Ak nepatríte k milovníkom horúceho počasia, slnenie pri bazéne vám nič nehovorí a vaša predstava o ideálnom lete presne opačná, určite vás poteší náš výber 5 miest na svete, kam môžete vycestovať za príjemným chladom. Ktoré to sú?

 

Grónsko

Priemerná letná teplota tu neprevýši 10 stupňov a vy si tak môžete vychutnať prírodné nádhery od ľadovcov, jazier až po fjordy a hory. Prirátajte k tomu farebnú architektúru a skromný vidiek, pár turistov a o vašu ideálnu dovolenku máte postarané.

title

 

 

Island

Sopky, ľadovce, jazerá aj pobrežia môžete preskúmať počas slnkom zaliatych dní bez toho, aby ste museli zvládať vysoké horúčavy. Príjemných 18 stupňov, ktoré tu vládnu počas leta vám tak ukážu krajinu v jej najkrajšej podobe.

island

 

 

Fínsko

Krajina tisícich jazier vás očarí nielen masami vody, ale aj svojimi nedotknutými lesmi a národnými parkmi, kde si môžete naplno vychutnať turistiku, cyklotrasy, ale aj kajakovanie. To všetko amximálne pri 18 stupňoch.

finsko

 

 

Nový Zéland

Keď u nás vládne leto, u protinožcov vrcholí zima. To znamená, že Austrália či nový Záland vás privíta v príjemnom počasí, s teplotami okolo 15 stupňov. Na Novom zélande preto môžete preskúmať inú stránku krajiny, a namiesto pláži navštívte vnútrozemie.

novy zeland

 

 

Nórsko

V nórsku v lete vládne príjemných 18 stupňov, ideálne počasie na plavby po jazerách, prechádzky botanickými záhradami, ale aj mestami. V Nórsku jednoducho nájdete mix všetkého, od prírody až po mesto.

norsko

Foto: CN Traveller

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 19.okt 2018

Romantická jeseň na anglickom vidieku

Jeseň je ako stvorená na predĺžený víkend, ale pokojne aj týždeň na vidieku, kde to hrá tými najkrajšími farbami. Ťažko...


Dizajn | 19.okt 2018

Aesop x Rimowa: Dokonalá cestovateľská k...

Luxusná značka Aesop sa spojila s prestížnym výrobcov batožiny, značkou Rimowa. Z tejto kolaborácie vzišla exkluzívna kolekcia kozmetických produktov v cestovateľskom balení.  


Apetít | 18.okt 2018

George Clooney a Natalie Dormer hviezdam...

George Clooney sa vracia na obrazovky ako ambasádor Nespresso. V krátkom filme Výprava si na seba oblečie rytiersku zbroj a svoje služby...


Dizajn | 18.okt 2018

Rodarte oblieka Barbie!

Značka Rodarte má množstvo fanúšikov po celom svete, nájdu sa medzi nimi známe osobnosti ako Natalie Portman či Kirsten Dunst...

FashionLive banner 300x300

FashionLive banner 300x300

01

 tlacitko kupit2

tuireisecenter dovolenka 1

Naše tipy

Revolúcia v móde podľa Alexandra McQueen...

Po New Yorku prišla unikátna výstava Alexander McQueen do Bratislavy! Výklad obchodu sa tak galerijn...

Výročná výstava značky ETRO

Keď sa povie ETRO, mnohým ľuďom okamžite napadne ich typický slzičkový, farebný vzor. Práve jemu je ...

Premiéra filmu McQUEEN

Alexander McQueen: „DAJTE MI ČAS A JA VÁM PRINESIEM REVOLÚCIU“  Exkluzívna premiéra filmu ...