siete okrem štýlových outfitov? U nás je to okrem čarovných de...

Najlepšie filmy z módneho prostredia

Pokiaľ už máte zhliadnuté všetky módne dokumenty, je na čase siahnuť po fiktívnych filmoch, ktoré sa...

Najštýlovejšie televízne seriály

Kinematografia, filmová či televízna produkcia musí mať na mysli nielen pútavý dej, ale aj vizuálnu ...